| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |

Oyun Hakkında Yorumlar
Kadıncıklar 2007

Sadri Alışık Tiyatrosu

Başlangıç Yılı : 2007

Puan : 0.99 / 10    
Merak Edenler : 197 kişi


Paylaş      
Kadro :
Yazan : Tuncer Cücenoğlu
Oyuncular:
Kerem Alışık (Parlak, Genelev Çaycısı), Nurseli İdiz (Neriman), Songül Oden (İnci), Oya İnci (Mehtap), Yeşim Kızılgeç (Hayriye), Kadir Çermik (Apo), Ahmet Ferhat Göçmen (Hüsamettin), Ömer Duran (Bekçi Rüştü), Derviş Tezcan (Sıtkı).

Müşteriler:
Gökhan Atasoy, Burak Türker, İsmail Sağır, Mahsun Yıldırım, Ramazan Ilgar, Arzu Oruç, Çisil Oral, Nihan Sevinç, Şeniz Kurultay, Ayşin Çukadar, Başak Koyuncuoğlu, Anıl Kurtuldu, Ömer Yiğitoğlu.

Müzik: Devrim Özder Akın
Kostüm: Çolpan İlhan-Faruk Saraç
Dekor: Yekta Özdemir


Oyun Hakkında :
Oyunda "İmam nikâhından seviyeli birlikteliğe, berdelden kumaya, kumadan töreye, töreden namus cinayetine, genel kadından, dost hayatına, dost hayatından günümüze kadar gelen ve kadınların yaşama alanlarını daraltan/körelten kadınların genelevde geçen öyküleri yer alıyor.

İki perdelik “Kadıncıklar” bugüne kadar 1983 TOBAV Birincilik Ödülü, 1984 yılında Avni Dilligil En Başarılı Yazar Ödülü, 1984 İsmet Küntay Yılın Yazarı Ödülü gibi birçok ödül aldı.

Efes Pilsen sponsorluğunda gerçekleşecek olan Kadıncıklar, uzun süreli bir araştırma ve gözlem sonucu oluşmuş traji komik bir oyundur.

Oyun, en son şeklini alıncaya değin, birçok kez yeniden ele alınmış, yeniden yazılmıştır. Sadri Alışık Tiyatrosu bu tiyatro sezonunda oyunu "Kadıncıklar 2007" adıyla oynamaktadır.


Fotoğraf ve Videolar :Yorumlar

kemal - ( 10/18/2008 )
bu oyunu bingölde izledim çok güzeldi...

serkan sr - ( 4/5/2008 )
oyun harika bir oyun istanbulda izleme şansı bulamadım ama trabzon gençlik merkezi tiyatro topluluğunda bu oyunu oynadık tekrar oynamak gündemimizde tüm tiyatro severlerin bu oyunu seyretmesini tavsiye ederim.

Bu Oyun Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 14
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

Dalga      Sivas '93      Kadıncıklar 2007      Kürklü Merkür / Mercury Fur      Karatavuk / Blackbird      Bayazıt      Ölümsüz Öykü      Kantocu      Eskici Dükkanı      Tozlu Çizmeler      Lüküs Hayat      39 Basamak      Açık Denizde      Kuyruk      Ben Anadolu      Anna Karenina      Kumarbazın Seçimi      Gece Mevsimi      Hırçın Kız      Kibarlık Budalası      Casablanca      Dört bölü Dört      Dua Odası      Dört eksi Dört       Renkler Cumhuriyeti (Çocuk Oyunu)      Kurşun Asker'in Utancı (Çocuk Oyunu)      Kayıp Hayatlar (Gençlik Oyunu)      Afacan Kardeşler (Çocuk Oyunu)      Karışık İşler      Kırmızı Işık      Roma Hamamı      Çöplük      Koca Bir Aşk Çığlığı      Ödül      Olya      Can Tarlası      Tersine Dünya      Günün Adamı      Murtaza      Onikinci Gece     


Tiyatro Kursu Başlıyor!
1 Mayıs'tan itibaren her ÇARŞAMBA Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
Tiyatro Maydanoz, Nazım’ın Kadınları ile Sahnede
Tekin Deniz: Dümbüllü kavuğunu kimseye devretmedi

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |  ..