| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |

Oyun Hakkında Yorumlar
Almanya'dan Falım Geldi

Tiyatro Bizden

Başlangıç Yılı : 2011

Puan : 1.82 / 10    
Merak Edenler : 144 kişi


Paylaş      
Kadro :
Yazan-Yönetmen: Cenk Tunalı

Oyuncular:
Aslı Baltacı
Onur Atilla
Nuray Uslu
Aziz Aslan
Doğan Akdoğan
Dilşah Demir


Oyun Hakkında :
Oyun Programı:
13-20 Mart ve Nisan ayı Boyunca Her Pazar Günü Saat: 19:00 BAKIRKÖY SANAT MERKEZİ (BSM)
İrtibat: İncirli Cd. Faik Köksal Sk. 3/A Bakırköy ( ÇAMLIK HASTANESİ KARŞISI )
REZ: 0554 5844059
-------------------------------
Yer: Sizin Ev. Zaman: Di’li geçmişe bağlı gelecek zaman. Olay: Senden, benden, bizden.

İstanbul’da, sizin ilçenize bağlı bir semtte, sizin sokakta hatta ve hatta sizin apartmanda oturan alt komşunuz Recep ve Müjde çifti henüz tanışmadıysanız 24 yıldır evliler. Ve oğlunuzun kankası olan Mustafa ile kızınızın dershaneden yakın arkadaşı olan Çağla bu güzide çiftin meyveleri.

Mustafa geleceğin Futbolcusu.Oğlunuzla beraber ilerde aynı takımda oynayacaklar.Gerçi sizin oğlan son izlediği filmden sonra ajan olmaya karar verdi.Olsun Mustafa'da zaten bir pop star .Çağla ise henüz dershanede olmasına rağmen starlığın dayanılmaz yükü onu düşündürüyor.. Ayrıca kızınızın bir tiyatrocu olma konusunda ki tek sırdaşı ve arkadaşı..Siz onu hala işletme okuyacak bilin..

Müjde Hanım lise mezunu ve erken denilebilecek bir yaşta evlenmiş bir ev hanımı..Tüm gün ev işleriyle uğraşır.Dizi izlemekten çok hoşlanır. RTÜK gibidir. Ne İzlenmeli ne izlenmemeli ondan sorulur. Evin reisi aslında odur hepimizde olduğu gibi. Kocası Recep'de kendisini reis bilir. Hepimizde olduğu gibi.

Recep Bey çok çalışmış yıllarca, Emekli… Arkadaşları ona başhekim der. Emekli maaşıyla koca evi döndürür. 2 Çocuk okutur. Küçük birikimleri vardır.. Tabii ki tek spor olarak futbolu bilir. Zamanında Feyyaz'la küçük bir sıkıntı yaşasalar da hala fanatik Beşiktaşlıdır.Maç olduğu gün size gelen bağrışmalardan anlamanız lazım zaten.. Birde bu ay aidatı ödeyememiş sizden özür diledi.

Karşılarına Gülben Hanım taşındı..Görünüşe göre zarif ve kibar bir bayan. Kocasını erken yaşta kaybetmiş.

Türkiye'de hayat normal normal ilerlerken, İstanbul’da hayat yoğun trafik altındayken Her şey bu aile için kavgasıyla neşesiyle normal seyrinde giderken, Almanya'dan gelen sürpriz bir misafirle nerdeyse hepsinin hayatları değişir.

Almanya'dan bugüne kadar kimler geldi kimler. Gidenimiz kadar gelenimiz oldu..”Durumum yok durumum” diyen Babalarımız Dayılarımız umudu Almanya'da buldular..Gittiler geldiler. Elleri boş gelmediler çoğu zaman. Marklar, çikolatalar, sigaralar, son moda kıyafetler,”eğitici filmler”.Gerçi bazen de ev sahibinin küçük oğlu geldi evden çıkmak zorunda kaldık ama olsun.
Tadımızı bozmadık..

Ama bu sefer bu aileye Almanya'dan falları geldi..Fala inanma falsız kalma demişler.Recep, Müjde Mustafa, Çağla hatta Gülben'de öyle yaptı..
Fala inanmadılar belki ama ellerindeki küçük çizgilerden,küçük hayatlarını büyük umutlarla doldurdular..

Sizi de kahveye bekliyorlar...Zaten üst kattasınız..E hadi buyurun..Belki falınıza da bakılır.

Fal bizden. Seyretmek sizden...


Fotoğraf ve Videolar :

Yorumlar

Gonca - ( 3/13/2011 )
Süper bir oyun. Uzun zamandır böylesine gülmemiştim. Yönetmeni ve oyuncuları gönülden kutlarım.

Sibel Güler - ( 3/22/2011 )
Bu kadro ile kötü bir oyun olacağını hiç düşünmüyorum,eminim çok güzel olmuştur..
En kısa zamanda bu komşularımız ziyaret edip onları alkışlamayı düşünüyorum :)))


Saniye Gürel - ( 3/24/2011 )
İzledim ve çok beğendim muhteşem güzel bir oyun başından sonuna kahkaha ile gülebilirsiniz:) hatta biz evimizde slogan bile yaptık bazı bölümlerinden esinlenerek -durumum yok durumum- :) çok eğlenceli bir oyun bütün ekibi kutluyor ve oyunda da yaptığım gibi ayakta alkışlıyorum. Çok teşekkürler....

Yavuz SAVAŞ - ( 4/10/2011 )
Seyredilmesi gereken bir oyun ve oyunculuk diyorum da başka bir şey demiyorum.
İlkeeer,Ooyaaa uyudunuz mu?Diyorum sadece:))


Bu Oyun Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 34
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

Ekmek Parası      Medeni Hali: Kadın      Mesut İnsanlar Fotoğrafhanesi      Gönlümdeki Osman Hamdi Bey      Vahşi Batı      Dikkat Uzaylı Çıkabilir! (Çocuk Oyunu)      Düğün      Sandalım Kıyıya Bağlı      Sihirli Anahtar (Çocuk Oyunu)      Külhanbeyi Müzikali      Katletme Üzerine Bir Oyun Denemesi      Tanrı      Jacques ya da Boyuneğme      Toros Canavarı      Can      Orphans / Öksüzler      A4 (A-dört)      Korku İmparatorluğu      Şark Dişçisi      Zırhlı Kurt      Sevgili Doktor      Anita'nın Aşkı ya da Antigone Newyork'ta      At      Yanık      Sidikli Kasabası Müzikali      Aşkın Sıradanlığı      Kırmızı      İmparatorluk Kuranlar      Generallerin Beş Çayı      Aşk, İhanet, Yalnızlık, vs      Ölüm ve Kız      Üstü Kalsın (Cemal Süreya)      Don Juan'ın Gecesi      Şakayla Söyler Haldun Taner      Kösem Sultan      İç Ses      50. Kural: Beklemek      Mutfak Söyleşileri      Paçi (Bir Karadeniz Komedisi)      Dur Bir Dakika     


Tiyatro Kursu Başlıyor!
1 Mayıs'tan itibaren her ÇARŞAMBA Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
Tiyatro Maydanoz, Nazım’ın Kadınları ile Sahnede
Tekin Deniz: Dümbüllü kavuğunu kimseye devretmedi

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |  ..