| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |

Oyun Hakkında Yorumlar
Sidikli Kasabası Müzikali

İstanbul Devlet Tiyatrosu

Başlangıç Yılı : 2011

Puan : 3.92 / 10    
Merak Edenler : 286 kişi


Paylaş      
Kadro :
Yazar: Greg Kotis
Yönetmen : Utku Güneş
Çeviren : Barış Arman
Dekor Tasarım : Şirin Dağtekin Yenen
Kostüm Tasarım : Mihriban Oran
Işık Tasarım : İ. Önder Arık
Dans Düzeni : Nebi Birgi
Müzik : Mark Hollmann
Yönetmen Asistanı : Sevil Turan, Aslı Zırhlı

Oyuncular
Doruk Şengün, Berfu Aydoğan, Barış Arman, Nebi Birgi, Ceren Gündoğdu, Semlin Artemiz, Efe Ünal, Taner Tunçay, Adnan Yiğit, Aslı Zırhlı, Didem Atasoy, Sevil Turan, Derman Çinkılıç, Güniz Bilge, Ayşe Günyüz, Alper Aksoy, Beste Özgümüş, Nazlı Uğurtaş, Köksal Ünal, Hilmi Duruoğlu


Oyun Hakkında :
Pek çok ödül sahibi ünlü Broadway müzikali Devlet Tiyatroları sahnelerinde! Dünyanın ısınıp suların azalmasıyla birlikte, tuvalete girmenin sınırlayarak özel bir şirketin denetimine verildiği bir yerde geçer olayımız.

Tuvalet parasını ödeyemeyenlerin gizemli Sidikli Kasabası’na gönderildiği, bir gidenin bir daha geri gelmediği, kimsenin birbirinin gözünün yaşına bakmadığı, tüm genel tuvaletlerin özelleştirildiği bu yere düşen bir aşk ateşi aynı zamanda süre giden sisteme karşı çıkışın da kıvılcımı olur.


Fotoğraf ve Videolar :


Oyun Hakkında Eleştiriler :

- Sidikli Kasabası Burası / Dünyaya Kendi Gözüyle Bakar - Murat Örem
Oyun Hakkında Haberler :

- Sidikli Kasabası, Eskişehir Şehir Tiyatroları Sahnesi'nde
- Gezi Parkı Direnişi'ne Destek Veren Sidikli Kasabası Müzikali Gösterimden Kaldırıldı

Yorumlar

hakan - ( 10/14/2011 )
sakın kaçırmayın ....

oyun bir harika....


göktuğ - ( 10/28/2011 )
mütişşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş...

Jz - ( 11/7/2011 )
gerçekten ama gerçekten..tanrım sonunda dolu dolu bir oyun izledik..şarkılar hareketler on numara..mevzu çok derin..insanın tüyleri diken diken oluyor adeta ..Way Canına dedirten bir WC oyunu..su sorunu..zor zamanlar..

Ece Bilgin - ( 11/7/2011 )
Çok başarılı, çook güzel bir oyun, bugüne dek yapılan en başarılı müzikal. sahneye çıkıp oyunun bi parçası olmak istedim.

Cenk - ( 11/11/2011 )
BEnde bu oyunu merak ediyordum yorumlar üzerine gitmeye karar verdim...Oyunu gördükten sonra tekrar yorum yazarım...

ayfer - ( 11/23/2011 )
Oyunun süresi ne kadar acaba?

Miray - ( 11/27/2011 )

Kesinlikle ne yapıp edin bu oyuna bilet bulun:) Şaheser..müthiş bir emek var..bayıldım ve hepsiyle gurur duydum:)


Arzu Çetin - ( 11/28/2011 )
“Sidikli Kasabası Müzikali”, benim Devlet Tiyatrolarında izlediğim ilk müzikal. Oyuncuların ses ve dans performansları gerçekten çok iyi, canlı müzik de çok başarılıydı. Dansların arasına serpiştirilen ışık oyunları, seyirci ile olan ilişki de dozundaydı. Hatta “düşüş” sahnelerindeki “perspektif-mekân” değişikliği de muhteşemdi diyebilirim. Her şey bu kadar güzel giderken, ayaklanarak kapitalist düzene dur diyecek olan azınlığın direnişinin, olumsuz sonuçlanmasının “polis” tarafından açıklanması ise gereksiz ve oyun için olumsuz bir gelişmeydi. Çok neşeli, eğlenceli bir oyun, herkese tavsiye ediyorum….

Ortodoks Necmi - ( 11/28/2011 )
Güzel vakit geçiribileceğiniz çok emek harcanmış olduğu belli olan bir oyun, ufak tefek aksaklıklar (müzisyenlerin aralarında konuşmalarını bazen duyuyorsunuz ) haricinde çok başarılı diyebilirim. Ben küçük çekmecede seyrettim sanırım şimdi cevahirde oynuyorlarmış bence gidin görün. Kaç tane müzikal var ki zaten.....

ıssızada - ( 12/5/2011 )
Oyun tek kelimeyle güzel. Ama seyirci gerçekten seyirci kalıyor. Sahne ve oyuncuyla bütünleşemiyor.

Derya - ( 12/10/2011 )
Oyun danslar ve şarkılar dışında kötüydü. Konuyu bir çocuk oyunu hazırlamışçasına vermişler.

Derya - ( 12/10/2011 )
Danslar zaman zaman iyiydi. Başrol oyuncularının sesleri etkileyiciydi. Özellikle Nebi Birgi yurt dışında bir müzikal izlettiriyordu performansıyla. Ancak oyunun vermek istediği mesajı 9 yaşındaki bir çocuğun anlayacağı düzeye göre anlatmışlar.

söeyemem - ( 12/18/2011 )
kacırmayınnnnn!!!!!!!!

Komanta Peltu Suratlı Çocuk - ( 1/25/2012 )
Aspendos-ta oynansın bu oyun

Ahmet ihsan - ( 1/26/2012 )
Rejisörü düşüş sahneleri için tebrik etmiştim ama sonradan dünyadaki tüm prodüksiyonlarında da aynı rejinin kullanıldığını gördüm. Yine de enerjileri için izlenir, izlenmeli.

Borga A. - ( 1/29/2012 )
Çok keyifli, enerji dolu, kaçırılmaması gereken bir müzikal! Çok çalışıldığı belli ve ortaya da çok güzel bir performans çıkmış. Tek kelime ile harika :)

NEDRET AKKALEM - ( 2/3/2012 )
Oyuncuların gayreti ve dekor çok iyi. Ancak müzikal olarak, şarkılar ve danslar yetersiz.Müzikal bittiğinde, akılda herhangi bir şarkı veya dans kalmıyor. Oyuncuların şarkı yetenekleri az olduğundan, bağırarak şarkı söyleyerek aşmaya çalışmışlar. Bu durum, çok iyi olan orkestranın müziğinin duyulmasını önlüyor ve geriye rahatsızlık veren gürültülü şarkılar kalıyor. Ama, ülkemizdeki yetersiz olan müzikal oyunlar için, başarılı bir deneme. Destek için de olsa izlenmeli.

sld - ( 2/12/2012 )
Nedret Beye katılıyorum..Müzikal denemesi diye düşünülebilir. Daha çok yol alması lazım. Oyunu cevahir salonunda izledim, 5 .sırada olmama rağmen ya bağıra bağıra şarkı söylediklerinden yada mikrofon ayarlarından çıktığımda baş ağrısından duramadım. Konu çok basit işlenmiş ve bence gereksiz uzundu.

yum - ( 2/13/2012 )
Enerji dolu, büyüleyici bir müzikal. İlk kez müzikal izledim, sıkılırım diye düşünmüştüm son 10 dakikayı saymazsak çok eğlendim! Seslerle ilgili olumsuz yorum yapan olmuş oysa sesler bana muhteşem geldi. 5 ajda 5 nilüfer 5 sezen vardı sanki o gece cevahir tiyatrosunda.

Songül Yazici - ( 2/22/2012 )
Oyunu bu aksam izledim. Genel olarak guzel ve keyifli bir oyun . Fakat gereksiz uzun .. Oyuncuların emeklerine saglik

Hakan Atak - ( 2/28/2012 )
Gençler canla başla şarkı söylüyor, dansediyor evet ama müzikal oyun demeye bin şahit ister. Birçok bölüm oldukça zayıf. Kopukluklar var. Çok amatör. Ne anlatılıyor o bile belli değil. Devlet Tiyatrosuna yakışmayacak bir iş diyebilirim. Ama onca yakışmayacak işin arasında yine de gençlerin ışıltısı için alkış.

Arzu Ç. - ( 2/29/2012 )
Hakan Atak müzikli oyunları müzikal sanıyor herhalde?

Nazire - ( 3/2/2012 )
Dudağım uçukladı. Muhteşem bir oyundu. Bu oyunun tek bir koltuğu bile boş kalmamalı!! İzlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

Kayıp Kentin Zabıtası - ( 3/15/2012 )
istemeye istemeye gittim.Dumur oldum diyebilirim,müzikallere bakış açık değişti.
dilsiz kız harikaydı,sanırım dilsiz sananlar oldu.

Çok önemli bir derdi var oyunun..Farkına varmak için izlenmeli..Ellerine sağlık


ayten - ( 4/22/2012 )
çok güzel değildi ama yinede emek harcanmış

Deniz Gaye Taş - ( 6/22/2012 )
Harika, harika, harika bir oyundu. Bu kadar gülüp eğlendiimi hatırlamıyorum. Oyunculuklar, karakterler, şarkılar, danslar, ışık, dekor hepsi olağanüstüydü. 1-2 kişiyi beğenmedim ama onun dışında kadro çok başarılıydı.(Özellikle erkekler) Lockstok ve Senatör Fipp-i oynayan arkadaşların Allah vergisi bir yakışıklılıkları var, dikkat kızlar :)

Deniz Gaye Taş - ( 7/11/2012 )
Pardon Senatör değilmiş diğer polismiş yakışıklı olan.

R.MERT ERDUMLU - ( 11/18/2012 )
Herseyden once bir Broadway Muzikalini dilimize ve yurdumuza uyarlama cesareti gosterilmis; muthis otesi bir oyunculuk basarisi sahneye tasinmis... Konu ilk bakista kimilerine cok basit gelebilir; halbuki detayli dusunurseniz ne kadar basit rutinlerimiz icin sukretmemiz gerektigini bir kez daha sorgulattiran, duzenin sistematik dinamiklerini basit bir kurguyla izleyiciye sunan, gercekten keyifli bir muzikal... Emegi gecen herkesi tebrik ediyorum... Ozellikle de, her ikisine de basrol diyebilecegimiz iki genc arkadasi (doruk sengun ve nebi birgi) umarim uzun yillar sonra da oyunculuklarini sergileyecekleri onemli projelerde goruruz... Her ikisi de alkistan cok fazlasini hak ediyor !!! Tebrikler...

İlkben Parlak - ( 11/24/2012 )
Çok keyif alarak izlediğim bir müzikaldi. Ülkemizde bu kadar genç ve yetenekli bir kadronun olması çok gurur verici... Özellikle Doruk Şengül ve Nebi Birgi ile Ceren Gündoğdu-ya dikkat çekici derecede yetenekliler...Bir müzikalde olması gereken herşey var... Tüm kadroyu bir kez daha alkışlıyorum... Emeğinize sağlık... Sayenizde daha çok müzikal izlemek istiyorum....Lütfen müzikallere devem edin!!

Ozan Çarga - ( 11/28/2012 )
Broadway Müzikalleri...
Çoğunun hayallerini süsleyen cezbedici, renkli, hareketli, heyecanlı, gösterişli...Seyredebilmek için çok öncelerden rezervasyonların yapıldığı, kişi başı 100 dolarların, ya da fazlalarının ödendiği görkemli eserler...
Günün birinde değerlerin dörtte biri ülkesi Türkiye-de böyle güzel bir oyunun, bu imkanlarla oynanabileceği aklıma gelmezdi. Devamı...
http://ozancarga.blogspot.com/2012/11/sidikli-kasabas-muzikali.html


Fatih küçükuysal - ( 1/24/2013 )
Evet gayet eğlenceli hatta bazı yerlerde duygusal.. Müziklere ve şarkılara bayıldım. ses çok yüksekti ve bazı yerlerde anlaşılmıyordu. Ama gnç oyuncular ve sesleri müthiş. müzikaller hep olsun. çok teşekkürler emeniğinze ve Devlet Tiyatrolarına...

Pelin Akman - ( 2/21/2013 )
Bu hafta 2. izleyişim. Gerçekten harika bir müzikal, zamanın nasıl geçtiğini hiç anlamıyorsunuz. Şarkılar,orkestra ve oyuncular dört dörtlük. Yalnız Bobby Strong-u oynayan oyuncuyu bu sefer beğenmedim. Sürekli espri yapmaya çalışmaktan rolünü oynayamadı. Geçen sezon daha çok beğenmiştim. Yine de kaçırılmayacak bir oyun.

Rutin Sağlam - ( 3/27/2013 )
Harkuladenin fevkinde..Müthiş bir oyun.Genel müzikal şarkılarının soğukluğu yok..Herşey var diyebilirim..Başroldeki arkadaş dışında (nebi birgi) hepsinin amatör ruhları gözlerinden okunuyor..

rReha Erdir - ( 5/25/2013 )
Müthiş bir oyun... Dün gece, Antalya tiyatro festivaline, başka bir oyun yerine son dakikada katılan ve hepimize -iyi ki- dedirten olağan üstü bir oyun seyrettik. emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler...


Bu Oyun Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 175
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

Aşkın Sıradanlığı      Kırmızı      İmparatorluk Kuranlar      Generallerin Beş Çayı      Aşk, İhanet, Yalnızlık, vs      Ölüm ve Kız      Üstü Kalsın (Cemal Süreya)      Don Juan'ın Gecesi      Şakayla Söyler Haldun Taner      Kösem Sultan      İç Ses      50. Kural: Beklemek      Mutfak Söyleşileri      Paçi (Bir Karadeniz Komedisi)      Dur Bir Dakika      Dona Rosita'nın Dokunaklı Güldürüsü      Kargaşa      Günlük Müstehcen Sırlar (16+)      3. Türden Yakın İlişkiler - Başlangıç      Seneye Bugün      Kafesten Bir Kuş Uçtu (Guguk Kuşu)      Rita      Kösem Sultan      Şems!.. Unutma!..      Ödenmeyecek Ödemiyoruz      Eleni'den Mektuplar      Oğluma Bi Haller Oldu      Beni Unutma      BuluşmaHamlet      Largo Desolato      Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun      Bay Kolpert      Portakal Çiçeği Suyu      Etna      Hangisi Babası      Çiçu      Beautiful Burnout / Süpernova      Ölümüne      Rosenbergler Ölmemeli      Otobüs     


Tiyatro Kursu Başlıyor!
1 Mayıs'tan itibaren her ÇARŞAMBA Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
Tiyatro Maydanoz, Nazım’ın Kadınları ile Sahnede
Tekin Deniz: Dümbüllü kavuğunu kimseye devretmedi

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |  ..