| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |

Oyun Hakkında Yorumlar
Kadınlar. Şavaş. Komedi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları

Başlangıç Yılı : 2010

Puan : 0.92 / 10    
Merak Edenler : 173 kişi


Paylaş      
Kadro :
Yazan: Thomas Brasch
Yöneten: Ekip Çalışması
Çeviri: Sibel Arslan Yeşilay
Dramaturg: Sinem Özlek
Işık Tasarımı: Murat İşçi
Hareket Düzeni: Senem Oluz
Sahne Uygulaması: Sırrı Topraktepe
Kostüm Uygulaması: Onur Uğurlu

Oyuncular
Berna Adıgüzel
Selin Türkmen


Oyun Hakkında :
Kadınlar. Savaş. Komedi’de, savaş sırasında kendisi gibi çamaşırhanede çalışan arkadaşı Klara ile birlikte, cepheye nişanlısını aramaya giden Rosa, askerler tarafından tacize uğramış ve en yakın arkadaşı tarafından bile "ahlaksız" ilan edilmesine neden olacak seçimler yapmıştır. Zaman değişse de, kurallar değişmeyecek ve savaştan yıllar sonra; başka bir zamanda, başka bir hayatı süren iki çamaşırcı kadının hikâyesi Rosa ve Klara ile kesişecektir.

Fotoğraf ve Videolar :

Yorumlar

özgür - ( 1/22/2011 )
29.12.2010 tarihinde seyrettim..sıkıcı bir oyun sırf oyuncularının performansı ve güzellikleri hatırına sonuna kadar sabrettim.

ece - ( 2/1/2011 )
güzel bir oyundu.değişikti.

NEJAT - ( 2/14/2011 )
devamlı bacak arası olaylarını dinlemek istemiyorsanız hele ailecek tavsiye etmem özgür arkadaşın yorumuna da katılıyorum

seda - ( 2/14/2011 )
bi oyuncu olarak oyuncuları ve yönetmeni öncelikle böyle bir toplumda (nejat bey ve gibilerinin hakimiyetindeki sanat anlayışına sahip bu toplumda)bu oyunu sergiledikleri için kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum. Kadın ve savaş kavramlarının içiçe konduğu bu oyunda kadının kimliğini, kadının duruşunu, savaşın birey üzerindeki etkilerini net olarak görüyoruz ve en keyiflisi de bunu sahnede böyle başarılı performanslar ile izliyoruz. sevgili nejat bey, sizin gibi aklı ve niyeti kötü insanların sahne üzerinde görebileceği tek şey kol bacaktır, keşke şu ülkede anlayışları ve duruşları herkese örnek olan insanlardan biri olabilseydniz.

Mahfuz Karabaş - ( 2/17/2011 )
Harikülade bir oyun idi hakikaten!
Tüm tiyatro dostlarına şiddetle tavsiye ederim!


caner - ( 2/21/2011 )
yukarıdaki yorumları okuyunca farklı bi tiyatroya mı gittim diye tereddüt ettim ben hiç eğlenmedim gittiğim en kötü tiyatroydu.bilmiyorum belki ben anlamadım pek tiyatroya gitmem ama kötüydü yaa.isminde komedi geçiyor ama ben pek gülemedim.arkamdaki adam kahkaha atacak kadar güldü kültür farkı olsa gerek.neyse oynayan arkadaşlara başarılar dilerim.

fatma-ayhan - ( 2/21/2011 )
oyuncuları tebrik ederiz.harikaydılar.oyunu anlamakta biraz zorlansakda bi süre sonra önemini yitirdi.başarılarınızın devamını diliyoruz.

AHMET VURAL - ( 2/23/2011 )
bu 2 oyuncuyu daha önce -hizmetçiler- de izlemiştim.çok beğeniyorum.fatih sahnesinde izledim bu oyunu.bu oyunda -hizmetçiler- gibi kısaydı.tadı damağımda kaldı.ama bence çok iyiydi.tebrikler.

fahtrettin - ( 2/23/2011 )
berbat ötesi bi oyundu..aileyle birlikte gelinecek oyun değildi gereksiz yere aşırı cinsellik vardı bacak arası hikayeleri duymaktan gına geldi.. ben bu oyunu kimseye tavsiye etmem.

fatih - ( 2/24/2011 )
yıllardır şehir tiyatrolarını takip ederim, ilk kez bir oyundan sıkılarak çıktım ve kısa olmasına karşın 20. dakikadan sonra sürekli saatime baktım. ayrıca benim gittiğim gün huzur evimi gelmişti oyuna neydi anlamadım ama salonun yaş ortalaması en az 45 idi. Müstehcen sahnelere gülüyordu yanımdaki amca ama beni biyerden sonra baydı..

yiğit - ( 2/28/2011 )
neresi müstehcen bu oyunun?

aayşegüll - ( 3/2/2011 )
15 tatilde haftaiçi gündüz tiyatro keyfi yaşamak için gittiğim,öğrencilerinde bol olduğu bir salonda izledim oyunu.Etrafta o kadar ergen yaştakilerle,o kadar kıkırdama ve öflemelerle seyrettim, valla ben bile koptum biryerlerinde (banyo sahnesi)Oyuncular iyiydi ama konu olmamış.İstediğim keyfi yaşayamadım:(

bora altay - ( 3/3/2011 )
süper!!

Tencak - ( 4/15/2011 )
Oyuncuların performansına birşey diyemem ama hayatımda bu kadar sıkıcı bir oyun izlemedim.Konu olarak son derece vasattı.Dram değili ,trajedi değil, komedi değil.Hepsinden karma yapmaya çalışmışlar sanki.Ama olmamış işte.En kötü sahne de küvet sahnesi ve bu sahnede yapılan ergenlik çağından kalma konuşma aksanıydı.Hiç beğenmedim , önümüzdeki sene olmasın.Neden oyunun adının sonunda KOMEDİ ibareti var, bu oyun komedi değilki...

göktuğ - ( 4/26/2011 )
oyun o kadar kısaydıki sıkılıcak zamanım olmadı..küvet sahnesi bence eğlenceli bir eleştiriydi.oyuncular iyiydi.

berna - ( 3/8/2012 )
İlk olarak şunu belirtmek isterim ki çok ahlak dışı bir oyundu. ilk başlarını izlediğimde konunun değişebileceğini bekledim ama tiyatronun sonuna kadar hep aynı konu üzerinden gittiler. konuya değinebilir yada kısa bir anlatım olabilirdi her şeyi bu kadar açık göstermeye gerek yoktu.. ailece kesinlikle gidilecek bir tiyatro değil..tiyatroda askerlerinde eğlenmeye hakkı yok mu diyor.?? sanki çok normalmiş gibi.

- ( 3/11/2012 )
Bu oyunu gördükten sonra artık konusunu bilmeden hiç bir tiyatro oyununa gitmeme kararı aldım.Çocuklarım tiyatroyu sevsinler diye zorla götürmüştüm.bana baba bu mu tiyatro hiç bir şey anlamadık dediler.Kesinlikle çocuk götürülmemeli.Biz sadece oyun bittikten sonra kendimize çok güldük.böyle saçma sapan bir oyuna gittik diye.

Bu Oyun Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 988
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

Kadınlar. Şavaş. Komedi      Resimli Osmanlı Tarihi      Kristal Gece (Anne Frank'ın Hatıra Defteri)      Küheylan      Annem Yokken Çok Güleriz      Sıfır Derecede Aşk      İnek      Malafa      Alışveriş ve S***ş / Shopping & F***ing      Hangisi Karısı      Kramp: Ritüel      King Kong'un Kızları      Şişman Domuz      Düzceli Mehmet      Kuş Kafesi      Cam      Othello'nun Delisi      Dumanaltı Aşklar      Akıl Defteri      İkili Oyun      Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım      Aynada Kendiyle Karşılaşan Milyonlarca Ayna      Büyük İkramiye      Aşk Grevi      Festen / Kutlama      Başka Kapıya      Öldün, Duydun mu?      Ayıp Ettik      Korku ve Sefalet      Reşê Şevê (Karabasan)      Kadın ile Memur      Yüzyılın Aşkı      Özel hayatlar      Çığ      Giderayak      Buluşma Yeri      Henry ve Alice'in Gizli Hayatları      Doğum Günü Partisi      Sonsuz Tekrar (Dans Tiyatrosu)      Aşk Mektupları     


Tiyatro Kursu Başlıyor!
1 Mayıs'tan itibaren her ÇARŞAMBA Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
Tiyatro Maydanoz, Nazım’ın Kadınları ile Sahnede
Tekin Deniz: Dümbüllü kavuğunu kimseye devretmedi

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |  ..