| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |

Oyun Hakkında Yorumlar
Mecbur Adam

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları

Başlangıç Yılı : 2009

Puan : 1.52 / 10    
Merak Edenler : 231 kişi


Paylaş      
Kadro :
Yazan: Ragıp Yavuz
Yönetmen: Erol Keskin
Sahne Tasarımı: Barış Dinçel
Kostüm Tasarımı: Duygu Türkekul
Işık Tasarımı: Özcan Çelik
Müzik ve Efekt Tasarımı: Uskan Çelebi
Hareket Tasarımı: Yasemin Gezgin, Çiğdem Gürel

Oyuncular
Erhan Abir
Yeliz Gerçek
Ersin Sanver
Özge Borak
Burak Davutoğlu
Ali Mert Yavuzcan
Gül Akelli
Metin Çoban


Oyun Hakkında :
Mecbur Adam’da Dede Korkut’un zengin mirası arasında yer alan Deli Dumrul hikâyesi Ragıp Yavuz tarafından farklı bir bakışla işleniyor. Deli Dumrul kuru bir çayın üstüne köprü yaptırmıştır. Geçenden 30, geçmeyenden döve döve 40 akçe alır, derken konaklayan bir yiğit ölür. Buna içerleyen Deli Dumrul Azrail’e meydan okur… Ölümü önemsiz kılacak bir güç var mıdır? Belki de aşk. Finalde seyirciyi özgün hikâyeden farklı bir sürpriz bekliyor.

Fotoğraf ve Videolar :Yorumlar

Anıl Ayvalıoğlu - ( 10/27/2009 )
Öncelikle oyunun en iyi kısmı olan dekorlardan bahsetmek istiyorum.Barış Dinçel yine harikalar yaratmış.Onun dekorunu yaptığı oyunları izlemek ayrı bir keyif.Oyunlarla beraber dekorda sizi içine alıyor.Açık söyleyeyim oyunun temasını falan anlamadım.Çünkü bir ara o kadar sıkıldım ki oyundan koptum artık.Her an bir hareketlilik olucak diye bekledim ama beklentime ulaşamadım.

Gökhan - ( 10/27/2009 )
Gerek metin, gerek oyuncu performansıyla insanı etkileyen bir yapıttı. Düşündürücü, sarsıcı bir oyun herkese tavsiye ederim ayakta alkışlamak garanti diyebilirim..

sevim - ( 10/28/2009 )
ben bu oyunu izlerken çok sıkıldım, özellikle azraili oynayan oyuncu çok yapay geldi, ama sorun bende de olabilir, arkadaşlarım beğenmiş ama bana hitap etmedi

asude - ( 11/3/2009 )
bence güzeldi.ben sıkılmadım.özellikle ben azraili oynayan oyuncuyu çok beğendim.sonuçta azrail oynuyor.bu yüzden bence bilerek daha farklı oynuyordu.deri cekette ve üçkızkardestede seyretmiştim.hepsinde ayrı bir kişilik yansıtıyor.her oyunu aynı şekilde oynayan oyuculardan cok farklı bence.özge özder de cok güzel.

kürşat dağlı - ( 12/18/2009 )
bence hiç güzel değidi. oyuncular rol yapmıyorda sanki seslendirme yapıyordular. dekoruda hiç beyenmedim. çünkü yapay şelale ya da havuz gibi bir dekoratif havayı düşündürttü. bu kadar emek sarfedilmişken daha anlamlı oyunlar yapılabilemezmi. yani emek derken para yani.

anıl - ( 12/20/2009 )
oyundaki en güzelşey sahne tasarımıydı. oyun kopuk kopuktu sıkıcıydı. beklentilerin çok uzağında.

baba - ( 1/13/2010 )
güzel yani diyecek bişi yok :S

Işılay Ekin Türkmen - ( 1/22/2010 )
Şiirsel bir dille sunulan hayata dair bir oyun; izlerken yer yer oyundan kopsam ve ani finaline biraz şaşırmış olsam da, bir Dede Korkut hikayesini tiyatroda izlemek gerek derim.


esra - ( 2/14/2010 )
güzel

Hayal Demirkol - ( 4/10/2010 )
bence muhteşemdi...
herkesin ellerine sağlık !
emeklerine sağlık!


- ( 4/17/2010 )
Çok durağan bir oyun olmasına rağmen yine de sıkılmadan zevkle izledim.Özellikle Yeliz Gerçek-in oyunculuğu (Azrail) mükemmeldi.Her rolünün hakkını başarıyla veriyor.


gamze - ( 5/22/2010 )
çok güzel oyuncular güzel oynamoış


nazlı - ( 10/6/2010 )
oyunu çok başarılı buldum her oyuncu rolünü çok güzel oynamış tebrikler

Bu Oyun Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 926
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

Mecbur Adam      Gizli Oturum      Kafes      72. Koğuş      İkinin Biri      Şölen      Adem Gözünü Açtı      Cimri      Kraliçe Lear      7 (Şekspir Müzikali)      Düşüş      Küçük Ama Önemli Bir Rol      İki Çarpı İki      Kredi Kartı-Vak'a aaaaa!      Lozan      Kod Adı Kongo      Fesleğen Çıkmazı      Kuzguncuk Türküsü      Kül Bellek      Bana William Deyin      Annemin Cesareti      Dullar      Olur Böyle Şeyler      Binali İle Temir      Cerb (Deney)      Elbiseler Fora      Yüzleşme      İstanbul Hatırası      Dava      Gül'e Ağıt      Sokağa Çıkma Yasağı      Çelik Manolyalar      Leyla'nın Evi      Devr-i İstanbul      Dünyanın Ortasında Bir Yer      Bir Yaz Gecesi Rüyası      Dört Kişilik Bahçe      Alemdar      Surname 2010      Zırhlı Kurt     


Tiyatro Kursu Başlıyor!
1 Mayıs'tan itibaren her ÇARŞAMBA Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
Tiyatro Maydanoz, Nazım’ın Kadınları ile Sahnede
Tekin Deniz: Dümbüllü kavuğunu kimseye devretmedi

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |  ..