| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |

Oyun Hakkında Yorumlar
Deri Ceket

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları

Başlangıç Yılı : 2008

Puan : 2.34 / 10    
Merak Edenler : 204 kişi


Paylaş      
Kadro :
Yazan: Stanislav Stratiev
Yöneten: Arif Akkaya
Çeviren: Özdemir İnce
Dramaturg: Arzu Işıtman
Dekor Tasarımı: Gamze Kuş
Kostüm Tasarımı: Nihal Kaplangı
Işık Tasarımı: F. Kemal Yiğitcan
Efekt Tasarımı: Ersin Aşar
Animasyonlar: Cem Ulu

Oyuncular
Memur - Yetkili: Hikmet Körmükçü
Dilbilimci: Yiğit Sertdemir
Dilbilimci’nin Çocukluk Arkadaşı: Cengiz Tangör
Dilbilimci’nin Çocukluk Arkadaşı: Can Ertuğrul
Yol Arkadaşı: Yeliz Gerçek
Asansördeki Adam: Ertuğrul Postoğlu
2. Berber- Koyun Kırkan Memur-Ocaktan Sorumlu Memur-Kameraman: Nevzat Çankara
1. Berber- Sayım Yapan Memur-Köylü-Muhabir: Selçuk Yüksel
Asansördeki Adamın Karısı: Güneş Doğan
Ev sahibesi: Melahat Abbasova
Asansördeki Adamın Oğlu: Yağız Pala


Oyun Hakkında :
Arif Akkaya tarafından yönetilen oyunda, bir yandan bürokratik işleyişin labirentinde kaybolan idealist bir öğretim görevlisinin trajikomik durumu anlatılırken, diğer yandan da var olan bürokratik yapı içindeki toplumsal ve bireysel yozlaşma hicvediliyor.

Fotoğraf ve Videolar :


Yorumlar

ahmet kakırman - ( 12/4/2008 )
Oyunu seyrettim.Oyunun ne kadar mükemmel bir oyun olduğu,cümlelerle tarif edilemez.Fırsatı olan varsa bu oyunu mutlaka izlesin. 2. hatta 3. kez izlemek isteyeceğinizden eminim.Garanti...Emeği geçen herkese teşekkürler.Saygılar.

alper evcen - ( 12/16/2008 )
guzel bir konunun oldukça kötü işlendiği saçmasapan diyologlara sahip bir oyun..
her ne kadar oyuncuların performansı guzel olsada bu ne yazık ki oyunu kurtarmaya yetmemis..
ben izlerken oldukça sıkıldım...


Serap - ( 12/22/2008 )
Oyuncuların mükemmel performanslarına rağmen oyunu çok ağır ve sıkıcı buldum.. Dekor olarak kullanılan kapılar üzerime üzerime geliyor gibi hissettim..emeği geçen herkese teşekkür ederim ama maalesef oyun çok kötüydü.

EMRAH - ( 2/8/2009 )
SÜPER BİR OYUN.HERKES İZLEMELİ HİKMET KÖRMÜKÇÜ YİĞİT SERTDEMİR VE YELİZ GERÇEK MÜKEMMEL.CENGİZ TANGÖR ZATEN BİR ÜSTAD.BU OYUNDA GICIK BİR TİPLEMEYE CAN VERİYOR.ÖYLE GÜZEL OYNUYORKİ GERÇEK SANIP DÖVESİM GELDİ.

Aykut Karabacak - ( 2/11/2009 )
Anlatmak istediğini gerçeklikten koparak anlatmaya çalışan ve bu nedenle çok zorlama gibi görünen, sıkan ve hatta kimi zaman bıktıran bir oyun. Her iki oyunda da ana tema aynı ama işleniş çok çok farklı; Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz''ı 1,000 kere izleyin ama bu oyunu 1 kere dahi izlemeyin.

hakane - ( 1/26/2009 )
oyuncular gayet iyiydi ama oyunda sanki birşeyler eksik gibi geldi.belkide pek beklentilerimi karşılamadığı için çok büyük zevk vermedi bana.yinede seyredin derim

didems - ( 1/10/2009 )
tiyatrodan anlayan her tiyatro sewerin beğenebilceği bi oyun.izlemeye değer. oyuncuların performansı zaten tartışmasız tam puan.anlamayanların isee zaten yorumu ortadaa ağırr we sıkıcı...

M.Salih Dölen - ( 1/12/2009 )
Günümüzde bile hala devam eden anlamsız bürokrasinin yıkılmasının ne kadarda zor olduğunu anlatan ancak düşündüren bir komedi.Bürokrasi dünyanın her ülkesinde aynen devam ediyor tek bir farkla batıdan doğuya giden bir süreç.Konudaki anlatım tam bir Yaşar ne Yaşar, ne Yaşamaz misali.Var olanla yok olanın espritüel karşılaştırılması.Bürokrasiyi yıkmak ne kadarda zor.Demekki bunu başaranlar daha da başarılı oluyorlar.Oyuncuların performansı ve sahne dekorları çok iyi tasarlanmış.Zevkle izlenebilecek bir oyun.

anıl - ( 1/11/2009 )
oyun enerjisi yüksek bi oyundu ve açıkçası beni hiç sıkmadı.oyunculuklar gerçekten mükemmeldi ama oyuna sadece komedi şeklinde bakmadan gidilmesi gerekir çünkü gerçekten çok iyi bir mesaj üzerine kurulmuş.yani kısacası ben beğendim:)

Anıl Ayvalıoğlu - ( 5/2/2009 )
oyunu bugün Haldun Taner''de izledim oyun çok güzel bir oyun çok beğendim sıkılmadan izledim.Oyuncuların performanslarına diyecek laf yok zaten.Fakat ben en önden izliyordum oyunu ve dekorlar sahne kenarındaki perdelerden gözüküyor oyuncular oralardan geçip duruyor bunlar gözüküyor.Sahne teknisyerleri yeterince hızlı değil ışık yanıyor ve onlar koşarak sahneyi terk ediyorlar.Kapı dekorlarının yerlerini değiştirirken sahneden çıkmıyorlar ve kapıların arkasına saklanarak görünmemeye çalışsalarda maalesef başarılı olamıyorlar.Bir de oyuncuların çıkarken dekor taşıması beni rahatsız etti.Sahne teknisyerleri ne güne duruyor.Dekor bana çok sade geldi.Barış Dinçel olsa o asansör öyle mi yapılırdı?Arif Akkaya''nın bu konuya el atması gerekiyor.Müzikleri çok sevdim.Çok güzeldi.Gidin izleyin derim ben.

nergis - ( 5/5/2009 )
Çok güzel bir oyun.Tüm oyuncular çok iyiydi ama Yiğit Sertdemir''in performansı bi harikaydı.Sahne geçişlerinde kullanılan müzikler etkileyiciydi.Yeni sezonda tekrar izlemek dileğiyle..


mL g. - ( 4/29/2009 )
sıkılan arkadaşların hangi ara sıkıldıklarını merak ettim açıkcası. çünkü ben çok eğlendim. tavsiye ederim. hikmet körmükçü ve yiğit sertdemir yine oyunculuklarını konuşturmuşlar.

bora - ( 4/19/2009 )
kültür seviyesi düşük olan insanların anlamadım,iğrençti,oyunun yarısında çıktım......
arkadaşalar oyun olağanüstü güzellikte mutlaka gidin izleyin.


gülşah - ( 3/11/2009 )
süperdi harikaydı tek kelimeyle mükemmeldi

kemal aygün - ( 4/12/2009 )
az kalsın burada okuduğum eleştiriler yüzünden gitmeyecektim. iyiki yazıanlara pek kulak asmadım. gerçekten çok güzel bir oyun ortaya çıkmış. kesinlikle herkese tavsiye ederim. kaçırılmaması gereken bir oyun. ben özellikle dekor uygulamasını sevdim. sürekli bir dinamizim,hareket var. bir dakikası bir dakikasını tutmuyor dekorun. harika.

ismail akar - ( 4/14/2009 )
herkesin gitmesini şiddetle tavsiye ettiğim, sahneyi en güzel kullandığını düşündüğüm tiyatro.

Zeynep Tuvana ORUNCAK - ( 4/8/2009 )
İzlerken "yok artık" dediğiniz ama aslında günlük yaşamda da her bireyin başına gelebilecek garip bir durum mükemmel hicvedilmiş. Hikmet Körmükçü harika.Herkesin emeğine sağlık.Tebrikler.

Tanye EREN - ( 4/8/2009 )
Bugünkü bürokrasi bu kadar güzel anlatılabilir..Çok güzel bir oyun..Emeklerinize sağlık..

miglateyn - ( 4/4/2009 )
sunum için sectigimiz ve arkadaslarla izledigimiz bir oyundu mükemmeldi,oyuncular harikaydı marım bizde sunum yapaken oyunu ii anlatabiliriz


buse aslan - ( 4/6/2009 )
oyunu izledim süper bi oyun bayıldım

Mert Güleç - ( 4/4/2009 )
güzeldi bence izleyin pişman olmassınız komik bir tiyatro

Merve Kar - ( 3/28/2009 )
Oyuncuların performanslarıyla,dekoruyla,müziğiyle,ışığıyla...Her şeyiyle muhteşemdi.Çok bizden bir oyundu.İzlerken ben de dilbilimcisinin yol arkadaşı oldum.Onunla beraber efkârlandım sonra da huzura erdim. :) Bu oyun için emek veren herkese çok teşekkür ederim.Perdelerin hiç kapanmaması dileğiyle de artık yorumumu bitireyim.:)

simge - ( 3/29/2009 )
izledigme pişman oldum zaten yarısında kaçtım igrençti ama yinede emeği geçen herkese teskürler

erkan balcı - ( 10/20/2009 )
oyunu begenmeyen arkadaslara şaşırmamak mümkün degil ya kafaları başka bi yerdeydi yada tiyatro seyircisi degillerdi bana göre herşey harika izlemenizi tavsiye ederim arkadaşlar


cihan tatak - ( 11/10/2009 )
bence güzeldi ama konu cok agır islenmiş.Konuyu anlamak icin mutlaka onceden bilgi sahibi olmak gerekiyor.

özge - ( 11/12/2009 )
eskişehir festivalinde izleme fırsatı buldum. izleyebildigim için kendimi çok şanslı hissediyorum. dekorun mükemmmelliği yanında oyun müzikleri de harikaydı.

ssa - ( 12/12/2009 )
Gitmeyi düşünüyorum komikmi?


tennur kasap - ( 12/30/2009 )
Oyunu çok beğendim.Mükemmeldi.Müziklerine hele bayıldım.Konunun ilenişi harikaydı.Herkesin görmesini tavsiye ederim.Oyuncuları çok tebrik ediyorum..SEVGİLER.....


Bu Oyun Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 891
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

Deri Ceket      Bir Tavsiye Mektubu      Şah Mat      Kaset      Bana Bir Picasso Gerek      Aşk Heryerde      Akıl Defteri      Baş Belası      Bu Can Benim Kime Ne?      Deli Bayramı      Asiye Nasıl Kurtulur?      Ay Işığında Cinayet      Yeşil Papağan Limited      Gülüşlere Yolculuk (Çocuk Oyunu)      Resmi Geçit      Kumsal      Yamalı Bohça (Meddah)      Müfettiş      Marx'ın Dönüşü      Bu Da Benim Ailem      F451      Van Gogh      Çatışmalar      Derviş ve Ölüm      Gagarin Sokağı      Sürmanşet      Onlar Ermiş Muradına      Çizgi      Fikriye ve Latife - Mustafa Kemal'i Sevdim      Naapmışsın Sen ?!?      Ferrari'ye Aç Bilge      Othello      Üç... İki.. 1000      Karanlık Korkusu      Apartman      Evridike'nin Çığlığı      Kabare      Bayrak      Striptiz      Çıkmaz Sokak     


Tiyatro Kursu Başlıyor!
12 Şubat'tan itibaren her PAZARTESİ Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
Tiyatro Maydanoz, Nazım’ın Kadınları ile Sahnede
Tekin Deniz: Dümbüllü kavuğunu kimseye devretmedi

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |  ..