| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |

Oyun Hakkında Yorumlar
Surname 2010

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları

Başlangıç Yılı : 2010

Puan : 5.02 / 10    
Merak Edenler : 477 kişi


Paylaş      
Kadro :
Proje Tasarımı: Candan Seda Balaban-Yiğit Sertdemir
Yazan-Yöneten: Yiğit Sertdemir
Maske-Kukla-Kostüm Tasarımı: Candan Seda Balaban
Müzik-Ses Tasarımı: Selim Can Yalçın-Barış Manisa
Işık Tasarımı: Mahmut Özdemir
Hareket Düzeni: Özgür Tanık
Proje Danışmanı: Engin Uludağ
Şarkı Sözleri: Yiğit Sertdemir

Oyuncular
Ayşem Yağmur Ulusoy
Can Alibeyoğlu
Ceren Hacımuratoğlu
Derya Keykubat
Derya Yıldırım
Elyesa Çağlar Evkaya
Engin Akpınar
Eraslan Sağlam
İrem Erkaya
Mana Alkoy
Mehmet Soner Dinç
Mert Aykul
Özgür Atkın
Özgür Tanık
Seda Fettahoğlu
Semah Tuğsel
Seza Güneş
Şeyda Arslan
Uğur Dilbaz
Yiğit Sertdemir
Zeynep Göktay Dilbaz


Oyun Hakkında :
Kocasının ölümünün ardından açtığı sahafında, özel bir nedenle geceyi bekleyen Sühendan Hanım, kocasına ait hiç görmediği notlarla karşılaşır. Bu notlar, kocasının kendisi için düşündüğü “sözde şenliğe” dair fikirleri içermektedir. Yazılanları şaşkınlıkla okumaya başlayan Sühendan Hanım; kendisini bir düşün içinde, geçmiş ile bugünün İstanbul’u arasında gerçekleşen bir şenliğin tam ortasında bulur.

Fotoğraf ve Videolar :


Oyun Hakkında Haberler :

- Surname 2010, Expo 2013 Kapsamında Seyirci Karşısında

Yorumlar

- ( 9/23/2010 )
OYUNUN SURESI HAKKINDA BILISI OLAN VARMI ?

- ( 9/27/2010 )
yeni sezon oyunu henüz oynanmadı önümüzdeki hafta kağıthane de başlıyor

mert güven - ( 9/28/2010 )
yiğit sertdemirin işlerini takip etmek gerek!

- ( 9/28/2010 )
süresi 1 saat 20 dak falan

derin - ( 10/6/2010 )
Çok hoş renkli bir oyun,müzikler,dekor şahane..İzlenmeli bence :)

Fuat ÇİÇEK - ( 10/6/2010 )
Bu akşam Kağıthane Sadabad Sahnesinde arkadaşlarımla seyrettim. Çok eğlenceli, akıcı ve bir o kadar da çalışması, kostümü ve herşeyiyle çok emek harcanılan, katılımın yüksek olduğu bir tiyatro oldu. Harikaydı diyebilirim. Herkes çok iyiydi.

gül - ( 10/7/2010 )
20:30 ta başladı 22:00 de bitti.. tek perde, ara yok. güzel bi oyun herkese tavsiye ediyorum.

sheri - ( 10/7/2010 )
ara verilmemesine rağmen kopmadan izledim.
düşün içine kapılıp gittim bende. Maske-Kukla-Kostümler muhteşemdi.kesinlikle izlenmesi gereken bir oyun.


Savaş - ( 10/8/2010 )
Tek kelime ile muhteşem bir oyun, ülkemiz tiyatrosu için bir ilk. Herkese tavsiye ederim.

İrfan - ( 10/10/2010 )
muhteşem bir ekip işi...

Etkin Haberci - ( 10/11/2010 )
İçinizdeki çocuğu bu şenliğe götürmelisiniz.

serpil - ( 10/11/2010 )
ekip calışmasının son noktası

Nergis - ( 10/14/2010 )
Gidin, kendi şenliğinizi başlatın..Benimki başladı, uzun bir sürede devam edecek.;)Hadi acele edin!!:)

duygu - ( 10/15/2010 )
kesinlikle izlenmesi gereken bir oyun.Çok büyük emek harcanmış.Tam bir ekip çalışması.Büyük bir zevk ile izleyeceksiniz...

Nilüfer Koçyiğit - ( 10/18/2010 )
Güzel ve güneşli bir pazar günü her zamanki gibi keyifle izleyeceğim bir oyun çıkacağını tahmin etmeliydim. Arkadaşımla beraber oyunun büyüsüne kapıldık bir anda çünkü böyle bir hayal gücü bence ancak Yiğit Sertdemir-e yakışırdı. Deri ceket, Mefisto gibi oyunlardaki performansından sonra. Ekip ruhu müthişti. Bu sene bu emeğin büyük bir kitle tarafından severek ve keyifle izlenmesini diliyorum. Bayıldım tek kelimeyle.. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bu güzelliği bize sundukları için.

Bahattin - ( 10/20/2010 )
Müzikal tadında eğlenceli bir oyun. tavsiye ederim.

Onur - ( 10/27/2010 )
Hemen bir bilet alın ve oyuna gidin....

ayşe - ( 11/11/2010 )
çok ama çok güzel bir oyun!mutlaka gidin!

Özlem - ( 11/12/2010 )
Ben de dün akşam Ümraniye sahnesinde seyrettim oyunu. Çok emek verilen bir çalışma olmuş, detaylarında arkasındaki güçlü hayal gücünü görebilirsiniz, keyifle izlenecek farklı bir oyun, emeği geçenlere böyle bir oyunu bize hazırlayıp sundukları için teşekkürler...

sultan - ( 11/12/2010 )
Dün izledik, çok beğendik arkadaşlarla, hemen tavsiye etmek istedim. detaya girmeyeyim sürpriz olsun,tüm ekibe teşekkür ederim.

Mrt - ( 11/12/2010 )
Dün akşam oyunu Ümraniye sahnesinde izledim. Bu oyunu görmeyen kalmamalı diyecek kadar beğendim. Ancak çok büyük mizansen problemleri var. Kostüm hakimiyeti ve kuklalara alışma -ve dolayısı ile senkronizasyon- için bol bol akış alınması gerekiyor.

---DİKKAT OYUN İÇERİĞİ İLE İLGİLİ BİLGİ! (SPOILER)---
Oyundan önce Osmanlı eğlenceleri hakkında ufak bir broşür şart. Pek çok eğlence çeşidinin özü ile ilgili şaka ziyan olup gidiyor. Oyuncuların, esprinin anlaşımamasından dolayı motivasyonlarının ve enerjilerinin düşmesi belli oluyor. Tempo alkışı için seyirci arasında amigo gibi dolaşan bir karakter olmasına rağmen alkış gelmemesi ya da alkışın erken kesilmesi bunun bir göstergesi. Özetele önbilgi seyircinin oyunu daha çok sahiplenmesini sağlayacaktır.

Karagöz ve Hacivat belki biraz biliniyor ama Kel Hasan Efendi, İsmail Dümbüllü, İbiş, Meddah gibi ögeler mutlaka daha da belirginleştirilmeli. Pek çoğumuz bunların çok temel ögeler olduğunu ve bilindiğini sanıyoruz ama aslında özel kanallardan sonra gerçekten unutulup gittiler. İnanmayan 1985 ve sonrası doğumlu bir genç bulup sorsun.=). Ramazandan ramazana Nurhan Damcıoğlu-nu, Erol Günaydın-ı, güllaç ve pideleri hatılamak yetmiyor=) Özetle oyunun eğitici yönünün verimli olarak kullanılması için biraz daha çalışma yapılmalı.

Müzikleri (özellikle Imperial March kısmı:) beni çok eğlendirdi. Bi de İstiklal Caddesindeki Baba filmi müziği=) Baştaki ud taksiminin çok güzel seçildiğini de belirtmek isterim. Özetle -İstanbul Efendisi- oyununa büyük katkı yapmış olan Osmanlı Müziğine biraz daha eğilinilebilir.

Sırayla ortaya çıkan gösteri ekipleri modeli yerine ögelerin birbirine geçirilmesi gerekli. Önceki ekiplerde söylenen/gösterilen şeylere sonraki ekipler tarafından atıflarda bulunulabilir.
Bu iç içe geçmiş örgülü sistem, oyunu yaşlı bir kadının sırayla gelen hayalleri parantezinden çıkarıp daha hikayeli bi hale getirecektir. Özetle yönetmenlik hakkında öyle bi ahkam kestimki ben bile kendimden utandım şu an=)

Birlikte yaşamak ile ilgili alt mesaj bazen kör göze parmak şeklinde bazen de çok fazla ince bir biçimde veriliyor. Bir dengeye oturtulmalı. Finaldeki balon mizanseninde uçmayan, ipi çözülemeyen ya da elden erken kaçan balonlara dikkat! Seyirci herşeyi farkediyor. Şahsen çok yaratıcı bulduğum -Farklı balonların aynı kırmızı ışıkta tek renk olması- efekti ziyan oluyor. Özetle; ne yapıp etmeli mozaik kültürünün şahaneliği insanlara çok daha güzel gösterilmeli.

Gösterilerin bir kısmına yeterince çalışılmamış. Özellikle matrak sahnesi yama gibi duruyor. (Bu arada bir aikidocu olarak bildiğim kadarı ile matrak, ipe bağlı meşin top ve kalkan ile oynanıyor kılıç ile değil. Bu konuda bilgi almak için google den -sayokan- ve -cenk sanatı- diye arama yapabilirsiniz). Güreş sahnesi ise biraz acımasız olacak belki ama -Ben yaptım oldu!- şeklinde geçiştirilmiş. Sadece sanata değil spora da ilgi lütfen=) Özetle sporsuz kalmış bir milletin de sanatsız kalmış bir millet kadar hayat damarı kopuktur.

Gösterilerin süreleri yeniden gözden geçirilmeli. Çok çalışılmış çok emek harcanmış da olsa sahneleri kırpmaktan çekinmemeli. Seyircinin -bi sonraki ekip gelse artık- demesi mutlaka engellenmeli. Özellikle Esnaf Arabaları ya hızlandırılmalı ya şenlendirilmeli ya da kaldırılmalı. Matrak sahnesi sonundaki şaka için tutulabilir ama akrobatik bir gösteriye çevirilmeli. İki vur bi kalkan sonrada düş yetmiyor. Her gösteriden sonra alkış beklendiğini belirtecek ufak bi trük fena olmaz sanki. İstanbulbazların hep beraber hareket etmeleri kargaşaya neden oluyor. Kalabalık kitle havası verilmeye çalışıldığı aşikar ama gende sayıları azaltılarak aynı havanın verilmesi sağlanabilir. Çarşaflı annelerin sünnetlik çocuklarının kuklacıları daha da çalışmalı. Ses kısmı o kadar güzelken görüntünün eksiklikleri herşeyi yokedebilir. Bir de ordaki şehzane niye geldi niye gitti anlamadım? Başlangıçtaki kitle öfkesi sahnesinin kreşendosuna dikkat edilmeli. -Bok!- diye yüksekten girince ardından gelenlerin çoşması gerekirken rastgele olarak bazen mırıldanıyor bazen de yüksek sesle bağırıyorlar. Özetle kargaya yavrusu şahin görünmemeli =)

Naratör kuklacıların performansları oldukça iyi. Sonradan katılan kuklaların iyi huylu olanlarının karakterizasyonları seyirciye geçerken kötü huylu olanlarınki biraz zor algılanıyor.

Kuklacıların yüz ifadelerine dikkat etmeleri gerekiyor. Ayağı takılan, arkadaşının ayağına basan kuklacı yüzünü değiştirmemeli. Gerekiyorsa yüzlere mimikleri saklayacak bi maske takılabilir.

Yaşlı kadını oynatan kuklacının kolye ile oynaması gerçekliğe çok yaklaştırıyor. Buna benzer saç tokası gibi bir öge daha elkenirse mis olur.

Profesyonel olarak maskot işi işe ilgilenen (www.hazirmaskot.com) ve bir Gulyabani hayranı olan biri olarak kuklaları üretenlerin teker teker ellerinden öperim. Son derece başarılı çalışmalar. Zümrüdü anka kuşunun sofitadan sarkan kanatları fikri ise tek kelime ile muhteşem. Tek söyleyebileceğim davulcunun tokmağının alüminyum kafes sistemi gibi bi sistemle sabitleştirilmesi. Sallanması çok rahatsız ediyor. Zaten kafaya vurma mizanseninden belli oluyor.

Komedi oyununun en vurucu yeri en komik yeri değil en ağlatan yeridir kanımca. Bu yüzdendir ki komedi oyununda dramatik kısım yedirilemezse seyirci bunu samimiyetsizlik olarak algılar ve savunmaya geçip özdeşleşmeyi anında keser.=) Oyundaki aşk -tanışma- hikayesi biraz daha unutturulmalı sonra pat diye göz önüne serilmeli diyerek yine haddimi aşıyorum. Dur bakalım işin sonu nereye varacak=)

Ukalalığıma dur demek için artık yazmayacağım=) Ama gördüklerim düşündüklerim bunlar. Umarım seyirci gözüyle belirttiğim tespiler faydalı olur.

Sağlıcakla kalınız=)


mL g. - ( 11/14/2010 )
mrt adlı kullanıcıya tamamen katılıyorum. ilk fırsatta tekrar izlemek istiyorum. yiğit sertdemiri ve Candan Seda Balabanı tebrik ederim.

gülay kcli - ( 11/25/2010 )
Birkaç saat önce bu muhteşem gösteriyi izliyordum.Söylenecek söz bulamıyorum.Herşey harikaydı.Kostümler,sahne 4/4lüktü.İzlemeye doyamadım ve 1 hafta içerisinde tekrar gideceğim.herkese öneririm

hasan kurçak - ( 11/27/2010 )
tek kelimeyle muhteşemdi... bütün ekibe tebrikler...

0qzhN - ( 11/29/2010 )
çok güzel bir oyun,çok neşeli,çok eğlenceli, işte çok,çok,çok

change_777 - ( 12/2/2010 )
süper bir oyun, kesinlikle izlenmeli

volkan - ( 12/2/2010 )
şu anda anadolu yaksında Ümraniyede

kevser - ( 12/5/2010 )
bu gune kadar izleyip izleyebilecegim en iyi tiyatroydu.gercekten muhtesemdi.tum ekibi tebrik ediyorum

sevim babat - ( 12/14/2010 )
ben de haftaya izlemeye gideceğim inşallah umarım ben de beğenirim

saadet - ( 12/15/2010 )
number one

şule - ( 12/18/2010 )
Dün gece Ümraniye-de tanık oldum bu müthiş gösteriye ,dans müzik show tarih ,kültür her anlamda keyif vericiydi ...kaçırmayın :))


kısaca çiğdem diyebilirsiniz.p - ( 12/18/2010 )
yarın gdiyoruz, yeappii. :D

Barış AKGÜN - ( 12/18/2010 )
Öncelikle oyunculara ve emeği geçen herkese Yiğit sertdemire teşekkürler. Ama bir parantez açmak gerekiyor Candan Seda Balaban hanımefendiye. Gerçekten olağanüstü kostümler, masklar gördük tebrik ederim. Tabi çok görmüyorum ne de olsa Şehir tiyatrosu, bugün ki özel tiyatrolarımızın aldığı destek malum. Oyun hakkında ki görüşlerim şöyle; Bazı gösteri grupları fazla uzamış ve seyirciyi sıkma noktasına gelmiş gördüm. İstanbulbaz-lar oyuna renk katmış. sallandık mı ? repliği oyun sonunda akılda kaldı. Osmanlı müziklerine biraz daha eğilseler güzel olur. Oyuna gitmeden önce Osmanlı eğlenceleri hakkında bilgi edinmek iyi olur çünki bazı iyi espriler oyunun içinde eriyip gidiyor. Genel olarak emek verilmiş çalışılmış güzel seyirlik oyun.

sümeyye - ( 12/19/2010 )
ben böyle bir oyun izlememiştim yha çok akllıca ve mükemmel bir oyundu oyucncuları içtenlikle tebrik ediyorum ...

Süleyman ESER - ( 12/19/2010 )
cok güzel bi oyun olmuş emeğinize sağlık,iyiki gelmişiz ne kadar iyi etmişizde gelmişiz efendim....durun durun..!!! SALLANDIK MI??

Şerife tuna - ( 12/19/2010 )
Yiğit Sertdemir,Seda Balabanı ve diğer tüm oyuncuları kutluyorum.Çok emekli, çok güzel, seyirlik bir oyun.Görülmeğe değer.

hatice - ( 12/20/2010 )
Oyun süperdi herkesin mutlaka izlemesini tavsiye ederim.

hülya - ( 12/20/2010 )
ayakta alkışlanacak bir oyundu.

edanur - ( 12/20/2010 )
çok güzeldi cumartesi günü izledim çok begendim hrkeze tavsiye ederim

exlamp - ( 12/21/2010 )
süperdi çok güzel oynadılar tebrik ederim


muhammed emin haipoğlu - ( 12/22/2010 )
YA BEN DE GİTTİM ÇOK GÜZEL TİYATRO OYNAYANLARA TEŞEKKÜRLER


Şahika Akalın - ( 12/24/2010 )
Muhteşem bir oyundu soluksuz izledik ,eğlenceliydi emeği geçen herkesin yüreğine sağlık ..kesinlikle tavsiye derim ,fırsatım olsa tekrar izlerim...

samet - ( 12/26/2010 )
ben istanbul anadoluda ümraniye haldun alagaşta oyuna gittim maskeler çok korkunçtu gulyabaniyi andırıyordu ama oyun çok güzeldi engüzeli şakbaz ve şakenbazın konuştuğu anlardı

Sema Keleş - ( 1/4/2011 )
Sallandık mı?
Oyunumuz başlamak üzeredir lütfen cep telefonlarınızı ve dijital saatlerinizin alarmını kapatmayı unutmayınız.
ALLAH-ım 20 milyonluk şehirde nasıl da yalnızım...

Harika bir oyundu iki kez izledim.Tiyatro seyircilerine izlemelerini tavsiye ediyorum...


y&e - ( 1/5/2011 )
Mana Alkoy varsa süperdirrrrrr.Çok iyi oyuncu yolu açık olsun.


SeRHaN - ( 1/5/2011 )
Daha Bugun HAldun Alagasda izledik bence güzeldi.

eliff - ( 1/8/2011 )
ya merhaba surnameye gitmek istiyorum ama kadiköyde haldun taner sahnesine gitme şansım var sadece.gelicek mi kadiköyede tam bilmiyorum bilgisi olan varmı acaba yardımcı olabilirmisiniz??

Erol Çelikel - ( 1/10/2011 )
Bu oyun son zamanlarda adını çok duyduğum bir oyun.Merakım çok arttı.Ayın 28 inde Muhsin Ertuğrul Sahnesindeki oyuna biletimi aldım bile...

simge - ( 1/12/2011 )
Çok emek verilmiş emeğe sonsuz saygım var ama çok daha güzel olabilirdi. Hayal kırıklığına uğradım, çok sıkıldım.

ozAN - ( 1/22/2011 )
Son derece emek verilmis bir oyun. Eminim oynamasi da cok zorlu bir oyun. Izlemesi cok keyifliydi. Hem eglendik hem ogrendik anilarimiza yolculuk yaptik. Ilk kez kukla tiyatrosu izledim ve basarili buldum. Emeklerine saglik

semra - ( 1/27/2011 )
Dün Muhsin Etuğrul Sahnesinde izledik.Yüzümün fotoğrafını çeken olsaydı şunları görürdü; hayret, şaşkınlık,gülümseme , kahkaha ve gözlerimde çocuklar gibi bir neşe ve parıltı.Çok teşekkür ederim.Emeğinize sağlık!

birtek - ( 1/28/2011 )
Yiğit Sertdemir farkı. Mükemmel üstü. Takip edilmeli.

seçil - ( 1/28/2011 )
çok ama çok beğendim,

Erol Çelikel - ( 1/29/2011 )
Çok değişik ve ilginç bir oyun. Günümüz İstanbul-unda yaşanan gerçeklere ilginç bir bakış açısı ve kalabalığın içinde ne kadar yalnız olduğumuzu gösteren süper bir oyun.İşbirliği üzerine de müthiş bir çalışma olmuş...

anıl asak - ( 2/1/2011 )
gerçekten kostümleriyle ve dekorlarıyla beyeneniceğiniz bir oyun kağıthane sahnesinde ilk oynayışı değil önceden de oynamıştı ilk adını okudugumda ne oldugunu anlamasamda oyunda gerekli bilgi veriliyor emin olabilirsiniz :)

ufuksema - ( 2/2/2011 )
harika bir oyun, yorumları okuduğumda geçen yıla göre geliştirilmiş olduğunu farkettim, süperdi..

emre eren - ( 2/3/2011 )
Dün gittim. salon bomboştu çok üzüldüm. ama bu kadar boş olmasına rağmen hiç demotive olmadan oynadılar. Harika, eğlenceli, renkli bir oyun... oyunculuklar süper..sahne kullanımı on numara, ışık, ambiyans çok güzel... tebrikler. tekrar gideceğim

ayfer kan - ( 2/6/2011 )
bende izledım emegı gecen herkeze çok teşekkürler. okadar çok güzeldıkı tekrar izlemeyı düşünuyorum. herkez çok başarılıydı. tekrar çok teşekkürler...

İpek - ( 2/9/2011 )
Ücretini bilen var mı acaba? :S

ebru - ( 2/10/2011 )
ücreti standart şehir tiyatroları 2011 yılı için 9TL yetişkin persembeleri halkgünü 6TL.

banu - ( 2/10/2011 )
istanbulbazlar ....tek kelime ile muhteşemdi.Özellikle yaka mikrofonu şahane düşünülmüş;inanılmaz bir emek ve inanılmaz bir oyunculuk....Gerçekten çook çook güseldi...Keyifli bir gün geçirmek isteyen herkese tavsiye olunur.Yiğit Sertdemir farkı bilen bilir....

Anıl Ayvalıoğlu - ( 2/10/2011 )
İzleyin,keyif alın :)

- ( 2/15/2011 )
Çok güzel bir oyun özellikle Elyesa Çağlar Evkaya çok iyi!

elifcik - ( 2/16/2011 )
bence film çok güzeldi kostümcüyede çok teşekkür ederim çünkü kostümler çok güzeldi

Pablo - ( 2/18/2011 )
Degisik,alisagelmemis bir oyun.

- ( 2/24/2011 )
Şimdiye kadar izlediğim oyunlardan çok farklıydı.Çok yaratıcı bir oyundu Yiğit Serdemir-i gönülden tebrik ederim.Kostümler,oyuncular herşey mükemmeldi.Emeğinize sağlık hepinizi ayakta alkışlıyorum.İzlemeyen herkese de mutlaka izlemesini tavsiye ediyorum.

- ( 3/3/2011 )
çok güzel bir oyun olmuş mutlaka gidilmeli

Senaaaa - ( 3/5/2011 )
Oyuna bir ay önce gittim ve hayran oldum! Gerek efektler gerek sahne kullanımı gerek aksesuarlar herşey süperdi mutlaka gidilip görülmeli

- - ( 3/5/2011 )
Etkileyici, düşündürücü ve akıcı bir anlatım...Ekip bir harika

özgür - ( 3/5/2011 )
bir kaç saat önce izledim, şuan -oyunumuz başlayacaktır- anonsu yapılsa bir koltuk kaparım :)

sinan - ( 3/6/2011 )
oyunu daha bugün seyrettim ve mühteşemdi bir daha gitmek isterim.gerçekten güzel bir oyun

nz - ( 3/9/2011 )
ne başı bellli ne sonu hiç birşey anlatmıyor, malesef oyuncular sahnede birilerinin egolarını tatmin etmek için çırpınıp durmuşlar yazık o kadar genç oyunucunun böyle bir oyunda taşıyıcı olarak kullanılması üzüntü verici

Çağkan BAŞER - ( 3/13/2011 )
Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi nde izledim oyunu . Güzeldi . Eğlenceli bir oyun . Kullanılan kuklalar , maskeler hepsi çok büyük uğraşlar sonucu ortaya çıkmış ürünler . İmkan bulursanız gidip izlemenizi tavsiye ederim .

- ( 3/17/2011 )
Muhteşem bir oyun.O kadar zekice kurulmuş o kadar şaşırtıcı ve yaratıcı ki,bir kere izlemek -kesmedi-.Yiğit Sertdemir ve emeği geçen herkesi kutlarım.

- ( 3/20/2011 )
Oyunda oyunculuklar ve kuklalarla yapılan performanslar çok iyi olsa da ne ifade ettiğini anlayamadığım ve bir görünüp bir kaybolan çeşitli karakterler oyunu sıkıcı hale getirdi, özellikle istanbulbazları anlayamadım, sahne bir anda çok karışıyor ve seyirciyi yoruyor.Özellikle oyunun son yarım saatinde bitsin diye sürekli saatime baktım ama yine de çok farklı bir çalışmaydı ve gösterilen emeğe saygı olarak seyredilebilir.

Derya Dil - ( 3/20/2011 )
Oyun büyük bir çalışma ürünü olsa da konu ve geçişler çok karışık ve anlatımı zorlaştırıcıydı. Ben istanbulbazların ne anlattığını anlayamadım. Oyunun son yarım saati bitsin diye sürekli saatime baktım. Yine de değişik bir çalışma olduğu için seyredilebilir.

Sibel Güler - ( 3/22/2011 )
Eğer ince ayrıntıları seviyor ve bunları başkalarının da farkettiğini bilmek hoşunuza gidiyorsa ya da bu zamana kadar aslında içinde olup da hiç bu kadar hem komik hem de dramatik olduğunun farkında olmadığınız durumunuzun başkası tarafından farkedilmiş olmasını izlemek istiyorsanız, farklı şeylere ilgi duyup alkışlayabiliyorsanız,fantastik öyküler de sizi çekiyorsa ve benzeri bir çok nedenden ötürü tiyatroya gitmek isterseniz... Ne duruyorsunuz hadi koşun bu oyuna :))
Zaten işin içinde Yiğit Sertdemir var ise bu nedenlerin olmasına bile gerek yok ya :))


burcu - ( 3/30/2011 )
kuklaların sahneden inip seyircilerinin ynına inmesi çok hoştu .
gitmenizi tavesiye ederim .
katıla katıla gülmek isterseniz,dev boturlarda devasal kuklalar görmek istersneniz gidin .d


semiha - ( 3/31/2011 )
yok böyle bir şenlik, yok böyle bir eğlence, merak edenlere duyurulur, bu tiyatro tam seyirlik :)

nilüfer - ( 4/4/2011 )
ben dün kağıthanede izledim görsellik olarak,performans olarak hepsi harikaydı çok beğendim bütün oyunculara bana bu keyfi yaşattıkları için teşekkürler.

esra - ( 4/4/2011 )
ben 14 yaşındayım ve surname gittiğim ilk tiyatro oyunu.öğretmenim ödev vermeseydi belki bu tiyatro denen güzelliği daha geç farkedecektim.sizi seviyorum hocam.oyunda emeği geçen herkesi kutluyorum mütiş birşey çıkarmışlar :)

tuba özyılmaz - ( 4/4/2011 )
haldun alagaş sahnesini bilmesem çocuk oyununa geldim sanacaktım..millet olarak sanattan daha çok eğlenmeye ihtiyacımız var herhalde..ben feci sıkıldım bu oyunda..öğretici hiçbir tarafı yok alkışla ritm tutmak istiyorsanız kaçırmayın..

gnc - ( 4/7/2011 )
ben de bu akşam izleyeceğim kısmet olursa :)

yorumlardan oyunun harika olduğuna kanaat ettim, eşim öyle her oyunu beğenmez ama bunu beğeneceğine eminim , bana teşekkür edecek :)


Hüseyin Acar - ( 4/7/2011 )
Bahar Noktası-ndan bu yana bu kadar güldüğümü hatırlamıyorum. Çok eğlenceli bir oyundu. Hem şimdiki bizi, tanıdığımız İstanbulbaz-ları gösterdi bize hem de bizden yıllar önceki İstanbulluları ve onların eğlence anlayışını.
Bu oyunu tekrar aylık programda gördüğümde 2 şey yapacağım; hemen bir bilet alacak, gidip inanılmaz eğleneceğim.
Teşekkürler emeği geçenlere.


yalkın eraslan - ( 4/7/2011 )
bu kadar güzel bır oyun olucağı aklımın ucuna dahi gelmemişti kesınlıkle tavsıye edıyorum

esrasnmz - ( 4/7/2011 )
cok degisikti, baska bir yerde izleyemecegimiz bir oyundu. ayrıca oyuncuların performansı harıkaydı.

gnc - ( 4/7/2011 )

eveeeeeeeeeeeeet yanılmamışım
iyi ki de gitmişiz
çok eğlendik

gnc - ( 4/7/2011 )
ben de bu akşam izleyeceğim kısmet olursa :)

yorumlardan oyunun harika olduğuna kanaat ettim, eşim öyle her oyunu beğenmez ama bunu beğeneceğine eminim , bana teşekkür edecek :)


aleyna - ( 4/8/2011 )
bende perşembe günü gittim gerçekten çok güzel dev kuklalar felan harikaydı emeği geçen herkese teşekkürler :)


BurhaN - ( 4/10/2011 )
öncelikle yönetmene ve tüm oyunculara tesekkür ederim ,inanılmaz bir perfonmans sergilediler/cok da akıçı bir oyundu ...

yonca - ( 4/10/2011 )
I think great!(bence harika!)tavsiye ederim:)))))

adem - ( 4/14/2011 )
mükemmeldii ya :)

birgül nalbant - ( 4/16/2011 )
Tam bir görsel şölen. Kuklalar harika:)Oyuncular, özellikle de Sühendam Hanım tiplemesi çok başarılı. Bu sezonun en iyilerinden...

zahide - ( 4/27/2011 )
sallandık mı? (!!)

İsimi Koymayı Unuttum :) - ( 5/16/2011 )
Kuklalar yanıma gelip durdurklarındna çok eğlendim nokta Tiyatroya herkezın gıtmesını oneririm nokta

Cahide Acar - ( 11/11/2011 )
Oyuncu kadrosu çok kalabalık olan oyunu izlerken aklımdan geçen en baskın düşünce -Allah-ım ne büyük emek verilmiş- oldu. Cidden büyük emek harcanmış, harika kuklalar tasarlanmış çok güzel bir oyundu Surname. Gördüğüm en büyük kuklaları bu oyunda izledim.Eğlenceli bir oyundu emeği geçenlere teşekkür ederim...
Cahide AcarNihal Özdemir - ( 12/2/2011 )
mükemmel bir oyun herkesin ayağına eline diline sağlık

İstanbul - ( 12/17/2011 )
Oyuna gerçekten çok büyük emek verilmiş.Gerek kuklaların oluşturulmasında gerekse onları oynatmakta görülüyor ki çok büyük emekler var ama ben oyunu beğenmedim.Kötü demiyorum,ben beğenmedim.Sadece İstanbulbazlar olarak adlandırılan bölümleri beğendim.Oyunda herhangi bir konu yok,diyalog neredeyse hiç yoktu.Tiyatro oyunundan çok bir ortaokul müsameresi gibiydi.Kukla oyunlarını,bol müziği seven varsa gidebileceği bir oyun.Ama dediğim gibi konu yok sadece müzikli bir kukla gösterisi.

Özgür ÜÇTEPE - ( 12/24/2011 )
Çok yaratıcı ve özgün bir oyun. Tüm oyunculara ve emeği geçenlere teşeşkkürler.

murat - ( 12/26/2011 )
çok gürültülüydü


Beliz - ( 1/7/2012 )
bir tasarımcı olarak bence çok yaratıcı bir tiyatro kurgusu olmuş. Kalabalık olması daha çok dikkat çekti fikrimce... kukla tasarımları ilgi çekiciydi. fon müzikleri gayet güzeldi ben çok beğendimm :)

Koray - ( 10/15/2012 )
modern İstanbul-un sakini olma hallerini güzel anlatabilmiş, Osmanlı eğlencesinin hiç bilinmeyen öğelerini seyirciye sevdirebilmiş,içinde bulunduğumuz şiddet ve ayrılık zamanlarında birlik mesajı verebilmiş güzel oyun. Kesinlikle gidilesi..

NEDRET AKKALEM - ( 1/11/2013 )
Üsküdar M.Celal sahnesinde izledim.Tek perde 100 dakika sürüyor. Maske-kukla ve kostüm tasarımı mükemmel. Tasarımcı C.Seda Balaban-ı tebrik ediyorum. Yazan ve Yöneten Yiğit Sertdemir güzel bir oyun yazıp, yönetmiş. Oyuncular harika. Değişik bir oyun görmek, gülmek ve eğlenmek isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim.

Ali Erim ERDEM - ( 1/13/2013 )
güzel ve eğlenceli

Fatma Haylazoğlu - ( 3/10/2013 )
Bu oyun hakikaten şimdiye kadar izlediğim en muhteşem oyun idi! Çok farklı ve çok yaratıcı bir oyundu! Yiğit Serdemir-i gönülden tebrik etmeyi zevkli bir borç adediyorum! Kostümler,oyuncular herşey mükemmel idi.Emeğinize sağlık hepinizi ayakta alkışlıyorum.İzlemeyen herkese de mutlaka seyretmesini şiddetle tavsiye ediyorum.

buket - ( 3/11/2013 )
kesınlıkle muhteşem bi görsel şölendi

borga a. - ( 3/13/2013 )
Kostümler, o maskelerdeki tip, ifade müthişti. Çok keyifli, farklı bir oyun.

salih - ( 12/17/2015 )
lütfen ama lütfen kaç senedir bekliyorum.neden tekrar oynamıyor bu muhteşem oyun.lütfen mantıklı bir cevap verir misiniz.bana özel olarak cevap yazar mısınız

salih - ( 12/17/2015 )
lütfen tekrar oynatalım .istanbul efendisinden neyi eksik.fazlası var eksiği yok

Bu Oyun Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 554
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

Surname 2010      Zırhlı Kurt      Kadın Hayattır Memattır Kadın      Aşk Halleri      Marat-Sade      Tehlikeli İlişkiler      Arzunun Onda Dokuzu      Ben Sinema Artisti Olmak İstiyorum      Koşkoş Hazine Peşinde (Çocuk Oyunu)      Macbeth      İntiharın Genel Provası      Lades Ya Da Aile Ocağı      Romeo ve Juliet      Kadın Sığınağı      Bir Delinin Hatıra Defteri      Bir Savaş Hikayesi      Büyük Sultan Oviedolu Katalina      Dün Gece Yolda Giderken Çok Komik Bir Şey Oldu      Fosforlu Cevriye (Müzikal)      Geç Kalanlar      Genç Osman      Hüzzam      Kerbela      Krem Karamel      Moskova - Petushki Yolun Sonu      Nâzım Hikmet'in Memleketimden İnsan Manzaraları'ndan Onbir Tablo      Tek Kişilik Şehir      Soğuk Bir Berlin Gecesi      Sinek Kadar Kocam Olsun Başımda Bulunsun      Trafik Cezası      Yaban      Büyümek İstiyorum (Çocuk Oyunu)       Herkes Sihirbaz Olacak (Çocuk Oyunu)      Baştan Çıkarma      Bedensiz Kadın      Beğendiğiniz Gibi      Kendi Kendine Konuşmaktır Aşk      Ne Dersin Azizim      Ölüleri Gömün      Profesyonel     


Tiyatro Kursu Başlıyor!
8 Temmuz'tan itibaren her PAZARTESİ Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
Tiyatro Maydanoz, Nazım’ın Kadınları ile Sahnede
Tekin Deniz: Dümbüllü kavuğunu kimseye devretmedi

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |  ..