| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |

Oyun Hakkında Yorumlar
İstanbul Hatırası

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları

Başlangıç Yılı : 2010

Puan : 5.57 / 10    
Merak Edenler : 644 kişi


Paylaş      
Kadro :
Yazan-Yöneten: Tarık Şerbetçioğlu
Dramaturgi: Gökhan Aktemur
Koreografi: Selçuk Borak
Sahne Tasarımı: Aysel Doğan
Kostüm Tasarımı: Gamze Kuş
Işık Tasarımı: Zilkifli Özdemir
Efekt Tasarımı: Ersin Aşar

Oyuncular:
Toron Karacaoğlu
İbrahim Şirin
Naci Taşdöğen
Tarık Şerbetçioğlu
Ergun Üğlü
Binnur Şerbetçioğlu
Rahmi Elhan
Selma Kutluğ
İskender Bağcılar
Gökhan Eğilmezbaş


Oyun Hakkında :
İstanbul Hatırası’nda bir martının kanadında, bir dalganın kıvrımında İstanbul’da yaşanmış kırık bir aşk hikâyesi anlatılıyor. Mekân İstanbul, zaman yüzyıl, aşk her yerde… Meddah hikâyesini anlatmaya başladığında artık sadece söz vardır. Söz Ali Amca’nın hikâyesine dönüşür. Zamanın imbiğinden süzülür. Gözlerimizin önüne serilir. 20. yüzyılın başlarında İstanbul’dayızdır artık. Yüzyılın başlangıç telaşı, dönüşümün eşiğinde bir imparatorluk, savaşlar, acılar, neşeler… Hepsi iç içe geçiyor. Yürekler heyecanla çarpıyor, heyecanlar Direklerarası’nda alkışlara karışıyor...

Fotoğraf ve Videolar :
Oyun Hakkında Haberler :

- İstanbul Hatırası, Deniz Harp Okulu Turnesi'nde
- İstanbul Hatırası, Adapazarı Turnesi'nde

Yorumlar

Nazire - ( 5/23/2010 )
Tek kelimeyle mükemmel bir oyun hayran kaldım. mutlaka izleyin kaçmaz!!!

Oğuz Barış - ( 5/24/2010 )
21 mayıstaki promiyerinizi izledim memnuniyetimi kelimelerle anlatmam mümkün değil harika bir oyun gelecek sezonda başarılarınızın devamını dilemek az olur, bence başarı zaten sizinle. hepinizi sevgilerimle kucaklıyorum:)

mürvet yıldırım - ( 5/25/2010 )
yaa ben oyunu izledim geçtiğimiz haftasonu.çok da beğendim..söylenen şarkılar da çok güzeldi.Kanlıca ile ilgili bir şarkı vardı..adını yazar mısınız?o şarkıyı bulmaya çalışıyorum..

oğuzhan - ( 5/28/2010 )
süper bir oyun mutlaka izleyin çokbeğeneceksiniz eminim

serdar - ( 5/29/2010 )
süperr izleyin

aşksanat - ( 6/2/2010 )
çok eğlenceli ve bir o kadar hüzünlü bir aşk hikayesi :)

- ( 6/4/2010 )
Görsellikte, Müzik ziyafetinde ve sanatın sanat olduğu bir oyunda mükemmel dakikalar yaşayacaksınız. Mutlaka gidilmeli.
Binnur Şerbetçioğlu-nun -Sarı gelin- türküsü muhteşem ötesi


nuray,ıraz,melek,kevser - ( 10/11/2010 )
izlerken hem eğlenip hem hüzünlendik sayenizde tiyatro sezonuna çok güzel bir oyunla başladık.
sarı gelin türküsü bu kadar mı güzel söylenir tek kelimeyle süperdi.herkesin emeğine sağlık.


sevim - ( 10/12/2010 )
gerçekten eğlendik ve üzüldük, emeğinize sağlık...

cihan - ( 10/13/2010 )
insanı duygudan duyguya sürükleyen, anlattığı dönemin hissiyatını mükemmel bir şekilde yansıtan harikulade bir oyun. anlattığı meseleye farklı yönlerden yaklaşma metoduna bayıldım. meddah rolünde oynayan sanatçı çok başarılı, oyundaki müzikler yerli yerinde kullanılmış, oyun dekoru dönemi yansıtması açısından çok iyi düşünülmüş. dört dörtlük bir oyun.

şükran - ( 10/14/2010 )
bu kadar keyif alacağımı düşünmemiştim,son dakikasına kadar sürdü kefyim.keşke etrafımızda Varsenik Hanımlar dan bolca olsa.neşesiz insan kalmazdı o zaman.
Kullanılan müziklerde eşlik etmeden duramıyorsunuz.dekor harikaydı,
ben çok teşekkür ederim ,oyuna katkısı geçenlere.


BANU KÖKEN - ( 10/15/2010 )
Çok beğendim , deli gibi güldüm , deli gibi ağladım . Makber-de boğuluyordum az kalsın . Duygularım gözyaşlarımla karışık bir topak oluşturup boğazıma çöktü . Keza Sarı Gelin-de öyle . Ali Amca ise zaten öyle ulu bir çınar kiii , konuşmadan dursa bile gözlerinden ve duruşundan her türlü nasibimizi almamamıza imkan yok . Daha ilk sahnede geçipte karşımızda bir asil duruş eyledi , ben yayılmış oturuyor olmaktan utanıp toparlandım. Tüm emeklere sağlık . Esere sağlık . Tüm oyuncuların gönüllerine ve vücutlarına sağlık ...

evren - ( 10/15/2010 )
Oyuncuları ,dekoru, seçilen şarkıları ve kareografisi ile gerçekten çok kaliteli bir oyun. Oyunun 1. dakikasından son dakikasına kadar oyunun temposu ve oyuncuların enerjisi zirvedeydi.
Emeğe geçenlere teşekkür ederim.


Bedra Çığır - ( 10/15/2010 )
Tek kelimeyle Muhteşem... izlemeyenlere tavsiye ederim... İstanbulu neden sevdiğimi bir kez daha hatırlattı bana. hem güldüren hem ağlatan ama her ikisinde de düşündüren çok güzel bir oyun. Kesinlikle izlenmeli...

ayşe - ( 10/15/2010 )
dün izledim gerçekten çok başarılı herkesin izlemesini tavsiye ederim

Kamil Bilgiç - ( 10/18/2010 )
Bu yıl mutlaka izlenmesi gereken bir oyun.Sahneye konuşu, dekoru çok etkileyiciydi.Müzikal oluşu da ayrı bir artısıydı.

emire - ( 10/19/2010 )
pazar izledim muhteşem bir oyun şarkılar çok güzel koreograf da öyle .hele usta oyuncuların da (Toron Karacaoğlu, Selma Kutluğ) o oyunda bulunması ayrı bir tad ve değer olmuş.tebrikler başarılar. sakın kaçırmayın


ŞEHZ@DE - ( 10/21/2010 )
sahne arkasındakilerde çok başarılı hele iskender bağcılar ve tarık şerbetçioğlunu giydiren kişiye çok teşekkürler nasılda anında yetişiyor helal olsun genç yeteneğe MAŞALLAH .)))))

Şenay - ( 10/23/2010 )
Tek kelimeyle muhteşemmm bir oyun mutlaka izlenmeli tüm oyuncuların emeğine sağlık alkışlamaktan ellerim acıdı harka bir oyunn..........

Vedat Onat - ( 10/24/2010 )
Oyunu geçen hafta seyrettim.Gerçekten çok güzeldi.Bu oyuna emeği geçen herkesi kutluyorum.Toron Karacaoğlu-nun sesi ve oyunculuğu müthişti.Sarı Gelin şarkısını dinlerken ise hepimizin gözleri doldu.

Bahar GÜR - ( 11/12/2010 )
Şimdiye kadar dinlediğim en hüzünlü, en güzel ,tüylerimi diken diken eden Sarı Gelin Türküsü... Süper bir yorum. Bir Ankara-lı olarak bu muhteşem oyunu Ankara-da kendi aileme ve arkadaşlarıma da izletmek istiyorum. Hepinizin emeğine sağlık.

Anıl Ayvalıoğlu - ( 11/19/2010 )
İSTANBUL HATIRASI;Öncelikle kadrodan bahsetmek istiyorum.Bazı oyuncular sürekli bir arada farklı oyunlarda oynuyorlar.Örneğin;Balıkesir Muhasebecisi,Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe,İstanbul Hatırası.Artık aynı kadroyu görmekten sıkıldım.Oyuna gelince beni eğlendirmedi.Oyun sonunda oturarak alkışlayan bir tek ben vardım salonda.Oyunculuklar ise TORON KARACAOĞLU dışında vasattı.TİYATRO OYUNCULARININ OYUNCULUĞU DİZİ OYUNCULARINDAN FARKLI OLMALIDIR.Her müzikal oyunda olduğu gibi bu oyunda da şarkılarda bazı sözler anlaşılmadı.Toron Karacaoğlu-nun sesini duyurma problemi vardı.E onu da yaşına verelim artık.İskender Bağcılar-ın nefes problemi vardı.Cümleye başlıyor 6-7 replik sonunda nefes nefese kalıyor. Oyunculuklar inanılmaz abartılıydı.Binnur Şerbetçioğlu-nun kantosunu beğenmedim.Daha hareketli olması lazım.Ha bir de oyun içindeki filmde Cavidan Kalfa-yı ve Kasım Efendi-yi göremedik.Broşüre niye yazıldılar?Umduğumu bulamadığım bir oyun İSTANBUL HATIRASI.

nurgül doğan - ( 11/20/2010 )
güzel bir tatil gününde istanbulun güzelliğyle yoğrulmuş hem eglenceli hemde hüzün,duyğuyu beraberinde yoğurmuş çok hoş bir oyundu tüm emeği geçenlerin yüreğine sağlık . . .

nursel şengül - ( 11/20/2010 )
çok güzel bir oyun kesinlikle tafsiye ediyorum..

nevin - ( 11/20/2010 )
tek kelimeyle mükemmel..
kaçırmayın!


NermiN - ( 11/20/2010 )
İstanbul’u Toron Karacaoğlu’ndan dinlemek, başarılı dekor ve kostümlerle oyunun içine girip o döneme gitmek, Sarı Gelin ve Makber’i eşsiz yorumlarla dinlerken müzik ziyafeti yaşamak, kırık bir aşk hikayesiyle hüzünlenip, Binnur Şerbetçioğlu ve Selma Kutluğ’un muhteşem performanslarıyla direkler arası gösterilerinde eğlenmek ‘İSTANBUL HATIRASI’ndan unutamayacağım hatıralar... Emeği geçenlere sonsuz teşekkürler...

Yasin Koç - ( 11/21/2010 )
Oyun ilk dakikadan itibaren sizi alıp götürüyor, hiç olmadığınız, bilmediğiniz ama kitaplardan okuduğunuz eski istanbula tam 100 sene öncesine... kantolar, eski ramazan eğlenceleri, karagöz ile hacivat, eğlenceler danslar, şarkılar türküler ve buruk bir aşk hikayesi... Bu oyun klasiklere geçmeli... Tarık Şerbetçioğlu-na ne kadar teşekkür etsek az. Emeğinize sağlık.

esin - ( 12/1/2010 )
buyuk usta Toron Karacaoğlu iyiki varsın,

hey - ( 12/3/2010 )
oyun şuanda hangi tiyatroda acaba

Serkan Kaşıkçı - ( 12/13/2010 )
Gerçekten mükemmel. Özellikle de oyunun müziklerinin bir orkestra tarafından canlı olarak çalınması oyun için harcanan emeğin değerini bir kat daha arttırıyor.
Sizlerden ricam bu oyuna ait müziklerin bir cd de toplanmasıdır. Ve de Binnur Şerbetçioğlu -nun sesine bayıldım.
Her zaman hey hey hey tiyatro.


Büşra - ( 12/15/2010 )
Son zamanlarda gittiğim en iyi oyunlardan biriydi. İstanbul hayranı bir insan olarak, İstanbul içinden bir hikaye dinlemek çok keyifliydi, hele İstanbul şarkıları... Oyunculuklar harikaydı, hangi birini sayayım... Ellerinize, emeklerinize, yüreklerinize sağlık. İyiki varsınız, iyiki tiyatro var!

by - ( 12/18/2010 )
çok başarılıydı çok keyif aldım izlerken

Burçin - ( 12/24/2010 )
Çok harika bir oyun herkese tavsiye ediyorum oyunu 3.defa bu hafta 15 arkadaşımla gideceğim bu oyunu mutlaka izleyin emeği geçen herkese teşekkürler

Burçin - ( 12/24/2010 )
Çok harika bir oyun herkese tavsiye ediyorum oyunu 3.defa bu hafta 15 arkadaşımla gideceğim bu oyunu mutlaka izleyin emeği geçen herkese teşekkürler

Mahir&Beyza - ( 12/24/2010 )
Bizde ocak 8 de kısmet olursa seyredeceğiz. Yorumları okudukça dahada sabırsızlanıyor insan. Gel 8-i Gel :))

Murat KÜÇÜKER - ( 12/24/2010 )
Çok lezzetli bir oyun. Binnur Şerbetçioğlu-nun seslendirdiği sarı gelin türküsü bu kadar mı güzel okunur, saatlerce dinleyebilirim. Oyun bittikten saatler sonra bile damağınızda oyunun o güzel tadını hissedebilirsiniz.

ESRA KAÇAR - ( 12/25/2010 )
10 üzerinden 10 bir oyun.Gitmeyenler kesinlikle gitsin kaçırmasın derım ben .
hele o kıyafetler ve saçlar yok mu bitirdiler eni ya :):)


Aylin - ( 12/25/2010 )
Bugün seyrettim, harkuladeydi. Tiyatro ve İstanbul-u seven herkes görmeli. Emeklerine sağlık her birinin...

ismail özcan - ( 12/25/2010 )
çok başarılı bir oyun.böyle oyunların sık sık sahneye konulması gerkiyor.hem verdiği mesajlar,hem de müzikal oluşu.tüm oyuncuları tek tek tebrik ediyorum.

sevil - ( 1/6/2011 )
kesinlikle ok güzel bır oyundu:)

Necla - ( 1/6/2011 )
izlemiş kadar mutlu oldum yorumları okuyunca :) 19 Ocakda gidicez arkadaşlarla umarım keyifli olur... Gel 19 u Gel :)

Gizem İnceoğlu - ( 1/6/2011 )
Başarılı oyunculuk,çok güzel sesler,yaratıcı zekalar,muhteşem bir enerji -İstanbul Hatırası-çok keyif aldım süper bir meddah,karagöz hacıvat,pişekar kavuklu,kantolar,yaşandığına inandığımz harika bir öyküü,çok tebrik ederimm çok beğenerek izledim Binnur Şerbetcioğlunun bitmek tüknmek bilmeyen enerjisi ışığı sesi oyunculuğu harikaydı tebirkler ve Tarık Şerbeticioğlunun yaratıcı zekası oyunculuğu yönetmenliği içib çook tebrik ediorum oyunculrın hepsi süper mutlaka izlenmeliiii

yeterd - ( 1/7/2011 )
bende dün izledim kesinlikle izlenilmesi gereken bi oyun...Çok başarılı kadro müzikler yine öyle.. Binnur Şerbetçioğlu- nun hem sesi, hem perfonması, ve sarı gelin türküsünu ermenice yorumlaması çok etkileyiciydi..Kısacası çok beğendim...Emeği geçen herkese tşk..

hakan olcay - ( 1/9/2011 )
bende izledim ve gerçekten çok başarılı herkese tavsiye ederim.

bedis - ( 1/10/2011 )
arkadaslar ben de dun izledim oyunu, inanılmaz eglenceli. keyifli bir gun gecirmek istiyorsanız kesinlikle gitmelisiniz. hele o kantolar yok muuuu? kursu varsa gidicem hatta o derece ozendim :)) binnur serbetcioglu mukemmeldi... aahhh varsenik ahhhh....

baharrr - ( 1/10/2011 )
İstanbul güzelll istanbulll Ali amcanın kaleminden ne güzelll anlatılıyosun da nasıl sevdiriyosun kendini helee helee o sarı gelinnn türküsü hele o kantoların sıcaklığı,güzelliiği gidinnn ve muhakkak görün diyorumda başka bişey demiyorummm süperrdiii

yücehan - ( 1/11/2011 )
çok çok güzel.. lüküs hayat, keşanlı ali gibi klasiklerde yer edinecek türden bir oyun..

Onur Maraşlı - ( 1/14/2011 )
Tiyatro aşkının ne demek olduğunu, bir insanın tiyatro sevdasına kapılıp böylesine ortaya konulan emeğe nasıl saygı duyulduğunu ben istanbul Hatırası-nı izlediğimde anladım. İzliyenleri sanatla, yetenekle, özveriyle, müzikle buluşturup her karesine bütün seyircileri içine alıp ellerle değil kalplerle alkışladığı bu eseri Yazan başta Tarık Şerbetçioğlu-nun yeteneğine ve emeğine, Binnur Şerbetçioğlu-nun o bitmeyen enerjisi ve billur sesine, Toron Karaca-nın o anlatışı ve tecrübesine, Naci Taşdöğen-in yeteneğine Hacivatla Karagöze hepsine beni bu hayatımın mükemmel oyunuyla buluşturduğunuz için bütün kalbimle çok teşekkür ederim... Sizleri seyirci koltuğunda izlemek bile benim için büyük bir Onurdu Başarılarınızın devamını diler sizleri her zaman sahnede izlemek ve kadrolu seyirciniz olmak dileğiyle başarılarınızın devamını dilerim...

Süper - ( 1/16/2011 )
Oyunu 2 kez seyrettim iki izleyişimde de zerre sıkılmadım. İlk perde Gökhan Eğilmezbaş sayesinde sürekli olarak güldük, ikinci perde ise bambaşka bir tarzı vardı oyunun oyunculuklar oldukça başarılı idi. Toron Karacaoğlu, Binnur Şerbetçioğlu ve Gökhan Eğilmezbaş tek kelime ile mükemmeldiler kendilerini televizyonda da kaliteli yapımlarda görmek isteriz.

Naci Taşdöğen ise izlerken en çok güldüğüm kadın tiplemesini canlandırdı diyebilirim.


Çok İyi - ( 1/18/2011 )
Tiyatro izlemekten zevk alanların kesinlikle izlenmesi gereken bir oyun.Kadro harika, sergilenen oyunculuk harika.Oyunculardaki hiç bitmeyen enerji oyunu sürükleyici kıldı benim açımdan.Gökhan Eğilmezbaş seyirciyi çok fazla güldürmeyi başarıyordu.Kesinlikle farklı projelerde görmek isteyeceğim bir tiyatrocu...

adem hamdi - ( 1/19/2011 )
süper bir tiyatro bana bir kez daha tiyatronun ne kadar güzel olduğunu gösterdi gerçekten mtlaka izlenmeli kaçmaz

TUĞBA - ( 1/20/2011 )
Tiyatroda aynı oyuna 2 kez gidenlere gülerdim.ama bu oyuna 3 de gidilir 5 de.eşimide zorla götürdüm ama bayıldı oda.yıllardır tiyatroya giderim en begendıklerım arasında 1 numaraya yerleşti bile.Binnur hanımın sesıne bayıldım.çokda güzelmiş ayrıca :)

Sultan SY - ( 1/20/2011 )
Çok beğendim! oyunun bir yerinde iki arkadaşın ıssız bir ortamda konuşurken _burası çok ıssız dikkat çekeriz, hadi kalabalık bir yere gidelim, bazen kalabalıklar en iyi saklanma yeridir_( tam sözleri unutmuş olabilirim) cümleleri geçiyordu.Düşününce ne kadar anlamlı geldi. Zaten tiyatroda düşün, eğlen,sarsıl,utan,ağla,gül gibi bir sürü duyguyu farklı oyunlarda yaşayabilmek çok güzel.-İstanbul Hatırası- oyununda bu duyguların çoğunu veya daha fazlasını yaşayabilirsiniz.Emeği geçenlere teşekkürler

Hatice Akkaya - ( 1/20/2011 )
Şimdiye kadar izlediğim en güzel oyun diyebilirim.Bütün oyuncular çok başarılıydı.müthiş haz aldım hem üzüldüm hem güldüm.bu arada oyunu 2 kez izledim.Yine izleyebilirim ve aynı zevki alırım.süperdiniz.

Melih Anık - ( 1/21/2011 )
Sayın İskender Bağcılar,

Anlıyorum ki rol aldığınız oyunlar ile ilgili seyirci görüşlerini merak ve takip ediyorsunuz. O nedenle yazdıklarımı okuyacağınızdan eminim.

İstanbul Hatırası-nı seyrettim.

Yaşım 59... Seyrettiğim oyunlar hakkındaki düşüncelerimi yazıyorum.(www.melihanik.blogspot.com)

HADDİMİ önceden BİLDİRİN ki hakkınızda ona göre yazayım.


Ali Haydar Albayrak - ( 1/24/2011 )
Anıl Ayvalıoğlu isimli yorumu yapan kişiye çok güldüm. Belli ki daha çok küçük yaşlarda. Adeta bir çizgi film beklentisi içinde yazmış yorumunu.

Eminim ki hiçbir tiyatro eğitimi ve altyapısı yoktur. Çünkü tiyatro ile ilgili yorum yapmak demek, o kötü bu kötü demek değildir. Eleştiri böyle yapılmaz.

En kısa zamanda bir tiyatro eğitimi almasını, eğer kendini tiyatrocu sayıyorsa eğitimini tamamlamasını tavsiye ediyorum.

Kimden eğitim aldığını ve o tiyatrodan nasıl kovulduğunu da biliyoruz.

İstanbul Hatırası keyifli bir müzikaldir. Herkese tavsiye ederim.


Ali Haydar Albayrak - ( 1/24/2011 )
Sayın Melih Anık bir tiyatro seyircisi olarak yorumunuza şaşırdım. Çoluk çocuğa inanıp böyle yazılar yazmanız üzücü.

Zamanında HADDİNİZİ bildiren çok oldu bu sayfalarda, onun için bence kimseye birşey demeyin.


İskender Bağcılar - ( 1/24/2011 )
Ben de aşağı yukarı sizin yaşınızdayım. Oyuna kadar gelip izlediğiniz için ayaklarınıza sağlık. Size benim hakkımda neler aktarıldı bilmiyorum ama 15-16 yaşlarında bir çocuğun İstanbul Hatırası oyununda rolüm hakkındaki eleştirileri küstahça olursa tabii ki bu kadar sinirlenirim.

Şu da bilinsin ki ben kimseye (hatta o şahsa bile) -Haddini bildiririm- ifadesini kullanmadım. Size yanlış aktarılmış.

İyi günler,


Bakır KOLYE - ( 1/27/2011 )
Gitmeyi düşünüyorum... :)

inci - ( 1/28/2011 )
tiyatro severler için çok keyifli bir oyun =) Aynı zamanda ağlatıyor, düşündürüyor =)
Gidin mutlaka =)


Melih Anık - ( 1/30/2011 )
‘Haddini bildirir/ler/im’ ifadesini kullanmamış olduğunuzu ifade etmiş olmanıza memnun oldum.

Anıl’ın yorumuna yaşı nedeniyle tepki göstermişsiniz. Dolayısı ile ‘söyleyene’ bakmışsınız.

“Çoluk çocuk” olmak ise yaş ile ilgili değil. ‘Adam’ zannettiğimiz ‘büyümemişler’ var ‘çevrede’. Onlardan biri yazsaydı onu ‘küstah’ bulur muydunuz ? Ben ‘Adam’ sandıklarımız yerine ANIL’ların ‘küstahlıkları’nı tercih ederim. (Kaldı ki onun ifadesine ben ‘küstahlık’ demem. Onun niyetinin sizi üzmek olduğunu da sanmıyorum. Sadece kendini ifade ediyor.) Uslu çocuklardan oluşmuş ‘biat’ toplumu istemiyoruz değil mi?

Ben İstanbul Hatırası’nı beğenmedim ama benim eleştirdiğim hususlar farklı . Anıl’ın özellikle sizin oyunculuğunuz ile ilgili görüşlerine katılmadığımı bilmenizi isterim.


Melih Anık - ( 1/31/2011 )
Yazdığım 30 Ocak 2011 tarihli -cevap-yorum- Sayın İskender Bağcılar içindir.

Eyüp kızıltaş - ( 2/3/2011 )
daha dün akşam izledim oyunu gayet güzel ve müzikal olarakda oldukça yeterli bi oyun gidin izleyin gelin yazın

Hakan TURAN - ( 2/3/2011 )
Tek kelime ile mükemmel bir oyundu.müzikal , oyunculuk , ses , ışık ....
Bütün ekipteki herkesi tebrik ediyorum...


Hakan TURAN - ( 2/4/2011 )
Senaryo,oyuncular,müzikal ve ses ışık herşey mükemmeldi,emegi geçen herkesi kutluyorum ve şiddetle tavsiye ediyorum,mutlaka herkesin izlemesi gereken bir oyun.

Cem SAĞLIK - ( 2/6/2011 )
Bugün Ümraniye Tiyatro Sahnesin-de oyunculuğun nasıl bir zânaat olduğunu bir kez daha gösterdiniz.

Emeğinize yüreğinize sağlık

Mutlaka izlenmesi gereken bir müzikal oyun!


Burcu Özdemir - ( 2/15/2011 )
Mükemmel bir oyundu. Hem çok güldürdü hem ağlattı. Her saniyesi ve oyuncusu harikaydı. Kimse kaçırmasın.

Cansu - ( 2/25/2011 )
Oyun tek kelimeyle harika,oyuncuları, dekoru ve müzikleri..İnsana eski İstanbul günlerini hatırlatıyor. herkese şiddetle tavsiye ediyorum.. iyi seyirler..

İlkben Parlak - ( 3/1/2011 )
Eski İstanbul ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi. Oyun muhteşem, şarkılar ve özellikle final çok keyifliydi. Binnur Şerbetçioğlu-nun sesini çok beğendim, Sarı Gelin-i kendisinden mutlaka dinlemelisiniz... Tiyatro severlerin mutlaka izlemeleri gereken bir oyun. Emeği geçen herkesin eline - emeğine sağlık...

arzu dogan - ( 3/4/2011 )
bu oyuna çocuklarımla gidebilirmiyim acaba bilgilendirirseniz sevinirim yani yaş sınırı ne olmalıdır?

ipekkan123 - ( 3/12/2011 )
Bizde bu akşam gideceğiz çok merak etmekteyim.

- ( 3/12/2011 )
mütişşti
izledimm
herkese
teşekkürler


nagehan alhan - ( 3/13/2011 )
Bayıldım, ne güzel bir anlatım, ne iyi bir reji, ne güzel oyunculuk, ne güzel sesler, ne güzel canlı çalan bir orkestra eşliğinde bir müzikli oyun seyretmek.Tiyatroyu dolu dolu yaşamak bu olsa gerek, başta Tarık Şerbetçioğluna ve tüm emeği geçenlere gönül dolusu sevgiler ve teşekkürler. Sarı Gelin türküsü Binnur Şerbetçioğlunun sesinden fekalade. KAÇIRMAYIN...

bayülger - ( 3/22/2011 )
tek kelimeyle büyüleyici bir oyun.. tiyatro sevmem diyen tüm yakınlarınızı kapın götürün..

DENIZ ERGENEKON - ( 3/22/2011 )
HARİKA BİR OYUNDU . KOMEDİ,DRAM.AŞK... HERŞEY VARDI OYUNDA .2.KERE BİLE AYNI ŞEKİLDE MÜTHİŞ BİR TAD ALIYORSAM.BAŞKA SÖZE HACET YOK!

hale - ( 4/8/2011 )
Oyuncular, dekor, kostümler süper, kesinlikle izlenmesi gereken MÜKEMMEL bir oyun.

yasemin - ( 4/10/2011 )
oyunu bugün izledim. baştan sona çok keyifliydi. ilk perdede oldukça güldükten sonra,ikinci perdede hüzünlendik. gitmek isteyenlere tavsiye ederim.

canan - ( 4/10/2011 )
Hayatımda izlediğim en güzel müzikal oyunlardan biriydi.Tek kelimeyle harikaydı.Oyunculuk, orkestra, dekor, kıyafetler, kanto...Herşey çok güzel düşünülmüş, hiç sıkılmadık...Hem güldük hem de hüzünlendik.Sarı gelin türküsü can alıcıydı...Salon ayakta şarkılara eşlik ederek alkışladı...Müthişti...Kesinlikle tavsiye ederim...

beyhan - ( 4/11/2011 )
bir tiyatro tutkunu olarak çok mükemmel bir eser.oyuncular bir harika .allah toron karacaoğluna uzun ömürler versin,onu daha da seyredebilelim.

Kağan Örs - ( 4/14/2011 )
Mükemmel bir oyundu benim için. Hocam bu oyunda yer alıyordu. Herkesin oyunculuğu muhteşemdi ayrıca Binnur Hanım-ın şarkısı beni aşırı etkiledi. Tekrar dinlemek istiyorum...

merve - ( 5/7/2011 )
kaliteli oyunculuk, mukemmel sarkilar, mukemmel sese sahip oyuncular,,,tek kelime ile harika..

irem - ( 11/3/2011 )
Beğeniyle seğrettiğim bir oyundu. Neşe ve hüznü bir arada yaşattı. Orkestranın olması da oyuna ayrı bir tat katmıştı. Sahne önü ve arkasında emeği geçen herkese teşekkür ederim.

hüsniye - ( 11/4/2011 )
çok güzel bir oyundu.zaten hikaye güzel oyuncular güzel hele bir sarı gelin ezgisi bu kadar mı güzel okunurdu.başarılar tebrikler...geçen sezon seyretmiştik önümüzdeki hafta tekrar gidiceğiz biletlerimiz hazır...

fevzi zöngür - ( 11/5/2011 )
kesinlikle çok kötüydü.. bir gecemi bu oyuna ayırdığım için çok pişmanım. birinci perdenin sonuna kadar dayanabildim. hiç bu kadar sıkıldığımı hatıorlamıuyorum. kesinlikle tavsiye etmiyorum...

Hüseyin Acar - ( 11/6/2011 )
-İstanbul yeditepe etrafı deniz
Yapamam sensiz
İstanbul yeditepe etrafım sensiz
Kalamam aşksız
Bir martının kanadında
Bir dalganın kıvrımında
Yalnızım ben çaresiz-

Sahnede bir tiyatro oyunu vardı
Oyunda şarkılar vardı
Şarkılarda hüzün vardı
Şarkılarda eğlence vardı

Gidip görmek lazımdır bu var olan güzel şeyleri.


Sevil - ( 11/10/2011 )
Harika bir oyun , Şiddetle tavsiye ediyorum.Bu akşam izledim oyunu ve gerçekten çok beğendim.Sıkı bir tiyatro izleyicisiyim ve gerçekten beğenmeyip kötü yorum yapanlara şuanda şaşırıyorum.Özellikle şarkılar ve müzikler çok eğlenceli...

İCLAL KAPLAN - ( 11/12/2011 )
ESPRİLERİ ANCAK OKUL ÖNCESİ ÇOCUKLARI GÜLDÜREBİLECEK DÜZEYDEYDİ. YORUMLARA BAKIYORUM DA BU KÖTÜ OYUNUN BU KADAR BEĞENİLMESİ TİYATRO İZLEYİCİSİNİN DÜZEYİNİ GÖSTERİYOR NE YAZIK Kİ. SANIRIM MAHSUN KIRMIZIGÜL FİLMERİNDE DUYGULANAN, RECEP İVEDİK-E GÜLEN SİNEMA İZLEYİCİSİ TİYATROYA GELMEYE BAŞLADI.

beril - ( 11/12/2011 )
bu gece izledik ve çok beğendik çok keyifli eğlenceliydi gitmeyen arkadaşlarıma da tavsiye ettim :)

Hasan DEMİROK - ( 11/15/2011 )
İclal hanım bence kendinizi sırf entellektüel olarak göstermek için bu saçma yorumu yapmışsınız. Çoğunluğun beğendiği bir oyunla ilgili bu kadar kötü yorum yapıyorsanız bence oturup kendinize bakın.

Pardon siz İngiliz kraliyet ailesinin asil ve soylu hanımefendisiydiniz değil mi?İCLAL KAPLAN - ( 11/15/2011 )
HASAN DEMİROK BEY, UNUTMAYIN Kİ GENEL OLARAK ÇOĞUNLUĞUN BEĞENDİĞİ, SEVDİĞİ, SEÇTİĞİ, İNANDIĞI ŞEYLER/KİŞİLER GENELDE KALİTESİZDİR/ KÖTÜDÜR/YALANDIR. HELE Kİ BUGÜNÜN TÜRKİYES-İNDE KALİTESİZLİK AYYUKA ÇIKMIŞ DURUMDA. ETRAFINIZA BİR BAKINIZ, EN ÇOK GİŞE YAPAN FİLMLER,SEÇİLEN YÖNETİCİLER, TÜRKİYEYİ YÖNETENLER. TABİ Kİ BU KALİTESİZLİĞİN -FARKINDA OLMAK- DA BELLİ BİR BİRİKİM VE ZEKA GEREKTİRİYOR.

İCLAL KAPLAN - ( 11/15/2011 )
SAYIN HASAN BEY, ENTELLEKTÜEL DEĞİL -ENTELEKTÜEL- OLMALI DOĞRUSU. YANİ TEK -L- İLE YAZILIR. AYRICA, ASİL VE SOYLU SÖZCÜKLERİ EŞANLAMLIDIR ( BAKINIZ TDK SÖZLÜĞÜ ). BİLMEMEK AYIP DEĞİL ÖĞRENMEMEK AYIPTIR, DERLER. AYRICA UNUTMAYIN Kİ, KALİTE AYRINTILARDA GİZLİDİR.

ipek IŞIK - ( 11/15/2011 )
Öncelikle bu muhteşem oyuna emek veren tüm ekibi kutlamak istiyorum ve böyle oyunlar izleyebildiğimiz için ne kadar şanslı olduğumuzu düşünüyorum... İclal hanım size de tavsiyem, bu tarz oyunları anlayarak izlemeniz... iyi akşamlar.

BaranErdogan - ( 11/15/2011 )
Oyunculuk yapıyorum. Oyunu izledikten sonra nasıl olsa bu kadar güzel yapamayacağım içbir işi diyerek oyunculuğu bırakmayı düşündüm bir süre. İzlediğim en mükemmel oyunlardan biridir İSTANBUL HATIRASI. Oyunculukların hiçbirine kimsenin bir yorum yapma lüksü yok bence.Zaten herşey ortada. Ayrıca şu da var; şarkıların playback yapıldığını zanneden insanlar varmış. Hadi kulağınız yanıldı, oyun başlamadan önce orkestra boşluğuna inen 10 tane adam aşağıda ne yapıyor zannediyorsunuz onu merak ettim. Aşağıda muhabbet etmedikleri kesin,müzik yapıyorlar ve insanlar da şarkı söylüyor. Ben de ilk birkaç saniye öyle sandım ama normal düşünebildiğim için muhakeme yapıp canlı söylendiğini söylediğim sebepten anladım.Playback gibi gelmesi, oyuncuların muhteşem şarkı söyleyebilme yetenklerinden kaynaklanıyor. 15 kere daha izlerim.

ŞİNASİ CİNAS - ( 11/16/2011 )
Sevilen şarkı ve türküler iyi bir oyun olmasına yetmemiş. Usta oyuncuların -hatta biraz da abartılı- çabası bile , metin yeterince iyi olmadığından, sıradan bir oyun olmaktan kurtaramamış. Espri ve -komiklikler- daha çok çocuklara yönelik. Küçük çocuklarınız varsa beraber gidebilirsiniz, onlar için eğlenceli olabilir. Saygılarımla...

İCLAL KAPLAN - ( 11/17/2011 )
SAYIN İPEK HANIM, BU TARZ OYUNLARI ANLAYARAK İZLEMEMİ TAVSİYE ETMİŞSİNİZ. BEN DE SİZE DAHA DONANIMLI OLMANIZI ÖNERİRİM. BÖYLELİKLE BÖYLE VASAT İŞLERİ -MUHTEŞEM- OLARAK NİTELENDİRMEZSİNİZ. BEKLENTİLERİNİZİ BİRAZ OLSUN YÜKSELTİRSENİZ HEM KENDİ ÇOCUKLARINIZIN HEM DE TOPLUMUN SEVİYESİNİN VE KALİTESİNİN YÜKSELMESİNİ SAĞLAYABİLİRSİNİZ. SAYGILAR...

deli dumrul - ( 11/17/2011 )
iclal hanıma sonuna kadar katılıyorum. ne kadar da kolay beğeniyoruz. yorumları okuyorum da şarkılar çok güzeldi deniyor. tamam güzeldi de, biz oraya şarkı dinlemeye gelmedik ki. şarkı dinleyip eğlenme yeri tiyatro değil ki... biz -TİYATRO- izlemek istiyoruz. oyunların titizlikle seçilmesi gerekiyor. verilen emeklere ve harcanan zamana yazık değil mi...

Özgür Altın - ( 11/18/2011 )
Öncelikle bu oyunda emeği geçenlere teşekkür ediyorum ve emeğe saygı diyorum, günümüzde dejanere olmuş bazı değerleri bize hatırlatan, adı üzerinde İstanbul Hatırası gibi oyunları beğenmemek gibi bir lüks olmamalı bence evet öyle harika, muhteşem, harkulade bir oyun değil belki ama yinede bizim bize ait bizden bir sahne şarkılar, replikler ve en önemlisi oyunculuk herhalde oyunu yerden yere vuranların oyunculara diyecek lafı yoktur diye düşünüyorum. Güzel vakit geçirilecek kah gülecek, kah duygulanacağınız gidilesi bir oyun.

Nagehan Alhan - ( 11/18/2011 )
YİNE GİTTİM, YİNE GÖRDÜM, YİNE MUHTEŞEMDİ. BİRKEZ DAHA KUTLAMA YAZMAK İSTEDİM; BİR SÜRÜ GÖRÜŞ BENİ ŞAŞIRTTI... TÜRK TİYATROSUNUN İŞLENİŞİ,AYNI TOPRAKLARDA, AYRI HALKLARIN, KÜLTÜRLERİN VATAN İÇİN VERDİĞİ MÜCADELE, NEFİS BİR AŞK... BUNLAR MI KÖTÜ... YAZIK ÇOK YAZIK... KİMİN NE ANLAYACAĞINA, GİDİP GÖRENLER KENDİLERİ KARAR VERECEK DÜZEYDEDİR, EMEĞİ GEÇEN HERKESİ BİR KERE DAHA KUTLARIM!

Yasemin Gök - ( 12/21/2011 )
Beğeneceğimden emin olarak gittim fakat malesef olumsuz yorumlara katılıyorum gereksiz yere uzun bir oyun,2. kısımdaki konular çok dağınıktı kanto yetersizdi,sesler duyulmuyordu,espriler ilk okul seviyesindeydi.Bunun yanında güzel olan pek tabii oyunculuktu ama harcandı.Herkes beğenecek diye bir şey yok beğenmeyenlere laf etmek zorunda mı herkes?

murat akyüz - ( 2/16/2012 )
izlediğim en güzel oyun.harikaydı tek kelimeyle.mutlaka ama mutlaka izleyin.

Serap Uysal - ( 2/18/2012 )
Sanırım buradaki yorumlar ironi olsun diye bu şekilde yazılmış!
Tiyatrodan anlayan gerçek bir tiyatro seyircisi bu oyun için emek ve para harcamasın.
Oyunculuklar vasat bile değil. Işık kötü. Konu; yok.
Sarı gelin türküsü güzeldi, belkide bir iki şarkı daha ama hepsi bu kadar.
Hele o Kağıthane Sadabat sahnesi, felaketti. Sahnenin konumu ile alakalı sanırım seyircide kötüydü. Espri yapılmayan yerlerde bile gülmeler, cep telefonlarının sürekli ışığının yanması, oyun bitimi hepsinin sahneye çıkıp fotoğraf çekilmeleri vs
kısa ve net; YAZIKLAR OLSUN harcadığınız paralara.
Not: Emeğe saygı falan demeyin, emek yoktu. Sadece maaş almak için sahneye çıkmış olmak için çıkılmıştı.


Tarık Şerbetçioğlu - ( 2/21/2012 )
Sayın Serap Uysal;
Bugüne kadar bu ortamda çıkan olumlu ya da olumsuz hiçbir yazıya cevap vermedim. Ancak sizin yazınız eleştiri dozunu aşmış ve hakaret içermekte. Bu nedenle sizi kınıyorum. İzlediğiniz oyunun hem yazarı, hem yönetmeni, hem de oyuncusu olarak maalesef bu cevabı yazmak zorunda kalmış olmaktan hicap duyuyorum. Beğeni izafi (göreceli) bir kavramdır. Bir eseri beğenmeme hakkına sahipsiniz ancak hakaret edemezsiniz. Emeğe yazık, harcanan paralara yazık, ortada oyun falan yok sadece maaşını almaya çalışan oyuncular var…. Tüm bu sözler çok talihsiz. Oyunuma emeği geçen tüm sanatçı dostlarım adına esef duydum. İçinde bulunduğumuz süreçte tiyatromuza yapılan haksız saldırılardan biri olduğunu düşünmekteyim. Şehir tiyatrosu sanatçıları üzerlerine düşen görevleri sanatçı sorumluluğu ile yerine getirmeye çalışmaktadırlar. İzlediğiniz oyun 77 kez seyircisi ile buluşmuş, her temsilinde salonu dolduran seyircileri tarafından alkışlarla ödüllendirilmiş bununla kalmayarak pek çok ödüle de aday olmuş ve almıştır. Varsayalım tüm bunlar sizin için bir kriter olmayabilir. Öyle bile olsa bu size, bana ve ekibime hakaret etme hürriyeti vermez…
Bu konuda başkaca bir polemiğe girmeye niyetim yoktur.
Sözüm şimdi sitenin yöneticilerine; Bu özgür ortamı sağladığınız için sizlere teşekkür ederim. Seyirci görüşleri bizler için çok önemlidir. Ancak Serap Hanım’ın yazısı haddini aşmış bir üslup barındırmaktadır. Bu konuda daha hassas davranmanızı dilerim.
Saygılarımla…
Tarık Şerbetçioğlu


Borga A. - ( 3/1/2012 )
Muh-te-şeemm :)))
Dünyalar tatlısı Toron Karacaoğlu-nun o güzel sesi ve oyunculuğu ile sürüp giden tatlı bir İstanbul esintisi... Geçmişe, taa Osmanlı Dönemi-ne uzanan, başta güldüren ama sonra hüzünlendiren bir hikaye. Oyuncular, müzik ve dans, herşey çok güzeldi. Emeği geçen herkesi bir kere daha ayakta alkışlıyorum.

Not:
Tarık Bey, lütfen bir üstteki yorumu ciddiye almayınız. Sanırım art niyetli bir kişi, bir başkasının adını bu şekilde karalamaya çalışıyor :)


Yonca - ( 3/1/2012 )
İzlediğim en güzel oyundu diyebilirim.Tiyatrodakilerde benimle aynı düşüncelere sahipti ki dakikalarca ayakta alkış aldı.Özellikle Selma Kutluğ-un oyunculuğuna hayran kaldım.Yüreğinize sağlık...

tly - ( 3/3/2012 )
bu oyunu ikinci kez akşam izledim. evet çook şahane bir konusu yok ama hem güldüm hem ağladım. izlediğim sahnede gayet mükemmeldi. üsküdar müsaipzade sahnesi. üsküdar olması dolayısıyla seyircide gayet iyiydi. ( cep telefonlarının ışığı yanmıyordu, kimsi oyun sonrası sahneye atlamadı falan falan ) ama ben verdiğim paranın hakkını fazlasıyla aldım. herşey , herkes bir yana bence Toron karacaoğlu-nun varlığı bile oyunu izlemeye yeter. hele o istanbul yeditepe şarkısını nede güzel söylemiş. o şarkı için bile yüzlerce defa gidebilirim o oyuna. tarık bey bileğinize, yüreğinize ve emeğinize saylık....

Zeynep - ( 3/4/2012 )
Çok güzel bir oyundu.Katkısı geçen herkese teşekkürler.

nilgün ekşi - ( 3/5/2012 )
Konu süper, kostümler süper, oyunculara zaten söyleyecek bir sözüm yok..şarkılar süper..herşey çok keyifliydi..
10 yaşındaki kızımı götürmediğim için çok pişmanım..
9-10 yaş grubu tiyatro seven çocukların çok rahat takip edebileceği, kostümlerden ve müziklerden çok hoşlanacağı bir oyun..
Başta Tarık Şerbetçioğlu olmak üzere tüm kadroyu tebrik ediyorum..


eda - ( 3/6/2012 )
ben bunu izledim süper tawsiye ederrim

öğrenciniz deniz - ( 3/8/2012 )
ben çocuk eğitim birimi ümraniyeden Deniz Altınok ...
öncelikle Toron ve Gökhan öğretmenlerimi öpüyorum . Çünkü bu oyunda oynuyorlar . onları çok seviyorum ve bu oyundan en çok tuttuğum bölümle yazımı bitiriyorum ...
BAHÇE DUVARI BAHÇE DUVARI GELEBİLİRSİİNN :D vee sarı gelin türküsü ağladım o şarkı da :)


Piraye Hikmet - ( 4/5/2012 )
Öncelikle harcanmış emek ve sevgi için tebrik ediyorum. Ancak bu kadar beğenilmesi beni de çok şaşırttı bence de espriler ilkokul düzeyinde ve çocuk oyunu formatındaydı. Tiyatro başka birşey lütfen izlediğimiz oyunlar konusunda gerçekçi yorum yapalım ki gidenler benim ve arkadaşlarım gibi beklentiye girmesin.

Burcu Tüfek - ( 4/7/2012 )
Çok başarılı bir oyun olmuş. Çoğunluğu olumlu olmak üzere bikaç olumsuz yorum almış. Pek tabi beğeni kişiye göre değişkenlik gösteren bir kavram. Esprilerin basitliğinden bahsedilmiş bu konuda bende esprilerin hepsine gülmediğimi söylemekle birlikte çok güldüklerimde oldu. Müzik için gelmedik denmiş fakat bu müzikli oyun kategorisinde olan bir oyundur. Öyle ki İstanbul müzik olmadan nasıl tasvir edilebilir zaten. Bu gibi herkese göre değişkenlik gösteren olgular bir yana oyunun kurgucu çok güzeldi herşeyden öte çok ama çok samimi bir oyunculuk buldum ben bu filmde. Açık ve net söylüyorum tiyatrodan anladığını iddia eden biri bence bu oyundaki samimi oyunculuğu anlayabilir ve kimsenin oraya maaşımı alıyım şu oyunu da oynayım gidiyim mantığıyla gelmediğini anlar. Çünkü tiyatroyu özgün yapan şey seyirciye yaşatılmak istenen duyguyu o an orda iletmektir. Ben gerçekten tüm ekibi tebrik ediyorum ve son olarak eksikleri abartmak yerine böyle samimi oyunları alkışlamayı öğrenmemiz gerektiğine inanıyorum.

Tuğçe - ( 4/13/2012 )
Çok yoğun çalışıp sosyal etkinliklere vakit ayıramayan bir insan olarak tiyatroya ve özellikle de İstanbul Hatırası gibi Mükemmel ötesi oyunlara uykusuz kalma pahasına günlerimi feda edebilirim.Oyunu iki kez izledim ve imkanım olsa defalarca izleyip her defasında aynı tadı alabileceğime eminim.Binnur Şerbetçioğlunun o muhteşem sesi hala kulaklarımda..Tarık Şerbetçioğlu ve bütün oyuncu kadrosunun emeğine sağlık iyiki varsınız.

Gamze Deniz ÇAĞLAYAN - ( 4/18/2012 )
Öncelikle merhaba :) tiyatro oyununu uzun zaman sonra ilk defa izleyebilme şansını buldum bugün. Benim için oyuncularından dekoruna ses ten ışığa kadar ve dekorlar fevkaladeydi. Sahneye çıkıp o alkışları duymanın nasıl bir duygu olduğunu sizler gibi biliyorum. :) Müziklere bayıldım. Başarılarınızın devamını dilerim...

şimal - ( 4/19/2012 )
dun gittim çok guzeldi binnur abladan imza almak istedim ama alamadım

HAYRIKULADE (nasıl yazılır bilmiyorum) - ( 4/19/2012 )
süperrrrrrrrrrrrrrrrrr

aslı - ( 4/29/2012 )
tiyatro çok süperdi tek kelimeyle harika oyuncuları,kostümleri,müzik hepsi tek kelimeyle mütiş tiyatro sevmeyenler gitsinler bir izlesinler sonra tiyatro izlemeye her hafta giderler

zeynep - ( 5/1/2012 )
tiyatroda herkes çok güzzel oynadı eğer beğenmeyenler varsa diyecek sözüm yok beğenmediyseler çıkıp sahneye oynasalardı tiyatro yapmak çok zor bir iştir bu tiyatroda oynayan herkesin elinden geleni ardına koymadığını düşünüyorum ve teşşekkür ediyorum

Bir kız - ( 5/1/2012 )
Bence bu oyun çok güzel yazımış bir eserdi.Emeği geçen herkese çok teşekkürler. İzlerken hem güldük, hem ağladık. Oyunu izlerken bir dakika bile sıkılmadım .

Bir kız - ( 5/1/2012 )
Bence bu oyun çok güzel yazımış bir eserdi.Emeği geçen herkese çok teşekkürler. İzlerken hem güldük, hem ağladık. Oyunu izlerken bir dakika bile sıkılmadım .

gaye - ( 5/2/2012 )
çoook beyendim, hiç bitmesin istedim....
hikayenin ana fikrini söyleyebilecek varmı acaba ödevim varda.


YURDANUR - ( 10/31/2012 )
Tiyatro Sanatı ve gerçek tiyatro sanatçısı(aktörü)İŞTE BU.Toron Karacaoğlu lütfen bizleri hiç ama hiç sizsiz bırakmayın.TAMAMMI-Yurdanur

sadiye - ( 10/31/2012 )
bi yandan hüzünlendiren bi yandan da güldürebilen bir oyun.. özlellikle uyonda söylenen şarkılar çok etkileyici oyunculuklar çok iyidi . kısacası kaliteliydi.

Evrim - ( 11/4/2012 )
Hayatımdaki gittiğim ilk şehir tiyatrosuydu içimde ayrı heycan vardı, yeri geldi güldürdü yeri geldi hüzünlendirdi yani anlıyacağınız oyun boyunca sizi kendisine çok güzel bağladı hele -sarı gelin- şarkısını Binnur Şerbetçioğlu harika yorumladı. Diyecim o ki Muhakkak gidip izlenmesi gereken bir oyundur. oyunun yazarı Tarık Şerbetçioğlu na ayrı teşekkür eder başarıların devamını dilerim..

esin - ( 11/4/2012 )
Oyunu bugün izledim. muhteşem bir müzikaldi. Sevgilİ Toron KARACA başta olmak üzere tüm oyunculara hayran kaldım.. Binnur ŞERBETÇİOĞLU Sarı Gelinle adeta devleşti.. müziği, kostümleri, konusuyla harikaydı.. Tarık Bey sizi ve oyuncularınızı kutluyorum.. emeğinize ve elinize sağlık...

suzan - ( 11/4/2012 )
harika oyunduuuuuuuuuu izleyinnnnnn

- ( 11/9/2012 )
Oyunu geçen hafta izlemiştim. Bu siteyi incelerken yüzümde bir tebessümle tekrar karşılaştım istanbul hatırası ile. Amacım yorum yapmak değildi aslında ancak yukardaki bazı yorumlardaki nefret i görünce gözlerime inanamadım. Öyle alışmışız ki bu söylemlere, insanın yüreğini sıcacık yapan, hem aşk-ı bu kadar güzel anlatan hem de yüreği vatan sevgisi ile dolu atalarımızı anan bu oyuna bu denli soğuk yorumlar yapılabilmiş. Sadece Sarı Gelin türküsü ile insanın yüreğindeki buzları eritip göz yaşı olarak akıtabilecekken hem de.. Umarım herkes bir kez olsa bile sevmeyi dener.. o zaman bu oyunun -Konu- sunu bi parça daha iyi idrak eder. Emeği geçen tüm ekibe, hafızamda bu kadar güzel bir tad bıraktıkları için teşekkür ederim. İyi ki varsınız..

KEMAL..


ÖZLEM KORKAR - ( 11/16/2012 )
Bizde aralık 16 da kısmet olursa seyredeceğiz. Yorumları okudukça dahada sabırsızlanıyor insan. Gel 16-sı Gel :))

R.MERT ERDUMLU - ( 12/1/2012 )
SEHIR TIYATROLARININ BU SEZON SEYRETTIGIM EN MUTHIS OYUNUYDU DIYEBILIRIM... TORON KARACAOGLU GIBI BIR DUAYEN SAHNEYE NE KADAR DA YAKISIYOR, HEM DE BU YASINDA BU NASIL BIR MESLEK ASKI DEDIRTIYOR BIR ZAMANLARIN 40 YASLARINDA SOZUM ONA EMEKLIYE AYRILMIS SAHTE VATANPERVERLERE... BEN EMEGI GECEN HERKESI TEBRIK EDIYORUM, ANCAK TARIK SERBETCIOGLU-NU BOYLESINE GUZEL BIR ESERI SAHNEYE KOYDUGU ICIN VE GOGSUNU GERE GERE MUSTAFA KEMAL ATATURK-U SAHNEDE, BOYLESINE BIR DONEMDE ONURE ETTIGI ICIN DEFALARCA TEBRIK EDIYORUM !!! VE, BIR KEZ DAHA AYAKTA ALKISLIYORUM !!! BOYLE ESERLERI SAHNEYE KOYMAYA DEVAM ETTIGINIZ SURECE, ALLAH OMUR VERDIKCE, BIZLER HEP IZLEYICI KOLTUKLARINDAKI YERLERIMIZDE OLACAGIZ !!!

Özkan S: - ( 12/2/2012 )
Kadro çok değerli oyunculardan oluşuyor. Hepsi de oyuna duygularına katarak, coşkuyla canlandırıyorlar karakterlerini ama oyunlarında biraz abartı var. Oyunun konusunu ise çok ilginç bulmadım. Yine de oyun eğlenceli ve seyirciye hoş vakit geçirtecek nitelikte.

http://tiyatroist.blogspot.com/2012/12/istanbul-hatras-tark-serbetcioglu.html


neslihan uğurlu - ( 12/12/2012 )
Biraz önce seyrettim oyunu Kerem Yılmazer sahnesinde...Büyük ustayı ve çok değerli oyuncuları gönülden kutlarım.Tüm salon bir çok duyguyu aynı anda yaşadı hem hüzünlendi hem güldü.Teker teker hepsinin önünde saygıyla eğiliyorum.Benim lafım maalesef izlemeyi bilmeyen seyirciye izlerken ben utandım...Ayrıca yukarıdaki yorumlarda terbiye sınırlarını aşmış arkadaşlar...Yorumlarınızı edep içinde yaparsanız çok çok daha iyi olur.saygılarımla

Feyza Kurt - ( 12/16/2012 )
Sonunda eşime tiyatroyu sevdiren bir oyun.Emeğinize sağlık. Hepiniz müthiştiniz. Müzikler harikaydı.En arkada oturduk fakat o kadar büyülendimki sahnenin içinde gibiydim.

esra - ( 12/31/2012 )
çok güzel muhteşem bir oyundu izleyin kesinlikle tebrik ediyorum herkesi

Ali Erim ERDEM - ( 1/2/2013 )
Çok çok çok çok güzel bi oyun izlemeyenlere şiddetle tavsiye ederim.

neslihan - ( 1/7/2013 )
geçtiğimiz cumartesi akşamı arkadaş grubum bu oyuna gidecekti fakat bileti almak için telfon açtıklarında sevgili tarık şerbetçioğlunun kalp krizi geçirdiğini öğrendiler çoook çok üzüldüm acil şifalar diliyorum kendisine umuyorum ki atlatacaktır dualarım onunla....

Asiye - ( 2/8/2013 )
Muhteşem bir oyun,ekip

Yeşim - ( 2/22/2013 )
Oyunu dün akşam izleme fırsatım oldu. Büyük ustanın sahnede duruşu, anlatımı ve unutulmayan direklerarası anıları seyirciyi unuttuğu o yıllara...dostluklara,aşkalara,aile bağlarına götürüyor.Emeği geçen herkese teşekkürler

yunus - ( 2/23/2013 )
çokta iyi değil toron usta olmazzsa bir hiç bu oyun

ilkim - ( 2/26/2013 )
Geçen Cumartesi eşimle izledik.Başka bir zamana gidip tanımadığımız insanların acısını yaşadık, onların aşkına tanıklık ettik ve geri döndük. Kostümler, sahne efektleri, orkestra çok başarılıydı. Naif bir şekilde kaleme alınmış hikaye, güçlü oyunculuklar ve Binnur Şerbetçioğlu-nun enfes söylediği türkü diye özetleyebilirim İstanbul Hatırası-nı...

Pablo - ( 3/20/2013 )
Sıkılmadan saatlerce izleyecegim bir oyun. Ustaya selamlar
Ellerine saglik


R. Mert ERDUMLU - ( 3/28/2013 )
Bu oyunu 2.kez yine Fatih sahnesinde izledim. Bir kez de daha alisik oldugum Muhsin Ertugrul sahnesinde denk getirip muhakkak izleyecegim... Beni benden alan, baska diyarlara goturen, aslinda hic yasamadigimiz ama sicakligina ozlem duydugumuz, o eski Istanbul-a goturen, icinde ask, savas, dostluk, vatanperverlik gibi bir suru durum ve duyguyu barindiran, muhtesem bir eser... Tarik Serbetcioglu ve degerli esi Binnur Serbetcioglu-ndan bunun benzeri bir suru daha eser gormek isteriz... Olumsuz bazi tenkitler gordum, uzulerek okudum, herkes her eseri begenmeyebilir; lakin, boylesine bir eseri begenmeyenler, bence tiyatro ile degil de aerobik, tenis gibi daha fazla stres atacaklari alanlara yonelsinler ki, tiyatro esas izleyicisine boylesine degerli yapitlari sunabilsin... Terbiye haddim nezdinde en cok bu sekilde izah edebiliyorum duygularimi... Ben, emegi gecen herkesi 2 kez ayakta alkislamistim, defalarca daha ayakta alkislayacagim... Cok tesekkurler, iyi ki varsiniz, iyi ki Turk Tiyatro Dunyasi-na hizmet ediyorsunuz Sn.Serbetcioglu... Sizi, hususi olarak bir kez daha ayakta alkisliyorum...

şüheda - ( 4/4/2013 )
İzlerken çok keyif aldım,bazı sahnelerde çok güldüm gerçekten..Tavsiye ederim :)

ayşe - ( 5/10/2013 )
geçen hafta izleme fırsatı oldu.oyun gerçekten harika herşeyden önce ne olursa olsun bir emek var ortada. bu emeklerinin karşılğını alırlar inşallah.ekip harika helede o söylenen şakılar.

Bu Oyun Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 846
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

İstanbul Hatırası      Dava      Gül'e Ağıt      Sokağa Çıkma Yasağı      Çelik Manolyalar      Leyla'nın Evi      Devr-i İstanbul      Dünyanın Ortasında Bir Yer      Bir Yaz Gecesi Rüyası      Dört Kişilik Bahçe      Alemdar      Surname 2010      Zırhlı Kurt      Kadın Hayattır Memattır Kadın      Aşk Halleri      Marat-Sade      Tehlikeli İlişkiler      Arzunun Onda Dokuzu      Ben Sinema Artisti Olmak İstiyorum      Koşkoş Hazine Peşinde (Çocuk Oyunu)      Macbeth      İntiharın Genel Provası      Lades Ya Da Aile Ocağı      Romeo ve Juliet      Kadın Sığınağı      Bir Delinin Hatıra Defteri      Bir Savaş Hikayesi      Büyük Sultan Oviedolu Katalina      Dün Gece Yolda Giderken Çok Komik Bir Şey Oldu      Fosforlu Cevriye (Müzikal)      Geç Kalanlar      Genç Osman      Hüzzam      Kerbela      Krem Karamel      Moskova - Petushki Yolun Sonu      Nâzım Hikmet'in Memleketimden İnsan Manzaraları'ndan Onbir Tablo      Tek Kişilik Şehir      Soğuk Bir Berlin Gecesi      Sinek Kadar Kocam Olsun Başımda Bulunsun     


Tiyatro Kursu Başlıyor!
1 Mayıs'tan itibaren her ÇARŞAMBA Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
Tiyatro Maydanoz, Nazım’ın Kadınları ile Sahnede
Tekin Deniz: Dümbüllü kavuğunu kimseye devretmedi

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |  ..