| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |

Oyun Hakkında Yorumlar
Aşk Halleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları

Başlangıç Yılı : 2010

Puan : 1.61 / 10    
Merak Edenler : 290 kişi


Paylaş      
Kadro :
Yazan: Nezihe Meriç
Uyarlayan - Yöneten: Hülya Karakaş
Müzik: Neşet Ertaş
Sahne ve Kostüm Tasarımı: Eylül Gürcan
Işık Tasarımı: Zilkifli Özdemir
Müzik Direktörü: Hüseyin Tuncel
Efekt Tasarımı: Nesin Coşkuner

Oyuncular
Sevil Uluyol, Cemal Ahhan Şener, Burcu Çoban, Pınar Aygün, Nazan Yatgın, Nurdan Kalınağa, Caner Bilginer, Eftal Gülbudak, Ömer Barış Bakova, Hülya Karakaş


Oyun Hakkında :
Aşk Halleri, Nezihe Meriç’in aşk üzerine yazdığı çeşitli öykülerden derlenen, insanları yakından ilgilendiren ortak yaşantıları, beklentileri ve kaygıları bir arada buluşturan sıcak bir uyarlama halinde karşımıza çıkıyor. İnsan hayatındaki en temel duygulardan biri olan aşkın, neredeyse tüm halleri gözler önüne seriliyor. Aşkın itici gücüyle her zaman umuda açılan bir kapının var olacağı düşüncesi irdeleniyor.

Aşk savrulmaktır, savrulup kaybolmaktır. İhanette vardır içinde, çığlık da... Aşk için serseri bir mayın gibi patlamaz mı insan… Gülmek de aşka dairdir, ağlamak da… Gün gelir aşk için kapının paspası olursun, gün gelir göğsünü siper ederek direnirsin aşk yüreğine sokulunca. Aşkın her haline, en yalın sözüyle Neşet Ertaş türküleri eşlik ediyor.


Fotoğraf ve Videolar :

Yorumlar

BÜLENT - ( 1/28/2011 )
OYUN ÇOK SIKICI VE AKICI DEĞİL .

eralis - ( 1/28/2011 )
tarihe bakınca galiba üstteki yorumu yapan arkadaşla aynı salonda izledik ve bence de bu yıl izlediğim en sıkıcı tiyatro -oyunu- buydu. bağlama çalan birisi ve arada neşet babadan gelen türkü olmasa çok gereksiz öyküler kolajı , ve bahsedilenler aşka da hiç benzemiyor.

kybele_8 - ( 1/30/2011 )
izledikten sonra derin düşüncelere dalmamı sağlayan, ne kadar yüzeysel yaşadığımızın farkına vardıran bi oyundu. emeği geçen herkese çok teşekkür ederim...

Ümit - ( 2/3/2011 )
Oyundan az önce geldim ve fena halde sıkıldım. Bir tiyatro eserini bu şekilde eleştirmek hiç istemezdim ama oyunun anlatttığı ve hatta anlatmaya çalıştığı hiçbirşey yoktu. Arada sırada çalan türküler oyuna hiçbir anlam vermiyor ve çok alakasız kalıyordu yazar rolündeki oyuncu en az 4 yerde okuma hatası yaptı. Oyun içersinde kendi kendime ikinci perdeye girmem diyordum fakat oyun tek perdeymiş ve mecburen sonuna kadar izlemiş oldum. Yeni uyarlanan ve oynanan bir oyun olmasından dolayı oyunculukların tam oturmamış olmasını anlayabiliriz ama üzülerek söylüyorum ki oyunun birşey anlatmaması oyunculukları da yukarı taşıyamıyordu. Oyunun tek güzel yanı ön koltuklarda oturan bir bayanın sürmüş olduğu güzel kokunun arada sırada burnuma gelmesiydi.

Cafer - ( 2/4/2011 )
izlediğim oyunlar arasında güzel diyebileceğim bir oyundu.öykülerin arasına bağlamanında katılmasıyla daha neşeli ve güzel bir oyun sergilenmiş..emeği geçenlere teşekkürler..

krizantem - ( 2/4/2011 )
oyunu dün izledim ve gerçekten zaman ve para kaybı dedim.oyuncular dan sadece 2sini başarılı buldum:Nazan Yatgın ve Burcu Çoban.onların erjilerine ve bir de bağlama çalan çocuğun(c.kurtaran) sesine sağlık,oyun onlar sayesinde iznenilebildi tarafımdan.

sedef - ( 2/6/2011 )
bende oyuna 5 şubatta gittim . Çevremde hep orta yaşlı insanlar vardı daha o anda yanlış bir seçim yaptığımı anladım . Sıkıldım denemez ama ben bir olay döngüsü göremedim . Oyun gençlere hitap etmediğinden olabilir.

Leylaa.. - ( 2/7/2011 )
Ya maalesef ama ben de hiç beğenmedim..hani olumsuz konuşmayı asla istemem söz konusu tiyatro olunca..inanılmaz emek ve cesaret isteyen bir sanat aksini düşünmek de imkansız tabii ki..yalnız oyun gerçekten çok kötüydü..ben bi türlü aşk göremedim ki tam tersi duygularla gitmiştim..hala düşünüp bi bağlantı kuramıyorum çok kopuktu olaylar..ama herkesin yüreğine sağlık yine de saygı duyuyorum...bağlama çalanın sesi ve türküler çok başarılıydı onlar da olmasa napardım bilemiyorum..:))

Seray - ( 2/8/2011 )
Aşk halleri ve Neşet Ertaş denilince insan yürekten yakacak birşeyler bekliyor ama malesef oyunda bunu göremedim. Hayatımda izlediğim en sıkıcı oyundu. Konular birbirinden çok kopuk gerçek aşka dair hiç bir şey yok türküler ziyan edilmiş, müsamere tadında ve üzülerek söylüyorum ki zaman kaybı...

gözde - ( 2/9/2011 )
oyunun tek güzel yanı söylenen türküler gerçekten türküler güzeldi fakat oyunla pek bi alakası yoktu zaten oyun kendini izletemiyordu uyumak üzereyken söylenen türküler sayesinde dürtülüp oyuna dönebiliyordum:)

scesur - ( 2/15/2011 )
ÇOK SIKICI BİR OYUNDU ...

ARZU - ( 2/17/2011 )
Ben oyunu K.Haldun Taner-de izledim. Hiç öyle yazılanlar gibi sıkıcı değildi. İnsan ilişkileri üstüne kurulu kısa sevda, aşk, evlilik öyküleri. Türkülerle şenlendirilmiş bir oyun. Oyuncuların hepsi güzel oynadı ve hepsininde sesi çok güzeldi. Oyuna kendilerinide katarak güzel bir eser sunmuşlar. Tebrik ediyorum.

zeynep - ( 2/19/2011 )
oyunu çok beğendim. az önce tiyatrodan ayrıldım ve hemen bilgisayardan oyuncular hakkında araştırma yapmaya geldim... bence güzeldi...

Gülşah - ( 2/19/2011 )
Bugün izlediğim bu oyun bu yıl izlediğim oyunlar içinde en sıkıcısıydı.Bir tek tat veren kısmı Neşet Ertaş türküleriydi.Sazı çalan iyi çaldı.söyleyenlerin de sesi iyiydi.Ama malesef uyudum

Hatice Şapçılı - ( 2/21/2011 )
Oyun gerçekten güzeldi... Emeği geçen herkese teşekkürler...

Funda - ( 2/22/2011 )
Oyun gittiğim en sıkıcı oyundu.Birbirinden kopuktu.İki perde olsaydı kesin 2. perdeye girmezdim:)

Mehmet İsmail - ( 2/22/2011 )
Oyuncuların performansları gerçekten güzeldi...

Mehmet İsmail - ( 2/23/2011 )
Oyun sürükleyiciydi...Nurdan Kalınağayı çok beğendim...

ezgi - ( 2/23/2011 )
yazılanlara inanamıyorum, şehir tiyatrolarında o kadar oyun izledim, metniyle oyunculuklarıyla müziğiyle en mükemmeli buydu.. türkü sevmeyen ben, neşet ertaş dinlemeye gitmeye karar verdim, gerisini siz düşünün..

ROZTURK - ( 2/27/2011 )
Oyun genel olarak iyiydi, aslında oyuncular demek daha doğru.Yer yer sıkıcı bir oyundu,tabi ne beklediğiniz önemli.Daha çok orta yaşa hitap ediyordu oyun,orta yaş ve üzerine seçimlerini sorgulatırken,gençleride gelecekleri hakkında düşündürüyordu.Neşet Ertaş türküleriyle güzel bir şekilde harmanlanmış.Tek hatam en önde oturmuş olmamdı,oyuncular sahne önünü çok fazla kulladıklarından ikide bir önümden geçtiler bu yüzden rahat olduğum söylenemezdi, ayrıca parfüm ve ter kokuları ağır bir koku oluşturmuştu :),olsun yinede memnun ayrıldım oyundan...

Gülşen - ( 2/27/2011 )
Ben oyunu bugün Kadıkoy H.Taner sahnesi-nde izledim ve son zamanlarda izledigim en muhteşem tiyatro oyunuydu. Birkac defa daha hic sıkılmadan izlerim. Müzikler harikaydı, bağlama çalan çocuk (salondan cıkarken arkamdaki kadın -aferin bizim Cihat-a ne güzel çaldı- deyince ismini Cihat olduğunu öğrendiğim:)çok iyidi. Oyuncular cok yetenekliydi. -Aşk- a dair çok fazla hikaye sarmalı olan pekçok oyun var zaten. Ama bu oyuna müzikler ayrı bir tat, ayrı bir nefes katmış. Bayıldım, ellerine, emeklerine sağlık ve bana yaşattıkları 1.5 saatlik gülümseme için hepsine çook teşekkürler:)

dilek - ( 2/28/2011 )
Çok sıkıcı bir oyun... Oyunda geçen hikayeler akıcı değildi. Adını duyunca güzel bir tiyatro oyunu olacağını düşünmüştüm oysaki. Hatta tiyatroya yer bulamayacağım diye üzülmüştüm, fakat zaman kaybından başka bir şey değilmiş!.. Neşet Ertaş-ın türküleri de olmasa uyuyacaktım nerdeyse.

melis - ( 2/28/2011 )
çok güzel bir tiyatroydu ve çok güzeldi çok beğendim herkezin düşünceleri faklı


YİĞİT - ( 3/3/2011 )
Oyun çok güzeldi...Akıcı sürükleyicidi.Oyunu çok beğendim bazıları olumsuz yorumlar yapsa da benim için muhteşemdi.Özellikle:Nazan Yatgın-ın enerjisine hayran oldum.MUHTEŞEMDİ!!!

YİĞİT - ( 3/3/2011 )
OYUN ÇOK GÜZELDİ

Kadir Yurtbay - ( 3/8/2011 )
Yarın bu oyuna gitmeyi düşünüyordum ama bu yorumlardan sonra vazgeçtim.

Buket - ( 3/9/2011 )
Oyunu henüz izledim. Ancak yazılan yorumları görünce biraz etkilendim ve burkuldum. Çünkü yorumcular, genelde sıkıcı ve kopuk olaylar sinsilesi örneklemeler olduğunu açıklamışlar. Ön yargılı olmamaya özen göstererek 13 Martta izleyeceğim. Bakalım bende ne etki yaratacak?

mesut - ( 3/9/2011 )
Sadece küçük bir mutluluk teşekürler.

engin - ( 3/10/2011 )
İnsan anlatılan hikayenin içinde kendini bulursa o zaman izlediğini beğenir. Ben kendimi fazlasıyla buldum çoğu yerde. Oyumu iyimser kullananlardanım...

erol - ( 3/12/2011 )
OYUNU BU GÜNİZLEDİM.BEĞENDİM.HERKEZE TEŞEKKÜRLER.

Hülya Karakaş - ( 3/28/2011 )
Türkiye-nin yetiştirdiği en özel kalemlerinden N.Meriç-in hikayelerine -sıkıcı-demeyi anlamam.Belki ben uyarlamayı ve yönetmeyi becerememişimdir.Yine de seyirci görüşüyle bu kadar yakın karşılaşmak sürpriz oldu benim için.Tiyatroya gitmeyi tercih ettiğiniz için teşekkür ederim.

Zhl - ( 1/12/2012 )
Yorumların bu denli olumsuz olmasına çok şaşırdım. Geçen dönem izlemiştim ve inanılmaz keyif almıştım. Bu oyun hala aklıma gelir ve tebessüm ederim. Bütün kadroyu tebrik ediyorum.

funda - ( 2/7/2012 )
Sanata gerçek sanatçıya duyarsız bir toplumda bu kadar eleştiriye şaşmamak gerek.Oyun ya çok beğenilmiş ya da yerden yere vurulmuş.Demek ki izlenmeye değer, bu yüzden bu oyunu mutlaka izleyeceğim.Yaşasın tiyatro!

mehmet - ( 4/1/2012 )
oyun çok güzeldi beğenmeyenler neye gore beğenmemiş anlayamadım tiyatrodan sinemada olduğu gibi uçaklar bombardımanlar filan mı bekliyorlardı

İrem Birtek - ( 4/1/2012 )
31 Martta ikinci kez seyrederken farklı şeyler yakaladığım oyun beni daha da içine çekti. Yukardaki olumsuz eleştirilerin 3 üncü sezonda oynaması halinde kalmayacağını düşünüyorum.Hepsinin yüreklerine sağlık.


slh - ( 4/1/2012 )
süperdi seslendirmeler neaşt ertaş ınm uhteşem besteleri oyuncular süperdi... seslendiren ve çalan arkadaşı ayrıca tebrik ediyorum...


rezzan - ( 4/4/2012 )
OYUN HARİKAYDI.BU OYUN SAYESİNDE NEŞET ERTAŞ HAYRANI OLDUM.TÜRKÜLERİMİZ,NE GÜZELMİŞ...ÇOĞU GENÇ KUŞAK OYUNCULAR HARİKA ÇALDILAR,SÖYLEDİLER,VE OYNADILAR.YILLARDIR ŞEHİR VE DEVLET TİYATROLARINI KAÇIRMAYAN BEN.İLK DEFA BİR OYUN BENİ BUKADAR ETKİLEDİ.KAH GÜLDÜRDÜ.KAH AĞLATTI.NEZİHE MERİÇ-İ VE OYUNCULARI TEBRİK EDİYORUM.YÜREĞİNİZE SAĞLIK.

irem - ( 4/8/2012 )
oyuncuların müthiş bir enerjisi vardı fakat türküler dışında oyun çok kötüydü hiçbir şey anlamadım

seda yılmaz - ( 4/8/2012 )
bu oyuna ingilizce hocam sayesinde gittim hem ingilizce öğretmenim hemde drama hocamız bizim gelişmemiz için götürdü ayakta alkışlanacak bir oyun sergilemişler emeklerine çok çok teşekkür ederim aşkın bütün halleriyle karşımıza çıktılar kendi müziklerini kendileri yaptılar mış gibi yaparak bizi o ortama sürüklediler zamanın ne kadar çabuk bitiğini hatırlamıyorum bile ve fırsatını bulup bir daha gitmek için can atıyorum

Ahmet - ( 4/25/2012 )
Yaa arkadaş hayatımda izlediğim en saçma oyundu.Türkülere ve oyunculuklara kesinlikle lafım yok. Fakat akışı berbat ve ötesiydi. Bu yüzden de konusunu pek fazla anlayamadım. Oyunun konusu verdikleri broşürde veya internette var elbet ama hayal kırıklığına uğradığım için oyunun konusuna bakmaya bile tenezzül etmedim.

Bu Oyun Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 838
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

Aşk Halleri      Marat-Sade      Tehlikeli İlişkiler      Arzunun Onda Dokuzu      Ben Sinema Artisti Olmak İstiyorum      Koşkoş Hazine Peşinde (Çocuk Oyunu)      Macbeth      İntiharın Genel Provası      Lades Ya Da Aile Ocağı      Romeo ve Juliet      Kadın Sığınağı      Bir Delinin Hatıra Defteri      Bir Savaş Hikayesi      Büyük Sultan Oviedolu Katalina      Dün Gece Yolda Giderken Çok Komik Bir Şey Oldu      Fosforlu Cevriye (Müzikal)      Geç Kalanlar      Genç Osman      Hüzzam      Kerbela      Krem Karamel      Moskova - Petushki Yolun Sonu      Nâzım Hikmet'in Memleketimden İnsan Manzaraları'ndan Onbir Tablo      Tek Kişilik Şehir      Soğuk Bir Berlin Gecesi      Sinek Kadar Kocam Olsun Başımda Bulunsun      Trafik Cezası      Yaban      Büyümek İstiyorum (Çocuk Oyunu)       Herkes Sihirbaz Olacak (Çocuk Oyunu)      Baştan Çıkarma      Bedensiz Kadın      Beğendiğiniz Gibi      Kendi Kendine Konuşmaktır Aşk      Ne Dersin Azizim      Ölüleri Gömün      Profesyonel      Temiz Ev      Vahşet Tanrısı      Bakhalar     


Tiyatro Kursu Başlıyor!
1 Mayıs'tan itibaren her ÇARŞAMBA Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
Tiyatro Maydanoz, Nazım’ın Kadınları ile Sahnede
Tekin Deniz: Dümbüllü kavuğunu kimseye devretmedi

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |  ..