| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |

Oyun Hakkında Yorumlar
www.aşkbu-mu.com

Bakırköy Belediye Tiyatroları

Başlangıç Yılı : 2012

Puan : 1.37 / 10    
Merak Edenler : 165 kişi


Paylaş      
Kadro :
Yazan: Nick Rongjun Yu
Çeviren: Zeynep Nutku
Yönetmen: Orhan Kemal Aydın
Dekor: Behlüldane Tor
Kostüm: Sadık Kızılağaç
Işık: Yakup Çartık
Müzik Direktörü: Tolga Çebi
Dramaturg: Irmak Bahçeci
Efekt Tasarım: Bora NAakipoğlu
Reji Asistanları: Emre Koç, Ayla Kaymak, Tuğba Yarbağ

OYUNCULAR
Doğacan Taşpınar
Füruzan Aydın
Esra Pamukçu Bozkurt
Bulut Akkale


Oyun Hakkında :
Günümüzde, evrensel bir düzlemde; Siber uzayda geçen ilgi çekici oyun, gerçek ve sanal ilişkiler üzerinden yalnızlık, iletişimsizlik, aşk, sadakat, samimiyet gibi kavramları ele alarak birbirimizle gerçekte ne kadar iletişim kurabildiğimiz sorusu etrafında örülüyor. Oyunda evli bir çiftin birbirleriyle nasıl ilişki kurduğunu izlerken bir yandan da sanal dünyadaki arayışlarına tanıklık ediyoruz. Amerikalı-Çinli yazar Yu, bize duygularımızın sesini bu modern ve gürültülü dünyada hala duyup duyamadığımızı sorgulatıyor.
İçimizdekileri kimliksizliğin ardına gizlenerek rahatça döktüğümüz sanal ilişkiler kurduğumuz insanlar mı bize daha yakındır yoksa pek çok duyguyu, kırgınlığı, düş kırıklıklarını içimize atarak ilişkimizi sürdürmeye çalıştığımız yakınımızdakiler mi?


Fotoğraf ve Videolar :
Oyun Hakkında Haberler :

- 37. İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri (2012) Sahiplerini Buluyor

Yorumlar

boncuk - ( 2/26/2012 )
oyun cok guzeldıı cok begendım...

yağmur - ( 2/27/2012 )
çok beğendim .herkese tavsiye ederim.en çok esra pamukçu bozkurt-u beğendim.yaşadıklarımı gördüm onda...

pınar ataer - ( 2/27/2012 )
çok incesınız teşekkur ederim

metin - ( 2/29/2012 )
Güzel bir oyun, başarılı bir reji. Zaman zaman oyunculuklarda sıkıntı olsa da sürükleyici. Özellikle duygusal sahnelerde 1.kadın oyuncudaki doğallık erkek oyuncuda pek yoktu. Oyunu benim için izlenebilir kılan konusunun çok tanıdık olması ve başroldeki kadın oyuncuydu. Müziklerinin de çok etkileyici olduğunu söyleyebilirim. Özellikle oyunun son sahnesinde kullanılan müzik.

derya - ( 3/4/2012 )
Geçtiğimiz akşam izledim. Barkovizyonda gösterilen görseller her oyuncunun ruh durumunu yansıtıyor gibiydi. Şarkıcı karakterinin oyun içinde durduğu yeri sevdim. İstediği hayatı yaşamaya çalışan ve vazgeçmeyen bir tek oydu. Başroldeki Füruzan Aydın-ı Tersine Dünya-da da izlemiştim. Sahneye çok yakışıyor. Bu oyunda da çok iyiydi. Bence kocasına geri dönmeyip yoluna devam etsin.

arhan - ( 3/4/2012 )
oyunu çok beğendim.tüm oyuncuları kutluyorum.hepsinin ellerine sağlık. özelliklede adamın sevgilisini oynayan oyuncuyu kutlarım.herkese tavsiye edilir. izlenilesi bir oyun.

seher - ( 3/8/2012 )
oyunun süresi belirtilmemiş söyler misiniz??

bahattin - ( 3/11/2012 )
oyunun; oyuncuları, müziği ,kostümü ,dekoru tek kelime ile harikaydı.yönetmenini kutluyor böyle güzel oyunların devamını diliyorum.bugün güzel bir oyun izledim ve iyi vakit geçirdim tavsiye ederim.oyun 2 saat galiba

fırat - ( 3/11/2012 )
e bu benim hayatım! kendi hayatını görmek de çok sinir bozucu oluyomuş. ama başroldeki kadın süper.

selen&necmi - ( 3/11/2012 )
bravo bravo oyun çok başarılı .tavsiye ederiz.

burak dilek - ( 3/16/2012 )
çok başarılı bir oyun izledim oyunun yönetmenini kutlarım. oyuncuların eline sağlık düşündüren duygulandıran ağlatan an an gülümseten hatta bazen güldüren soğuk bir o kadar sıcak bir oyundu.zaman zaman kendimle bile karşılaştım.oyunun müzikleri bir harikaydı.oyunculara gelince doğacan taşpınar- ı bulut akkale- yi beğendim.fü-ruzan aydın ve esra pamukçu bozkurt u ayrıca çok beğendim.hepsini daha fazla oyunda görmek dileği ile...saygılar...

volkan acar - ( 3/22/2012 )
esra pamukcu bozkurt mükemmel bir oyuncusun.sahneye her çıktığın da seni izlemekten çok büyük keyif aldım.

sezin - ( 3/22/2012 )
oyunu çok beğendim tüm oyuncular çok başarılıydı.bulut akkale çok tatlısın

Defne Yazıcıoğlu - ( 4/2/2012 )
Dün izledim. İşte günümüz insanı. Sürekli yalnız ve aşkı sevgiyi hep dışarlarda arıyor. Düşündüren ve rahatsız eden bir oyun. Tüm oyuncuların eline sağlık. Kutluyorum. Seyircileri ve alkışları bol olsun. Füruzan Aydın-ı keşfetmek güzeldi.

sayıt - ( 4/5/2012 )
oyuna gıdıcem ama pazar gunu oyun yok
,


fatih - ( 4/5/2012 )
vay vay vaaay! süper oyundu. çok eğlendik. başarılarının devamını diliyorum. ellerine sağlık.

mine&yavuz - ( 4/7/2012 )
Füruzan Aydın-ın zarafetine ve oyunculuğuna hayran kaldık. Müzikler şahaneydi. Tolga Çebi-yi ayrıca kutluyoruz. Bulut Akkale-nin samimiyetide bize geçen güzel şeylerdendi. Bu sezon izlediğimiz en güzel oyunlardan biriydi. Tebrik ediyoruz.

mete ..... - ( 4/12/2012 )
esra pamukçu bozkurt çok başarılı bir oyuncu kendisinin hayranıyım.bu akşam tersine dünya adlı oyun da izledim kendisini.beni www.aşkbu-mu.com da ağlattı duygulandırdı.tersine dünya da güldürdü.kendisini alkışlıyorum.(sahnede yetenekli ve güzel duruyor.oyun çıkışı uzaktan gördüm gerçeği çok daha güzelmiş)

erdem - ( 4/12/2012 )
çok güzel ve başarılı bir oyun ...oyuncular mı?hepsi çok başarılı.ama biri var ki içlerinde tek kelime ile muhteşem...kim mi?esra pamukçu bozkurt.mutlaka izleyin.ben geçen hafta izledim.her yerde herkese anlatıyorum.sezon kapanmadan gidin görün mutlaka.

Feride - ( 4/12/2012 )
Harika bir oyun izledim. Günümüzde oldukça sık duyduğumuz rastladığımız bir konu. Esra Pamukçu bozkurt-u çok başarılı buldum. Doğal ve çok güzel bir kadın.. İzlenmesi gereken bir oyun. Müziklerini çok beğendim. Bulut Akkale de çok sevimliydi. Hem güldüm hem ağladım...

harun - ( 4/14/2012 )
of yorumlara bak! çok kötü bi oyundu. adamın sevgilisini oynayan kadının nesini beğendiniz anlayamadım. sürekli ağlayıp duruyor, sesi duyulmuyor, başroldeki adam acaip antipatik, şarkıcıyı oynayan oyunculuk açısından yetersiz. oyuncu gibi duran bi tek başroldeki kadın. müzikler, ışıklar fena değil.

ediz tekin - ( 4/19/2012 )
ben oyuncuların hepsini çok beğendim.ellerinden geldiğince oynuyorlar. ve rollerinin hakkını veriyorlar.gçen hafta izledik eşimle duygulandık.güldük bile .her oyuncuyu duymakta zorluk çekmedik.bence başarılı oyunların hakkını vermek lazım.kötü bir oyun falan değil.bütün oyuncuları kutlamak lazım.

mustafa güven - ( 4/20/2012 )
açıkçası bende oyunu pek beğenmedim.ama öyle of çok kötü denecek kadar da değil.başroldeki adam daha karizmatik olabilirdi:)yan karakterler iyiydi.sesleri de duydum.böyle ağlak bir sevgilim vardı.gerçekten bazen çekilmez oluyordu.sonunda çekemedim ayrıldık.benim hayatımda olan bir şey o yüzden başarılı buldum.ben başroldeki kadını yetersiz buldum ne yalan söyleyeyim.

orçun - ( 4/20/2012 )
ben oyunu çok beğendim tüm oyuncular çok başarılıydı herkese tavsiye ederim.

aleyna - ( 4/20/2012 )
oyunu izlemeye beş kız birlikte gittik. kendimden 15 yaş büyük bir adamla 20 li yaşlarımda sevgiliydim.ve sevgilimin bir karısı vardı.oyunu izlerken sanki karşıma bir ayna koymuşlarda kendime ordan bakıyormuş gibi hissettim.resmen geçmişteki halimi gördüm.ve ne kadar apltalmışım dedim.adamın sevgilisi aynı ben:(ben de böyle ağlak ne yapacağını bilmeyen şapşal bir kızdım.arkadaşlarım oyun çıkışında işte sende böyleydin dedi. üstünten epek geçmesine rağmen ilk aşk deneyimim olduğu için hala içimi acıtıyor. paylaşmak istedim.oyuncuların hepsi başarılı oyunun senaryosu başarılı başta yönetmenini emeği geçen herkesi kutlarım.esra pamukçu bozkurt la tanışmak isterim belki bir kahve içer dertleşiriz.tebrikn ediyorum kendisini

sevim - ( 4/20/2012 )
29 unda gideceğim oyuna bakalım benim yorumlarım ne olacak bahsedilen oyuncuları tersine dünya da izledim çok beğendim.eminim bu oyunda da başarılıdırlar.

fulya - ( 4/23/2012 )
iyi diyebileceğim bir oyun.tavsiye edilir.

şengül - ( 5/3/2012 )
pazar günü izledim çok beğendim.dün akşam ailemle beraber bir daha izledim.çok keyifli güzel bir oyun.herkese tavsiye ederim.

zahide - ( 5/3/2012 )
bu gece resmen ,yirmili yaşlarımda ki en salak hallerimi izledim.oyunda adamın sevgilisini oynayan kız aynı bendim:(
tüm oyuncuları ve yönetmenini emeği geçen herkesi kutluyorum. tavsiye ederim.


mutlu - ( 5/7/2012 )
başroldeki kadın oyuncuyu kutlarım.çok başarılıydı.oyun sıradan bir hikaye ama .içimize dokundu işte ...diğer oyuncularında hepsini kutlarım.emeklerine sağlık.senyede oynar inşallah:)

harun - ( 5/7/2012 )
broşürünü saklıyorum.unutamayacağım .bir oyun oldu.kadın oyuncular hem güzel hem başarılılar.yaşantımızdan çok şey var oyunda.ablamla geçen hafta gittim.kendi biraz helak oldu:)

nevin özsoy - ( 5/7/2012 )
sıradan bir hikaye .konu iyi işlenmiş.görsel anlamda başarılı.oyunculuklar başarılı.

verda alaca - ( 5/7/2012 )
güzel oyun tavsiye ederim.cumartesi erkek arkadaşımla bir daha izleyeceğim.umarım beğenir.ve ders alır.kalbini açmakta cömert davranır.Bu arada oyuncuların yönetmenin ve emeği geçen herkesin eline sağlık.

aylin - ( 5/12/2012 )
beğendim ...oyuncuları çok sevdim.oyunun müzikleri harika!yönetmenini tebrik ederim.böyle oyunlar izlemek istiyorum.

- ( 10/20/2012 )
Güzel kadınların ve yakışıklı adamların oynadığı bugünümüze uygun bir oyun. bu hafta izledim gerçekten başarılı. Tebrikler

MERAL KUZU - ( 12/1/2012 )
Konunun bu kadar güncel ve toplumun önemli sıkıntılarından birine parmak basması açısından gerçekçiydi. Kurgu gayet güzel işlenmiş. Oyuncular gerek dış görünüşleriyle gerek ruh halleriyle oyuna ilgiyi son dakikaya kadar sürdürmeyi başardılar. Seçilen müzik ve barkovizyon gösterileri oyuna zenginlik katmış. Ben çok beğendim. Bir Belediye tiyatrosuna göre konu seçimi ve yönetmenini kutlarım.

ezgi arpacı - ( 12/10/2012 )
Çok beğendim tavsiye ederim.

tuğba demirel - ( 12/15/2012 )
güzel bir oyundu ...

furkan akça - ( 12/24/2012 )
Güzel bir anlatım.sanal ortam bu kadar güzel anlatılır diyorum.ve emeği geçen herkesi kutluyorum.

- ( 1/1/2013 )
en son yunus emre kültür merkezınde bu youn ergileniyordu. gitmek kısmet olmadı.
acaba suan bu oyun sergileniyor mu, ve nerede sergileniyor ?


sevtap açıkgöz - ( 2/2/2013 )
Çok güzel oyun.tavsiye ederim.

zerrin erşahin - ( 4/1/2013 )
Bu hafta iki kere izledim. hic sıkılmadım. Süper süper süperdi...erkek oyuncular çok yakışıklı kızlar fena değildi...

Bu Oyun Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 569
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

Canlı Yayın      Disko 5 No'lu      Keşanlı Ali Destanı      İkna Teknikleri      Bölge Hastanesi      Savaştan Barıştan      Ölmüş Eşek      Arka Bahçe      Ateşli Sabır (Postacı)      Geri Çekilen Dünya      Bu Filmi Görmüştüm      Görünmeyen      Sezuan'ın İyi İnsanı      Ben Bertolt Brecht      Kuyruk      Onca Yoksulluk Varken      Kısas'a Kısas      Sözleşme      Zilli Şıh      Oyun Nasıl Oynanmalı      Masanın Altında      Bernarda Alba'nın Evi      Beni Yeniden Sev      Nekrassov      Açıl Kafam Açıl      Yalancı Aranıyor      Oyun      İsim Şehir Hayvan      Büyünün Gözleri      Dar Ayakkabıyla Yaşamak      Vişne Bahçesi      Ali Baba ve Kırk Haramiler (Çocuk Oyunu)      Kuyruk      Troyalı Kadınlar      Toros Canavarı      Parti      Ahmed Arif      Sonbaharı Beklerken      Kral Lear      Pandaların Hikayesi     


Tiyatro Kursu Başlıyor!
8 Temmuz'tan itibaren her PAZARTESİ Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
Tiyatro Maydanoz, Nazım’ın Kadınları ile Sahnede
Tekin Deniz: Dümbüllü kavuğunu kimseye devretmedi

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |  ..