| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |

Oyun Hakkında Yorumlar
İkna Teknikleri

Kara Kutu Tiyatro

Başlangıç Yılı : 2012

Puan : 0 / 10    
Merak Edenler : 138 kişi


Paylaş      
Kadro :
Yazan: Enzo Cormann - Eugene Durif
Yöneten: Egemen Sancak, Emre Şen
Çeviren: Sercan Gidişoğlu, Can Utku
Dramaturji: Karakutu
Reji Asistanı: Esin Erdem
Dekor/Işık Tasarım: Karakutu

Oyuncular
Emre Şen, Emre Ozan, Melissa Melis Toklu, Ceylan Dizdar


Oyun Hakkında :
Şu koca dünyada iki kişi
İkna teknikleri, özellikle korku, utanç ve suçluluk duygusu gibi duygular yaratarak bir kişiyi cezalandırma yöntemidir. İkna edilecek kişi başlangıçta sizinle aynı fikirde olmayabilir ama ikna teknisyeni uygulayacağı tekniklerle ikna sürecini kendi istediği gibi yönlendirebilir. Burada önemli olan ikna teknisyeninin ne istediğidir.
İkna teknikleri, ciddi kalp rahatsızlığı yaratabilir, hatta ölümle sonuçlanabilir, ancak bu gibi fiziksel sonuçlar genellikle gerçek amaç olmayabilir, hatta ölüm, ikna sürecinin uzayarak kurbana daha fazla acı çektirmeye engel olduğu için amaca ters düşebilir.
En genel yöntemlerden biri bir kişiyi baş başayken veya topluluk karşısında aşağılamaktır. Örneğin, kadının saçlarını halkın önünde sıfır numara kesmek, seyircilerin önünde aşağılanmasını sağlamakla kalmaz, saçların uzaması zaman alacağından aşağılanmasını daha sonra da hatırlamasına yarar.
Korku yoluyla ikna etme yöntemlerinden biri sahte idamdır. Tehdit savurmak da yine korku uyandırmak için kullanılır. Psikolojik olmayan ceza yöntemlerinde gözleri bağlamak, korku uyandırdığı için bunları psikolojik ikna haline de getirir.
Bir çok ikna yöntemi vardır tabi ki. Burada önemli olan bizim sadece ulaşmak istediğimiz bilgiye istediğimiz zaman istediğimiz yerde istediğimiz gibi ulaşabilmemizdir.
Ama kan görünmez, kanamalar iç kanamadır.


Fotoğraf ve Videolar :


Oyun Hakkında Haberler :

- Kara Kutu Sahne'den Yeni Oyun FRAGİLE

Yorumlar

Bu Oyun Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 587
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

Bölge Hastanesi      Savaştan Barıştan      Ölmüş Eşek      Arka Bahçe      Ateşli Sabır (Postacı)      Geri Çekilen Dünya      Bu Filmi Görmüştüm      Görünmeyen      Sezuan'ın İyi İnsanı      Ben Bertolt Brecht      Kuyruk      Onca Yoksulluk Varken      Kısas'a Kısas      Sözleşme      Zilli Şıh      Oyun Nasıl Oynanmalı      Masanın Altında      Bernarda Alba'nın Evi      Beni Yeniden Sev      Nekrassov      Açıl Kafam Açıl      Yalancı Aranıyor      Oyun      İsim Şehir Hayvan      Büyünün Gözleri      Dar Ayakkabıyla Yaşamak      Vişne Bahçesi      Ali Baba ve Kırk Haramiler (Çocuk Oyunu)      Kuyruk      Troyalı Kadınlar      Toros Canavarı      Parti      Ahmed Arif      Sonbaharı Beklerken      Kral Lear      Pandaların Hikayesi      Antonius ve Kleopatra      Carrar Ana'nın Silahları      Korkdan Korkmak      Aşkımız Aksaray'ın En Büyük Yangını     


Tiyatro Kursu Başlıyor!
8 Temmuz'tan itibaren her PAZARTESİ Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
Tiyatro Maydanoz, Nazım’ın Kadınları ile Sahnede
Tekin Deniz: Dümbüllü kavuğunu kimseye devretmedi

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |  ..