| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |

Oyun Hakkında Yorumlar
Bekleme Salonu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları

Başlangıç Yılı : 2009

Puan : 3.69 / 10    
Merak Edenler : 271 kişi


Paylaş      
Kadro :
Yazan: Yiğit Sertdemir
Yönetmen: Tolga Yeter
MüziK: Selim Can Yalçın
Sahne-Kostüm Tasarımı: Ayhan Doğan
Işık Tasarımı: Fatih M. Haroğlu
Efekt Tasarımı: Yusuf Tuncer

Oyuncular
Cengiz Tangör
Ertuğrul Postoğlu
Zeynep Özyağcılar


Oyun Hakkında :
Üç kişi aynı amaçla geldikleri bekleme salonunda, küçük bir ‘engel’le karşılaşırlar. Yapmaları gereken beklemek mi yahut beklemekten vazgeçip, içine sürüklendikleri şifreleri çözmek mi? Her şifre sadece akıl yürüterek değil aynı zamanda onlara verilen oyunun kurallarıyla çözülmeli. Kazanmak uğruna, birbirlerini yok etmeyi göze almaları da gerekebilir. Fakat kaybettikleri kazandıklarına göre ne kadar önemli. Bunun kararını herkes kendince verebilir. Sonuçta herkesin bir gün, bir yerde karşısına çıkabilecek bir “bekleme salonunun” neden, nasıl, ne zaman, yaşanacağını merak ediyorsanız beklemeye gerek yok.

Fotoğraf ve Videolar :Yorumlar

tuba özyılmaz - ( 11/11/2009 )
sıradan buldum.özellikle zeynep özyağcılar hiç inandırıcı oynayamıyordu.güldüren entrikalarla doluydu..

gökhan fikret sabuncu - ( 11/18/2009 )
oyun şehir tiyatrolarında son yıllarda izlediğim en iyi oyun diyebilirim..oyunculuk performansları harıkaydı...Daha önce cengiz tangör ve ertuğrul postaoğlunu izleme fırsatı bulmuştum ama yeni tanıdığım zeynep özyağcılar uzun zaman hafızamdan silinmeyecek ..çok başarılı bir oyun kaçırmayın

Anıl Ayvalıoğlu - ( 11/21/2009 )
Muhteşem.

müge yalçın - ( 12/8/2009 )
cengiz tangör muhteşem oynuyo....

Banu ... - ( 12/18/2009 )
İyi kadro,muhteşem bir oyun...

Can devren - ( 1/7/2010 )
Zeynep ozyagcilari izlemeye doyamiyoruz niye bu kadar kisa bu oyun

mL g. - ( 1/21/2010 )
kayda değer bulup bilet almadığım, bir arkadaşım sayesinde gittiğim ve şimdiye kadar neden gitmedim diye kendime defalarca sorduğum oyudur.
oyun o kadar güzeldi ki bir daha oynayalım deseler tereddütsüz oturup izlerdim. tek takıldığım kadın rolünü çok fazla ezmişlerdi.


Ülkü Seviner - ( 1/22/2010 )
Zeynep Özyağcılar ı çok başarılı buldum, çok güzel bir oyun, izlenilmesini tavsiye ederim.

ferdi can - ( 1/26/2010 )
oyunun sonunu guzel baglanmasaydı bosyere 2 saat vakıt gecrımıs olurdunuz ama ozellıkle son 20 dakıka gelısen olaylar onceden soylenmıs sozlerı hatırlamanızı saglıyor. oyunun adı gıbı beklemek gerekıyor.

ABDULLAH - ( 1/28/2010 )
HARİKA BİR OYUN MÜTHİŞ OYUNCULUK MUTLAKA İZLEYİN

Tufan YILMAZ - ( 1/31/2010 )
Cidden Bu kadar güzel olabileceğini düşünmemiştim oyunun.
Oyuncuların da bu güzelliğe katkısı büyük elbette. Cengiz Tangör,Zeynep Özyağcılar ve Ertuğrul Postoğlu -nun oyunculukları da ,oyunun konusu kadar harikaydı.
Konuyu yazmayacağım ama algılarımızı, algılarımızla seçtiktiklerimizi, önyargılarımızı, hırslarımızı, egolarımızı ve en önemlisi hayal gücümüzün genişliğini gözden geçirmek için bir uyarı niteliğini taşıdığını söyleyebilirim. Cidden değişikti ve çok hoştu. İstanbul-da yaşayanlar izlemeye çalışsın, memnuniyetle tavsiye ederim.
Asla pişman olmazsınız. Emeği geçenlerin her birini gönülden tebrik ederim. Sevgiyle...
Tufan YILMAZ - ( 1/31/2010 )
Sayın ÖZYAĞCILAR ve ekibi yetkin bir oyun çıkarttıkları için kutlarım. Son yarım saatte gelişen olaylar ve izleyenlerin belleğini kullanma gerekliliği de bence oyunu öne çıkarıyor. İzlenmesini öneririm...

BUSE BİÇER - ( 2/15/2010 )
TEBRİKLER ÇOK BAŞARILI SINIZ
BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİM


BUSE BİÇER - ( 2/15/2010 )
TEBRİKLER ÇOK BAŞARILI SINIZ
BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİM


Hakan tektaş - ( 3/3/2010 )
oyuna bu gün gittim fakat pek başarılı bulmadım çok sıradan , arada ufak güldüren kısımlar var ama bence oyun sıkıcı

GUlcin Kaymak - ( 3/18/2010 )
Bu sezon izledigim en ilginc oyun diyebilirim, sanki bir tiyatro oyunu degil de film izler gibi izledim ama begendim...
Cok modern diyebilirim...


Pınar GÜNDOĞDU - ( 3/18/2010 )
Genç Günler kapsamında Mayıs ayında izlediğim bir oyundu ve izledikten sonra umarım sezon başaldığında repertuara alınır diye temennide bulunmuştum ki alındı. Seyretmeye değer bir oyun. Bir defa bir oyunda Yiğit Sertdemir adı varsa hele hele yazan Yiğit Sertdemir-se mutlaka izlerim.Yine çok zekice yazılmış replikler, ince ince göndermeler.Tek bir mekanda geçen oyun oyuncu performansına dayalı.Oyuncu demişken Zeynep Özyağcılar-a ayrı parantez açmak diğer oyunculara haksızlık olmaz zira cidden çok başarılı bir performans sergiliyor. Birkaç kez karşılaşıp sohbet etme şansı bulduğum için çok rahat söyleyebilirim ki ünlü anne-baba çocuğu olarak bu kimliğini geri plana atarak kendi çabalarıyla yol almaya devam etmesi takdire değer. Evet olması gerekn bu ama torpille, tanıdık vasıtasıyla yer edinenlerin sayısı o kadar çok ki hal böyle olunca Zeynep Özyağcılar gibi isimler takdiir hakediyor.

Eren Sezer - ( 3/22/2010 )
çok güzelbir oyun sonunda bazı komik şeyler de var Ayrıca zeynep özyağcılar çok iyi oynuyor

ahmet.. - ( 3/28/2010 )
Zeynep Özyağcılar başta olmak üzere hepsi muhteşemdi.. oyun konusuda bi okadar harikaydı..

tebrik ve teşekkür ederim..

muhteşem bi oyun, muhteşem bir performans..


nazmiye denizer - ( 3/28/2010 )
bu yıl şehir tiyatrolarında gördüğüm en güzel oyun. mutlaka izlenmeli. oyuncular da iyiydi ama yazarını özellikle kutluyorum.

tuğce - ( 4/7/2010 )
hiç begenmedim

cAn - ( 4/10/2010 )
yiit sertdemir için sistemle barışma adımları olarak algılayıp, oyuncuları gösterdikleri oyunculukları nedeniyle tebrik etmek gerekir.

komik - ( 4/10/2010 )
müthiş oyun

Murat Çileli - ( 4/10/2010 )
Güzel oyun, vasat oyunculuk.

burcu bayram - ( 4/11/2010 )
başarılı bir oyundu. özellikle zeynep özyagcilar in perfomansina bayıldım

Asena Açıkgöz - ( 10/10/2010 )
Harika bir oyundu.akıl almaz şekilde keyifliydi,metni arıyorum ama bulamıyorum,üniversitede bu oyunu oynamak istiyorum:))

- ( 10/31/2010 )
ARKADAŞLAR EXAM DİYE BİR FİLM VAR KISA BULANLAR ONU İZLESİN KONU TEMA HERŞEYİ İLE AYNI ÇÜNKÜ YÖNLENDİRME FARKLI

BANU YESİR - ( 10/31/2010 )
ARKADAŞLAR OYUNU KISA BULANLAR EXAM ADLI FİLM İZLESİN NE DEMEK İSTEDİĞİMİ ANLARSINIZ ... HERŞEYİ İLE AYNI KONU FİLM HALİNDE

eda haktan - ( 11/2/2010 )
eh işte fena değildi

tuğba - ( 11/10/2010 )
tek kelimeyle harika bir oyundu.

hasan çalışkan - ( 12/8/2010 )
Tiyatro sahne performansının sanatsal olarak ön plana çıkarıldığı bir mekandır.Kişilerin göreceli duruşuna değil de,Oyunun içeriğine uygun yaptığı rolün hakkını verip vermediği sorgulanmalıdır.Bence her tiyatro sahnesi başlı başına farklı güzellikleri bünyesinde barındırmaktadır.İzlemek,bilinçli izlemek ve zevk alarak izlemek,sanatcıya değer vermektir.Tüm sanat severlere saygılar..Not:Ben Bursadan İstanbula değişik sahne oyunlarını izlemek adına sık sık gelmekteyim.

fatih53 - ( 12/11/2010 )
çok güzel muhteşem bi oyun

aysegul - ( 12/11/2010 )
cok guseldı yhaa bayıldım..

esin tursucu - ( 12/13/2010 )
izlediğim en iyi oyunlardan biri,emeği geçen herkese teşekkürler,

seçil - ( 12/15/2010 )
cengiz tangör ve arkadaşlarını kutlarım

kerem - ( 2/2/2011 )
ben ce guzel bir oyundu oyuncuların mimikleri ve canlandırdıkları karakterle uyumlarını beyendim fakat karakterlerin isimleri yoktu karakterleri karakter yapan isimleri değilmidir?

hayriye - ( 2/5/2011 )
bu oyunda kendimi bilmece çözer gibi hissettim. şehir hayatının çalışma koşullarının insanları nasıl zorladığını gözler önüne seriyor. ilk başlarda sıkılmadım diyemicem ancak sonuna kadar -beklemeyi- başarabilirseniz bu oyunun harika olduğunu anlayacaksınız..

Tijen Suveren - ( 2/5/2011 )
Zekice kurgulanmış, zekice yazılmış ancak gene de sonunda beni biraz hayal kırıklığına uğratmış olan oyun.Ama gene de tek perdelik oyunu Haldun Taner sahnesinde arada sırada duyulan vapur düdükleri eşliğinde keyifle izledim

Ceyhun - ( 2/11/2011 )
başta oldukça sıkıcı başlayan oyun ilerledikçe bir bulmacaya dönüşünce eğlenceli bir hal alıyor. fakat final kısmı hayal kırıklığı yaratıyor. biryerden sonra yok artık dedirtiyor.

muharrem - ( 2/14/2011 )
güzeldi.

filiz - ( 2/22/2011 )
İyiydi..

Hüseyin Acar - ( 10/30/2011 )
Oyunun başları sıkıcı diye düşünmemek lazım. Konu gereği oyunun başlarında kasvetli, stresli bir ortamdayız. Bu kısımda oyundan bir şeyler, bir hareketlilik, bir eğlence beklemek yerine kendinizi karakterlerin yerine koyup o kasvetli, o stresli ortamın tadını varmanızı tavsiye ederim.
Bence kesinlikle güzel, Türkiye-de pek yapılmayan türden bir oyun.


Sedar Kurban - ( 1/6/2012 )
Oyunu dün izledim.Farklı ve bir o kadar da başarılı bir oyundu.Günümüz İK mülakatlarına çok hoş göndermeler vardı.Kendim de bir İK-İşe Alım personeliyim ve oyundan keyifle çıktım.Oyuncuların performansları tüm eleştirilerin aksine bence yeterliydi.Tanıdık sesiyle Ertuğrul Postoğlu-nun performansını biraz daha beğendim diyebilirim.Tereddüt yaşanmadan gidip izlenebilecek bir oyundur.Herkese iyi seyirler dilerim.

Bu Oyun Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 265
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

Bekleme Salonu      Aşk Sözleri      Mecbur Adam      Gizli Oturum      Kafes      72. Koğuş      İkinin Biri      Şölen      Adem Gözünü Açtı      Cimri      Kraliçe Lear      7 (Şekspir Müzikali)      Düşüş      Küçük Ama Önemli Bir Rol      İki Çarpı İki      Kredi Kartı-Vak'a aaaaa!      Lozan      Kod Adı Kongo      Fesleğen Çıkmazı      Kuzguncuk Türküsü      Kül Bellek      Bana William Deyin      Annemin Cesareti      Dullar      Olur Böyle Şeyler      Binali İle Temir      Cerb (Deney)      Elbiseler Fora      Yüzleşme      İstanbul Hatırası      Dava      Gül'e Ağıt      Sokağa Çıkma Yasağı      Çelik Manolyalar      Leyla'nın Evi      Devr-i İstanbul      Dünyanın Ortasında Bir Yer      Bir Yaz Gecesi Rüyası      Dört Kişilik Bahçe      Alemdar     


Tiyatro Kursu Başlıyor!
1 Mayıs'tan itibaren her ÇARŞAMBA Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
Tiyatro Maydanoz, Nazım’ın Kadınları ile Sahnede
Tekin Deniz: Dümbüllü kavuğunu kimseye devretmedi

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |  ..