| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |

Oyun Hakkında Yorumlar
Vahşet Tanrısı

İstanbul Devlet Tiyatrosu

Başlangıç Yılı : 2009

Puan : 2.10 / 10    
Merak Edenler : 156 kişi


Paylaş      
Kadro :
Yazan: Yasmina Reza
Çeviren: Zeynep Avcı
Yöneten: Celal Kadri Kınoğlu
Dekor Tasarım: Serpil Tezcan
Giysi Tasarım: Serpil Tezcan
Işık Tasarım: Ayhan Güldağları
Asistanlar: Başak Özyönüm, Melissa Toklu

Sahne Amiri: Mehmet Dağlı
Kondüvit: Nil Nuran Tanrıseven
Işık Kumanda: Abdullah Basık

Rol Dağılımı:
Ülkü Duru
Zafer Algöz
Zerrin Tekindor
İşdar Gökseven


Oyun Hakkında :
Çocukları kavga etmiş olan iki aile “medeni bir uzlaşmaya varmak” istemektedir. “Kibarca” konuşmaya başlarlar aralarında. Ama sonunda kıyamet kopar. Çünkü hayatları farklı mutsuzluk biçimlerinden oluşan bu dostlarımız şu gerçeği bilmiyorlardır: İnsan aşkı ve evliliği hayalleriyle –yeteneğiyle- yaratır ve karakteriyle mahveder.
Karakter kaderdir!
Ve çocuklar evden çıkıp “hayata karışırlar”.


Fotoğraf ve Videolar :

Yorumlar

Mert Şahin - ( 10/13/2010 )
Oyunu Ankara-da seyrettim. Olağanüstüydü. Fakat oyunun adı yanlış. -Vahşet Tanrısı- yerine, -ZERRİN TEKİNDOR- olmalıydı. Çünkü Zerrin Hanım-dan başka biri izlenemiyor oyunda. Ülkü Duru, Zafer Algöz nasıl oynuyor diye sormayın, hiç bir fikrim yok. Ama Zerrin Hanım tek kelimeyle döktüryor. Karşısında oyuncu filan bırakmıyor. Ülkü Duru konuşurken bile Zerrin Tekindor-dan alamadım gözlerimi. Kusura bakmayın Sayın Duru, Sayın Algöz.

Marienne Ekinci - ( 10/24/2010 )
Abartı,bağırma çağırma,yapaylık,antipati=Ülkü Duru
İnandırıcılık, performans, doğallık, samimiyet, yetenek, sempati=Zerrin Tekindor


Ayşe - ( 1/2/2011 )
İki sarhoş kadının saçma sapan diyaloglarından bağırıp çağırmalarından başka hiçbir şey yok maalesef.. Bir seyirci olarak hiç bir şey alamıyorsunuz bu oyundan..

Hacer PC - ( 2/5/2011 )
oyun tahmin ettiğimden güzeldi ZErrin Tekindorun performansı nı izlemelisiniz tabi diğer oyuncuların performansları da yadsınamaz.

Ahmet - ( 3/9/2011 )
Oyun gayet iyiydi bence. Ama abartı ve yapaylık asıl Zerrin Tekindor-da. Fransa-da geçmesi gereken oyunda hakkını vererek oynayan tek oyuncu Ülkü Duru sanırım. Acaba Roman Polanski-nin film versiyonu nasıl olacak?

Cemal Baki - ( 3/12/2011 )
Ahmet bey yorum yazmış, abartı ve yapaylık Zerrin Tekindor-da diye... En hafifinden diyeceğim, çok komik, hem de çok... Çok yapay olduğundan herhalde bu oyunundaki performansı ile ikinci kez Afife Ödülü aldı. Bir araştırın bakalım, acaba Afife Ödülünü kaç kişi iki kez alabilmiş? Ben ce Ahmet bey Roman Polanski-yi beklesin. Beğendiği ve hakkını veren tek oyuncu diye belirttiği Ülkü Duru-nun performansı bence çok sıradan dı.

Levent Avcı - ( 3/13/2011 )
Ebeveynlik dürtüsü ile medeni bir sosyal iletişim arasında kalmış, biri çocuğunun kavgasını bir uygarlık vitrini için kullanırken diğeri, çökmüş evliliklerini ayağa kaldırmak için bir hesaplaşma aracı olarak kullanan iki çiftin maskelerinin teker teker düştüğü bir oyun izleyeceğimi düşünmüştüm. nitekim öyle de başladı fakat Zerrin TEKİNDOR-un maskesi biraz erken düştü sanırım. zira batılı zarif bir kadın nasıl oldu da otantik bir dizi karakterine dönüştü anlayamadım doğrusu. eski tiyatroyu cennet mahallesi tadında bir kıvama getirip seyircinin önüne koymak, diğer oyuncuları tiyatronun çok sesliliğinden koparıp kendi batağına sürüklemek yeterince beslenmemiş ve olgunlaşmamış bir egoya işaret ediyor... yakın bir zamanda ve hala oynamakta olan -bay hiç- adlı oyunu izlemeseydim samimi, mütevazi, gerçekçi ve ölçülü oyunculuklarına şahit olduğum Ülkü DURU ve İştar GÖKSEVEN-e de haksızlık edebilirdim..

Eser Çarmıklı - ( 3/16/2011 )
Yukarıdaki yorumu hayretle ve şaşkınlıkla okudum. Levet bey sanırım -ölçülü- oyunlarına şahit olduğu iki oyuncunun yakın arkadaşı ve bayağı üzülmüş olmalıki Zerrin Tekindor için hiç haketmediği bir eleştiri yapmış. Ben ve benim gibi sıkı tiyatro izleyicileri neyin ne olduğunun farkındayız allaha şükür. Oyun çkışı hepimizin konuştuğu, Ülkü hanımın pardesüyü yerlerde ne daha ne kadar sürükleyeceği ve daha ne kadar bağırabileceğiydi. Ayrıca bay hiç adlı oyunununda toplam 20 kadar izleyisicinden biriyim. Samimiyet vs.vs. nin çok uzağındaydı malesefki..

yeşim erler - ( 3/16/2011 )
Oyunu zevkle izledim,bayıldım doğrusu.ZERRİN TEKİNDOR- a da hayranlığım 1000 kat daha arttı.gerçekten çok güzel bir performanstı.

Nusret Tunç - ( 3/22/2011 )
Levent Bey, yorumunuzu hayretler ıcınde okudum. Ben Vahset Tanrısı-nı tam 4 kere seyretmis biriyim. Eğer oyunculuktan azıcık anlasaydınız Ülkü Duru-nun oyunculuğunun ne kadar sıradan ve hatta başarısız olduğunu hemen anlayabilirdiniz. Zerrin Tekindor tek kelimeyle oyunun starıdır. Ülku Duru-nun oyunculuğundan bence çok daha iyidir. Ayrıca Ülkü Hanım-ın, kimsenin haberinin bile olmadığı diğer oyunu Bay Hiç-in burada reklamını yapmanız ve Zerrin Tekindor-un şahane performansını görmezden gelip Ülkü Duru-nun vasat bile olmayan oyunculuğunu övmeniz, yazdığınız eleştrinin objektiflikten yoksun olduğunu gösterir. Ülkü Hanım-a selamlar.

Özgür M. - ( 4/5/2011 )
Daha sonra ayrıntılı yazıcam ama şimdilik şunu yazıyım,bir tiyatro öğrencisi olarak şunu söyliyim Ülkü DURU-nun oyunculuğunu tartışmak insanın kendini rezil etmesiyle eş değerdir ve tiyatro sanatından zerre kadar anlamamanın kanıtıdır.....

başak - ( 4/19/2011 )
çok güzel bir oyundu. yalnız oyunun ilk yarım saati kadar oyuncuların sesleri çok kısıktı sesi duymakta zorlandık baya ama sonra açıldılar. psikolojik olarak insana faydası olabilecek kendimizi irdeleyebileceğimiz bir oyun

ayşen - ( 5/3/2011 )
Oyunu çok beğendim bence harikaydı hiç sıkılmadan büyük bir profesyönellik izledim. oyunun ilerleyen saatleri daha da güzeldi. Bu 2.gidişimdi, şiddetle tavsiye ediyorum.

Egemen - ( 10/28/2011 )
Oyun inanılmaz, Zerrin Tekindor muhteşem. Uzun zamandır bu kadar gülmemiştim. teşekkürler.

NEDRET AKKALEM - ( 2/5/2012 )
Oyunculuk, sahneye konuş ve konu çok iyi. Tek perde de uzatmadan tadında bırakan bu sene seyrettiğim en iyi oyunlardan biri. Herkese tavsiye ederim.

Bu Oyun Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 372
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

Vahşet Tanrısı      Bakhalar      Merhaba Hoşçakal      Masa Masalları      Düriye Teyze      Alevli Günler      Bomba      O.B.E.B.      Kapıların Dışında      Fail-i Müşterek      İkiye Bölünen Vikont      Ver Elini, Yeni Dünya      Satıcının Ölümü      Bekleme Salonu      Öldün Duydun Mu?      Cyrano De Bergerac      Titus Andronicus      Lursin Sokağı Cinayeti      Lydia - Tuzla Buz      Geri Dönüştürülemeyenler      Aşk Kokusu      Prometheia      Tatlı Kaçık      İşsizler Cennete Gider      Ruhundan Tramvay Geçen Adam      2019      Bunu Yapan İki Kişi      Bir Robot Hikayesi (Çocuk Oyunu)      Masallara Yolculuk / Üç Küçük Kuzucuk (Çocuk Oyunu)      Tuluatmasyon      Hiç      Nutuk      Yastık Adam      Medya Maymunları      Piyano      Haraşo Hayatlar      Hayvanat Bahçesi Masalı      Roberto Zucco      Çatı      Çatlak     


Tiyatro Kursu Başlıyor!
1 Mayıs'tan itibaren her ÇARŞAMBA Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
Tiyatro Maydanoz, Nazım’ın Kadınları ile Sahnede
Tekin Deniz: Dümbüllü kavuğunu kimseye devretmedi

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |  ..