| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |

Oyun Hakkında Yorumlar
Canlı Yayın

Tiyatro Grubu

Başlangıç Yılı : 2012

Puan : 1.89 / 10    
Merak Edenler : 298 kişi


Paylaş      
Kadro :
Yapım: Sanart Yapım

Yazan: Ben Elton
Çeviren: Tarık Günersel
Uyarlayan- Yöneten: Bora Severcan

Oyuncular:

Selim Cihangir: Sefa Zengin
Mutlu Korkut: Volkan Severcan
Hatice Korkut: Melda Gür
Sevda Işık: Yeliz Şar
Behiye Bozoy: Ayşen Gruda
Gözde Cihangir: Hazal Erdal
Feriha Cihangir: Aydan Burhan
Televizyoncular: Onur Bilge – Gamze Utma


Oyun Hakkında :
Türkiye’nin ilk seri katilleri Mutlu ve Hatice Korkut çifti ödüllü yönetmen Selim Cihangir’in evini basarsa ne olur? Peki bu evde yaşananlar canlı yayın ile ekranlara gelirse?

Ünlü İngiliz Yazar Ben Elton’ın kaleme aldığı, Tarık Günersel’in dilimize kazandırdığı “Canlı Yayın”, genç yönetmen Bora Severcan’ın marjinal rejisi ve uyarlamasıyla sahneleniyor.

Volkan Severcan, Melda Gür, Sefa Zengin, Ayhan Burhan, Yeliz Şar, Hazal Erdal, Onur Bilge, Gamze Utma ve Ayşen Gruda’’nın rol aldığı oyun; medya ve toplum ilişkisini, toplumsal şiddeti ve yozlaşmış medya kültürünü sorguluyor.
İlk kez seyirciyle buluşacak olan “Canlı Yayın” Ocak, Şubat ve Mart ayları boyunca İstanbul, İzmir ve Ankara’da sahnelenmeye devam edecek.


Fotoğraf ve Videolar :Yorumlar

yelizözge - ( 1/12/2012 )
cnm yeliz ablamı orda görmeyi çok isterdim :((

onur - ( 1/26/2012 )
İstanbuldda nerde oynanıyor..

AKIN - ( 1/29/2012 )
HARİKA BİR OYUNA BENZİYOR İLK FIRSATTA KESİNLİKLE GİTMEK İSTİYORUM ANCAK OYUN İSTANBULDA NEREDE SAHNELENİYOR BİLEN ARKADAŞLAR YAZARLARSA SEVİNİRİM...

labial - ( 1/29/2012 )
istanbulda nerede sahnelenecek acaba

Effeminate_guy - ( 2/2/2012 )
Istanbul-da nerede ve ne zamanlar sahnelenecek acaba ?

göksel - ( 2/3/2012 )
biletixe bakın cumartesi akm de


Fatih B - ( 2/5/2012 )
Oyunu 4 şubattaki gösterimde seyrettim. Kapanış bölümünde, oyuncular canlandırdıkları karakterlerin akıbetleri hakkında bilgi verinceye kadar, oyun çok güzeldi. Ancak son bölümde oyuncu Melda Gür-ün canlandırdığı Hatice karakterinin akıbeti hakkındaki ifadeler inan insanları rencide edici, kutsal değerleri açıkça aşağılayıcı nitelikteydi. Çok üzüldüm. Bu aşağılamanın diğer gösterimlerde devam etmemesi için gerekli yerelere bilgilendirmeleri yapıyorum

NİLGÜN TOPSAKAL - ( 2/6/2012 )
AKATLAR KÜLTÜR MERKEZİ BEŞİKTAŞ
ÇOK GÜZEL BİR OYUN TAVSİYE EDERİM


ebru - ( 2/6/2012 )
dün gittim Kozyatağı kültür merkezinde.. çok güzel bir oyun oyuncular harika.. Bu tür kaliteli eserleri kaçırmamak gerek..

Ödül YILMAZ - ( 2/7/2012 )
Ülkemin gerçeklerini yani Adaletin adaletsizliğini, buna teşvik eden yönetimi, şiddete özendirilen halkları, statü farkıyla farklı muameleyi eleştirilebilecek en güzel dili kullanarak anlattılar ve ayakta alkışladım.. Gitme fırsatı olanlar kaçırmasın derim!

ayşe - ( 3/9/2012 )
Son zamanlarda izlediğim en etkiliyici oyundu...Özellikle bazı laflar içime işledi desem yalan olmaz. -İnsan için en büyük afrodizyak ölüm- ya da -bir ben miyim enayi yaptığım suçun cezasını çekecek- ve daha neler neler.Hukuktan reytinge kadar tam Türkiye gerçeğini yüzümüze vuruyor. .Ayrıca Fatih.B-nin de yazdığı sonu ile ilgili eleştiriye katılmıyorum. Ben onu o şekilde algılamadım. Tam tersi Hatice karakteri aslında iyi ama etki altında kalan zayıf karakterli bir kadın. Ve kocasının etkisinde kalıyor. Ama o ölünce...? Doğru yoluda bulduğu gibi yorumlanabilir. Bence mutlaka seyredilmesi gereken bir oyun!!!!

bora - ( 3/11/2012 )
ankarada nezaman gösterımde olacak ?

Esra - ( 11/9/2012 )
Bora, 13-14 Kasım-da Ankara Şinasi Sahnesinde oynayacak.

zeynep - ( 11/21/2012 )
Dün akşam izledim. Mükememmeldi. Enerji dolu, doğal, cesur ve çok başarılıydı herkes... Ayşen Gruda ellerinden öpülesi bir sanatçı... Volkan Severcan ve Melda Gür su gibi aktılar geçtiler... Verilen mesajların çoğu gündeme uyarlanmış (idam cezası, organik biber gazı).

Kesinlikle tavsiye ederim. Emeği geçen herkesi de ayakta alkışlıyorum.


Bu Oyun Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 488
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

Disko 5 No'lu      Keşanlı Ali Destanı      İkna Teknikleri      Bölge Hastanesi      Savaştan Barıştan      Ölmüş Eşek      Arka Bahçe      Ateşli Sabır (Postacı)      Geri Çekilen Dünya      Bu Filmi Görmüştüm      Görünmeyen      Sezuan'ın İyi İnsanı      Ben Bertolt Brecht      Kuyruk      Onca Yoksulluk Varken      Kısas'a Kısas      Sözleşme      Zilli Şıh      Oyun Nasıl Oynanmalı      Masanın Altında      Bernarda Alba'nın Evi      Beni Yeniden Sev      Nekrassov      Açıl Kafam Açıl      Yalancı Aranıyor      Oyun      İsim Şehir Hayvan      Büyünün Gözleri      Dar Ayakkabıyla Yaşamak      Vişne Bahçesi      Ali Baba ve Kırk Haramiler (Çocuk Oyunu)      Kuyruk      Troyalı Kadınlar      Toros Canavarı      Parti      Ahmed Arif      Sonbaharı Beklerken      Kral Lear      Pandaların Hikayesi      Antonius ve Kleopatra     


Tiyatro Kursu Başlıyor!
8 Temmuz'tan itibaren her PAZARTESİ Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
Tiyatro Maydanoz, Nazım’ın Kadınları ile Sahnede
Tekin Deniz: Dümbüllü kavuğunu kimseye devretmedi

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |  ..