| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |

Oyun Hakkında Yorumlar
Aşkın Sıradanlığı

İstanbul Devlet Tiyatrosu

Başlangıç Yılı : 2011

Puan : 0.98 / 10    
Merak Edenler : 156 kişi


Paylaş      
Kadro :
Yazar: Savyon Lienrecht
Yönetmen : Özgür Yalım
Çeviren : Tarık Günersel
Dekor Tasarım : Behlüldane Tor
Kostüm Tasarım : Nalan Alaylı Türkoğlu
Işık Tasarım : Yüksel Aymaz
Yönetmen Asistanı : Gamze Yalım, Saydam Yeniay

Oyuncular
Nurinisa Yıldırım, Saydam Yeniay, Deniz Elmas, Efe Tuncer


Oyun Hakkında :
Nazi Almanyası öncesi başlayan ve bir üniversitede öğrenci olan Yahudi asıllı Hanna Arendt ile felsefe profesörü Martin Heidegger arasında geçen gerçek aşkın öyküsü.

Ancak bu ilişki tüm özgün fikirleri ve yaratımlarına rağmen Hanna Arendt’in hocası ve aşığı Heidegger’in gölgesinde değerlendirilmesine neden olur ve tüm hayatını etkisi altına alan bir lanete dönüşür.


Fotoğraf ve Videolar :


Oyun Hakkında Eleştiriler :

- Tiyatromuza yeni bir yıldız mı doğuyor ne: Aşkın Sıradanlığı - Üstün Akmen

Yorumlar

Özkan S. - ( 10/12/2011 )
http://tiyatroist.blogspot.com/2011/10/askn-sradanlg-savyon-liebrecht.html

hilal süslü - ( 10/20/2011 )
başrol oyuncusu çok kötüydü.sürekli unutuyordu.ayrıca bu oyunun devlet tiyatrolarında oynanmasını çok çok anlamsız buldum..

melek - ( 10/30/2011 )
Yaşlı Hannah ile Heideger-in oyunculukları hiç doğal değildi. Ayrıca genç oyuncularla yaşlı oyuncuların tonları dahi uyuşmuyordu. Döner sahne dramaturjik olarak iyi bir tercih olabilir ama zaman kaybına neden olmuş keşke daha iyi kullanılabilseydi. Ve çok daha önemlisi oyunun anlaşılmadığı için yüzeysel kaldığı, alt metni bu kadar kuvvetli olan bir oyunun seyirciye doğru iletilmediği kanısındayım.

Gökhan - ( 11/8/2011 )
Bu güne kadar izlediğim en kötü oyundu. oyunculuklar samimiyetten oldukça uzaktı. Martin Heidegger ile Hannah Arendt-ın sevişmeye çalıştıkları sahne iğrençliğin zirvesiydi. Ayrıca döner sahne kullanarak artistlik yapmaya çalışmışlar ama oda olmamış. Hele o sahneler arası oyuncuların donması nedir? Bu adamlar hiç bir şey izlemiyor mu? Dinlemiyor mu? Okumuyor mu? Oyundan çıktıktan sonra aklıma Cüneyt Çalışkur geldi. ne güzeldi oyunları! Erken ölümüne tekrar üzüldüm.

esma - ( 2/28/2012 )
oyunu çok beğendim. konu, metin, sahneleme ve oyunculuklar olabildiğince iyiydi. hannah arendt-in gençliğini de yaşlılığını da oynayan oyuncular çok iyi seçilmiş bence.

beyond - ( 3/21/2012 )
tiyatro oyunlarını takip eden biri olarak, bu oyunu begendım. konu anlatım ve sıcak bir hıkaye ıcınde gayet guzel verılmıs. oyunculuklara laf edılmıs ama bence o kadar mevzu bahıs olacak bır durum söz konusu olamaz. ayrıca oyunun 2. perdesı daha dinamik . herkese öneririm.

lala paşa - ( 3/27/2012 )
senaryoya bayıldım ama her nasılsa oyun çok kötüydü! keşke oyunculuk biraz daha iyi olsaydı.ya da en azından bu kadar kötü olmasaydı!

merve - ( 4/7/2012 )
oyunu beğendim senaryosu oldukça iyiydi ve yoğundu.felsefe, düşünce,siyaset ve olaylar iç içeydi. bence oyunculuklar gayet iyiydi sahne aralarında donmalarını ben de anlamadım ama onun dışında gayet iyiydi. ara ara duyguyu yansıtmak için ses tonu ayarlaması oldu ama oyunu en arkadan seyrettiğim için bazı kısımları duyamadığımı düşünmekteyim.yaş sınırlaması olabilir çünkü konu ağırdı ama bence izlenilmesi gereken bir eser, tebrik ederim..

Bu Oyun Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 930
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

Kırmızı      İmparatorluk Kuranlar      Generallerin Beş Çayı      Aşk, İhanet, Yalnızlık, vs      Ölüm ve Kız      Üstü Kalsın (Cemal Süreya)      Don Juan'ın Gecesi      Şakayla Söyler Haldun Taner      Kösem Sultan      İç Ses      50. Kural: Beklemek      Mutfak Söyleşileri      Paçi (Bir Karadeniz Komedisi)      Dur Bir Dakika      Dona Rosita'nın Dokunaklı Güldürüsü      Kargaşa      Günlük Müstehcen Sırlar (16+)      3. Türden Yakın İlişkiler - Başlangıç      Seneye Bugün      Kafesten Bir Kuş Uçtu (Guguk Kuşu)      Rita      Kösem Sultan      Şems!.. Unutma!..      Ödenmeyecek Ödemiyoruz      Eleni'den Mektuplar      Oğluma Bi Haller Oldu      Beni Unutma      BuluşmaHamlet      Largo Desolato      Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun      Bay Kolpert      Portakal Çiçeği Suyu      Etna      Hangisi Babası      Çiçu      Beautiful Burnout / Süpernova      Ölümüne      Rosenbergler Ölmemeli      Otobüs      Perşembenin Hanımları     


Tiyatro Kursu Başlıyor!
12 Şubat'tan itibaren her PAZARTESİ Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
Tiyatro Maydanoz, Nazım’ın Kadınları ile Sahnede
Tekin Deniz: Dümbüllü kavuğunu kimseye devretmedi

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |  ..