| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |

Oyun Hakkında Yorumlar
Şölen

Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu

Başlangıç Yılı : 2009

Puan : 1.09 / 10    
Merak Edenler : 172 kişi


Paylaş      
Kadro :
Yazan: Moira Buffini
Çeviren ve Yöneten: Ahmet Levendoğlu
Sahne Tasarımı: Behlüldane Tor
Giysi Tasarımı: Funda Çebi
Işık Tasarımı: F. Kemal Yiğitcan
Kostüm Tasarımı: Funda Çebi

Oyuncular:
Zuhal Olcay (Paige)
Payidar Tüfekçioğlu (Lars)
Funda İlhan (Wynne)
Özgür Yalım (Hal)
Ayça Bingöl (Siân)
Gökçer Genç (Mike)
Güçlü Yalçıner (Garson)


Oyun Hakkında :
“Şölen”, bir kadının kocasının yeni çıkan kitabını kutlamak için sıra dışı bir yemek daveti planlamasıyla başlıyor. Birbirini tanıyan beş kişi, bir yabancı ve bir garson arasında bir akşam yemeği esnasında yaşanan şaşırtıcı gelişmeleri çarpıcı bir dille anlatan oyunda konuklar ev sahibesinin hazırladığı bir oyunla kendileriyle ve de birbirleriyle yüzleşiyorlar. Her yüzleşmenin getirdiği gerilimin etkisiyle birbirlerine yüklenirlerken sahnede acının ve güldürünün uyumlu harmanını sergiliyorlar. Ev sahibesinin konuklar için hazırladığı “Şölen”, alışılagelmiş bir yemek davetinden tümden farklı. Mönü de oldukça özgün ve alışılmadık.

“Şölen”, cehenneme dönüşen bir yemek daveti olmakla birlikte tadı damakta kalacak kadar başarılı bir kara komedi. Oyun art arda sarsıcı sürprizlerle tempoyu yüksek tutarken beklenmedik finaliyle de izleyiciyi sarsacak.


Fotoğraf ve Videolar :Yorumlar

karanfil - ( 11/13/2009 )
Sıkıcı bir oyun. Bu kadar basit bir olay ancak bu kadar zor anlatılabilir. Oyuncuların , sahneye koyanların emeğine yazık.

çağlar - ( 11/15/2009 )
oyun güzel bi oyun değil hele ilk yarı geçmek bilmiyor çeviri çok kulak tırmalayıcı sürekli inglizlerin 2 kelimesi olan fuck ve shit direk çevrilmiş biz hiç alışık değiliz o biraz daha türkçelştirerek yada hep alıştığımız gibi lanet olsun kahretsin gibide çevrilebilrdi.Zuhal olcayın performansı çoküst düzeydi benim izlediğm oyunda resmen kendinden soğuutu o kadar iyi bi kötü kadın rolü oynadı sonuç izlenebilir

yonca - ( 11/16/2009 )
kisa surede fazla sayıda karakter anlatılmaya calisilmis. bu da karakterlerin gecirdigi bunalimlarin/patlamalarin NEDENinin tam olarak yansitilamamasina sebep olmus.

ayica gereksiz sekilde kufurlu.


Aylin - ( 12/16/2009 )
Oyun dün Aydın-daydı. Ben oyunun iyi olmadığını duyup gitmedim. Giden arkadaşlar oldu. Çok küfürlü olduğunu, iyi ki gitmediğimi söylediler. Merak edenlere duyurulur.

manolya - ( 12/16/2009 )
oyun çok sıkıcı,küfür dolu ve boş.bize ne vermek istediğini anlamış değilim.oyuncular ve özellikle zavallı biz seyirciler için vakit kaybı.zuhal olcayın adını duyunca hiç düşünmeden bilet aldık,pişman olduk.

gülsün - ( 12/17/2009 )
oyun inanılmaz sıkıcı.zuhal olcay adı cazip geliyo ama...bide küfür çok. oyuncuların emeğine yazık.
zeynep uygur 29/01/2010 - ( 1/30/2010 )
Zuhal Olcay -ın olduğu bir oyunun bu kadar küfürlü olacağını asla düşünmezdim .Konu derin ve günümüzün gerçekleri üzerine düşünmeye davet ediyor. Ama bence daha az küfürlü olsaydı anlamını yitirmeyecek ve aynı zamanda izleyiciyinin keyfini kaçırmayacaktı.Salondaki hoşnutsuzluk ve yazık seslerini duymanızı isterdim.Sahnede farketmiyor olabilirsiniz ama yakışmadı sizlere. Siz de bunu yaparsanız bu topluma kim ne verecek ki? Ne farkı kaldı Recep Ivedik ten...

mehmet mete öztürk - ( 2/10/2010 )
zuhal olcay için de hayal kırıklığı olmalı..yazık valaa..insanı tiyatrodan soğutur..tiyatroda buyuk saygı duyulan zuhal hanım için de bundan sonraki oyunun da büyük soru işareti uyandıracak bu oyun..üzgünüm..

nina - ( 3/29/2010 )
sakın izlemeyin!!! çok sıkıcı ve bunaltıcı bir oyun. Muhteşem oyunculuklar oyunun basitliğini ne yazık ki örtememiş. büyük bir hayal kırıklığıyla zamanınızı boşa harcadığınızı hissediyorsunuz. böyle oyunlar az da olsa varolan tiyatro seyircisini de tiyatrodan soğutuyor.

cansu - ( 10/16/2010 )
arkadaşlar yapmayın, anlaşılan siz oyunu anlamamışsınız. İçinde çok şey gizli olan harika bir oyundu bence, ama tam olarak anlayabilmek için en az 2 kere izlenmeli bence.

merve - ( 7/7/2011 )
Ayakta alkışlamayı dahi düşündüğüm en iyi oyunlardan bir tanesiydi.sizin yorumlarınız hak etmeyecek kadar iyi ve başarılıydı

Bu Oyun Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 494
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

Şölen      Adem Gözünü Açtı      Cimri      Kraliçe Lear      7 (Şekspir Müzikali)      Düşüş      Küçük Ama Önemli Bir Rol      İki Çarpı İki      Kredi Kartı-Vak'a aaaaa!      Lozan      Kod Adı Kongo      Fesleğen Çıkmazı      Kuzguncuk Türküsü      Kül Bellek      Bana William Deyin      Annemin Cesareti      Dullar      Olur Böyle Şeyler      Binali İle Temir      Cerb (Deney)      Elbiseler Fora      Yüzleşme      İstanbul Hatırası      Dava      Gül'e Ağıt      Sokağa Çıkma Yasağı      Çelik Manolyalar      Leyla'nın Evi      Devr-i İstanbul      Dünyanın Ortasında Bir Yer      Bir Yaz Gecesi Rüyası      Dört Kişilik Bahçe      Alemdar      Surname 2010      Zırhlı Kurt      Kadın Hayattır Memattır Kadın      Aşk Halleri      Marat-Sade      Tehlikeli İlişkiler      Arzunun Onda Dokuzu     


Tiyatro Kursu Başlıyor!
8 Temmuz'tan itibaren her PAZARTESİ Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
Tiyatro Maydanoz, Nazım’ın Kadınları ile Sahnede
Tekin Deniz: Dümbüllü kavuğunu kimseye devretmedi

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |  ..