| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |

Oyun Hakkında Yorumlar
Zorla Güzellik

Kent Oyuncuları (Kenter Tiyatrosu)

Başlangıç Yılı : 2010

Puan : 2.40 / 10    
Merak Edenler : 310 kişi


Paylaş      
Kadro :
Yazan: Neil LaBute
Çeviren: Aslı Salarvan
Yönetmen: Engin Hepileri, Defne Halman

Oyuncular: Engin Hepileri, Defne Halman, Aslıhan Gürbüz, Gökçer Genç


Oyun Hakkında :
Belki de güzellik diye birşey yok. Belki de güzellik bir efsane, toplumsal bir dayatma, başımızı döndüren bir büyü. Peşinde koştuğumuz, gercek olmayan bu şey pek çoğumuzu kalıcı ilişkiler kurmaktan, hedeflerimizden ve olgunlaşmaktan alıkoyuyor. Güzellik uğruna şekilden şekile giriyoruz. Söyleyemediklerimiz yüzünden samimi ve net olamıyoruz. Bu yüzden kendimizi yalanların, ihanetin, aldatmanın ve büyük bir komedinin içinde buluyoruz. Zorla Güzellik, Neil Labuteun güzellik üzerine yazdığı üçlemenin sonuncusu. Çarpıcı, sert, hızlı ve komik dialoglarıyla sözel, duygusal ve fiziksel yumrukların havada uçuştugu yepyeni bir komedi."

Fotoğraf ve Videolar :Yorumlar

- ( 12/8/2010 )
oyunu çok merak ediyorum izleyen varsa yorumlarınızı paylaşırmısınız??

gerisidortislem - ( 12/10/2010 )
sponsor Efes.ohyes.

uğur yılmaz - ( 12/14/2010 )
facebook-a gir -Zorla Güzellik (Resmi Sayfası)- diye ara bul orda her türlü bilgi var.

Cansu Saracoglu - ( 12/17/2010 )
Oyunu dun aksam izledim cok cok cok guzeldi !!!

zeep - ( 12/19/2010 )
kesinlikle izleyin çok güzel

suat - ( 12/21/2010 )
lütfen ankarayada gelebilirmisiniz?

grotesk - ( 1/8/2011 )
Zorla Güzellik alışılmışın dışında bir oyun.Farlılıktan hoşlananlara şiddetle tavsiye ediyorum.İkinci perde de gülmekten kırılacaksınız.İyi seyirler..

ayşe - ( 1/10/2011 )
arkadaşlar çok ilginç bir oyun tavsiye ediyorum

saide - ( 1/11/2011 )
kendinizden birşey mutlaka bulursunuz
güncel bir oyun kesin görün


DENİZ - ( 1/27/2011 )
BU OYUNUN YAŞ SINIRI VARMI 13 YAŞINDAKİ YEĞENİMLE GİDEBİLİR MİYİM? İZLEYENLER NE DÜŞÜNÜYOR?


- ( 1/27/2011 )
Oyun temel olarak kadın ve erkek arasındaki karmaşık ilişkileri ve aralarında pek ortak nokta bulunmayan ve çok uzun zamandır arkadaş iki erkek arasındaki ilişkiyi konu alıyordu.
Oyunculuklar çok iyiydi ancak konu klişe, sıradandı, çok yavaş ilerliyordu ve sonu hiçbir yere ulaşmıyordu. Tek boyutlu, yoğun olmayan bir anlatımı vardı.
Arada nadiren de olsa güzel repliklere rastlanıyordu ancak genel olarak sıkıcı, durgun diyaloglardan ibaretti.
Oyunun tek düşündüren yanı fiziksel güzellik bir takıntıya dönüştüğünde ne kadar yıkıcı olabileceğini ve
bir ilişkiyi nasıl bitirebileceğini göstermesiydi. Ayrıca oyundaki ana karakteri canlandıran Engin Hepileri-nin
oyunculuğu ve Aslıhan Gürbüz-ün nın ses tonu harikaydı.
Kolay takip edilebilen, eğlencelik bir oyun arıyorsanız gidebilirsiniz. Benim gibi derin, yoğun, beyninizi zorlayacak sizi düşündürecek bir yapım arıyorsanız, aradığınız oyun bu değil. Bir de fazlaca küfür ve argo içerdiğini düşünüyorum. Kent tiyatrosu olması nedeniyle büyük beklentiyle gittiğimden dolayı hayal kırıklığına uğradım diyebilirim.


tahsin - ( 2/2/2011 )
oyun çok güzeldi muhteşem kadro ve tiyatro havası mükemmedi engin hepileri çok sade biraz komik,acı,olumsuz yönleriye çok şey ifade etti gökçer genç artis,kabadayı,ama bir o kadar komik çok başarılıydı defne hlman çok iyiydi ve ASLIHAN GÜRBÜZ ilk oyununda mükemmeldi çok başarılı buldum yani arkadaşlar tavsiye ederim oyun herşeyi anlatıyor mutlaka izlemenizi tavsiye ederim böle şeyler başamıza gelebilir

Anıl Ayvalıoğlu - ( 2/11/2011 )
Oyunda dikkatimi çeken nokta:Oyun yabancı bir ülkede geçiyor ve Engin Hepileri-nin kurduğu cümle:-112-yi telefonuna kaydet belki lazım olur-

Pınar Genç - ( 3/25/2012 )
Oyunu Ankara-da izledim ve tek kelime ile mükemmeldi :) oyundan sonra oyuncularla tanışma fırsatım oldu özellikle de kahramanım Aslıhan Gürbüz ile :) Oyun mükemmel oyuncular mükemmel her şey süperdi :)

esra - ( 8/9/2012 )
Sahnesinden ışığına dekoruna kadar her şey mükemmel tam 4 kez izledim oyunu her seferinde ilk kez izlemiş gibi zevk aldım mükemmel bir emek müthiş oyuncular ve en onemlisi oyuncuların içinde tiyatro aşkı vardı her şey muhteşemdi tekrar oynanmasını zevkle isterim :))

Bu Oyun Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 732
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

Zorla Güzellik      Aklı Havada      Fatih'te Son Tango      Pir Sultan Abdal      Birimiz Hepimiz, Hepimiz Akut (Çocuk Oyunu)      Medea      İsyan      Bazı Sesler      Korku Tüneli      17.31      Ayışığı Tarifesi      Rüzgarla Yolculuk (Çocuk Oyunu)      Yolumuzu Bulalım (Genç Takım)      Kadınlar. Şavaş. Komedi      Resimli Osmanlı Tarihi      Kristal Gece (Anne Frank'ın Hatıra Defteri)      Küheylan      Annem Yokken Çok Güleriz      Sıfır Derecede Aşk      İnek      Malafa      Alışveriş ve S***ş / Shopping & F***ing      Hangisi Karısı      Kramp: Ritüel      King Kong'un Kızları      Şişman Domuz      Düzceli Mehmet      Kuş Kafesi      Cam      Othello'nun Delisi      Dumanaltı Aşklar      Akıl Defteri      İkili Oyun      Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım      Aynada Kendiyle Karşılaşan Milyonlarca Ayna      Büyük İkramiye      Aşk Grevi      Festen / Kutlama      Başka Kapıya      Öldün, Duydun mu?     


Tiyatro Kursu Başlıyor!
1 Mayıs'tan itibaren her ÇARŞAMBA Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
Tiyatro Maydanoz, Nazım’ın Kadınları ile Sahnede
Tekin Deniz: Dümbüllü kavuğunu kimseye devretmedi

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |  ..