| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |

Oyun Hakkında Yorumlar
Onca Yoksulluk Varken

Tiyatrokare

Başlangıç Yılı : 2012

Puan : 0.54 / 10    
Merak Edenler : 134 kişi


Paylaş      
Kadro :
Yazan: Emile Ajar
Uyarlayan-Yöneten: Nedim Saban
Dekor Tasarımı: Özhan Özdil
Işık Tasarımı: Kemal Yiğitcan
Kostüm Tasarımı: Tuğçe Çaldıran
Müzikler: Semih Önyel

Oyuncular
Rüçhan Çalışkur, Gökçer Genç, Rami Çakır, Halit Karaata, Soner Ansal


Oyun Hakkında :
Bir Arap çocuk ile bir Musevi kadının dostluğu üzerine kurulu olan oyun, Tiyatrokare’nin 20. Yılında, dünyaya çok önemli bir barış mesajı verecek. Evrensel temalar olan “barış”, “kardeşlik” dışında, “kimlik arama” üzerine kurulu olan “Onca Yoksulluk Varken”, Fransa’da en saygın edebiyat ödülü olan Goncourt ödülüne layık görülmüştü. Bir yazara ömür boyunca sadece bir kez verilen ödülü ilk romanıyla alan Romain Gary , sözkonusu başyapıtını Emile Ajar adıyla sunarak, ikinci kez ödül almış ve sanat dünyasını çok şaşırtmıştı.
“Onca Yoksulluk Varken”, annelerinin fuhuş sektöründe çalışmaları nedeniyle sahiplenmedikleri çocuklara sahiplenen, yaşlı i bir fahişenin, sokağa atmaya kıyamadığı bir çocuk ile olan sımsıcak dostluğunu anlatıyor. Derin bir hayat felsefesine sahip olan oyunun “umut” ve “yaşama sevinci” aşılayan, ağlatırken yer yer güldüren bir tonu var.


Fotoğraf ve Videolar :Yorumlar

zeynep - ( 3/30/2012 )
oyunu çok beğenerek izledim,konusu çok bizden ve vurgulanması gereken insan insandır,insanın milleti,dini önemli değil aslolan yürektir diyordu.kesinlikle izlenmeli diyorum.

Turgut Enes TUNÇ - ( 4/25/2012 )
Oyunu izleme şansım oldu hemde defalarca. Hiçbirinde de sıkılmadım. Rüçhan hanım sahnede devleşiyor resmen. Oyun harika. Oyuncular süper. Kesinlikle izlemelisiniz.

iffet Kiracıoğlu - ( 4/29/2012 )
2. Dünya Savaşının kalıntıları işte Savaş ne kadar kötü ve namus da okadar önemli işte --temcit pilavı gibi--yüze vuruluyor olmaması gerekir kader o yıllarda bayan neler çekti acaba yani yaşlanmış halinde yüzü gülmeyen az sevineyim derken hatırlatılan --Rüçhan Çalışkur--arkadaşlarına başarılar.

Bu Oyun Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 694
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

Kısas'a Kısas      Sözleşme      Zilli Şıh      Oyun Nasıl Oynanmalı      Masanın Altında      Bernarda Alba'nın Evi      Beni Yeniden Sev      Nekrassov      Açıl Kafam Açıl      Yalancı Aranıyor      Oyun      İsim Şehir Hayvan      Büyünün Gözleri      Dar Ayakkabıyla Yaşamak      Vişne Bahçesi      Ali Baba ve Kırk Haramiler (Çocuk Oyunu)      Kuyruk      Troyalı Kadınlar      Toros Canavarı      Parti      Ahmed Arif      Sonbaharı Beklerken      Kral Lear      Pandaların Hikayesi      Antonius ve Kleopatra      Carrar Ana'nın Silahları      Korkdan Korkmak      Aşkımız Aksaray'ın En Büyük Yangını      Yağmur Durduğunda      Çirkin      Düğün Şarkısı      Ay Ecesi      Herkesin Bildiği Sırlar      Çehov Makinesi      Agamennon: Süpermarketten Döndüm ve Oğlumu Bir Temiz Dövdüm      Yaşlı Hanımın Ziyareti      Sessizlik      Inishmorelu Yüzbaşı      Çok Özel Bir Gün      Atinalı Timon     


Tiyatro Kursu Başlıyor!
8 Temmuz'tan itibaren her PAZARTESİ Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
Tiyatro Maydanoz, Nazım’ın Kadınları ile Sahnede
Tekin Deniz: Dümbüllü kavuğunu kimseye devretmedi

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |  ..