| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |

Oyun Hakkında Yorumlar
Annem Yokken Çok Güleriz

Tiyatro Gerçek

Başlangıç Yılı : 2010

Puan : 2.07 / 10    
Merak Edenler : 218 kişi


Paylaş      
Kadro :
Yazan: Enda Walsh
Çeviren: Mehmet Ergen
Yöneten: Mehmet Birkiye
Işık-Dekor: Cem Yılmazer
Koreografi: Cihan Yöntem

Oyuncular:
Hakan Gerçek
Bülent Şakrak
İlker Ayrık (konuk oyuncu)
Makbule Akbaş


Oyun Hakkında :
tiyatrogerçek’in merakla beklenen yeni oyunu “Annem Yokken Çok Güleriz” tüm hızıyla provalarına devam ediyor.
Edinburgh Fringe Festivali ‘nde ödül alan, dünyanın birçok yerinde sahnelenen Annem Yokken Çok Güleriz ( The Walworth Farce) Mehmet Ergen çevirisi, Mehmet Birkiye Rejisi ile tiyatrogerçek tarafından çok yakında seyirciyle buluşacak.


Fotoğraf ve Videolar :

Yorumlar

eda - ( 1/9/2011 )
Bu zor oyunu oynamak cesaret ister...Gerçekten çok emek ve enerji harcanması gereken bir oyun.Bugüne kadar gittiğim oyunlar arasında en ilginç olanıydı.Tavsiye ederim...Emeğinize sağlık.Bu güzel oyunu az seyirciye oynamak haksızlık olur..

Ayasta - ( 2/1/2011 )
Bir tiyatrosever olarak üzülerek belirtmeliyim ki, ne zaman ne de para harcamaya değmez bir oyundu. Komedi türünde geçtiğine aldanmayın, oyun boyunca 1-2 kahkaha dışında salondan ses çıkmadı. Verilen emeğe yazık olmuş. Fakat oyun çok kötüydü neden sahneye konmaya gerek görülmüş anlamayamadım. Konu o kadar kötüydü oyuncuların performanslarına yazık olmuş. İzleyecek olanlar fazla beklenti icine girmesinler.. Vasat bir oyun.

ertan - ( 2/1/2011 )
ayda bir oyun izleyebiliyorum malum memur maaşıyla zor geçiniliyor. aslında bileti alan arkadaş oyun komedi, güleriz diyince haliyle gülme beklentisiyle gidiliyor. gülmesek de benim çok hoşuma gitti oyun ki oyuncu performanslarını takdir ediyorum. oldukça zor bir oyundu hem oynayan hem izleyen için. çünkü anlamak zor oldu karakterleri ve niye öyle davrandıklarını. izleyip de anlayan biri varsa bana kardeşlerden kız rolünü oynayanın erkek olana aşık olup olmadığını buradan iletebilir mi?

kedigen - ( 2/8/2011 )
ertan bey i tebrik etmek isterim, soru soracak kadar birşeyler anlamış, biz hiçbir şey anlamadık...iyi bir eğitimden geçip gitmek lazım, önce bir kamp dönemi olmalı....

adacan - ( 2/17/2011 )
İyi bir oyun ve oyuncular olunca büyük bir keyf ile izlemeye gittik.Yazık ki,bu yaşımda hiç bir sahne perfonmansını yarıda bırakmayan ben, ikinci perde başlamadan oyundan ayrılmak durumunda kaldım.. Oyunu anlamak , algılamak adına epey efor sarfetmemize rağmen bir türlü bağlantıyı kuramadık.Konusu belki iyi bir oyundu biz anlayamadık ama.. bu kadar iyi oyuncular ve bu kadar kötü anlatım..? prodüksiyon ,kurgu hepsi hayal kırıklığydı..

Sarı - ( 3/27/2011 )
Oyun komedi değil, kara mizah.
İkinci perdesini izlemeyecekseniz zaten hiç bir önemi kalmıyor.
Bence buradan kötü yorumlar yaparak, seyretmeyenler için olumsuz etki yapmayın, insanların emeğine zarar veriyorsunuz.
Ben herkesin görmesi gerektiği bir oyun olduğunu düşünüyorum.
Hakan Gerçek, büyük usta!


izmir - ( 3/31/2011 )
kafamı kurcalarak izlediğim tek tiyatro. düşündürttü. tekrar gidebilirim. olumsuz yorum yapan arkadaşlar oyunu anlamadıkları için böyle düşünüyorlar bence onlarda biraz kafalarını kurcalasalar yada kurcalıyor olsalardı:))) oyun hakkında fikirleri farkı olabilirdi.

aslı atmaca - ( 4/1/2011 )
hayata bakış açımı sorgulamama neden olan bir oyun için böyle kötü yorumlar yapılması çok üzdü beni. yıllarca tiyatrolarda çalıştım. çok oyun izledim ama ayakta alkışladığım nadir oyunlardandır. -şiddet- hiç bu kadar güzel anlatılmamıştı...korunmak istenen düzen, hep şiddetle sağlanır. inanılmaz bir eleştiri ve gerçeklikten kaçış öyküsü. oyunu anlamayanlar lütfen kendilerini sorgulasınlar. oyuncuların performansına zaten söylenecek söz yok. harikasınız...

Gülcan - ( 4/5/2011 )
Hayatımda gittiğim en kötü oyundu! Zaman ve para harcamaya değmeyecek bir oyun! Bu kadar iyi oyuncular olunca haliyle beklenti daha fazla oluyor. Hayal kırıklığı:((

fatoş - ( 4/13/2011 )
Zor karakterler,hızlı geçişler düşmeyen bir tempo , ellerinize sağlık tek tek!
çok keyifli bir akşamdı.

Teşekkürler


Ako - ( 4/14/2011 )
Şu oyunu beğenmeyen insanlar heralde Aşkı Memnu ve Öyle birGeçer Zamanki gibi içi boş dizileri izlemekten beyinleri dumura uğramış. Oyun öncesi dağıtılan kağıtta karakterlerin kim olduğu yazılıydı ama eminim ki onu okumak bile zor gelmiştir. Oyunu komedi değil, ama evde babanın oğullarına oynattığı komedi(vodvil). Evde yaşanan ise tam bir trajedi. İkisini aynı sahnede böyle harmanlamak ustalık ister. Oyuncular zaten çok yetenekli, hem onları hemde oyunu ayakta alkışlıyorum. Bu oyunu anlamadan eleştirenlere ise üzülüyorum.

Irem - ( 4/14/2011 )
Ayakta alkislanasi muhtesem bir oyundu! Oyunun karmasikligi ve ilk etapta anlamakta zorlanmak bana ayri bir keyif verdi. Oyuncularin performanslarina diyecek soz bulamiyorum, kesinlikle harikalardi.

Kimsekim - ( 4/14/2011 )
sucluluk duygusunu bastirmaya calisan bencil bir babanin kendi icsel rahatsizligini/huzursuzlugunu cocuklarini koruma kisvesi altinda onlari ve kendini buyuk bir oyuna dahil etmesi -yalnizligin dibine vurmasi. islenen sucun farkinda olup gormezden gelmeye calisan bir agabey ve sucu duymaya bile cesareti olmayan bir kardesin draminin -komedi!- oyunu adi altinda siradisi bir sekilde islenmesi. konusacak, yorumlayacak cok sey var aslinda ama asil uzucu olan kendini iyi bir tiyatro izleyecisi olarak yorumlayan kisilerin oyuncularin muhtesem performanslarina saygisizlik ederek forumlarda -verdigim paraya ve zamana yazik oldu- seklinde yorum yapmalari...

Murat Kılıç - ( 4/25/2011 )
Hakan Gerçek ve diğer oyuncu arkadaşların yeteneklerinden bir kuşkumuz yok; hepsi değerli sanatçılar. Fakat kabul edelim ki bu oyun gerçekten kötü! İkinci perdenin ortalarına kadar seyirciler hiçbir şey anlamadan bön bön sahneye bakıyorsa o oyunda bir problem var demektir. Ayrıca ben gayet azimli bir tiyatro seyircisiyim; şimdiye kadar 300-den fazla oyun seyrettim. Gönül rahatlığı ile de bu oyunun seyrettiğim en başarız tiyatrolardan biri olduğunu söyleyebilirim. Korkarım ki bu oyunu seyreden bazı gençler tiyatrodan bile nefret edecektir. Bence Sevgili Hakan Gerçek bu defa oyun seçiminde ciddi bir hata yapmış. Dilerim bu da kendi sanat kariyeri açısından bir deneyim ve ders olur. Hadi bizim bilet paralarımız ve zamanımız boşa gitti, ama hiç değilse kendisinin sanat kariyeri zarar görmesin. Sevgilerimle...

tiyatro - ( 5/19/2011 )
ben de Bursa da gittim oyuna ve o kadar umutlu gittim ki.. annemi de götürdüm.. açıkçası tiyatro değil de sinemayı daha çok seviyoruz ama çok iyi oyuncular var oyun çok güzel olucak kesindir diye düşünüyorduk ikimiz de.. ama o kadar kötüydü ki.. oyuncular gene başarılıydı emek harcamışlar uğraşmışlar ama oyundan hiçbirşey anlamadık. Keşke daha güzel bir konu için oynasalarmış da yazık olmasaymış emeklerine.. 10-15 karakteri 3 kişi oynamaya çalışmış.. çok anlamsızdı.. moladan sonra çok az kişi kalmıştır diye tahmin edioruz çünkü bizimle birlikte çok kişi terketti salonu molada.. büyük bir hayal kırıklığı oldu bizim için.. paramıza da yazık oldu zamanımıza da.. ama sağlık olsun diyelim.. umarım bir daha güzel oyunlarla karşılaşırım.. uzunca bir süre tiyatroya gitmek istemediğimi de belirtmek isterim bu oyundan sonra..

Funda - ( 10/22/2011 )
Hiç düşünmeyelim istiyor kimileri, gülelim ya da ağlayalım.Önümüze konulsun biz yeyip kalkalım,hepsi bu.Oyun bu insanlara elbette ağır ve anlamsız gelecektir.Bu oyun iktidarın ve boyun eğmenin aile denilen o en küçük çekirdekte varoluşunun bir kanıtı. Ya korkar kabullenir kalırsın ya da sorgular, merak eder kendi yoluna gidersin.Oyunda inanılmaz vurucu sahneler var, oyuncuların emeği de ayakta alkışı hak ediyor kesinlikle.Tebrik ediyorum!

Abdullah - ( 10/23/2011 )
Ben de oyunun komedi olduğu düşüncesiyle ve oyuncu kalitesine de giderek büyük bir beklentiyle gittim oyuna. İlk perde de oyunu anlamakta ve takiip oldukça sıkıntı yaşadım. Ama yine de oyunun hoş bi çekiciliği vardı. Sonlara doğru tüm o dağınıklık toparlanmaya başladı, o yüzden ilk perdede çıkan arkadaşlar yazık etmiş. Bütün hikayeler toparlanmaya başladı ve bence çok güzel bir sonla bitti oyun. Üst düzey bir oyunculuk isteyen bu oyunda hakan gerçek ve ekibi gerçekten mükemmel bir tempoda çok güzel bir performans sergilediler. Takip edip anlamak belki ilk başta zor geliyo ama sabredilip sonuna kadar izlenilmesi gereken bir oyun.

ebru - ( 10/25/2011 )
Uzun zamandır tiyatroya gitmiyorum diye çok heyecanlandım ama doğruları konuşmak gerekırse oyun cok kotuyduydü anlamak ne mümkün tavsiye etmiyorum şunu anladımkı özel tiyatrolar değil devlet tiyatrolarını tercih etmek daha iyi

- ( 11/23/2011 )
Bugün izledim ve zevkten eridiğimi söylebilirim, bu kadar kötü yorum aldığı için de üzüldüm. Hikayesi orjinal değil ama hikayenin işleniş biçimi ve anlatımı oldukça etkileyici. Tüm oyuncuların performansı çok başarılıydı ama en çok rol değiştirip yorulan Bülent Şakrak ı ayrıca kutlarım.

bilun - ( 11/29/2011 )
Çok iyi bir oyundu..İlk başta anlamakta ve oyunun içine girmekte zorlanıyorsunuz ama sonrası çok güzel..Uzun zamandır bu kadar iyi oyunculuk performansı görmemiştim.İlker ayrık gerçekten sahnede döktürüyor. Bülent Şakrak dizilerde oynadığı rollerin dışında çok farklı bir karakterde ama muhteşem bir performans sergiliyor.Oyuna komedi beklentisiyle giderseniz hayal kırıklığı yaşarsınız..iyi oyun ve iyi oyunculuk görmek istiyorsanız şiddetle tavsiye ederim.

makiko - ( 12/6/2011 )
tiyatro ana konuyu vurgular bazen bir cümle bazende bir kelime olabilir.tamamını izlemeden, ne vurgulandığını anlamadan kötü yorumlar yapmak garip geliyor bana,kaldı ki tiyatro aynı zamanda performans işi bunu bile değerlendirmeden...ben alacağımı aldım oyundan izleyiniz ve kendi çıkarımını yapınız..tiyatro insanı hayata hazırlar,gerçeklere hazırlar unutmayalım..

kemal - ( 2/8/2012 )
bir oyun yazılmış ve sahneye aktarılmak üzere düzenlenmişse eğer,ancak bu kadar aktarılır anlatılmak istenen...gerçek ile temsil i harikulade bir şekilde ifade eden bir oyun.

Bu Oyun Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 630
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

Annem Yokken Çok Güleriz      Sıfır Derecede Aşk      İnek      Malafa      Alışveriş ve S***ş / Shopping & F***ing      Hangisi Karısı      Kramp: Ritüel      King Kong'un Kızları      Şişman Domuz      Düzceli Mehmet      Kuş Kafesi      Cam      Othello'nun Delisi      Dumanaltı Aşklar      Akıl Defteri      İkili Oyun      Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım      Aynada Kendiyle Karşılaşan Milyonlarca Ayna      Büyük İkramiye      Aşk Grevi      Festen / Kutlama      Başka Kapıya      Öldün, Duydun mu?      Ayıp Ettik      Korku ve Sefalet      Reşê Şevê (Karabasan)      Kadın ile Memur      Yüzyılın Aşkı      Özel hayatlar      Çığ      Giderayak      Buluşma Yeri      Henry ve Alice'in Gizli Hayatları      Doğum Günü Partisi      Sonsuz Tekrar (Dans Tiyatrosu)      Aşk Mektupları      Ölümüne Suçlu      Hamlet (Kukla Tiyatrosu)      Yeşilçam'dan Sahneye: İçimdeki Sızı      Yarını Akıl Yapar (Çocuk Oyunu)     


Tiyatro Kursu Başlıyor!
1 Mayıs'tan itibaren her ÇARŞAMBA Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
Tiyatro Maydanoz, Nazım’ın Kadınları ile Sahnede
Tekin Deniz: Dümbüllü kavuğunu kimseye devretmedi

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |  ..