| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |

Oyun Hakkında Yorumlar
Sihirli Anahtar (Çocuk Oyunu)

Fabrika Sanat

Başlangıç Yılı : 2011

Puan : 0.46 / 10    
Merak Edenler : 169 kişi


Paylaş      
Kadro :
Yazan: İnan Ambarkütük
Yönetmenim ve Dramaturg: Eda Çatalçam
Müzik: Ali Kaan Mete
Dekor: Selim Keleşoğlu
Kostüm: Günsu Engin
Işık: Coşkun Yel
Koreografi: Eren Ambarkütük

Oyuncular
Cengiz Güleryüz, Eren Ambarkütük, Emsal Yeşilbingöl, Yelda Alp, Hafize Başak


Oyun Hakkında :
Oyunumuz hayal dünyasında geçiyor. “Hayal dünyasını nasıl sahneye taşırız?” sorusuna cevap ararken, cevabı çocuklardan almaya karar verdik. Bir ilköğretim okulunun öğrencilerinden, annemin ve onun değerli öğretmen arkadaşlarının yardımıyla hayal dünyası temalı resimler çizmelerini istedik. Elimize yüzlerce resim ulaştı. Tasarımcılarımız dekor ve kostümleri hazırlarken, bu resimlerden ilham alarak hayal dünyasını sahneye taşıdı.

Fantastik bir dünyaya girmeye hazır olun. Bu hikaye herkes için. Anne babalar da bu büyüye kapılacak. Bütün dünya, bombaların altında haritadan silinmek üzereyken, Hayalis’de Salça’nın öncülüğünde dünyanın kaderi belirleniyor. Çocukların, bir an önce büyük insan gibi düşünüp, çocukluğunu unutmasına neden olarak, dünyayı yok olmanın eşiğine taşıyan Bogida’yı, Sihirli Kapı’ya, sadece onu daha küçük bir çocukken hayal etmiş olan Salça hapsedebilir. Hayal kahramanlarından Pako, kapının anahtarı olan Sihirli Anahtarı, son anda, hayal dünyası ve gerçek dünya arasındaki geçitler olan kitaplarla Salça’ya ulaştırmayı başarmıştır! Salça’ya bu zorlu macerasında sadece hayal kahramanları, çocuklar ve yetişkinlerden de yalnızca Bogida’nın çocuk kalmalarını bir türlü engelleyemediği sanatçılar yardım edebilir. Tek umudumuz çocuklar ve çocuk kalabilenlerde.


Fotoğraf ve Videolar :Yorumlar

tamara - ( 5/10/2011 )
süper bir oyun

Bu Oyun Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 723
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

Külhanbeyi Müzikali      Katletme Üzerine Bir Oyun Denemesi      Tanrı      Jacques ya da Boyuneğme      Toros Canavarı      Can      Orphans / Öksüzler      A4 (A-dört)      Korku İmparatorluğu      Şark Dişçisi      Zırhlı Kurt      Sevgili Doktor      Anita'nın Aşkı ya da Antigone Newyork'ta      At      Yanık      Sidikli Kasabası Müzikali      Aşkın Sıradanlığı      Kırmızı      İmparatorluk Kuranlar      Generallerin Beş Çayı      Aşk, İhanet, Yalnızlık, vs      Ölüm ve Kız      Üstü Kalsın (Cemal Süreya)      Don Juan'ın Gecesi      Şakayla Söyler Haldun Taner      Kösem Sultan      İç Ses      50. Kural: Beklemek      Mutfak Söyleşileri      Paçi (Bir Karadeniz Komedisi)      Dur Bir Dakika      Dona Rosita'nın Dokunaklı Güldürüsü      Kargaşa      Günlük Müstehcen Sırlar (16+)      3. Türden Yakın İlişkiler - Başlangıç      Seneye Bugün      Kafesten Bir Kuş Uçtu (Guguk Kuşu)      Rita      Kösem Sultan      Şems!.. Unutma!..     


Tiyatro Kursu Başlıyor!
1 Mayıs'tan itibaren her ÇARŞAMBA Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
Tiyatro Maydanoz, Nazım’ın Kadınları ile Sahnede
Tekin Deniz: Dümbüllü kavuğunu kimseye devretmedi

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |  ..