| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |

Oyun Hakkında Yorumlar
Ölüleri Gömün

İstanbul Devlet Tiyatrosu

Başlangıç Yılı : 2009

Puan : 2.06 / 10    
Merak Edenler : 168 kişi


Paylaş      
Kadro :
Yazan: Irwin Shaw
Çeviren: Coşkun Büktel
Yöneten: Şakir Gürzumar
Dekor Tasarımı: Behlüldane Tor
Giysi Tasarımı: Nalan Alaylı
Işık Tasarımı: Yakup Çartık
Müzik ve Efektler: Cenk Taşkan
Hareket Düzeni: Alparslan Karaduman
Dramaturg: Selen Korad Birkiye
Yönetmen Yardımcıları: Ezgi Yentürk, Müge Taşpınar, Bengi Heval Öz

Sahne Amiri: Cem Kenar
Işık Kumanda: Akın Yılmaz
Kondüvit: Tankut Saraçoğlu
Aksesuar Sorumlusu: Tuncay Kuyaş

Rol Dağılımı:
Musa Uzunlar, Dündar Müftüoğlu, Civan Canova, Ömer Hüsnü Turat, Ali Fuat Çimen, Cengiz Daner, Ali Ersin Yenar, Erdal Bilingen, M. Alp Sunaoğlu, Ekrem Tuna Öztunç, Murat Barış Kavrukkoca, Serhan Süsler, Cenk Demirel, Can Baykan, Burak Altay, Yasemin Atasu, Belir Yarar Altay, Gözde Okur, Fulya Ceylan Aksütlü, Duygu Eren Tosya, Berrin Arısoy Akhasanoğlu, Ediz Baysal, Alper Saylık, Can Güvenç, Gökhan Türkal, Bengi Heval Öz, Ebru Kaymakçı, Seda Çavdar, Cansu Dağdelen, Yasemin Yalçınkaya, Ahmet Taşdemir, Birol Engeler, Burak Yıldız, Mehmet Onur Büyüktopçu, Serkan Özcan, Alper Saylık, Fatih Koşkan, Alparslan Ataman, Çağrı Aslan, Gökhan Türkal, Can Güvenç


Oyun Hakkında :
Dünyanın her tarafında sürüp giden savaşların birinde vurulan askerler mezarlarından kalksalar ve savaşı durdurmaya kalksalar neler olur? Ordu, hükümet, silah tüccarları, politikacılar, iş adamları, din adamları nasıl tepki verir? Ya kocalarını, sevgililerini, babalarını ve oğullarını kaybedenler? Gerçekten savaşsız bir dünyayı istiyor muyuz?

Fotoğraf ve Videolar :Yorumlar

alican - ( 11/3/2010 )
devlet tiyatrosunu gömün...

iago - ( 12/14/2010 )
alican kardeşime katılıyorum. söylenecek başka söz yok

ezgi - ( 12/14/2010 )
Gerçekten çok iyi bir oyun.. Çavuş rolündeki oyuncu bir hsyli kötü oynuyor. Tek eleştirim bu olabilir. Artikülasyon bozukluğu filan yok, ama vurgulamalar oldukça yapay ve çok itici. Onun dışında herkese şiddetle tavsiye ederim. Çok beğendim.

- ( 1/1/2011 )
yalnızca dekora ne kadar harcamışlardır acaba? müdürün kendi oyunu diye mi har vurulup harman savuruluyor? devletin malı deniz galiba. sonuç ise bir hiç. devlet tiyatrosunda dünya çapında oyunlar görmek istiyoruz. böyle ipe sapa gelmez işler değil. savaş karşıtıymış. önce tiyatro karşıtı olmamayı becerin.

Kürşat Ural - ( 1/13/2011 )
Ne kadar yıkıcı yorumlar yapıyoruz.Dekoruyla,ışığıyla,müzikleriyle,oyuncuları ile güzel bir oyundu.Sadece çocukların izlememesi gereken bir oyun; ses ve efektlerin yüksekliği açısından.
Saygılarımla


melek - ( 1/26/2011 )
Keşke dekora harcadıkları emeği oyunculuklara harcasalarmış.-Tragedya mı izliyoruz acaba?- dedim. Çok abartılı ve yapay buldum. Deyimi yerindeyse oyunculuklara YABANCILAŞTIM!

aayşegüll - ( 2/4/2011 )
valla tiyatroda alışık olmadığımız silah patlamaları,alaluya söylemeler, koca haçı gözümüze sokması olmasa bunlar çıksa oyundan güzel bahsedebilirdim ama bunlara takıldım.savaş karşıtı fikri güzel ama yansıtma olmamış...

Anıl Ayvalıoğlu - ( 2/12/2011 )
Ben oyunu beğendim.Buradaki puanı kesinlikle hak ettiği değerin altında.Oyunculukların çoğunu beğenmedim.Tonlamalar ve tepkiler olmamıştı.Oyunda tek sıkıldığım yer ise tüm erlerin aile bireyleriyle konuşması.Çok uzundu.Ama gidip görülmesi gereken bir oyun.

Pelcin - ( 2/15/2011 )
Konu için izlemeye gidilmeli,çok beğendim,ölen askerlerin dirilmesi ve biz neden öldük diyebilmesi için.

Hamza - ( 3/13/2011 )
Senaryo konu olarak çok iyiydi fakat bunu aktarmak çok başarılı olmamış. Üst düzey rütbeli askerler için askerlerin ölümünün umursanmaması iyi anlatılmış fakat savaş karşıtlığı daha vurgulu bir şekilde anlatılabilirdi. Bazı oyuncuların rolün hakkını fazlasıyla verirken bazılarıda yetersizdi. Yine de gittiğim için mutluyum

Bube - ( 3/17/2011 )
Beni sahneden soğutan, rejisi, oyunculuğu ve metniyle kötü bir deneyim yaşatan bir oyundu. Hayatımda ilk defa bir oyunu izlerken salondan çıkmak istedim.

yasemin bülbül - ( 3/20/2011 )
oyun izlenmeye değer..
ayların emeği,devlet tiyatrolarının profesyonelliği ve kaliteli oyunculuklar bir arada harmanlandığında,ortaya kötü bir oyun çıkması mümkün değildir..genel yorumların aksine oyunun izlenmesi gerektiği kanaatindeyim..


mmmmmm - ( 4/3/2011 )
oyunun verdiği mesaj çok iyiydi.fakat o kadar gereksiz unsur gözümüze sokuldu ki tepkilerin çekilmesine neden oldu. koca haçın karşımızda durması benim için oyunun bittiği noktaydı.oyuncuların emeklerine saygı duyuyorum ama kocaman Çanakkalemiz varken, kendi oyunlarımız varken böyle bir oyuna gerek yoktu bence.

- ( 4/27/2011 )
Bence tiyatro çok iyiydi.Özellikle dekor çok iyiydi.Birkaç unsur dışında izlenebilecek bir tiyatro olduğunu düşünüyorum.Oyuncular da tanıdıktı ve oyunun mesajı güzeldi.Ayrıca oyuncularla röportaj yapabilmek de kolaydı.

Yasemin - ( 12/21/2011 )
Burdaki kötü yorumlar yüzünden geçen seneden beri tereddüt ediyordum, sonunda izledim. Harikaydı. Oyunun kendisi de oyuncuları da muhteşem. Gitmeye niyeti olan, burdaki yorumlara bakmasın, kendi gidip görsün.

bennu atalay - ( 3/4/2012 )
bı kaç oyuncu dışında sadece bağırma seslerı duyduğum bı oyundu bende salondan çıkmak istedim..ayrıca mevzu da cok saçmaidi. bı ara gulme krizine girdim.. ölülerin eşleriyle konuşma sahnelerını okdr uzatmalarına hıç gerek yoktu oyunculuk bı kaç oyuncu dışında berbattı bence onlar tiyatro yapmamalı..bu oyun odul almış ise way halimize..

yalım yarkın - ( 11/3/2012 )
Oyunda ölülerin birlikte söylediği şarkı neydi?

mahut - ( 1/12/2013 )
oyunun dekoru için söze hacet yok. oyuncu kadrosu da en geniş ve kaliteli oyuncuları barındıran bi kasttan müteşekkildi. oyun tamamen mesaj verme amacı gütmüştü ve malesef hayatımda izlediğim bi oyunda ilk kez oyuncuları alkışlamak gelmedi içimden. ve ilk kez salonu terkeden izleyicilere rastladım. gidilmese de olur.

arzu - ( 3/3/2013 )
konu güzel aslında...ama verilmek istenen mesaj bambaşka..devlet tiyatrosunda böyle bir oyunun sahnelenmesi ne kadar acı..koskocaman HAÇ-ı gözümüze sokmaları ve pederin coşkulu bir şekilde din propagandası yapmasını kabul edemiyorum..kendi şehitlerimiz, vatanımız, dinimiz varken bu oyunda neyin nesi..devlet tiyatrosunda kesinlikle sahnelenmemesi gereken bir oyun..şiddetle kınıyorum..çok üzgünüm..

Çetin - ( 3/20/2013 )
Böyle bir oyunu Devlet Tiyatrosunda bu kadar ucuza izlemek... Yok arkadaş yaranılmaz kimseye. Herkes takmış oyunculuklara. Kardeşim kaç senedir tiyatroyla meşgulsünüz elinizi vicdanınıza koyun kaç kez gördünüz böyle bir sahne? Yahu zaten salona oyun başlamadan girdiğinizde gizemli olduğu görülüyor. Dumana boğmuşlar her yeri. Ne kadar gerçekçi ne kadar güzel bir oyundu. Tamam o çavuş olsun, eşlerin ölülerle olan gereksiz muhabbetleri olsun kötü de hiç mi iyi yanı yok? Haçın havalandığı ve herkesin birden hiddetlendiği sahne bence devasaydı. İmkanım olursa yeniden izleyeceğim. Mart sonu itibariyle yeniden Cevahir DT-e geliyor.

Hüseyin Acar - ( 3/15/2014 )
Devlet tiyatrolarında izlediğim en gereksiz oyundu. Oyun savaş karşıtı değil kilise yandaşıydı. 10 metrelik haç kaldırıldığından bahsetmiyorum. oyun içinde sürekli bahsedilen paranızı devlete değil kiliseye verin mesajı. Kilise yerine cami veya dini bir kurum olsa bu oyunda yer yerinden oynar. Kime ne anlatıyorum, burada bile yayınlanmaz bu yazdıklarım.

Bu Oyun Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 703
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

Ölüleri Gömün      Profesyonel      Temiz Ev      Vahşet Tanrısı      Bakhalar      Merhaba Hoşçakal      Masa Masalları      Düriye Teyze      Alevli Günler      Bomba      O.B.E.B.      Kapıların Dışında      Fail-i Müşterek      İkiye Bölünen Vikont      Ver Elini, Yeni Dünya      Satıcının Ölümü      Bekleme Salonu      Öldün Duydun Mu?      Cyrano De Bergerac      Titus Andronicus      Lursin Sokağı Cinayeti      Lydia - Tuzla Buz      Geri Dönüştürülemeyenler      Aşk Kokusu      Prometheia      Tatlı Kaçık      İşsizler Cennete Gider      Ruhundan Tramvay Geçen Adam      2019      Bunu Yapan İki Kişi      Bir Robot Hikayesi (Çocuk Oyunu)      Masallara Yolculuk / Üç Küçük Kuzucuk (Çocuk Oyunu)      Tuluatmasyon      Hiç      Nutuk      Yastık Adam      Medya Maymunları      Piyano      Haraşo Hayatlar      Hayvanat Bahçesi Masalı     


Tiyatro Kursu Başlıyor!
8 Temmuz'tan itibaren her PAZARTESİ Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
Tiyatro Maydanoz, Nazım’ın Kadınları ile Sahnede
Tekin Deniz: Dümbüllü kavuğunu kimseye devretmedi

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |  ..