| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |

 Yiğit Sertdemir

Hayranım Diyenler : 113 kişi

Yiğit Sertdemir Hakkında Yorumlar


Paylaş      

Bu sanatçı hakkında tanıtım bilgisi girilmemiş,
Kişisel tanıtım sayfanıza fotoğraf ve özgeçmiş bilgilerinizi eklemek veya beğendiğiniz sanatçıların tanınmasına yardımcı olmak için ilgili bilgileri hemen siz gönderin : tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com

Yiğit Sertdemir isimli sanatçının sitemizde kayıtlı çalışmaları
Cyrano de Bergerac
KRAL (soytarım) LEAR - Pangar ve Altıdan Sonra Tiyatro
Katilcilik
Haz Makamı
Dertsiz Oyun - Kumbaracı50 Üçlemesi III
Barzo ile Konserve - Kumbaracı50 Üçlemesi II
Gerçek Hayattan Alınmıştır - Kumbaracı50 Üçlemesi I
Medeniyet Tiyatrosu
Öldün, Duydun mu?
Cyrano De Bergerac
Öldün Duydun Mu?
Bekleme Salonu
Satıcının Ölümü
Ver Elini, Yeni Dünya
Fail-i Müşterek
Kapıların Dışında
O.B.E.B.
Surname 2010
Bekleme Salonu
Leonce ile Lena
Yeşil Papağan Limited
Deri Ceket
Üç Kızkardeş
444

Yorumlar

sena ünlü - ( 4/6/2008 )
ilk olarak lope de vega'nın "çılgın dünya" 'sında izledim ve karakterine kattığı yoruma hayran kaldım.Üç kız kardeş'de kısa bir süre görnüyor olmasına üzüldüm açıkçası ama Olga karakteriyle karşılıklı oynadıkları kısa bölüm bir harikaydı, o anın içinde ve onunla beraber reddedilme korkusu kapladı tüm salonu.Teşekkür ediyorum kendisine;ilk oyunda geçirdiğim mutlu dakikaları ikinci oyundaki yarı üzgün yarı dehşet içinde kalmış benliğimle harmanlayıp,güzel bir tiyatro seyirliği olarak kaydettim anı defterime.

Elife Genç - ( 5/3/2008 )
ilk kez OBEB adlı oyunla onu tanıdım. Yazdığı, yönettiği, oynadığı bir oyundu. Tiyatroya bakış açımı değiştiren bir oyuncu oldu. artık yeni insanların yer aldığı yeni tiyatrolar daha çok ilgimi çekiyor. ve tiyatro gündemimde daha önceleri ilk sıralarda yer alan yerleşmiş kurumların oyunlarından çok Yiğit sertdemir gibi her türlü zorluğa rağmen kendini bu işe adamış genç insanların çalışmaları ve deneysel tiyatrolar, hatta amatör insanların üetimleri ilk sırada yer alıyor. çünkü onlar dinamik, hayatın gerçeklerine birebir denk düşen tavırdalar, hatta yalınkat bir söylemle oportünizmin tam tersinde yer alıyorlar. iyi ki varlar. yiğit sertdemir bunu o kadar tevazu içinde ve hayret edilecek bir samimiyetle ve dürüstlükle yapıyor ki izleyiciyi de dönüştürüyor.

- ( 8/11/2008 )
yiğit sertdemir başarılı oyunculuğunun yanında çok sert ve taze kaleme sahip önemli bir düşünce adamıdır da. tiyatro dergisinde yazmış ve seçmiş olduğu konuların yüzeysel görüntüsünün altındaki derin temaslar da onu okunabilir ve farklı kılıyor. kaleme almış olduğu oyunlarındaki titizliği ve adeta ayrı bir dünyadan serpiştirdiği detaylar ise ayakta alkışlanılası türden. sanat fabrikası gibi bir anlamda. bu fabrika ürünlerinin ince takipçilerinden biri olarak sanata, özgün fikirlere ve eserlere böylesi ihtiyaç duyulduğu bir dönemde kendisini gerek oyunlarda gerek yazılarında daha sık ve etkin adımlarla görebilmeyi diliyorum.

gülsüm kara - ( 1/10/2009 )
Deri Ceket isimli oyunda izledim ilk kez. Son derece başarılı bir oyuncu. Oyunun sonuna kadar enerjisini düşürmeyen ve yorulmak nedir bilmiyormuş gibi gözüken genç yetenek. Başarılarının devamını diliyorum.

Ayşegül Taşdemir - ( 3/1/2009 )
"Medeniyet Tiyatrosu" adlı oyununda rol almıştım.Bugün de ''Leonce ile Lena'' adlı yönettiği oyununa gittim.Her zamanki gibi harikaydı.Başarılarının devamını diliyorum...

nergis - ( 4/1/2009 )
Yiğit Sertdemir yönettiği,yazdığı ve oynadığı oyunlarla sıkça adını duyduğum bir oyuncu,yönetmen,yazar..Eğer onu izlemediyseniz oynadığı oyunlardan birine bilet alın ve bence tiyatro için yaratılmış güzel insanı seyredin.Başarılar dilerim.

mL g. - ( 4/29/2009 )
deri cekette ve üç kızkardeşte seyrettim. özellikle deri cekette çok beğendim

hilal ziştoğlu - ( 5/4/2009 )
Bu muhteşem oyuncuyu deri ceketteki performansıyla tanıdığımı söylemek bile bana yeterince utanç veriyor.Bir tiyatro sever olarak , gerçekten çok geç tanıdım Yiğit Sertdemir''i. açıkçası Üçkızkardeş''i de seyrettim ama orada dikkatimi çekmemişti.Deri Cekette süper ötesi birşeydi..Kendisini sevgi ve saygıyla selamlıyor başarılarının devamını diliyorum.

nazmiye denizer - ( 3/28/2010 )
bekleme salonu mükemmel. izledikten sonra tanıtım kitapçığnı okuduğumda yerli bir oyun olduğunu görünce gözlerime inanamadım.
mükemmel mükemmel...


şükran baz - ( 3/6/2011 )
yiğitçim.
surname 2010 muhtekulade olmuş canım.
öptüm, kib...


Yiğit Sertdemir Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 748
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

Doğan Altınel      Aslı Narcı      Esra Karabaş      Güneş Han      Nikita Milivojeviç      Aslı İçözü      Bennu Yıldırımlar      Yeliz Gerçek      Haldun Ergüvenç      Yiğit Sertdemir      Sermiyan Midyat      İsmail Hacıoğlu      Emel Çölgeçen      Erdem Akakçe      Sabahattin Mutluer      Tolga Çebi      Barış Dinçel      Funda Çebi      Vahide Gördüm      Meral Çetinkaya      M. Nurullah Tuncer      İbrahim Gündoğan      Engin Günaydın      Can Ertuğrul      Ozan Gözel      Ayşegül Devrim      Hüseyin Köroğlu      Cengiz Tangör      Bora Seçkin      Özge Özder      Turgut Arseven      Mustafa Hastarakçı      Dila Akbaş      Gülşah Kuzakçı      Engin Yağcılar      Burçin Ölmez      İsmail Can Törtop      Kenan Işık      Timur Selçuk      Can Doğan     Tiyatro Kursu Başlıyor!
1 Mayıs'tan itibaren her ÇARŞAMBA Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
Tiyatro Maydanoz, Nazım’ın Kadınları ile Sahnede
Tekin Deniz: Dümbüllü kavuğunu kimseye devretmedi

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |  ..