| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |

Oyun Hakkında Yorumlar
Profesyonel

İstanbul Devlet Tiyatrosu

Başlangıç Yılı : 2009

Puan : 3.85 / 10    
Merak Edenler : 290 kişi


Paylaş      
Kadro :
Yazan: Duşan Kovacevic
Çeviren: Başar Savuncu, Bilge Emin
Yöneten: Işıl Kasapoğlu
Dekor Tasarım: Nurettin Özkönü
Giysi Tasarım: Gülümser Erigür
Işık Tasarım: İ. Önder Arık
Müzik: Cenap Oğuz

Rol Dağılımı:
Bülent Emin Yarar
Yetkin Dikinciler
Gülen Çehreli
Cenap Oğuz


Oyun Hakkında :
Dünyaca ünlü Sırp yazar Duşan Kovaçevic, Yugoslavya’daki büyük dönüşümden önceki ve sonraki toplumsal-politik yaşamı, bir entelektüelin yaşamöyküsü içinde, karakomedi türünde ve ironik bir üslupla anlatıyor. 40 yaşlarında bir edebiyat adamı, bir sekreter ve bir gizli polisin süprizlerle dolu soluk soluğa izlenecek hikayesi.

Fotoğraf ve Videolar :

Yorumlar

zeynep ayse - ( 10/24/2010 )
Bu yil 2. defa izledim

ayni heyacanla seyrettim beden dili, oyunun surukleyici olmasi , akicilik anlam, duygularn yansitilmasi, her bir cumle anlam yuklu, kendimi oyunun bir parcasi hissettim. oyun cikisi 2 saat arkadaslarla oyunu ,karakterleri konustuk alkisiniz bol olsun .


Birgül Nalbant - ( 10/25/2010 )
Devlet Tiyatrolarında izlediğim en başarılı oyunlardan biri.Yetkin Dikinciler ve Bülent Emin Yarar-ın oyunculuklarına bir kez daha şapka çıkardım. Tek perdelik oyunun temposu hiç düşmedi. Nasıl bir enerji ve performanstır bu. Kutlarım. Mutlaka izlenmesi gereken bir oyun.

ayfer - ( 11/1/2010 )
tek kelimeyle mükemmel özellikle Bülent Emin Yarar, kesinlikle izlenmeli...

- ( 11/8/2010 )
Bülent Emin Yarar ve tüm ekip muteşemdiniz. Tebrikler...

Etkin Haberci - ( 11/12/2010 )
Yetkin Dİkinciler ve Bülent Emin Yarar önünde saygıyla eğiliyoruz. Çok başarılı bir öykü ve oyunculuk.

- ( 11/16/2010 )
mükemmel.oyunculuk performanslarını asla unutamayacağım

cagri - ( 1/15/2011 )
oyunculuklar konusunda söylecek bir şey yok, hem bülent emin yarar hem de yetkin dikinciler harika bir performans ortaya koyuyorlar.
ama oyunun konusu hakkında aynı şeyleri söyleyemeceğim: tito dönemini ve komunizmi yerden yere vuran bir oyun şehir tiyatrolarına ne de çok yakışıyor..!


Özge - ( 2/3/2011 )
İşte tiyatro budur, oyunculuk budur dedirten bir oyun...Yine olsa yine izlerim. Kesinlikle kaçırmayın..Tüm ekibi tebrik ediyorum.

Pınar - ( 2/7/2011 )
Oyunu yeni izledim ve beğendim. Konu hoş ama uyarlama olduğu için bazen bizim dünyamıza yabancı gelebilir. Yani herkesin ilgisini çekmeyebilir. Ama mutlaka herkes oyunculuğa hayran kalacaktır. Ve seyretmeye değer bulacaktır.

sultan - ( 2/8/2011 )
oyun bitişinde, kusursuz oyunculuklarıyla onların değil, bizim saygıyla eğilmemiz gereken seyretmeye değer bir oyundu...

Erol ÇELİKEL - ( 2/16/2011 )
Hayatım boyunca gittiğim tiyatroların en güzeliydi.15 Şubat akşamı Küçük Sahne-den eve gelene kadar -Çok süperdi yaaaa....- dedik.... Çok süperdi harbiden....

Erol Çelikel - ( 2/17/2011 )
Küçük Sahne-den eve kadar -Çok güzeldi ya...- dedik -İyi ki geldik.- dedik. Herkesin izlemesi gereken bir oyun. Etkisinden uzun süre kurtulamayacaksınız.2 saat nasıl geçti anlamadık.


gözbek - ( 2/19/2011 )
Konu müthiş, oyunculuklar harika, hayatımda izlediğim en güzel oyun

Latif ULU - ( 2/23/2011 )
Muhteşem bir oyun ve oyunculuk... Mutlaka izleyin...

nuraysan - ( 3/2/2011 )
çok çok çok güzel ve muhteşem oyunculuk çok etkileyiciydi.birde birinci sırada oturup oyunun içinde gibi hissetmekde ve oyuncularla göz göze gelerek izlemekte ayrı bir heyacan verdi bana.kesinlikle izlenmeli

Hülya Bilgen - ( 3/3/2011 )
tek kelime ile muhteşemdi... Bülent emin Yarar-ı özellikle kutlarım. Süper bir ikili, profesyonel bir ikili, güzel bir oyun... muhakkak tavsiye ederim..

Feyza - ( 3/13/2011 )
Mükemmel bir oyun. Oyuncular çok başarılı. İnanılmaz sürükleyici bir oyun, nasıl bittiğini anlamıyorsunuz. Bilet bulmanız kolay değil ama bulabilirseniz hiç durmayın derim.

yasemin bülbül - ( 3/20/2011 )
sahnede devleşmek.. bu iki kelimenin ne anlatmak istediğini uygulamalı olarak öğrenmek isterseniz bu oyuna mutlaka bir bilet almalısınız..

esra snmz - ( 3/24/2011 )
yoldaş Luka da Teodor da mükemmeldi. Yetkin Dikinciler-in interaktif sahne yönetimine de hayran kaldım. Seyircilerle çok güzel bir iletişim kurdular. Teodor-un en öndekilere gülerken kahve pönkürtmesi de ayrıca bi komikti :))))

Gülşah - ( 3/24/2011 )
Hayatımda izlediğim en iyi oyundu.Oyuncular inanılmaz başarılı Bülent Emin Yarar gerçek bir oyuncu,Yetkin Dikiciler..Hepsi muhteşemdi.Mutlaka ama mutlaka tavsiye ediyorum..Ayakta gözlerim dolarak alkışladım hepsini..

sibel - ( 3/28/2011 )
Gerçekten çok güzel bir oyun ve süper oyunculuk..

tuba özyılmaz - ( 4/4/2011 )
Bülent Emin Yarar ve Yetkin Dikinciler-le gündüz ortasında gece selamı vermek...

e - ( 1/19/2012 )
Tek kelime: -MUHTEŞEM-

Erdem - ( 1/19/2012 )
Tek kelime: Harika!

MMT - ( 11/1/2012 )
kesinlikle izlemelik bir oyun. Geçen sezon devlet tiyatrolarında izlediğim en iyi oyundu. İki oyuncununda performansları ayakta alkışlamalıktı. Bir daha olsa gene izlerim...

Tülay - ( 11/27/2012 )
Ayakta alkışladığım oyunculuklar ve oyun. Mutlaka izleyin.

ecem - ( 12/23/2012 )
05 ocak 2013 saat 20.30 a 2kişilik biletim var daha önceki tarihlerde 2kişilik bileti olanla takas etmek istiyorum irtibat için ecemmm3@windowslive.com

evrim - ( 1/6/2013 )
mükemmel oyunculuk..bülent emin yarar ve yetkin dikiciler sizleri tebrik ediyorum..kesinlikle izlenmeli

Bade - ( 1/7/2013 )
Kesinlikle izlenmesi gereken bir oyun.Herşey bir yana, sadece Yetkin Dikinciler ve Bülent Emin Yarar-ın karşılıklı döktürmeleri için bile izlenir.

inci - ( 1/7/2013 )
Müthiş müthiş müthiş... Daha ne diyebilirim ki :)

Gülşen - ( 3/12/2013 )
Oyunculuklar güzel ama oyun sıkıcı geldi bana. 1 saat 55 dakikalık oyun hiç ara yok.

Derya - ( 3/28/2013 )
Oyunu iki defa izledim bir defa daha izleyebilirim. Çok güzel kelimelerle anlatılmaz... İzlenir... İyi seyiler.

metin biniş - ( 3/31/2013 )
muhteşem bir performans..defalarca sıkılmadan seyredebilirsiniz.sezonun en iyi oyunu bence..tüm ekibi yürekten kutlarım.

emre - ( 2/9/2014 )
düşük bir beklenti ile gittim. Ancak, hem tekst hem oyunculuk olarak mükemmel. her tiyatro severin mutlaka görmesi gereken oyun. tek sorun arasız 2 saat sürmesi :)

Hüseyin Acar - ( 3/15/2014 )
İstanbul Devlet Tiyatrolarının hali hazırda oynayan en başarılı bulduğum 2 erkek sanatçının oynadığı muhteşem oyun. Bir Duşan Kovacevic oyunu daha ne olsun. Şehir tiyatrolarında oynanan İntihar ın Genel Provası, Buluşma Yeri ve Dar Ayakkabı ile Yaşamak oyunlarının da yazarıdır kendisi.

Neyse ki 2 sezon önce 2 kez izleme fırsatı buldum Çünkü şu an bilet bulmak neredeyse imkansız. Bizzat dün tanık olduğum için rahatlıkla yazıyorum, bilet internet satışına çıktıktan 15 dakika sonra yer kalmamıştı salonda.


Güler Demir - ( 10/26/2014 )
Bugün, biraz önce, izledim. İnsanlar gülerken ağlıyordum. İnsanlar gülerken oyunun içinde kala kaldım.
*
Son aylarda eski anlarla birlikte yaşadığımdan mı olsa gerek hala oradayım. Çıkamıyorum. Tekrar orada olacağım, tekrar izleyeceğim. Ama bu sefer, oyuna tek başına gelen, son anda yetişebilen, bu gariban yolcu, insanlara ve oyunculara rahatsızlık vermemek adına engelli elin çıkaramadığı montu çıkaracak. Söz. 
*
Yetkin Dikinciler, Bülent Emin Yarar harika olan konu ile harikalar, yarattınız sahnede. Adeta devleştiniz küçük dünyamda. Oyunun içinde olmamak elde değil idi. Yıllarca biriktirdiğim hüzünlü, sevinçli, gözü yaşlı anlarıma, gözyaşı ile gülmenin iç içe geçtiği, düşündüren anları da, oyununuz ekleyiverdi. Sağ olun, var olun.
*
Güler/26/10/2014/ 19.43 /İstanbul


ilhanmuslu - ( 11/7/2014 )
3 sene bekledik nihayet en arka sırada olsa yer bulduk çok akıcı ve her sahnesi sürükleyici idi beklediğimize değdi

Özlem AKGÜN BAĞÇECİ - ( 3/10/2015 )
Oyunu yanlış hatırlamıyorsam 2010 veya 2011 yılında izlemiştim. Hala unutamadığım bir oyun. Her ikisi de mükemmeldi. 28 Mart-ta tekrar gösterilecek. Bilet almak ve tekrar izlemek için sabırsızlanıyorum. Herşey bir yana insan gözünü kapatıp Yetkin Dikinciler-in sesini dinlemeye bile gidebilir. Harika bir oyundu.

Bu Oyun Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 446
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

Profesyonel      Temiz Ev      Vahşet Tanrısı      Bakhalar      Merhaba Hoşçakal      Masa Masalları      Düriye Teyze      Alevli Günler      Bomba      O.B.E.B.      Kapıların Dışında      Fail-i Müşterek      İkiye Bölünen Vikont      Ver Elini, Yeni Dünya      Satıcının Ölümü      Bekleme Salonu      Öldün Duydun Mu?      Cyrano De Bergerac      Titus Andronicus      Lursin Sokağı Cinayeti      Lydia - Tuzla Buz      Geri Dönüştürülemeyenler      Aşk Kokusu      Prometheia      Tatlı Kaçık      İşsizler Cennete Gider      Ruhundan Tramvay Geçen Adam      2019      Bunu Yapan İki Kişi      Bir Robot Hikayesi (Çocuk Oyunu)      Masallara Yolculuk / Üç Küçük Kuzucuk (Çocuk Oyunu)      Tuluatmasyon      Hiç      Nutuk      Yastık Adam      Medya Maymunları      Piyano      Haraşo Hayatlar      Hayvanat Bahçesi Masalı      Roberto Zucco     


Tiyatro Kursu Başlıyor!
12 Şubat'tan itibaren her PAZARTESİ Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
Tiyatro Maydanoz, Nazım’ın Kadınları ile Sahnede
Tekin Deniz: Dümbüllü kavuğunu kimseye devretmedi

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |  ..