| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |

Oyun Hakkında Yorumlar
Beğendiğiniz Gibi

İstanbul Devlet Tiyatrosu

Başlangıç Yılı : 2010

Puan : 1.83 / 10    
Merak Edenler : 195 kişi


Paylaş      
Kadro :
Yazan: William Shakespeare
Çeviren: Orhan Burian
Yöneten: Hakan Çimensever
Dekor Tasarım: Işın Mumcu
Giysi Tasarım: Gülümser Erigür
Işık Tasarım: Akın Yılmaz
Müzik: Hakan Kılman, Melis Şeşen
Dans Düzeni: Handan Ergiydiren

Sahne Amiri: Mahsuni Yılmaz
Kondüvit: İ. Cem Dağlı
Işık Kumanda: Gökhan Gülçebi

Rol Dağılımı:
Ergun Akvuran
Zeynep Erkekli
Murat Karasu
Doğan Turan
Şamil Kafkas
İlkay Akdağlı


Oyun Hakkında :

Oyun tanıtımı henüz iletilmemiştir.

Oyun tanıtımını tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine gönderebilirsiniz...


Fotoğraf ve Videolar :Yorumlar

zeynep al - ( 10/24/2010 )
hiç yorum yapan olmamış merak ediyorum nasıl bir oyun diye...

etkin haberci - ( 10/28/2010 )
Keyifli bir oyun, ne de olsa Shakespeare komedisi. izlemek gerek

etkin haberci - ( 10/28/2010 )
Keyifli bir oyun, ne de olsa Shakespeare komedisi. izlemek gerek

30.10.2010 Ayça ağkuş - ( 10/29/2010 )
oyunu dün akşam izledim.oyun 2 perde 3 saat sürmektedir.oyundan bazen kopmalara neden olacak ağır sahneler olsada izlenmeye değer sahneler ve kişiler vardı.özellikle 2.perde çok daha yüksek tempolu ve zevkli geçiyor.

canan - ( 10/30/2010 )
devlet tiyatrosu tiyatro yapmayı bırakmış artık müsamere hazırlıyor. çocuk oyunu gibiydi diyeceğim çocuk oyunlarına ayıp olacak. ayıp ama..

Mehmet Saner - ( 10/31/2010 )
İlk perde oyuncular içinde konu gereği biraz yavaş. Ancak ikinci perdede konu akışı ve oyuncu performansları çok iyi. Özellikle Zeynep Erkeklinin performansı.. Deniz Bolışık-ın mimiklerine de bayıldım.

Ugur - ( 10/31/2010 )
oyun genel anlamda başaralı idi. gorsellik adına hibbir şey yoktu ayrıca o kadar cok gereksiz sahne vardı ki bu da oyunun temposunu dusurdu ve oyun bu gereksiz sahnelerler ile 3 saati aştı!

melek - ( 10/31/2010 )
hayatımda bu kadar kötü bir oyun izlemedim. shakespeareyi bilmeyen biri izlese tiyatrodan soğur. çocuk oyunları bile daha zevkli.!!!!

beyhan erkan - ( 11/3/2010 )
hayatımda ilk defa oyun izlerken ara verilsede dışarı çıksam diye bekledim.zaten ikinci perdesinide izlemedim.oyun çok sıkıcıydı:(

aslıhan - ( 11/3/2010 )
kim bu yönetmenler? bu ne kötü bir yorum? pes diyorum. berbat, sıkıcı, yaratıcılıktan uzak.

duygu - ( 11/4/2010 )
kesinlikle çocuk oyunu gibi idi.Ara sıra tempoyu yükseltselerde oyun genel itibarı ile kötü idi.Ama en sonda çalan müzik ve dans insanları canlandırdığı için insanlar gülerek tiyatrodan ayrılıyorlardı. Oyun kötü olmasına rağman güzel ayrılyorsunuz yani...

nur. - ( 11/7/2010 )
Oyunu beğendim. Alkışım da içtendi, sadece müzikten değildi yani. Son sahnede fazlalık var gibi geldi bana da. Sahne çok daha büyük ve dekorlar da çok daha etkileyici olabilseydi tabi ki oyun büyük bir kazanıma sahip olabilirdi ama gerek oyuncu performansları gerekse metin bakımından benim hoşuma gitti oyun. Dolayısıyla gidilip izlenmeye değer bir oyun, ben pişman olmadım bu oyuna gitmekten, mutlu da ayrıldım. Özellikle oyunculara teşekkürler...

ahmet - ( 11/12/2010 )
buna olsa olsa rezalet denir. içindeki değerli oyunculara yazık. komik ötesi.

elif - ( 11/14/2010 )
gidin izleyin arkadaşlar.ben çok beğendim oyunu. oyunculuklar da çok iyiydi.oyunun sonunu da çok beğendim ayrıca. :)

mimi - ( 11/18/2010 )
reji hataları vardı ama ortada iğrenç bir oyun denecek kadar köyü bir oyun yok.
bir kere az dekordan kaynaklı oyuncuların yüksek performansları ortaya çıkmış...sanki londrada yaşıyoruz da hele ki bu oyuna kötü,çocuk oyunu gibi diyoruz...bugüne kadar muhteşem dediğim 3 oyun oldu...burası türkiye ve bu sanat da daha bebek yeni yeni bir şeyler oluyor bu kültür karmaşasında...


sena - ( 11/30/2010 )
Allah Allah... oyunu beğenmeyen arkadaşların yorumları ön yargılı olmama neden oldu :) bi gidip görmek gerek zira gideceğim

NEZAKET AYTAR - ( 12/3/2010 )
ÇOK MÜKEMMEL DEĞİL FAKAT İYİ BİR OYUNDU 2. PERDEDEN SONRA HAREKETLİLİK BAŞLIYOR EĞLENİYORSUNUZ. FAZLA DEKOR KULLANILMAMIŞ. MİNE TUGAY- IN OYUNCULUĞU MÜKEMMEL.EMEĞİ GEÇEN HERKEZE TEŞEKKÜR EDERİZ.

ahmetkcn - ( 12/3/2010 )
klasik shakespare oyunu. çok eğlendim izlerken. çok uzun (3 saat) olmasına ragmen sıkılmadan izledim. Bence başarılı

hakan - ( 12/9/2010 )
vah vah vah diyorum. devlet tiyarosuna ne olmuş böyle? yenilik bu mu? ezberleyip çıkmışlar o kadar. okuyun kayda alıp verin dinleyelim, daha iyi. bari oyunculara zahmet olmaz. ayrıca seyirciyi salak yerine koyan yönetmen istemiyoruz. iyi oyun istiyoruz. çok mu?

sinan - ( 12/10/2010 )
oyun gerçekten çok kötü ve sıkıcıydı. ilk perdeden sonra çıkmadığıma pişman oldum. Devlet tiyatrolarında herkesin eğlenerek izleyeceği türde oyunlar olmalı.

selim - ( 12/23/2010 )
bu gece bu oyunu izlemek için pendikten küçükçekmeceye kadar üşenmedim gittim.iyi ki gitmişim.neredeyse her saniyesinden inanılmaz keyif aldım.gerçek bir shakespeare izledim ve ayrıntılı oyunculuklar beni çok etkiledi, başrol oyuncusu bayan ve soytarıyı oynayan oyuncu çok başarılıydı.müzikler inanılmazdı.muhakkak gidin görün derim.

ayşim - ( 1/1/2011 )
bu oyunu beğendim diyenlere şaşıyorum. komik derecede kötü. hiçbir yaratı yok. kim seçmiş, kim yönetmiş. birkaç oyuncu çaba gösteriyor. sıradan bir çocuk oyunu gibi.

TÜRK İNSANI - ( 1/10/2011 )
Bence gayet eylenceli ve merak ettirici bir oyundu hatta nerdeyse en beyendiğim oyundu kostümlere ve müziğe bayıldım aynı şekilde Roslindayı yani Mine Tugay-ı çok beğendim şişko kadın ve evlenmek istediği kızın olduğu yerler çok sıkıcı geldi onun dışında çok eğlenceli ve heyacanlı olduğunu düşünüyorum

alooo - ( 1/10/2011 )
bence güzel bir tiyatroydu özellikle Mine Tugay yani roslinda hem fizik olarak çok çekici hemde çok iyi bir oyun sergiledi bence ...

selim - ( 1/15/2011 )
yorumları okuyorumda, sanırım bir yanlışlık var.benden önceki yorum yapan 2 kişi sanırım isimleri karıştırmışlar.en son geçen ay oynanan oyunlarda rosalinda karakterini ezgi yentürk isimli oyuncu oynamıştı.biz mine diye birini izlemedik.bu oyuncuyu ilk defa istanbul sahnelerinde görmüş olduk.inşallah yolu açık olur, çok parlak ve yetenekli.sempatikliği ve kimi anlarda seyirciye kendini izletmeyi biliyor.tebrikler ezgi hanım.

Ali Canciğer - ( 1/23/2011 )

Berbat bir oyun. Yarısında çıktım. Başka şey yazmak gereksiz. Zaman kaybı.


eda-10.10.2010 - ( 1/26/2011 )
çok beğendim, canlı enstrümental müziklerde çok keyifliydi.oyunda ince detaylar vardı, detayları anlamayanlar için oyun sıkıcı gelebilir, nitekim benim gittiğim oyunda nerdeyse tüm salonun detayları anlayamadığı ve oyundan keyif alamadığı belliydi, ben ise 2 perde boyunca sürekli güldüm ve her bir karakteri çok beğendim, bence gidilmeli..emeği geçen herkese teşekkürler..

Şermin - ( 1/31/2011 )
Zeynep Erkekli ve Ezgi Yentürk-ü izlemek, böyle komik bir Shekspeare izlemek müthiş bir keyifti.Sahnede zor bir oyun ve olağanüstü bir yakınlık vardı. İlk defa bir klasik oyundan bu kadar mutlu ayrıldım.

Esra - ( 2/6/2011 )
Gereksiz yere uzatılmış sahneleri, diyalogları bolca bulabilirsiniz, bitse de gitsek şeklinde izledik. Kesinlikle tavsiye edebileceğim bir oyun değil.

*O*zge - ( 2/7/2011 )
Cocuk tiyatrosuna gittiğimizi sandık. Müzikler hariç hiç bir beğenilesi yanı yoktu. Bu oyunu en onde izleyecekseniz, soytarı karakterinin ağzında çiğnediği elmayı suratınıza yeme ihtimalini göz ardı etmeyin. Zira biz yedik! O an cıkıp gitmek geldi içimden.

azra - ( 2/10/2011 )
oyun bence çok güzeldi hele fatih sönmeze bayıldımmm

- ( 2/24/2011 )
ya bence güzeldi evet çok güzel degildi oyunculuklar felan ama ben oyunculuga takılıp kalan bi insan degilim ve geri kalan hersey güzeldi tabii bazı oyuncular da cok iyiydi

Gvnc - ( 2/28/2011 )
Ben bu oyunu çok beğendim.

leyla - ( 3/6/2011 )
rezalet ötesi hiç utanmıyorlarmı böyle tiyatro olurmu.. dünya nerde bunlar nerde. evet biriki oyuncu çok iyi ama üç saat niye izliycezki böyle birşeyi. ayıp devlet tiyatrosuna.

Hülya - ( 3/21/2011 )
Oyun çok ama çok güzeldi. Aşkı bu kadar güzel anlattığı için başrol oyuncusu Ezgi Yentürk başta olmak üzere tüm oyunculara tek tek teşekkür ediyorum. Ben oyuna hayran kaldım.

Bahar - ( 4/1/2011 )
Çok güzeldi çok beğendim.Gerçekten izlenmeye değer bir oyundu.Tİyatro sevenlere kesinlikle tavsiye ederim.Hem gülüp hem de düşündürdü rezalet ötesi diyenlerin hiç anlamıyorum beklentilerinin ne olduğunu.Özellikle Şamil Kafkas ın oyunculuğu süperdi.Emeklerine sağlık.

soner - ( 4/5/2011 )
oyun tek kelımeyle mukemmeldi,her bir oyuncu teker teker agzı açık bırakacak derecede yüksek performasla oyunlarını sergiliyor,dekor kullanımına çok ihtiyaç olabilcek bi durum söz konusu değildi zaten,oyunda emeği geçen herkez ayakta alkışlanmaya değer bence.ezgi yentürk-ün ve zeynep erkekli-nin oyunculuğu içinde tekrar teşekkürler.

batu - ( 4/19/2011 )
sıkıcı diyaloglar çok. ama eğlenmek istiyosanız zorla eğlenebilirsiniz

NEDRET AKKALEM - ( 11/26/2011 )
W.Shakespeare-in bir oyunu ancak bu kadar kötü sahnelenebilir.Dekor basit, oyuncular bile oyunu benimsememiş, duragan ve donuk oynuyorlardı. Araya konulan müzik ve danslar bile oyunu kurtaramıyor. Hiç beğenmedim.

Bu Oyun Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 287
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

Beğendiğiniz Gibi      Kendi Kendine Konuşmaktır Aşk      Ne Dersin Azizim      Ölüleri Gömün      Profesyonel      Temiz Ev      Vahşet Tanrısı      Bakhalar      Merhaba Hoşçakal      Masa Masalları      Düriye Teyze      Alevli Günler      Bomba      O.B.E.B.      Kapıların Dışında      Fail-i Müşterek      İkiye Bölünen Vikont      Ver Elini, Yeni Dünya      Satıcının Ölümü      Bekleme Salonu      Öldün Duydun Mu?      Cyrano De Bergerac      Titus Andronicus      Lursin Sokağı Cinayeti      Lydia - Tuzla Buz      Geri Dönüştürülemeyenler      Aşk Kokusu      Prometheia      Tatlı Kaçık      İşsizler Cennete Gider      Ruhundan Tramvay Geçen Adam      2019      Bunu Yapan İki Kişi      Bir Robot Hikayesi (Çocuk Oyunu)      Masallara Yolculuk / Üç Küçük Kuzucuk (Çocuk Oyunu)      Tuluatmasyon      Hiç      Nutuk      Yastık Adam      Medya Maymunları     


Tiyatro Kursu Başlıyor!
1 Mayıs'tan itibaren her ÇARŞAMBA Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
Tiyatro Maydanoz, Nazım’ın Kadınları ile Sahnede
Tekin Deniz: Dümbüllü kavuğunu kimseye devretmedi

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |  ..