| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |

Oyun Hakkında Yorumlar
Bu Can Benim Kime Ne?

Bursa Devlet Tiyatrosu

Başlangıç Yılı : 2007

Puan : 1.20 / 10    
Merak Edenler : 192 kişi


Paylaş      
Kadro :
Yazan: Brain Clark
Çeviren: Filiz Ofluoğlu
Yöneten: Mehmet Gökçer
Dekor Tasarım: Şirin Dağtekin
Giysi Tasarım: Şirin Dağtekin
Işık Tasarım: Ali Karaman
Yönetmen Yardımcısı: Serdar Seçkin
Asistanlar: Erem Nalcı
Sahne Amiri: Sedat Parlakgün

Rol Dağılımı
Betül F. Gökçer
Pınar Saner
Ezgi Yentürk
Levet Aras
Turan Günay
Serdar Seçkin
Meltem Yücesal
Yasemin Şener
Hafize Gün
Erem Nalcı


Oyun Hakkında :
Yaşam doğumla başlar. Ölümle son bulur (mu?). hayatın sona ermesi; kalbin durması, beyin fonksiyonlarının bitmesiyle mi gerçekleşir sadece. Özgürlüğün olmadığı bir yaşam gerçek bir yaşam sayılabilir mi?
Bir tarafta Hipokrat yemini etmiş ve ne pahasına olursa olsun hastasını yaşatmak için çaba sarf eden bir doktor; diğer tarafta geçirdiği trafik kazası sonucu bütün vücudu felç olan ve hayatını sona erdirmek isteyen bir heykeltıraş.
İki değer çatışması. Hayatla ölümün eşdeğerde olduğu noktada yaşam hakkı bireyin elinde3 midir? Yoksa ne pahasına olursa olsun hayat devam mı etmeli!
Havucun biri yürüyüşe çıkmış. Yolda jaguar kullanan bir soğan ona çarpmış. Havuç hastanede kendine gelince doktora sormuş: “İyileşecek miyim?” Doktor da: “Evet ama ömür boyu zerzevat kalacaksın” demiş. Havuç olmak veya yaşam boyu zerzevat kalmak…
Kararı sizler vereceksiniz.


Fotoğraf ve Videolar :

Yorumlar

melike - ( 2/9/2009 )
Bu oyun İstanbul da gösterime girecek mi?

sinem gökalp - ( 2/1/2009 )
ya ben bu oyunu nerde ve hangı tarılerde izleyebılırm yardımcı olursanız sevınırm

Menekşe Göktaş - ( 1/29/2009 )
bu can benim kime ne tam uymuş ismine yakışır bi eser olmuş...Yaşamayı seçmek gibi ölümü seçmek de insanın doğal haklarındandır saygı duyulması ve insanı insan yerine koymanın başarılı bir şekilde sergilendiği güzel bi yapıt.

özden - ( 2/18/2009 )
oyun muhteşemdi..

uğurcan kütükçü - ( 2/26/2009 )
ben bu tiyatroyu çok beğendim.mükkemmel bir tiyatroydu ve bu tiyatroyu canlandıranlar büyük bir başarı sarfetmişler hepsine başarılar dilerim felçli olduguna dair tiyatroyu canlandırken ellerini hiç oynatmadı bravooo 10 puann

silan - ( 3/6/2009 )
bu oYUNA GEÇEN SENE GİTMİŞTİM GÜZEL OYNLARDAN BİR TANESİ=)

MURAT Kara - ( 4/4/2009 )
Bizlerden birilerinin ve bizim dramalarımızı konu edinen bir oyun olmasını dilerdim. O bile çeviri, Bursa AVP, komedi ve dram oyunlarını İngiliz oyunlarından öykünür. Böyle bir geleneği vardır.

Bu Oyun Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 258
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

Bu Can Benim Kime Ne?      Deli Bayramı      Asiye Nasıl Kurtulur?      Ay Işığında Cinayet      Yeşil Papağan Limited      Gülüşlere Yolculuk (Çocuk Oyunu)      Resmi Geçit      Kumsal      Yamalı Bohça (Meddah)      Müfettiş      Marx'ın Dönüşü      Bu Da Benim Ailem      F451      Van Gogh      Çatışmalar      Derviş ve Ölüm      Gagarin Sokağı      Sürmanşet      Onlar Ermiş Muradına      Çizgi      Fikriye ve Latife - Mustafa Kemal'i Sevdim      Naapmışsın Sen ?!?      Ferrari'ye Aç Bilge      Othello      Üç... İki.. 1000      Karanlık Korkusu      Apartman      Evridike'nin Çığlığı      Kabare      Bayrak      Striptiz      Çıkmaz Sokak      Palyaçolar Sirki (Çocuk Oyunu)      Aşık Mısın Sen?      Altı Haftada Altı Dans Dersi      Yarası Olana      Coriolanus      Leonce ile Lena      Sen Olmasaydın      Peer Gynt(Per Günt)     


Tiyatro Kursu Başlıyor!
12 Şubat'tan itibaren her PAZARTESİ Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
Tiyatro Maydanoz, Nazım’ın Kadınları ile Sahnede
Tekin Deniz: Dümbüllü kavuğunu kimseye devretmedi

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |  ..