| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |

 Tarık Şerbetçioğlu

Hayranım Diyenler : 130 kişi

Tarık Şerbetçioğlu Hakkında Yorumlar


Paylaş      

1969 yılında Edremit''te doğdu. İlk, Orta, Lise öğrenimini Edremit''te tamamlayıp sırası ile İ.Ü.Fen Fak. Matematik ve Y.T.Ü. Fen Fakültesi Fizik bölümlerinde öğrenim gördü. Halen Anadolu Ü. İşletme Fakültesi İşletme bölümünde okumaktadır.
1987 yılında Paldır Kültür Tiyatrosu''nun oluşumunda yer alarak, tiyatro yaşamına başladı. Güzellikler Evi Oyuncuları, Theatrama adlı topluluklarda çalışmalar yaptı.
1996 sezonunda Ağustos Kültür Merkezi''ni kurdu.
1990-2002 yılları arasında, Uludağ ve Ayvalık''ta faaliyet gösteren Dünya Gençlik Kamp Hizmetleri olmak üzere çeşitli okullarda ve kurslarda drama eğitimcisi olarak görev aldı.
1997-2000 yılları arasında İstek Vakfı Okullarında Tiyatro Eğitmeni olarak çalıştı.
1995 sezonunda Şehir Tiyatrolarında oyunculuğa başladı.
2002 yılından beri St.Joseph Lisesinde Tiyatro Eğitimcisi olarak çalışmaktadır.
Televizyonda; Zamanda Yolculuk, Fırıldak Nuri, Şengül Konağı, Karar Sizin, Yüzleşme, Evdeki Yabancı, Tatlı Hayat, Dadı, Belalı Baldız, Mühürlü Güller, Yadigar, Kurtlar Vadisi, Kadın İsterse, Sıla, Geç Gelen Bahar, Kız Takımı adlı dizilerde rol aldı.
Cumhuriyet ve Son Osmanlı Yandım Ali adlı sinema filmlerinde ve çeşitli reklam filmlerinde oynadı. Seslendirme yaptı.
Şehir Tiyatrolarında; “Bir”, “Diğerlerinin Adı Ali”, “Ne Hepsi Ne Hiçbiri”, “Hürrem Sultan”, “Mankurt”, “Othello”, “İsli Sisli Pis Puslu”,” Hadi Mars’a gidelim”, “3.Rıchard”, “Yaprak Dökümü”, “Kiralık Konak”, “Bağdat Hatun” “Çılgın Dünya”, “Trafik Canavarını Gördünüz mü?””Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe” adlı oyunlarda ,
Şehir Tiyatroları dışında ise “Bir Yaz Dönümü Gecesi Rüyası”, “Utanç Duvarı”, ”Laura”, “Evrensel Aracı Para”, “Uygarlık Çöplüğü”, “Kuyu ve Terzi Makası”, “Numan.net”, “Adı Maksut” adlı oyunlarda görev aldı.
“Kuyu ve Terzi Makası”, “Numan nokta net”, “Adı Maksut”, “Scapen’in Dolapları”, “Mutluluk Çiçeği (Ç:O)”, “Beni Dünya Kadar Sev (İBŞT)” adlı oyunları yönetti.
Tiyatro Sanatçısı Binnur Şerbetçioğlu ile evlidir.


Tarık Şerbetçioğlu isimli sanatçının sitemizde kayıtlı çalışmaları
Cibali Karakolu
İstanbul ve Aşk
Aşk, İhanet, Yalnızlık, vs
Toros Canavarı
Korku ve Sefalet
Lades Ya Da Aile Ocağı
İstanbul Hatırası
Balıkesir Muhasebecisi
Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe

Yorumlar

hayriye aksoy - ( 7/13/2008 )
iyiki sizi tanıdım koca bir yürek bana ve kızıma yettiniz kim bilir bu yürekle
kimlerede yeteceksiniz binnur hocam ve siz benim ve kızıma hayat verdiniz sizi seviyorum hayriye,sıla,uluç karayel aksoy


emir buyuran - ( 8/9/2008 )
kurtlar vadisinin rus selimi mrhb ben emir ben sizin hayranınızım.

S.Bilgen Bilen Tezel - ( 4/13/2009 )
sayın Tarık Şerbetçioğlu''nun en azından şimdiye değin benim de haberimin olmadığı bir özelliği var ki; o da YARDIMSEVERLİĞİ! Bir çok Doğu kökenli sanatçı ve işadamının, geldikleri yeri ve şartları arkasında bırakınca unutan göz yuman insanların aksine sanatçının kendisi Türkiyenin en güneydoğusuna Hakkari ilinin Yüksekova ilçesindeki sıradan ve unutulmuş bir okulu olan 50.yıl ilköğretim okuluna 25 koli sıfır giyecek toplamış göndermiş en azından DÜŞÜNMÜŞTÜR.Kendisini duyarlı bir vatandaş olduğu ve bizleri burda akıntıya karşı tek başımıza kürek çekerken yalnız bırakmadığı için tebrik ediyorum..saygılarımla

zeynep - ( 1/30/2011 )
Kendisi gercekten harika bir ogretmen, yonetmen ve tabiki hepimizin bildigi gibi mukemmel bir oyuncu,belki de sj de okuyor olmanin benim icin en guzel, en kiymetli kismi tarik hocayi tanimak oldu, onumuzdeki 4 yil boyunca kendisiyle calismak, hatta mezun olduktan sonra ister sehir tiyatrolari, ister ozel tiyatrolarda kendisiyle calismaktan buyuk zevk alacagim bir insan, ayrica ogrencileri icin cok iyi bir ornek ve destek :)

Gülay Kasacı - ( 3/12/2014 )
SN.ŞERBETÇİOĞLU ve Binnur
ŞERBETÇİOĞLU nu bugüne kadar seyrettiğim bütün oyunlarında çok başarılı olduklarını izledim gördüm.Son derece keyifle seyrettiğim oyunlarına yeni oyunları da beklediğimi bildirmek ister , teşekkür ve saygılarımı iletirim.


Tarık Şerbetçioğlu Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 433
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

Sema Keçik      Taner Barlas      Hülya Karakaş      Cemal Ahhan Şener      Müge Çiçek      Nedret Denizhan      Kemal Kocatürk      Selçuk Soğukçay      Ersin Sanver      Tarık Şerbetçioğlu      Hakan Güner      Mazlum Kiper      Dinçer Çekmez      Berrin Koper      Senan Kara      Rıdvan Çelebi      Sibel Topaloğlu      Yılmaz Meydaneri      Erhan Özçelik      Ergün Üğlü      Bora Ayanoğlu      Haşmet Zeybek      İbrahim Şirin      Caner Bilginer      Naci Taşdöğen      Selçuk Yüksel      Gökhan Eğilmez      Doğan Altınel      Aslı Narcı      Esra Karabaş      Güneş Han      Nikita Milivojeviç      Aslı İçözü      Bennu Yıldırımlar      Yeliz Gerçek      Haldun Ergüvenç      Yiğit Sertdemir      Sermiyan Midyat      İsmail Hacıoğlu      Emel Çölgeçen     Tiyatro Kursu Başlıyor!
8 Temmuz'tan itibaren her PAZARTESİ Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
Tiyatro Maydanoz, Nazım’ın Kadınları ile Sahnede
Tekin Deniz: Dümbüllü kavuğunu kimseye devretmedi

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |  ..