| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |

Oyun Hakkında Yorumlar
Vişne Bahçesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları

Başlangıç Yılı : 2008

Puan : 4.18 / 10    
Merak Edenler : 858 kişi


Paylaş      
Kadro :
Yazan: Anton Çehov
Çeviren: Belgi Paksoy
Yönetmen: Ali Taygun

Oynayanlar:
Jülide Kural
Ceysu Aygen
Zeynep Özyağcılar
Salih Sarıkaya
Yıldıray Şahinler
Tolga Yeter
Ali Taygun
Dinçer Çekmez
Süeda Çil
Tankut Yıldız
Funda Köseoğlu
Metin Çoban


Oyun Hakkında :
Anton Çehov’un 1904 yılında yazdığı Vişne Bahçesi, Rus toprak aristokrasisinin çözülüş sürecinde, bir zamanlar kölesi oldukları toprakların yeni sahibi olmak için çabalayan kesimle, çalışmayan ve yaşamın ekonomik, toplumsal, siyasal değişimini kavrayamayan kesimin karşı karşıya gelişlerini ele alıyor.

Oyunun yönetmeni Ali Taygun, Vişne Bahçesi’ni şu sözlerle anlatmakta: “19. yüzyılın ‘gurub vaktinde’ bir sınıf gider, yerine bir başkası gelir, daha bir başkasının da onun yerine gelişinin şafağı ağarırken, bir garip Çehov, değişen ve değişmeyecek olanı harmanlayıp ‘zamanın kısa özetini’ bize takdim ile veda ediyor. Biz, yüz yıl sonra, kendi yurdumuzda, yıkılan Erenköy köşklerini, kurulan siteleri, ‘68 kuşağının gençlerini hatırlayarak bir başka vedanın hüznünü yaşıyoruz. Ve hasretle selamlıyoruz o ‘hakikat yolcusu’nu. Kimseyi suçlamayan, kimseyi aklamayan; sahih olanı sunup, hükmü seyirciye bırakan o büyük dram yazarını...”


Fotoğraf ve Videolar :Yorumlar

ahmet ayaz yılmaz - ( 3/5/2009 )
bu gece izledim ve bi tiyatro öğrencisi olarak oldukça başarılı ve kendi adımada verimli buldum... emeklerine sağlık

esra - ( 3/9/2009 )
Sakin bir oyundu Yıldıray Şahinler hayranı olan benim için cok güzel bir oyundu.Yıldıray Şahinlerin olduğu her oyunu izlerim kendisini oyun öncesi yakından görme şansım oldu nasıl mütevazi nasıl alçak gönüllü bir insan

furkan - ( 3/11/2009 )
çok güzel mükemmel bir tiyatro iyi eğlenceler


Barış - ( 2/20/2009 )
oYun güzel di iiydii... daha fazlası diildi ama.. daha güzel olabilrdi!! seyiriden hiç denecek kadar az reaksiyon alındı.. ama yinede izlenmeli !!

Bülent Tandoğan - ( 2/21/2009 )
Vişne bahçesi ile ilgili yorumlari okudumda acaba başka bir oyuna mi gittim diye düşündüm.Bence oyunun konusundan sahneye konuluşuna ve tüm oyuncularina kadar her şey iyiydi ama Ümraniye sahnesinin akustiği için aynı şeyi söyleyemeyeceğim ,sahnede yankı olduğu için oyuncularin birraz daha öne gelerek oynamaları gerekiyor bence.
Oyun sıkıcıydı(konu?),hareket yoktu,Çehov''un en kötü oyunu yorumlarını okuyunca siz en iyisi vodviller dışında oyuna gitmeyin ,ya da bir macera filmine gidin biz de rahat rahat oyunumuzu seyredelim diyesim geliyor,cunku oyun boyunca yüksek sesle öksüren ,cepten mesaj çeken ve konuşanlaraq sinir oldum.
Tiyatro sadece bir eğlence değldir ciddi bir iştir


estay - ( 2/21/2009 )
bugun ızledım gerçketen oyuncular çok iyiydi ama genel olarak çok sıkıcı idi ve maalesef dolu olan salonda ilk yarıdan sonra 40 kişi kaldı:((

esra - ( 2/18/2009 )
tiyatronun yarısında eşimle birbirimize baktık ve gidelim mi dedik.ikimizde çıkmak istedik.ve ilk defa yaptık böyle bir şeyi.oyuncu kadrosu iyiydi ama tadı tuzu yoktu.

esra - ( 2/17/2009 )
islemedım ama gusele benzıyoooo

gizem - ( 3/1/2009 )
çok sıkıcı


jojikom - ( 3/1/2009 )
Oyunun işlenişi, oyuncuların performansı ve kostümler çok başarılıydı. Tebrikler ve başarılar...

Büşra - ( 2/26/2009 )
sınfca izledk oyuncular iyiydi fakat cok sıkıcıydı ölüodm yaa:(

sıkkın - ( 2/28/2009 )
bende bugn gidicem bakalım nasıl izlediimde de yorum yazcam :P

aslı - ( 3/20/2009 )
jülide kural sen mükemmelsin oyunda öyle

yas - ( 3/19/2009 )
bu kadar mı kötü sahnelenir?

seyhan - ( 3/29/2009 )
Tiyatro oyunlarını ASLA terk etmem. Mümkünse kötü bile olsa izlerim, çok kötüyse 1. perdeden sonra arada çıkarım (en fazla 3 defa oldu)ama bu oyunda sıkıntıdan patladım, çok çok kötüydü. çıkmamak için çabaladım bekledim bekledim bekledim ama dayanamayıp ara bile olmadan 1. perdede salondan çıktım.
Ayrıca oyuncular sanki bizimle dalga geçiyormuş gibi oynuyorlardı, sanki sokaktan birilerini toplamışlar bu sözleri ezberle istediğin gibi oyna demişler.
Çok ciddiyim HAYALKIRIKLIĞI yaşadım...


melis - ( 3/26/2009 )
o dönemin koşullarıyla ilgili bilgisi olmayan bir kişinin oyuna yeterince ilgi gösterebileceğini sanmıyorum çünkü oyun belli bir dönemde yaşanan sorunlar çerçevesinde anlam buluyor bu yüzden oyunu izlemeden önce oyunun yaşandığı dönemle ilgili araştırma yapmanızı tavsiye edebilirim çünkü çoğu izleyici bunlar burda ne anlatıyor havasında esneyerek izlediler bu oyunu .ben sosyoloji mezunu olduğum için o dönemle ilgili bilgim vardı bu yüzden oyunu çok başarılı buldum oyuncular her zamanki gibi harikaydı özellikle jülide kuralın oyunculuğu oyundan hiçbir şey anlamayanları bile büyüledi enerjisi bir an bile düşmeyen çok başarılı bir oyuncu kendisi .

Kitkurd - ( 4/21/2009 )
Sıkıntıdan patlamak için bire bir
boş, kof, yapmacık, derinliksiz bir oyun
Sanatçıların çabasına yazık, oyunu kurtarmak için ellerinden geleni yapıyorla ama boşuna.


merve - ( 4/29/2009 )
güzel ama çok sıkıcıydı

burak - ( 4/29/2009 )
bugun sınıfça gıttık ben böle bişey gormedım hoca olmasa cıkıp gıdıcektım çok sıkıcıydı ama tamamen ızledım mecbur ama son 2 perde telefonumda pes08 oynuodum

erdem - ( 5/2/2009 )
bu akşam gittim. gayet güzeldi oyun. dramı ve komediyi tam dozunda ayarlamışlar, tam bir cehov''du yani. oyuncular da gayet iyiydi.

bu arada, bu oyunda sıkıldığını söyleyen arkadaşlara "recep ivedik"i tavsiye ederim, cehov size birkaç numara büyük gelir....


jale - ( 5/6/2009 )
ali arkadaşım oyunun gösterimi bitti şehir tiyatrosu sezonu kapattı üzgünüm


ali - ( 5/4/2009 )
arkadaşlar ne zamana kadar gösterimde olacak bu oyun bilgisi olan var mı ?

şebnem - ( 12/24/2008 )
iyiydi ya.aslında başları çok sıkıcıydı ama gittikçe insanın aklında bir fikir oluşmaya başladı özellikle o zamanın politik durumunu gerçkten çok iyi eleştiren bir tiyatro.oyuncular bunu gerçekten çok iyi yansıtmış..

ankara babası - ( 12/13/2008 )
ben kitabını okumaya çalıştım ama olmadı çok karışık bi kitap

dilara yiğit - ( 12/14/2008 )
oyun berbat işlenmiş. oyuncular çok ani hareket ediyorlardı. anlamsız ve gereksiz tepkiler işlenmişti.

melike - ( 12/14/2008 )
ben bu hikayenin kitabını okudum ve sonra tiyatrosuna gittim ve muhteşem bayıldım:)


pinar - ( 12/1/2008 )
abarti milliyetcilik yorumlarini dikkata almayiniz bu yorumlari okuyan sevgili tiyatro sever dostlar..Anton Cehov''un herhangi bir eseri ici bos diye nitelendirilir mi hic?? elbette cok degerli yerli yazarlarimizin oyunlari var fakat elma ile armut birbirine karistirilmamali..

M.Salih Dölen - ( 12/1/2008 )
İnanılmaz yavaş, inanılmaz manasız bir ıyun. Yerli yazarların muhteşem eserleri varken böyle basit bir konunun abartılı bir şekilde işlenmesini anlamış değilim. Çok sıradan bir oyun.Sol yazarların anlamsız oyunlarından birisi. Paranıza yazık olur. Oyuncular elinden geleni yapsada eserin içi boş.Yazık sahne kostümlerine ve dekorlara verilen paralara.Bu oyun sahneye konmasada olurmuş.Zaten ikinci perde de salonun yarısı boşalmıştı.

pinar - ( 11/30/2008 )
tempo gayet yuksekti,1 dakika bile oyundan kopmadim,oyuncularin performanslari gayet basariliydi..oyun komedi unsurlari da icerse de aslinda trajedi izliyoruz..oyundan ciktiktan sonra doyurucu bir oyun izlemenin hazziyla hala oyunu ve oyunculuklari dusunmeye devam ediyorsunuz..

FATMA YILDIZ - ( 12/7/2008 )
Oyuncular ve kostümler çok güzeldi.Ama konu biraz ağırdı.En azından bana hitap etmiyordu diyeyim.

tuğçe akın - ( 12/7/2008 )
sıkıcıydı üzgünüm. ama oyunculara diyecek yok!!

Selahattin AYVACIOĞLU - ( 12/7/2008 )
1960dan (Anayasayı karıştırmayayım) beri Türkiyede yaşanılan sonradan görmelerin zaferinin Çehov yorumu. "Ulan sen mi büyüksün ben mi büyük, alacağın olsun İstanbul" feryadıyla şantiyede çöp gibi yaşayıp müteahhitliğe uzanan hayat yolculuğu olan büyüklerimizle(!) oldukça bağdaşan bir oyun! Oyun ve oyuncuların kalitesi hakkındaki yorumlar için insaflı olmak lazım! Eleştiriler yapıcı olmalı. Şehir Tiyatrolarına saygı! Sedirler rahat olmalı, geç kalmanın cezası bu olmamalı :)

- ( 12/7/2008 )
oyuncular mükemmeldi ama konu sıkıcıydı.


RuGzO - ( 12/2/2008 )
Valla Oyunu İzledim öncelikle oyunculara canı gönülden teşekkür ediyorum..FAKAT.. beğenmediğim birşey oldu üzlülerek söylemek istiyorum..Tiyatroda Bana göre oyuncu oyunla özdeşleşmesi lazım bu oyun sanki öylesine oynanmak için çeviri yapılmış gibi.. Şunu Söylemeliyim Sürekli Tiyatroya giden birisi olarak konusu bence en kötü oyunlardan biriydi benim için.. Bazıları olaya tiyatroda gülmek için yorum yapar hanii gittikte gülemeden geldik gibi .. tiyatroya 15 yıldır giderim ve şunu söyleyim konu seçimi çok kötü oyuncular ise onlara verilen konuyu çok iyi temsil etmişler çok iyi oynuyorlar..

anlamiyorum - ( 12/2/2008 )
evet türkiyede çok farklı görüşler var buna katılıyorum ... birileri oyun için İYİ DEMİŞ BİRİLERİ KÖTÜ ya arkadaşlar gerçekçi olalım lütfen öncelikle şu bir gerçek TİYATRO SANATÇILARI GÜZEL OYNUYORLAR Bu tartışılmaz bir gerçek OYUNA Gelecek olursan evet kötü bir konu ve kötü seçim bence ben bir reklamci olarak net bir şekilde söylüyorum bu oyun fazla izleyici toplamaz çünkü isanlar birinci perdeden sonra gitti kalanlar acaba dedi ikinci perdede belki iyi olur ama çıkanların surat ifadeleri memnuniyetsizliği belirtiyordu... SÖZÜM HANİ ÇOK GÜZELDİ diyenler varya kendinizi kandırıyorsunuz yada birileri kırılmasın diye içinizdekileri söylüyorsunuz.. GERÇEKÇİ OLALIM.. insan içinden geleni yazmalı

M.Salih Dölen - ( 12/4/2008 )
Anton Cehov''''un herhangi bir eseri ici bos diye nitelendirilir mi hic? Pınar Hanım, tabiki değerlendirebilir.Çehov insanüstü bir varlık değildir.Onunda kötü eserleri vardır.Bu da onlardan birisidir.Aşırı milliyetçilik olsaydı bu oyuna gidermiydik hiç.Fikirleriniz sadece oyun üzerine olsun, eleştirenleri eleştirmek sizin hakkınız değil.Herkesin görüşü kendisinedir.Bu yorum sayfasının ilerki günlerde nelere şahit olacağını daha iyi anlayacaksınız.Mühim olan sonuçtur.

çoşkun öz - ( 12/5/2008 )
güzel bir oyun yer yer sıkılabiliyorsunuz ama gene iyi oyunculuklar var oyunda. fakat yukardaki oyuncu listesine baktığımda oyunda izlediğim kadrodan eksikler vardı. acaba rolleri az olduğundanmdır bilmiyorum ama lütfen emeğe saygı gösterelim. ben burdan yazmak istiyorum isimlerini ve hepsini tebrik rdiyorum.

YAŞA: Özgürefe ÖZYEŞİLPINAR
YOLCU: Okan PATIRER
İSTASYON ŞEFİ: Göksel ARSLAN
POSTA MEMURU: Nihat ALPTEKİN
KONUKLAR: MELİSA DEMİRHAN - BURCU ÇOBAN

ve bütün ekibi kutluyor. bence başarılı bir oyun olmuş.
saygılarımla


Demir Kordeniz - ( 11/27/2008 )
Oyun oldukça keyifle seyredilecek nitelikte alışıla gelen Çehov yorumlarının çok dışında başarılı bir yorumla sahnelenmiş. Öncelikle yönetmeni ve tüm emeği geçenleri kutlarım. Yalnız yukarıdaki oyun bilgisini kim hazırladıysa lütfen eline oyunun bir kitapçığınıda alıp oynayanlar arasındaki eksik isimleri tamamlasın emeğe saygısızlık etmeyelim rica ederim. Ben elimdeki kitapçıkla karşılaştırınca oldukça eksik bir liste yazıldığını üzülerek gördüm. Gereğini yapacağınıza hiç şüphem yok. Teşekkürler...

neslihan çakıner - ( 11/6/2008 )
Beklemediğim şekilde iyiydi.Tamda izlemek istediğim gibi bir çehov oyunu izledim,her şey olması gerektiği gibiydi.Çehov''u anlayan bir oyundu.sıkılarak izlerim diye düşündüğüm ama çok büyük keyifle ayrıldığım mükemmel bir oyundu.emeği geçen herkezin eline sağlık...

Gözde E. - ( 11/7/2008 )
Oyun durağan, konu var ama hareket yok. Çok sade bi anlatım ve çok düz bir sunum...
Oyuncular çok başarılı; oyunun durağanlığını, yalınlığını, hatta bazı zamanlardaki sıkıcılığını büyük oynayarak kapatabiliyorlar.
Kostümler çok şık! Canan GOKNIL gene şıklığını konuşturmuş...
Dekor, son derece yalın; örneğin nerde PALTO adlı oyundaki dekor zenginliği, nerde eski oyunlardaki ihtişam...
Bu yıl gittiğim ilk oyun sonunda çok kötümser olmak istemiyorum ama; geçen seneki izlenimlerimin üstüne bu oyun da eklenince sanki seyircileri Şehir tiyatrolarından uzaklaştırmaya çalışıyorlar!!!
Dilerim gelecek hafta "Size Öyle Geliyorsa Öyledir" adlı oyundan sonra daha güzel şeyler söyleme fırsatı yakalarım...


Damla Yıldız - ( 11/2/2008 )
Geçen yıl Anton Çehov''un yazdığı Üç Kız Kardeş Tiyatrosuna gittim.Eserini çok beğendiğim için Vişne Bahçesi''ni de merak ettim.Oyun mükemmeldi.Oyuncuların performansına diyecek yok.Tüm oyunculara başarılar dilerim.Yönetmeni de tebrik ederim.

- ( 11/18/2008 )
Çok beğendim, Oyuncu performanslarına ve kostümlere bayıldım..

ASLI KAÇAROĞLU - ( 11/21/2008 )
ÇOK GÜZEL BİR TİYATRO


Tanya - ( 11/11/2008 )
bence oyun konusunu çok güzel anlatmış oyuncular ise çok iyiydi.tabii bizim toplumumuzun tiyatro anlayışı çok farklı...her tiyatroda lüküs hayat gibi gülmekten yere yatcaklarını sanıyorlar.ben vişne bahçesine gittiğimde salon dopdoluydu.yer olmadığından sandalyeye oturdum.ikinci perdede ise salonun yarısı gitmiş...şakamı bu?bu bir sinema değilki bu oyuncuların canlı performansı.beyenmediysen bile oyuncuya saygın olucak arkadaşım arkamda görme engelli üç veya dört kişi vardı oyunu sonuna kadar dinlediler sonra yürüyerek evlerine gittiler.demek istediğimi anlamışsınızdır umarım...

kamil inceli - ( 11/10/2008 )
Çehov''un oyunları gerçekten çok sıkıcı.Kitablarınıda okurken çok sıkılıyordum.Merak ettiğim için gittim ama sadece 1.perdeye kadar dayanabildim.....

selin hazal - ( 11/7/2008 )
bn bu oyunu izledim harika bir oyun.. arkadaşlarımın çoğu beğenmedi ama bn bayıldımmm. süperdi oynayanlara ve yönetenlere çok teşekkür ediyorummm..

- ( 11/13/2008 )
süper ama sıkıcı


faruk - ( 11/14/2008 )
''süper ama sıkıcı''...allahaşkına! Ya süper değildir. yada sıkıcı.

erdemmm - ( 11/16/2008 )
bence oyun çok sıkıcıydı. hareketlilik bekliyorsunuz acaba olacak mı diye her an ama malesef. pek tavsiye edilecek gidin diyebileceğim bi oyun değildi doğrusu.

Ahmet M. Güneş - ( 2/11/2009 )
Oyunu gerçekten çok beğendim.
Gerek Oyuncuların performansı gerekse de kostümler etkileyici idi.
Tüm tiyatroseverlere bu oyunu izlemelerini şiddetle öneririm.


ezgi sadak - ( 1/4/2009 )
bence bu kitap çok saça ve anlaşılması zor olan bir kitaptır yani ben bu kitadı beğenmedim

ulviye - ( 1/4/2009 )
süperdi bz bgn okulca gittik

esra - ( 1/4/2009 )
bn bugün gitim süperdi ya oyunculr spr filandı bz okulca gittik

gökhan fikret sabuncu - ( 1/7/2009 )
oyun şehir tiyatrosunun izlenilmesi gereken oyunlarından ben yıllardır tüm oyunları izlerim iyi bir izleyici olduumu düşünüorum..yukarıdaki eleştiriye kafam takıldı ben oyunda en çok yıldıray şahinler ve zeynep özyağcıları sevdim çok doğallardı er anı düşünülmüş ve çalışılmış rollerdi.ne diyeceğimi şaşırdım..

gönül - ( 1/8/2009 )
oyuna hafta sonu gidicem henüz gitmedim ve gitmeden önce yorumları okumak istedim fakat burdaki yorumlara göre hareket edilmeyecegini anladım ben en iyisi hafta sonu gidip oyunu izledikten sonra bende yorumumu ekleyeceğim...sağlıcakla kalın:)

cristaller - ( 1/10/2009 )
kesinlikle oyun sıkıcı degildi ....
kesinlikle " çok " sıkıcıydı.......


cüneyt y. - ( 12/25/2008 )
Çok Yaşa Komedi ve Üç Kız Kardeş facialarından sonra bir daha Çehov oyunu izleyebileceğimi düşünmüyordum ama, açıkçası Jülide Kural’ı sahnede izleme fikri çekici geldi.
Diğer oyunlardaki kadar hayal kırıklığına uğramadım fakat, Ali Taygun’dan daha iyi bir oyuncu yönetimi beklerdim. Jülide Kural ve Ali Taygun dışında, diğer önemli rolleri oynayan oyuncular o kadar kötüydü ki… Hele Zeynep Özyağcılar ve Ceysu Aygen… Şimdiye kadar gördüğüm en yapmacık ve abartılı oyunculuklar, diyebilirim rahatlıkla. Z. Özyağcılar’ın yalandan ağlamaları, abartılı ve itici asabi hallerine sinir oldum doğrusu. C. Aygen de 17 yaşındaki bir kızdan ziyade, çocuk taklidi yapan bir kadın gibiydi. Sevimli değil, itici… (Heidi’yi oynasa, uygun olurdu bu halleri ama…)
Dekor ise çocuk oyunu dekoru gibiydi. Özensiz ve uyduruk…
Ali Taygun’dan daha iyi bir “veda” oyunu beklerdim. Kesinlikle çok daha iyi olabilirmiş.
Ama yine de sırf Jülide Kural için izlenebilir. (Yapmacıklık sınırlarını zorlayan diğer oyunculara dayanılabilirse tabii…)


dilara bozkuş - ( 1/16/2009 )
oyuncular başarılıydı ama konu yoktu. Sıkıcıydı yinede oyuncuların emeklerine saygılıyız.

kadir ve jülide hayranı gürkan - ( 1/14/2009 )
tiyatroyu çok beğendim yıldıray şahinleri çok sıkıcı buldum ama sırf jülide kural için izlenir kızlar yapmacıktı jülide kural çok iyiydi kadir inanırın basına yakalanmaması için arkalarda oturduğunu biliyorum kadire hörmetimle 2004 den beri beraber olduğunuzu biliyorum kadir abi elini çabuk tut valla kaçıcak


koray - ( 1/13/2009 )
oyuncuların emeğine saygı gösteriyorum onlar başarılıydı ama oyun senaryo gereği çok sıkıcıydı....

buldozer - ( 1/13/2009 )
oyuncular başarılıydı önemli olan bu oyuna emek vermiş olmaları fakat oyunun konusu sıkıcıydı oyuna gitmek isteyen arkadaşlar ilk olarak düşünmeleri bayağı düşünün diyorum.

ömer - ( 1/22/2009 )
oyununuzu çok beğendimbiz ortaokul öğrencisiyiz oyununuzu çok beğendik

asuman - ( 1/22/2009 )
tiyatroyu çok beğendim oyununuzda başarılar
yaralı - ( 10/24/2009 )
ya bu çok güzel süperr başarılarınızın devamını dileriz

elanur - ( 11/6/2009 )
bence harika çççooooooooook beyendim harika kısaca süper

- ( 10/15/2012 )
yıllardır tiyatroya giden biri olarak, inanılmaz sıkıcı bir oyun..izleyen koltukta oynayan sahnede bayıldı desem yeridir.. 3 bucuk saat sürdü oldukca duragan ..içim bayıldı

hamiyet - ( 11/17/2012 )
sonuna kadar dayana bilen seyirciye ödül verilmeli.1.perdeden sonra boşalıyor salon.şiştim resmen bunaldım,ha gayret ha gayret,sabır,ayıptır ,otur .....

Marlinmarin - ( 12/9/2012 )
Cok ama COk sıkıci ne russ ruhunu yansıdı ne o oyunun bir ruhu vardı yani anlamadan bilmeden yapılmış bir oyun boşa harcanan para cok ama cok üzüldüm bence siz russ olmadan russ yazarlara girmeyin sonuc ayne olur

oner - ( 12/10/2012 )
ENGİN ALKAN nın yönettiği Muhsin Ertuğrul sahnesinde izledim. Ben sadece yüzlerin beyaza boyandığı eski kostümlerin giyildiği sahnede günümüzün taytlı ve günlük kıyafetli oyuncularının gayet normalmiş gibi oynamalarını anlayamadım. Tek oyuncu tek sahne ile oynanmamalı.

hakan - ( 1/17/2013 )
oyun ile ilgili yorumları okuduğumda tüm şevkim kırıldı,hatta ayaklarım geri geri gidiyordu.Ama eşimin ısrarı sayesinde gitmeye karar verdik.listemizde bir oyundu ve görmek istedik,iyiki de öyle yapmışız.Engin Alkan gerçekten çok iyi ve doğal, çehovun oyununu bile renklendirmiş ve sıradanlıktan çıkarmış,ilizyonist tiyatro sanatçısı :) Işıl Zeynep Tangör muhteşemdi. oyunun enerjisi dönem dönem düşse de sıradan bir konu olağanüstü oyunculuklar ile muhteşem anlatıldı.kesinlikle tavsiye ederim,yorumlara aldanmayın, pişman olursunuz ,ne de olsa Çehov oyunu :) iyi seyirler

Ali Erim ERDEM - ( 1/19/2013 )
çok ama çok sıkıcıydı oyun terk etmek adetim değildir ama her dakika saate baktım bitmesine ne kadar var diye.

- ( 5/22/2013 )
harika bir oyun bayıldımm gitmeyenler için tercih ederim

serap yeşildal - ( 1/5/2014 )
4.ocak 20l4 de izledim ve birbuçuk saat olan l.perdenin bitmesini zorlukla bekledik ,yukarıdaki yorumlardan biri tam nokta koymuş evettt oyuncular zorla oynuyor gibi sesleri zorla duyuluyor ve dioloğlar arası uzun esler var bütün rus edebiyatını hemen hemen okudum sakın geçmişte kaldı demeyin ogünlürü bilmeden bugünü anlayamaz ve yorumlayamazsınız .gezi ile avm ler arasındaki farkta burda iste bence,GİBİ DEĞİL OYUNCULAR ZORLA OYNUYORLAR

Tayfun K - ( 3/11/2015 )
Merhabalar ,
Oyunu ailecek Kadıköy de izledi.7/3/15
tarihinde Oyun Çok güzeldi.Oyunculuklar da harika.Sitedeki yorumlara baktığımda bilet aldığıma pişman
olmuştum.Ancak Oyunu izlediğimde
Oyuncuların performansına hayran kaldık.Kostümle de çok güzeldi.Tebrikler
kesinlikle Tavsiye ederim.
Oyuncuların Hakkı yenemez.
Sonunda da ayakta alkışladık.Fiankde çok güzeldi...


Bu Oyun Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 395
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

Vişne Bahçesi      Son Duruşma      Gurbet      Maskeliler      İnek      Balıkesir Muhasebecisi      Rahat Yaşamaya Övgü (Brecht Kabare)      Cesaret Ana ve Çocukları      Canavar Sofrası      Bavul Hikayesi      Saatleri Ayarlama Enstitüsü      Değiştirilmiş Çocuk (Çocuk Oyunu)      Bir Şubat Gecesi (Çocuk Oyunu)      Uyarca      Küçük Genny Efsanesi      4 Artı 4      Küçük Hayalet (Çocuk Oyunu)      O Güzelim Kaymaklı Dondurma Rengi Elbise      Irk Bitig      Deri Ceket      Bir Tavsiye Mektubu      Şah Mat      Kaset      Bana Bir Picasso Gerek      Aşk Heryerde      Akıl Defteri      Baş Belası      Bu Can Benim Kime Ne?      Deli Bayramı      Asiye Nasıl Kurtulur?      Ay Işığında Cinayet      Yeşil Papağan Limited      Gülüşlere Yolculuk (Çocuk Oyunu)      Resmi Geçit      Kumsal      Yamalı Bohça (Meddah)      Müfettiş      Marx'ın Dönüşü      Bu Da Benim Ailem      F451     


Tiyatro Kursu Başlıyor!
1 Mayıs'tan itibaren her ÇARŞAMBA Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
Tiyatro Maydanoz, Nazım’ın Kadınları ile Sahnede
Tekin Deniz: Dümbüllü kavuğunu kimseye devretmedi

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |  ..