| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |

Oyun Hakkında Yorumlar
Müzikaldeki Hayalet

Tiyatro Kedi

Başlangıç Yılı : 2007

Puan : 3.79 / 10    
Merak Edenler : 224 kişi


Paylaş      
Kadro :
Yazan : Dave Reiser / Jack Sharkey
Yöneten : Hakan Altıner
Yazar (müzikal metin) : İpek Kadılar Altıner
Özgün Beste : Cenk Taşkan
Müzik Direktörü : Önder Bali
Sahne Tasarımı : Barış Dinçel
Işık Tasarımı : Cengiz Özdemir
Koreografi : Mikel N. Vidhi
Orkestra : ORKESTRA KEDİ
Yapımcı : İpek Kadılar Altıner

ROLLER
Hayalet : Deniz Türkali
Gaston : Atılgan Gümüş
Shmoyna-Aimee-Donna-Gloria-Elisabeth : Demet Tuncer
Pristine : Elif Çakman
Eleanor : Dilek Aba
Bubby : Erez Ergin Köse


Oyun Hakkında :
Jack Sharkey ve Dave Raiser’in yazdıkları, İpek Kadılar Altıner’in uyarladığı ve şarkı sözlerini yazdığı MÜZİKALDEKİ HAYALET coşkulu, komik pop bir müzikal. Ünlenmiş parçalar ve Cenk Taşkan’ın bestelediği özgün şarkılardan oluşan müzikale Önder Bali yönetiminde 7 kişiden oluşan Orkestra Kedi eşlik ediyor. Hakan Altıner’in yönettiği müzikalin, Dekor Tasarımını Barış Dinçel, Koreografisini Mikel N. Vidhi, Işık Tasarımını ise Cengiz Özdemir üstleniyor.

Deniz Türkali, “Hayalet” rolüyle müzikalin en eğlenceli motifi olarak başrolü üstlenirken; müzikal oyunculuğu konusunda sesleri, dans yetenekleri ve oyunculuklarıyla Türkiye’nin en iyi yetişmiş iki müzikal oyuncusu; Atılgan Gümüş ve Demet Tuncer ilk kez bir araya geliyorlar. Dar bütçeli tiyatronun her işe koşturan genç oyuncularını ise Elif Çakman, Dilek Aba ve Erez Ergin Köse paylaşıyorlar.

Atılgan Gümüş, Tiyatro Kedi’nin 3. yılında devam etmekte olan Müzikali “Casablanca”da başrolü Yeşim Salkım’la paylaşmaya devam ettiğinden her iki müzikalde de oynayarak bir ilke imza atıyor.

Konu:
New York’ta eski bir opera binasından dönüştürülmüş dar bütçeli bir tiyatro. Hayalleri büyük ama bütçesi çok küçük üç genç tiyatrocu tiyatro yapacak parayı toparlamak için bir süreliğine tiyatroda konserler düzenliyorlar. Üçü de müzikal tiyatro bölümünden mezun Tenor Gaston (Atılgan Gümüş), Soprano Pristine (Elif Çakman) ve Bariton Bubby (Erez Ergin Köse) konserlerde dans edip şarkı söyleyerek tüm hünerlerini gösterseler de ünlü bir kadın solist olmadan yeterli bileti satamıyorlar. Farklı gecelerde, farklı türlerde şarkı söyleyen beş ayrı ünlü solistin yarattığı karmaşayla başa çıkmaya çalışan tiyatrocuların en büyük sıkıntısı ise konuk solistleri kaçırmaktan keyif alan Hayalet (Deniz Türkali). Unutulmuş operanın, yaklaşık üçyüz yaşındaki ve öldüğünün farkında olmayan Hayalet’i ile öldüğünün fena halde farkında olan sadık giydiricisi Eleanore’u (Dilek Aba) uzun süre tiyatro çalışanı sanan oyuncular, Gaston’un ünlü solistlerden Gloria’ya (Demet Tuncer) aşık olmasıyla birbirinden komik durumlara düşüyorlar.


Fotoğraf ve Videolar :

Yorumlar

duygu - ( 10/26/2008 )
muhtesem bir oyun keske tekrar oynasalar izlerken cok eglendim. Oyuncularin dans ederken sarki soylemeleri en az yurt disindaki muzikaller kadar basarili.
ayakta alkislanmaya degertarık - ( 3/12/2008 )
Özel tiyatroların olanaklarıyla,yapılabilecek en güzel müzikal.demet tuncer ve atılgan gumus mukemmel.genc oyuncuların ucude muzıkal oyunculugu konusunda cok cok basarılı.denız turkalı yıllardır sahnede.
mutlaka gidin gorun,keyıflı,eglencelı...


şükran - ( 3/13/2008 )
izmire bu oyunun tekrar gelmesini istiyorum.oyun çok güzeldi

- ( 3/13/2008 )
caddebostanda ızledım bugun.
harıkalar oyuncular,ınanamıyorum hem dans edebılen hem oyunculuk,hem sarkı soyleyebılen.mukemmelsınız,turkıyede harcanıyorsunuz.


deniz - ( 3/13/2008 )
inanılmaz güzel keşke izleme imkanı olsa ama izlemiom ben antalyadayım ama 29 martta kdr gelmeye çalışcam istanbula mutlaka izlemem lazım...çok eğlenceli bi tiyatroya benziyo....

gülşah - ( 3/8/2008 )
mükemmel...

maria - ( 2/23/2008 )
fena değil


barbaros - ( 2/26/2008 )
Yurtdışında müzikal izliyormuşum izlenimi yaratan,genç oyuncuların enerjilerine danslarına seslerine hayran kaldığım,yılın müzikali bence.

göksu - ( 10/3/2008 )
slm yaa ben bu oyunu çok merek ediyom

can - ( 10/4/2008 )
ödül almıs bıldıgım kadarıyla
tiyatrokedi sitesi var ordan bak.


Bu Oyun Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 798
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

Süleyman ve Öbürsüler      Evlilikte Ufak Tefek Cinayetler      Müzikaldeki Hayalet      Kara Kaplı      Martı      Yolumuzu Bulalım      Külahıma Anlat      Babamla Dans      Size Öyle Geliyorsa Öyledir      Gözü Kara Alaturka      Kadife Çiçekleri      Bir Mutfak Masalı      Çok Yaşa Komedi      Çayhane      Üç Kızkardeş      Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz      Bernarda Alba'nın Evi      Dalga      Sivas '93      Kadıncıklar 2007      Kürklü Merkür / Mercury Fur      Karatavuk / Blackbird      Bayazıt      Ölümsüz Öykü      Kantocu      Eskici Dükkanı      Tozlu Çizmeler      Lüküs Hayat      39 Basamak      Açık Denizde      Kuyruk      Ben Anadolu      Anna Karenina      Kumarbazın Seçimi      Gece Mevsimi      Hırçın Kız      Kibarlık Budalası      Casablanca      Dört bölü Dört      Dua Odası     


Tiyatro Kursu Başlıyor!
12 Şubat'tan itibaren her PAZARTESİ Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
Tiyatro Maydanoz, Nazım’ın Kadınları ile Sahnede
Tekin Deniz: Dümbüllü kavuğunu kimseye devretmedi

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |  ..