| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |

Oyun Hakkında Yorumlar
Ful Yaprakları

İstanbul Devlet Tiyatrosu

Başlangıç Yılı : 2005

Puan : 1.89 / 10    
Merak Edenler : 232 kişi


Paylaş      
Kadro :
Yazan: Civan Canova
Yöneten: Turgay Kantürk
Dekor Tasarım: Ethem Özbora
Giysi Tasarım: Gülhan Kırçova
Işık Tasarım: Enver Başar
Reji Asistanı: Emrah Eren
Powerpoint Kumanda: Başak İşur

Rol Dağılımı
Özlem Güveli Türker,
Özden Çiftçi,
Musa Uzunlar


Oyun Hakkında :
Özet

‘Dünyada beni özleyen, sesimi duymak isteyen tek bir canlı dahi yok.’
Ful yaprakları, sesleri çıkmadığı halde hayata haykırmaya çalışanların oyunudur.
‘Orada kimse yok mu?’
Yaşam hiç bir evresinde kucak açmamıştır, koca şehrin ortasında, tek kişilik hücrelerinde yaşamak zorunda bırakılanlara.
Tek yol kendilerine benzer birilerini bulumaktır. Ama ‘kendilerine benzer birileri’ de yoktur aslında. Çünkü o ortamda kendileri bile kendilerine benzememektedir.
O halde gerçeği sanalın içinde eritmek ve de yeniden şekillendirmek gerekmektedir.
‘Ful Yaprakları’, hiçliğin kıyısında dolananların var olma ve hayatlarını yeniden yazma çabalarıdır.


Fotoğraf ve Videolar :Yorumlar

Hamlet - ( 12/16/2008 )
Sahnede mekanlar arasında dikkalice el değiştiren o sabahlığın sırrını öyle merak ediyorum ki oyunculara tiyatro çıkışında sormak istiyorum artık. Zaman ve mekan geçişmeleri olarak mı geçiştireyim bu sorunun cevabını; Richard''ın söylemini bu denli kaba biçimde mi yorumlamalıyım..??

yas - ( 2/16/2008 )
tanrı bizi sınıyor ve bazılarımız barajı bile geçemiyor. herkese tavsiye ederim.

BÜLENT - ( 3/24/2008 )
Felsevi yanı ağırbasan;insanı yoran bir oyun.Gerçekleri sanalla ört-bas etmekle,gerçekler yokmu oluyor?...Hayat,benzerlerin yaşadığı bir çizgi değil...Doğa tüm yaratıkların mekanıdır.Birini yok etmenin acını kalanlar mutlak çekeceklerdir...Yılanı yok etmenin fareleri çoğalttığı gibi.Ya da farelerin bitişinin,kerkenezlerin bitişi olduğu gibi...Oyun hernekadar mücadele azmi veriyorsa da, öte yandan insanın duygularını karıştırarak, hayattan zevkalma çabasını zayıflatıyor. vasat bir oyun diyeceğim.

paplika - ( 5/7/2008 )
çok merak ediyorum . . .çok güzel bir oyuyn oldugunu duydum . . .


Berkan - ( 7/11/2008 )
Richard : Kadınlar bi erkeği severken "Ne kadar da farklısın" diye severler, terkederken de " Neden herkes gibi olamıyosun" diye terk ederler.

SsezzzinN - ( 4/5/2009 )
Oyun bence güzeldi. Ancak benim düşünceme göre herkesin beğenebileceği bir oyun değildi. Yani durgun ve felsefik bir oyun. Bazılarının sıkılabileceğini düşünüyorum. Ancak ben beğendim, bence gidilmeli..

Cemal Nedim Ergin - ( 12/9/2009 )
Hayatımda izlediğim en etkileyici oyunların başında geliyor.Oyunculuk,text ve dekor müthişti...

ozan - ( 2/21/2010 )
baştan sona nihilizmin keskin-rahatsız edici kokusu.. musa uzunlar-ın umursamaz melankolisi.. oyundan çıktığınızda beyninizde -ne farkeder-ler yankılanacak, birkaç gün kendinize gelemeyeceksiniz.. yüzkerre bellissimo!!

Gulcin Kaymak - ( 3/18/2010 )
Cok degisik bir tarzde sergilenmis, etkileyici ve bir yanan da dusundurucu bir oyun. Izlenmeye deger...

yaprak ataman - ( 9/16/2010 )
-Ben romeo-nun jüliet-i tanıdığından daha fazla tanıyorum seni. Sen de beni. Juliet-in romeo-yu,ophelia-nın hamlet-i,eva braun-un hitler-i,diana-nın charles-ı tanıdığından daha fazla tanıyorsun.En azından onlardan daha çok sohbet ettik.Daha çok vakit geçirdik birlikte.Ve yakında sıra ölüme gelecek.Bütün aşıklar gibi.Aşkımızla ilgili yazılı bir belge olmayacak belki,ama ilgilenenler ilerde internet kayıtlarından bulabilirler bizim hikayemizi.Ve ben,iki sevgiliye yaraşan en güzel ölümü buldum.Anlatayım mı?- Beni çok etkiyen bu cümlelere sahip,harika sıfatını hak eden güzel oyun.

Bu Oyun Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 781
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

Bir Şehnaz Oyun      Ful Yaprakları      Leenane'in Güzellik Kraliçesi       Kontrabas      Romeo & Juliet      Notre Dame'nin Kamburu      Adviye       Öteki      Herkes Bize Bakıyor      Karşılaşmalar      Yalnızlık Oyunları      Ölü Güvercin      Kış Masalı      Doktor Mangalyürek      Tekrar Çal Sam      Inishmaan'ın Sakatı      İnfazcı No:14      Bu Sen Değilsin      Tartüf Bey      Meyhanede      İyi Geceler Anne      Savaş İkinci Perdede Çıkacak      Kral Dairesi      Kaygan Zemin      Ermişler ya da Günahkarlar      Cimri      Jeanne d'Arc'ın Öteki Ölümü      Atinalı Timon      Yağmurcu      Köşk      Mutlu Yıllar      Boyacı      Evlilik Cüzdanı      Yalancı Aranıyor      Düdükçülerle Fırçacıların Savaşı      Midirfillik      Mikado'nun Çöpleri      Saygılı Yosma      Yargı      Don Cristobita ile Dona Rosita'nın Acıklı Güldürüsü     


Tiyatro Kursu Başlıyor!
8 Temmuz'tan itibaren her PAZARTESİ Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
Tiyatro Maydanoz, Nazım’ın Kadınları ile Sahnede
Tekin Deniz: Dümbüllü kavuğunu kimseye devretmedi

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |  ..