| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |

Oyun Hakkında Yorumlar
Tarla Kuşuydu Juliet

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları

Başlangıç Yılı : 2009

Puan : 5.66 / 10    
Merak Edenler : 499 kişi


Paylaş      
Kadro :
Yazan: Ephraim Kishon
Yönetmen: Engin Alkan
Çeviren : Hale Küntay
Dekor: Gamze Kuş
Kostüm: Duygu Türkekul
Işık: Murat İşçi
Müzik : Poldi Schatzmann
Koreograf : Senem Oluz
Dramaturg : Sinem Özlek
Müzik Düzenleme : Murat Bavli
Yönetmen Yardımcısı : Hasibe Eren,
Asistanlar : Doğan Şirin, Melisa Demirhan

Oynayanlar:

Romeo / Rahip Lorenzo : Engin Alkan
Juliet / Dadı : Özlem Türkad
Shakespeare : Çağlar Çorumlu
Lucretia : Murat Bavli


Oyun Hakkında :
Shakespeare' in yüzyıllardır insanları gözyaşına boğan karakterleri Romeo ve Juliet, Ephraim Kishon' un yeni kurgusunda günlük yaşantı ve çığırından çıkmış bir evlilik içinde ele alınıyor. İntiharın eşiğinden döndükten sonra evlenip bir de çocuk sahibi olan "kıdemli aşıklar" kimsenin öngöremediği bir hayatı sürdürürler. Bu dünyanın yaratıcısı Shakespeare mezarında ters döner ve olaylara müdahale etmek üzere eve gelir.

Engin Alkan'ın rejisiyle Romeo ve Juliet öyküsüne farklı bir yerden baktıran ve çağdaş bir "klasik" olarak İ.B.B. Şehir Tiyatroları repertuarında yerini alan oyunda, öten tarla kuşu muydu bülbül müydü sorusunun cevapsızlığı altına “aşk nasıl bu hale gelir”in cevabı aranıyor.

Pişirilen yemeklerin buharlarının canlı icra edilen notalarla kaynaştığı iki saatlik şölende, tariflere uygun yapılmaya kalkıldığında hep tadı kaçmış, alışveriş listelerinde unutulmuş, akşam yemeği telaşı arasında kaynamış ve sonunda dibi tutmuş “efsane aşk” ın tüm zamanlarda, tüm tanıdıklığıyla “ille de var” lığı hatırlatılıyor.


Fotoğraf ve Videolar :

Yorumlar

sanat - ( 10/25/2009 )
muhteşem, muhteşem , muhteşem bir oyun...
Bir kaç kere daha izleyeceğim bir oyun...
tebrikler Engin ALKAN, Özlem TÜRKAD, Çağlar ÇORUMLU, Murat BAVLİ...


Anıl Ayvalıoğlu - ( 10/27/2009 )
Tek kelimeyle muhteşem bir oyun.Hepsi oyunculuğuyla göz doldurdu.Özellikle Engin Alkan-ın Rahip Lorenzo rolüne hayran kaldığımı söyleyebilirim:)

furkan - ( 11/1/2009 )
tarihi ve saatleri hakkında bilgi verebilirmisiniz izlemek istiyorum ama hiçbir yerde tarih yazmıyo

mL g. - ( 11/3/2009 )
hiç vakit kaybetmeden bu oyunu izleyin, pişman olmayacaksınız. Ben çağlar çorumluya hayran kaldım.

mérvé - ( 11/3/2009 )
Oyun başlamadan içine çekiyor insanı, yerlerimize yerleşir yerleşmez hummalı bir yemek telaşında buluyoruz kendimizi. Ve oyun boyunca sürükleyicilik hiç kaybolmuyor. Oyunculuklar mükemmel, özellikle rahip rolü çok çok çok güzeldi. Shakespeare rolündeki Çağlar Çorumlu interkatif bir bölüm de sergiliyor. Müzikler inanılmaz güzel, Engin Alkan-ın izlerini ve şirin suratını oyunun her anında görmek mümkün. Oyunu izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

sanat - ( 11/8/2009 )
sayın furkan bey kadıköy haldun taner sahnesinde oynuyor. Tarla kuşuydu juilet
25 kasım saat 15:00 - 20:00
26 kasım saat 20:00
27 kasım saat 20:00
28 kasım saat 15:00 - 20:00
29 kasım saat 15:00 da

kesinlikle kaçırmaman gereken bir oyun...


Cansu - ( 11/9/2009 )
Ustalıkla detaylandırılmış reji,mükemmel oyunculuklar,keyifli müzikler,daha ne olsun,yüreğinize sağlık sayın Engin Alkan.

tuba özyılmaz - ( 11/11/2009 )
Engin Alkanın keşanlı ali destanında ki gösteremediği performansından sonra biraz önyargıyla izlediğim ama bütün önyargılarımı küçük küçük parçalara ayıran müthiş bir oyundu.çağlar çorumluyu özellikle tebrik ediyorum

Işılay Ekin Türkmen - ( 11/29/2009 )
Kokusu dahil herşeyiyle enfes bir şölen.. Hatta ertesi akşam başka bir tiyatroda oyun izlerken - gayet de güzel bir oyundu ama- -Keşke yine Haldun Taner-de olsaydım- diye içimden geçiredurdum; ne yapayım, o komik Shakespeare gözümün önünden gitmiyor. Çok eğlendim, birkaç kez daha izlemek istiyorum. Teşekkürler..

su ırmak - ( 11/29/2009 )
muhteşem ,harika,süper,,,bütün emeğimi geçen herkese teşekürler yöntemenine,oyuncusuna,efektörüne.ışıkçsına,ve burda saymadığım bir çok emekçiye sonsuz teşekkrler. emeğinize yüreğinize sağlık.

cansu - ( 12/2/2009 )
oyunu bugün izledim. çok çok çok güzeldi enerjilerine hayran kaldım tebrik ediyorum...

bahtiyar küçük - ( 12/4/2009 )
bırakın aptal beyaz perde olayını da böyle güzel tiyatrolara hücum edin. bukadarmı güzel bir oyun olur... oyun dan ziyade oyunculuk oldu göz dolduran. çağlar çotumluya hayran kaldığımı vurgulmak isterim.
mutlaka izlenmeli...


canan - ( 12/4/2009 )
-Romeo ve Rahip- Engin Alkan-ı ve -Shakespeare-Çaglar Çorumlu-yu sahneye cıkıp öpmek istedimm..bu kadar şirin olunurmuu!!!cok güzel bir oyun..sakın kaçırmayın..Özlem Türkad ve Murat Bavli..harikasınız..emeginize saglık!

Sezin Sezgin - ( 12/6/2009 )
dün kuzenimle gittik ikimizde hayatımız boyunca gittiğimiz en mükemmel oyun olduğuna karar verdik ki şehir tiyatrolarındaki ve devlet tiyatrolarındaki bütün oyunlara gitmeye çalışıyoruz bi kaç senedir 2.5saat sürdü keşke 2.5gün sürseydi çok güzeldi gitmeyen çok şey kaçırır ben tekrar tekrar tekrar gitmeyi düşünüyorum.

Enes ÇEKEREK - ( 12/9/2009 )
Dekoru nasıl buldunuz


ibrahim coşkun - ( 12/10/2009 )
muhteşem oyunculuklar harika bir rejiyle birleşince ortaya tadından yenmez bir oyun çıkmış.bu arada ön oyundaki makarna nefisti,eline sağlık engin hocam :D
rahip lorenzo-nun --hadi canım-- bakışını hiç bir resimde göremedim,google-da araştırdım bulsaydım büyütüp odama asacaktım..yüreğinize sağlık..


slm - ( 1/5/2010 )
harika bir oyun

duygu - ( 1/8/2010 )
super bir oyun 2 saatın nasıl gectıgını anlamıyosun bıle herkes gidip görsün derım emın olun deyicek

reel serdar - ( 1/10/2010 )
engin alkanın oyunculuğu çok iyiydi. hele mimikleri bir başka.
dekora bakınca bi yalının mutfağında ahçı olarak çalışıyolar izlenimi veriyo ve sonuna kadar mutfakta geçiyo oyun.evli insanların hayatı mutfakta mı geçiyo kardeşim...bol bol küfür yağıyo ve millet buna gülüyo.espri yok denecek kadar azzz.lüküs hayat ve yaşar ne yaşar ne yaşamaz üstüne oyun tanımıyorum.


canel küpçü - ( 1/11/2010 )
tek kelime ile süper bir oyundu..zaten Engin Alkan- nın hastasıydım..bire bir görmek,izlemek benim için çok zevkliydi.süper bir oyun çıkardılar..seyirci arasına girip doğaçlama yapmaları bize o sıcaklıgı hissettirmeleri çok güzeldi.bizlerle birlikte güldüler..şarkılar söyledik , eşlik ettik onlara..sesleri çok güzel bu arada..
oyun müthişti..herkesin gitmelerini tavsiye ederim şiddetler

hepsinin ellerine, gönüllerine sağlık..


......... - ( 1/14/2010 )
MUHTEŞİMİN ÖTESİNDE BİR OYUN BENCE HERKES İZLESİN..

sevcan - ( 1/17/2010 )
bir dakika bile sıkılmayacağınız bir oyun, ben tekrar gitmeyi düşünüyorum. Engin alkan-ın performansına diyecek yok , süperr..

ebruk.gs - ( 1/17/2010 )
mükemmeldi,helede seyirciyle olan diyoloklar oyuna ayrı bir zevk katıyordu ,kesinlikle sıkılmayacagınız ve kaçırılmaması gereken bir oyun .Ayakta alkışladık ve bir kere daha seyredebilirim....

Sultan Baloğlu - ( 1/22/2010 )
Ben kesinlikle bir kere daha seyredeceğim. Şarkılarda harikaydı. Seslendirmelerde...Engin Alkan-ın eline sağlık. Ben Shakespeare tiplemesine bayıldım. Emeğinize sağlık.

nazlı - ( 3/12/2010 )
MÜKEMMELLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

MÜTHİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ

COK ZEVKLIYDİ EMEGI GECEN HERKEZE COK COK TESEKKURLERRR :))


ünsal günay - ( 3/15/2010 )
tek kelıme ıle harıka.....caglar corumluya dıkkat edın...en buyuk komedı yıldızlarından olacak dıyorum...

Pınar GÜNDOĞDU - ( 3/18/2010 )
Özlem Türkad-ın Juliet yorumuna bayılmıştım Sevinç Erbulak konusunda da yorumlar oldukça olumlu. Araya sıkıştırabilirsem birde Sevinç Erbulak yorumunu izlemek isterim.

Engin Alkan gerek oyuncu gerek yönetmen olarak tiyatroya şüphesiz çok katkısı olan değerli bir sanatçımız fakat ben oynarken yer yer abartıya kaçtığını düşünüyorum. Komedi diğer oyun türlerine göre abartıyı kaldırsada ben hoşlanmıyorum. Hele seyircide gülmeye başladıysa tutmayın gitsin.

Oyunda favorim kesinlikle Shakespeare karakteri ile Çağlar Çorumlu hele seyirciye oyunu beğendinizmi sorusuna evet cevabını aldığında -zevksiz- diye kızması varki gerçekten harika bir performans.

Lükretia karakteri ile Murat Bavli-yi es geçmemek gerek.

Bu garip ailenin interaktif maceraları izlemeye değer.


derya çiçek dindar - ( 3/24/2010 )
ümraniye sahnesinde izledim.çok güzeldi.seyirciyle alış-verişli bir oyundu süperdi...

tuğçe - ( 3/29/2010 )
çok güzeldi hayatın içindendi bir daha gidip izlemek isterim... çok emek var bütün oyuncular harika hepsini gönülden tebrik ediyorum

tuğçe - ( 3/29/2010 )
çok güzeldi hayatın içindendi bir daha gidip izlemek isterim... çok emek var bütün oyuncular harika hepsini gönülden tebrik ediyorum

enes - ( 4/26/2010 )
tıpkı bir vantiratör gibi

çağlar supersın


damla - ( 8/7/2010 )
oyunun tarihi ve nerde oynandığı hakkında bilgi verirseniz sevinirim.şimdiden teşekkürler

Engin Polat - ( 12/16/2010 )
Oyun genel anlamda başarılıydı, tebrikler. Ancak zaman zaman fars komedinin sınırında seyreden kısımların oyunun seviyesini aşağı çektiğini düşünüyorum.
Oyunun eşcinsellere yaklaşımı bence ciddi anlamda rahatsız ediciydi. Aynı yaklaşım İstanbul Efendisi oyununda da vardı. Eşcinsel olmak tek başına bir espri malzemesi değildir. Sahnede abartılı bir şekilde kırıtan bir erkeğe, -ama o homoydu- gibi çirkin bir repliğe katılarak gülen seyircinin de kendine sorması gereken sorular olduğunu düşünüyorum.
Engin Alkan-ın küfürlere başvurmadan da seyirciyi güldürebilecek kadar usta bir yönetmen olduğuna eminim.


Günay Ağaç - ( 12/18/2010 )
Aşağı yukarı son 2 yıldır yanak kaslarım bu kadar hareket etmemişti. Gülerken 8-10 farklı sahnede gözlerimden yaş geldi. 7 NUMARA isimli dizide hayranlaraı olduğum Engin Bey ve Çağlar Beyin bu oyunda olduğunu bilmiyordum, sadece davet üzerine gittim. Seyirciyle iç içe, doğaçlama,canlı güzel bir oyundu. Şu anda Sevinç Erbulak dahil oyuna. Murat Beyin canlandırdığı 14 yaşlık kız rolüde bombaydı. Bilet bulsamda tüm sevdiklerimi göndersem diyorum, gülmelerine vesile olmak istiyorum. Tüm ekibe teşekkürler

sevim - ( 12/19/2010 )
bu kadar küfürlü bir oyun ilk kez izledim, gerek yoktu, yorumlardaki kadar şişirilecek bir oyun da değil ayrıca, 10 üzerinden 6

yelda - ( 12/24/2010 )
ÇOKK güzel bir oyundu , gerçekten çok iyi hazırlanılmış her seyiyle seyirciyi memnun eden bir oyun oldu.
hazırlanan şarkılar oyuncuların onları sölemesi , farklı tiplemelere gırmesi , mimikler diyaloglar çok güzeldü.
hayranlıkla seyrettim...herkese tavsiye ederim:)


Sevde - ( 12/24/2010 )
Oyun eğlenceli ve enerjikti..Evet güldürüyor ama biraz da bunu nasıl başardığına bakmalı bence, fazlaca bel altıydı.. İzlerken rahatsız olduğum noktalar oldu..

emine - ( 12/25/2010 )
oyun zevkli,eğlenceli ve enerji dolu idi.rahip lorenzo,juliet-in çıkışları ve ve ve Çağlar Çorumlu-nun performansı çok iyiydi.güzel bir akşamdı :)

nev - ( 12/26/2010 )
bu oyundan sonra çağlar çorumlu ile evlenmeye karar verdim!

mine - ( 1/5/2011 )
ya budur oyunculuk işte.Her birini ayrı ayrı,Engin Alkan-ı ise yönetmen ve oyuncu olarak iki kez kutluyorum.

leyla dinc - ( 1/5/2011 )
Uzun suredir bu kadar keyifli bi oyun seyretmedim.Sahnede 4 dev oyuncu (tanrim nasil bisey bu nasil bi yetenek hepsi butun muzik aletini calabiliyor sarki soyluyor spontane espriler.... )cok cok keyif aldim cikista eve kadar gulerek geldim,(gece saat 11 ve Istanbul sokaklarinda bi kadin guluyo delimi ne)

adil - ( 1/8/2011 )
Zeynep ile izledik aşkımla ve harika müthiş eşsiz bir komedi tragedya herkes seyretmeli diye düşünüyoruz biz eve döndüktenden sonra hala gülüyorduk ; emeğinize sağlık....

meral - ( 1/8/2011 )
süper ..... çok beğendim kadro mükemmell:)

meral gazi - ( 1/8/2011 )
çok beğendim gerçekten çok güzell kadro güzell espiriler güzelll :) gitmeyenler için büyük birkayıp

nagehan - ( 1/10/2011 )
izlemeyi düşünenler hiç tereddütsüz gitsinler. tekrar fırsatım olsa tekrar giderim. çok beğendim. özellikle shakespeare-a aşık oldum. muhteşemdi. herkesin emeğine sağlık

BURCU - ( 1/14/2011 )
TEK KELİMEYLE MUHTEŞEM BİR OYUN.KESİNLİKLE GİDİLMESİ GEREKEN BİR OYUN.HER DAKİKASI DOLU DOLU HİÇ SIKILMIYOR İNSAN. MUTLAKA İZLEMELİSİNİZ

seval - ( 1/15/2011 )
oyunu mutlaka izleyeceğim çok beğendim

CEREN - ( 1/15/2011 )
cok güzeldi. herkese tavsiye ederiz ailece gıttık cok cok begendik

türkan - ( 1/16/2011 )
bu kadar güzel bir ferformans hiç izlemedim engin altan beni büyüledi.

Ahmet Türüdü - ( 1/20/2011 )
Oyun ve oyuncular her konuda ve tek kelimeyle mükemmel.3 kere seyrettim.Yine beğeniyle izlerim.Herkese tavsiye ederim.

Fatma - ( 1/26/2011 )
Havaların soğuk,suratların asık ve çoğumuzun stresli ve mutsuz olduğu bugünlerde sizi bu ruh halinden çıkaracak tek oyun diyebilirim. iki kere gittim herkese tavsiye ederim. Oyun ve oyunculuk bir mükemmel iyi ki tiyatro ve tiyatro oyuncuları var hepsine teşekkürler

byzz - ( 2/2/2011 )
eğlenceli bir oyundu,zamanın nası geçtiğini anlamıyosunuz biraz belaltı espriler fazlaydı bu yüzden lise üstü yaş grubu için daha uygun bir oyun olduğu kanaatindeyim

Ezgi - ( 2/4/2011 )
Yarın bu oyuna gideceğim. Yani zaman olursa, inşallah :) aslında gitmeyecektim ve bunun nedenini de bilmiyorum fakat konu,resimler,oyuncular ve yorumlarınızı görünce kararım değişti. Saolun...

Latif ULU - ( 2/5/2011 )
Bugün izledim oyunu ve çok beğendim, mutlaka izlenmesi gereken bir oyun. Rol alan tüm oyuncuların başarılarının devamını diliyorum.

gül - ( 2/5/2011 )
hepsinin oyunculuğu mükemmeldi...
gidin ve biraz ya da çok fazla eğlenin:))


Erol ÇELİKEL - ( 2/6/2011 )
Oyun çok eğlendiri ve güldürücü.Büyük keyif aldığımı aöylemeliyim.Çok güzel bir etkenlik oldu bizim için.İstanbul Efendisi oyununa gitmiştik ama oyun iptal edilince bu oyunu izledik.İyi ki iptal edilmiş demeliyim :))))

burcu -(2/5/2011) - ( 2/6/2011 )
Harika bir oyundu..2 saatin nasıl geçtigini anlamadım bile,shakespeare bayıldım:)mutlaka gitmelisiniz.emeginize saglık..:)


özgün - ( 2/6/2011 )
İş yerinden bir arkadaşımın biletlerinin boşa çıkması sayesinde, 2. sıradan izleme şansı elde ettim bu guzel oyunu. Oyunculuklarıyla, çaldıkları enstrumanlarla hem göze hem kulaga hitap etmesini çok güzel başardılar, enerjinerine hayran kaldım... Shakespeare-i mezarında bir pervane gibi ters döndüren bu oyunu kaçırmamanızı tavsiye ediyorum :)sultan - ( 2/6/2011 )
haldun taner sahnesinde İstanbul efendisi oyununu izlemek için salona girdiğimde,oyunun iptal edilip, bu oyunun oynanacağını duyunca eşime: -nolur bileti iptal ettir ben gitmem bu oyuna- diye yalvarıp, eşimin izlemekte yarar var demesiyle koltuğa zorla oturup, 2.5 saat sonra oyunun bitmemesi için, tekrar tekrar izleyebilmek için koltuğa yapıştığım ve zorla kaldırıldığım mükemmel bi oyundu... çıkarken kendi kendime şunu dedim; acaba bu oyundaki gibi Aşk-ı memnu-da bihter ölmeyip behlülle aşklarına kaldığı yerden devam etseler neler olurdu düşüncesi geldi:)) burdan oyun yazarlarına benden bi ilham kaynağı olsun;)önümüzdeki aylarda eminim tekrar gösterilecek bu oyuna gitmeyenler çok şey kaçırır...

tiyatrosever - ( 2/8/2011 )
Daha yeni izlediğim bir oyun.Onca kötü yorum duyup istemeden de olsa ön yargılı gittiğim halde çokça eğlendiğin bir oyundu.Tek bir an bile sıkılmadım.Sevinç Erbulak da Engin Alkan da ve diğer 2 oyuncu da gerçekten çok iyiydiler.Fırsatınız varsa izlemeniz gereken bir oyun...

Sevim ARSLAN - ( 2/8/2011 )
Tüm oyuncular harika oynadı. konu muhteşem. dünyanın stersini unutup herşeyden kaçmak istiyorsanız mutlaka izleyin.. hıı Engin beyin papaz rolündeki --hııhhh-- yapışını unutamıyorum. çok şirin, çok sevimliydi.

Ceyhun - ( 2/11/2011 )
bu sezonun tartışmasız en iyi oyunlarından biri diyebilirim. oyunculuk zaten muhteşem, oyun da güzel olunca seyrine doyum olmuyor.
Aralıksız kahkaha atmak istiyorsanız bu oyuna gitmeniz lazım.


Nedret Akkalem - ( 2/16/2011 )
Şehir Tiyatroları-nda seyrettiğim en iyi oyunlardan biri. Oyuncular, dekor, sahneye konuş harika.Bolca gülmek ve eğlenmek isteyenler kaçırmayın.

Fuat - ( 2/17/2011 )
Dün izledim oyunu...çok eğlendim, çok sıcak buldum. Hiç bitmesin istiyor insan...Engin Alkan hayranı olarak bu oyunda hayranlığım zirve yaptı. Murat Bavli-nin canlandırdığı tip çok komikti. Çağlar Çorumlu çok başarılıydı. Sadece Sevinç Erbulak-tan beklediğim performansı göremedim. Ayrıca oyuncuların birkaç enstrümanı kullanabilmeleri de takdire şayandır...Alkışlıyorum emeği geçenleri :))

Oguzhan - ( 2/21/2011 )
Şehir Tiyatrolarında izlediğim en güzel oyun diyebilirim. Konu, işleyiş ve oyuncu performansları 10 üzerinden 10.
Hele ikinci perde nasıl geçti anlayamadım.
Bütün oyuncu kadrosunu, özellikle Engin Alkan`ı kutluyorum. Görmeyen kaldıysa, lütfen gidip izleyin. Yarın Mart ayı biletleri satışa çıkıyor, eğer oyun hala devam ediyorsa, bir kez daha izleyeceğim.


Vildan - ( 3/12/2011 )
Kesinlikle muhtesem bir oyun...
Bu oyunu izledikten sonra Shakespeare-e bakis aciniz degisecek :))


Pablo - ( 3/14/2011 )
Cok eglenceli bir oyun. Oyun sonunda herkes ayakta alkışladı ve bunu hak ettiler

özlem - ( 3/16/2011 )
oyunun cidden çok çirkindi komedi sadece belden aşağımı olmak zorunda hiç beğenmedim kimseye tavsiye etmiyorum şahsi görüşüm

Özlem ÖZKAN - ( 3/17/2011 )
Dün ilk defa tiyatroya gittim. Tarla kuşuydu Juliet izlediğim ilk oyun ve gerçekten müthiş. Tek kötü yanı alkışlamaktan ellerim acıdı. :))Bütün oyuncular çok yetenekli ve enerjikti.Müzikler de çok hoştu. Oyunun sonunda dakikalarca ayakta alkışladık. Kendimi sahnede hissettim.

İlkben Parlak - ( 3/20/2011 )
4 kişilik dev bir kadro :-)) Eğer Romeo ve Juliet yaşasalardı evlilikleri nasıl olurdu? sorusuna yanıt veren bir oyun... İpucu olarak W.Shakespeare (Willy Şeko) mezarından çıkıp geliyor!!!!! Oyuncuların performansları süper... Kaçırılmaması gereken bir oyun daha :-))

Ankaralı Mesut - ( 3/21/2011 )
Dün gittim gördüm bu oyunu. Özellikle 1.perdedeki rahip Lorenzo dışında çok çok güldüğümü hatırlamıyorum.
Oyun gereğinden fazla uzun tutulmuş.Bir müddet sonra oyunda tekrarlar var ve bu insanda heyecanı düşürüyor. Genelde başarılı olan Hamdi beyin repliklerini unutması ve yazarın oyununa gereksiz eklemeler yapması bence gereksiz! Sevinç Erbulak ve Çağlar Çorumlu- nun performensı ise süper.


aslı - ( 3/21/2011 )
cidden harika bi oyundu,engin alkan sevinç erbulak öle güzel bir performans sergilediler ki çok ama çok eğlendik,bir daha gelse gene giderim kesinlikle gidin ..ayrıca ben burdaki yorumları okuyarak gittim iyi ki gitmişim :)

Ezgili - ( 3/24/2011 )
Merhaba Arkadaşlar,
Bu oyuna çok gitmek istiyorum fakat geçen pazar Büyükşehir Tiyatrolarında bitti oyun:( Nerede gidebilirim bu oyuna bilginiz var mıdır?


ezgi - ( 4/10/2011 )
oyun süper ötesi bir oyun... iki kere izledim oyunu ilk gittiğimde özlem türkad oynuyordu diğerinde sevinç erbulak.. ama ben özlem türkadlısını daha çok beğendim... onun oyunculuğundan ustalığından daha büyük bir keyif aldım.vee çağlar çorumlu sen zaten süpersin

öznur dinç - ( 4/12/2011 )
bu sene izledigim en heycanlı oyundu, diyaloglar cok sürükleyiciydi. seyirci ile iç ice olan bir oyundu. bu tiyatroya 4 defa gittim ve 4ünde de agzım kulaklarımda cıktım. inanılmaz etkilemisti bu oyun beni, konusundan mıdır, oyuncularından mıdır, kokusundan mıdır, diyaloglarından mıdır yoksa hepsinden midir anlayamadım...

Ayşenur Vurgun Kulaksız - ( 4/13/2011 )
Şehir tiyatrolarında bu sezon izlediğim en güzel oyun diyebilirim.Oyun,oyuncular,müzik her şey mükemmeldi.

tenzile - ( 4/15/2011 )

Bu yıl izlerdiğim en güzel oyundu.Geçen yıl da tekrar çalsam ve onlar ermiş muradına vardı komedi olarak gittiğim ve çok beğendim.Oyuncular zaten süperdi.Defalarca gidebilirim.


Hüseyin Acar - ( 4/17/2011 )
Ertesi gün yanak ağrısı çekmek istemiyorsanız bu oyuna gitmeyin. şaka değil gülmekten yanaklarım ağrıdı. Engin Alkan-ı ilk kez sahnede izledim. niye bu kadar geç kalmışım pişmanım. umarım seneye de oynar bu oyun, bir kaç kez daha görmek istiyorum.
hayatımda, bir tiyatro oyununda bu kadar eğlenen bir kadro görmemiştim. özellikle Sevinç Erbulak. bizim kadar eğlendi sahnede. Çağlar Çorumlu da her zamanki gibi iyiydi. teşekkürler. mutlaka gidin, görün. umarım daha uzun yıllar oynar.


Güler... - ( 4/17/2011 )
Murat Bavli ve tabiki William Shakespeare rolü ile Çağlar Çorumlu tek kelime ile mükemmeldi özellikle 2.perdede Çağlar Çorumlu-nun seyirci ile olan diyolagları çok güzeldi oyun Shakespeare için izlemeye değer bence .

alpaslan - ( 4/18/2011 )
superdi....bıtsın ıstemedım

merve - ( 5/6/2011 )
okudugum yorumlara inanamiyorum..
hayatimda ilk defa bir oyunu ilk yarisinda birakip gittim. tamamen cocuk oyunu, sesi kotu olan oyuncularin israrla biseyler calisp sarki soylemesi de cabasi..inanilmaz bir gurultu kirliligi..
oyunun konusu mukemmel olmasina ragmen cok ama cook kotu hatta hayatimda izledigim en kotu oyundu..oyun izlemek isterseniz istanbul efendisine, kabare-ye gidin bence.


tarkan bilgin - ( 6/17/2011 )
mükemmel bir oyun..hiç abartı olmadan harika bir oyunculuk...bütün arkadaşlarımın izlemesini istiyorum..tekrar gösterime girmeli ve bende arkadaşlarımı sevindirmeliyim

Berra - ( 9/6/2011 )
Hiç memnun kalmadığım bir oyundu zamanımı boşa harcamış gibi hissettim kendimi. İlk defa tiyatro izleyeceklere hiç tavsiye etmem tiyatroyu çok sevmeme rağmen oyunun yarısını izlemedim


Deniz (26/11/2011) - ( 11/28/2011 )
Şimdiye kadar İBŞT-da gördüğüm en güzel oyundu. Engin Alkan ve diğer oyuncuları tebrik ediyorum. Komedide zirve işte böyle olur. Engin Alkan-ın Peder tiplemesi muhteşemdi. Sırf Peder için bile 2-3 kez tekrar seyredilebilir.

bilun - ( 11/29/2011 )
En kısa zamanda 3. kez gideceğim..gitmeyen çok şey kaçırır.Televizyonun başından kalkıp gidin ve oyunculuk görün..O kadar aşmışlar ki sahnede Engin Alkan artık seyirciyle diyalog halinde..Sevinç Erbulak artık gülmesini durdurmuyor ve seyirciyle birlikte gülüyor..Çağlar Çorumlu zaten efsane..gidin,görün ve gülün...

Özge - ( 12/17/2011 )
Bir tiyatrosever olarak bu oyunu geçen yıl Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesinde izledim...Harika bir oyundu sanırım beğendiğim oyunlar arasında 1. derecede geliyor:) Engin Alkan ayrı iyi oynuyor Sevinç Erbulak ayrı... İzlenmesi tavsiye edilir. En kısa zamanda seyredin, pişman olmayacaksınız:)

handan karaman - ( 1/9/2012 )
Emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum,muhteşem bir oyun

İdil - ( 1/10/2012 )
Engin Alkan ve Çağlar Çorumlu-nun mükemmel oyunculuklarına rağmen; ilkokul müsameresi düzeyinin ötesine geçmeyen konusu, diyalogları ve esprileriyle insana hiçbir şey katmayan, berbat bir oyun. Tiyatro bu kadar hafif bir şey olmamalı. Sevinç Erbulak dadı rolünde çok yapmacık ve komik olmaktan uzak. Şarkılar kötü, oyuncuların sesi şarkı söylemek için yetersiz. Vakit kaybı, yazık.

zhl - ( 1/12/2012 )
Tek kelimeyle muhteşem! İzleyeli bir hafta oldu ama hala gülüyorum. çok başarılı bir oyun, şiddetle tavsiye ediyorum.

offelia - ( 1/16/2012 )
Şehir tiyatrolarında izlemek istediğim eğer bir müzikal ya da komediyse,baktığım öncelikli iki isim:Engin Alkan ve Çağlar Çorumlu..Onlar varsa tamamdır diyorum,hele birde yöneten Engin Alkan ise...Sizleri seviyorum,harikaydınız ve umarım hep harika kalırsınız...

enes - ( 2/1/2012 )
bu aralar sahne alacagı mekan warmı ??
weya tekrardan ne zmn baslarlar oynamaya_?


Orkun - ( 2/14/2012 )
Çok güzel bir oyun herkeze tavsiye ederim .

ARZU TAVUKÇUOĞLU - ( 3/8/2012 )
Nerden başlasam, nasıl anlatsam??! Engin Alkan, Çağlar Çorumlu, Sevinç Erbulak ve Murat Bavli ayakta alkışlanacak, tekrar tekrar izlnebilecek,MAAŞALLAH dedirtecek bir performans sergilediler.Yönetmen E.Alkan hem Romeo hem de rahip Lorenzo rolünde çok etkileyici.Ama Ah!O rahip...Çapkın rahip...Harikaydı.
Sevinç E.hem dadı hem Juliet rolünde çok başarılı.Çağlar Çorumlu ise Sheakspeare rolünde devleşiyor. Müthiş.
2.5saat nasıl geçti anlamadım.Doğaçlama da yapan oyuncular hem oynuyor, hem enstrüman çalıyor, hem söylüyorlar. Sesleri de güzel. Tek eleştirim şarkı sözlerinin bazılarının anlaşılmaması ve küfürün bol olması.Sadece tek bir mekanda, mutfakta geçmesi de sıkıcı değil.Çünkü dekor çok güzel.Hatta sahnede spagetti pişiriliyor, yemek yapılıyor, hatta en son sahnede soğan kokusu buram buram...MUTLAKA GENE GİDECEĞİM.TÜM EKİBİ TEBRİK EDİYORUM.


tiyatro izleyicisi - ( 3/30/2012 )
Bir insanın bu oyunda nasıl sıkılabileceğini anlayamıyorum. Cidden anlayamıyorum. Gülmekten yüz kaslarım ağrıdı oyun çıkışında. O derece komikti. Ayrıca oyunculardan tutun yönetmenin muhteşem yeteneğine her şey çok çok iyiydi. Kusur bulamıyorum. Ayrıca -bel altı espri, argo- diye eleştiren arkadaşlar sanırım günlük hayatlarında çok edebi bir dil kullanıyorlar. Zira oyundaki en argo kelimeler bile gündelik yaşamda her an duyulabilecek kelimelerdi.

Oyun bitti ve ellerimiz acıyana kadar ayakta alkışladık.


tiyatro meraklısı - ( 9/6/2012 )
ben oyunu izleyemedim fakat ne kadar iyi olduğunu düşünebiliyorum lütfen bana oyunu hangi internet sitesinden izleyebileceğimi yazar mısınız

Osman Eliaçık - ( 10/11/2012 )
Ne internet sitesi arkadaş, tiyatroyu da mı korsan izleyeceksiniz artık ?

- ( 1/24/2013 )
Suan istanbulda oynuyor mu acaba bilen varsa yazabilirse sevinirim.

ulku - ( 11/5/2014 )
Oyunu tam 5 kez izledim ve tekrar tekrar izlerim bu kadar cok guldugumu ve alkisladigimi bir oyunu hatirlamiyorum herkeze ama herkeze onerdim ve her gidenle tekrar gittim hatta oyun devam ediyormu diye tekrar arkadslarima onermistimki burayi buldum tekrar izlemek istiyorummmm

Bu Oyun Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 287
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

Tarla Kuşuydu Juliet      Bekleme Salonu      Aşk Sözleri      Mecbur Adam      Gizli Oturum      Kafes      72. Koğuş      İkinin Biri      Şölen      Adem Gözünü Açtı      Cimri      Kraliçe Lear      7 (Şekspir Müzikali)      Düşüş      Küçük Ama Önemli Bir Rol      İki Çarpı İki      Kredi Kartı-Vak'a aaaaa!      Lozan      Kod Adı Kongo      Fesleğen Çıkmazı      Kuzguncuk Türküsü      Kül Bellek      Bana William Deyin      Annemin Cesareti      Dullar      Olur Böyle Şeyler      Binali İle Temir      Cerb (Deney)      Elbiseler Fora      Yüzleşme      İstanbul Hatırası      Dava      Gül'e Ağıt      Sokağa Çıkma Yasağı      Çelik Manolyalar      Leyla'nın Evi      Devr-i İstanbul      Dünyanın Ortasında Bir Yer      Bir Yaz Gecesi Rüyası      Dört Kişilik Bahçe     


Tiyatro Kursu Başlıyor!
12 Şubat'tan itibaren her PAZARTESİ Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
Tiyatro Maydanoz, Nazım’ın Kadınları ile Sahnede
Tekin Deniz: Dümbüllü kavuğunu kimseye devretmedi

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |  ..