| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |

 İbrahim Edi Çatal

Hayranım Diyenler : 69 kişi

İbrahim Edi Çatal Hakkında Yorumlar


Paylaş      

İbrahim Edi Çatal..

Annesi ve babası akraba olan biri..

Bebeklik döneminde ateşli hastalık geçirmiş aylarca hastanede kalmıştır.. Ve bir sürü ilaç bir sürü iğne.. ve en kötüsü de yanlış tedavi.. bebeklik döneminde doktorlar belinden su almış iyileşti deyip; araştırmayıp göndermişlerdir.. hayatını normal bir şekilde devam eden edi; 3 yaşlarındaki dönemlerini hatırlamaktadır.. ve o yaşlarla normal bir hayatı vardı. diğerleri gibi o da koşabiliyordu.. güzel bir şekilde devam eden hayatı bi zaman sonra aksamaya başlamış; ama kendisi farketmemişti.. çocukluk dönemini ve ilkokul 1. ve 2. sınıf dönemini ankara, izmir, bursa da değişik üniversite hastanelerine gitmiş bir şey bulunamamıştır.. tedavisi yok deyip geri gönderilmişti.. artık birşeyler değişiyordu; eli ve ayakları normal değildi.. aksıyordu ayağı.. ve ne olduysa; herşey normalken ve o koşabiliyorken, o günden beri hayatını engelli mühürü ile devam ettirmekteydi.. bu engeli ortaokul döneminde çok fazla kafaya takıp sıksık depresyona girip stres oluyordu.. fakat gün geçtikçe; artık alışmalısın dercesine teselli yağmuru serpiyordu yüreğine.. bu engeli onu yıldırmamış daha da hayata bağlamıştır.. müzikle ilgilenip, bateri, gitar, ney çalmıştır.. tiyatro olarakta, 2007de girdiği tiyatro derneğine; başarılıyla bitirip resmi oyunculuk belgesini almıştır.. ve fotoğraf, onun tek sloganı vardı "Fotoğraf bir ANdır kaybolmayan tek ANIdır" diye.. ve aklından hiç şunu çıkarmadı "bedende değil yürektedir güç"

Kültür ve Sanat çalışmalarını 17 yaşında başlayan İbrahim Edi, bu zamana kadar değişik sanat dallarında etkin ol oynamıştır. Sanatta; tiyatro, edebiyat, müzik ve fotoğraf dallarında yerini almıştır. Tiyatro ve Edebiyatı beraber yürüterek oyun yazımını gerçekleştirmiş, tiyatro ailesine yeni oyunlar kazandırmıştır. Edebiyatı bir hayli seven Edi, aklına gelen ve tüm duygularıyla beraber yazılar yazmış; şiirlerini paylaşmıştır. Müzik sanatında ise gitar, mızıka, ney, bateri ve melodika çalmıştır. Şuandaysa hayatını fotoğrafa adayan İbrahim Edi, bu zamana kadar 11 tane fotoğraf ödülü almıştır. Her tür kompozisyonu çeken ve bunları sosyal ortama yükleyen İbrahim Edi; asıl olarak bilgisayar programcısıdır.


İbrahim Edi Çatal isimli sanatçının sitemizde kayıtlı çalışmaları

Yorumlar

Mehmet Esat Tavukcu - ( 7/14/2013 )
Sosyal medya da kendi çektiği fotoğraflarla kendine hayran bıkaktıran, hayret ettiren, sanatın bir çok dalıyla uğraşan başarıyla yürüten, ayağına değil gözüne değil ÖZüne güvenen Edi-cim başarılarının devamını görmek isteriz.

olgun ince tunçer - ( 7/15/2013 )
EDİ-YLE ,ONLARA VERDİĞİM DRAMA DERSİNDE KARŞILAŞTIK..ONUN ÇOCUKSU TUTKUSU,ZEKASI,İYİ NİYETİ YARATICILIĞI BANA HEP ÇOK ÖZEL GELMİŞTİR..KENDİSİNİ HİÇ KENDİMDEN FARKLI BİRİ OLARAK GÖRMEDİM..İLKELİ,ÇOK ZEKİ VE ÖZEL BİR İNSAN BENİM İÇİN..EN AZINDAN PC İM BOZULDUĞUNDA ARADIĞIM TEK KİŞİ)))SANATA YAKIN DURUŞU VE GERÇEKTEN YETENEKLİ OLUŞUDA SANIRIM ONA VERİLMİŞ ÇOK GÜZEL BİR MÜKAFAT..KENDİ STÜDYOSUNU AÇTIĞI GÜNLERİDE GÖRMEK İSTERİM..HOŞÇAKAL EDİCİM..

Meryem - ( 7/24/2013 )
Çok başarılı ve azimlisin!

İbrahim Edi Çatal Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 61
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

Yaşam Kaya      Vedat Zar      Bilgesu Erenus      Kahraman Acehan      Nurhan Tekerek      Emre Karakoç      Devrim Evin      Şahika Tekand      İbrahim Edi Çatal      Demir Tokdemir      Tevfik Gelenbe      Aydın Orak      Dilan Güçer      Remzi Pamukçu      Zerrin Tekindor      Tamer Barış Ülger      Hande Melek      Tuğçe Seven      Berke Hürcan      Ferhat Balaban      Anna Matskevits      Cüneyt İngiz      Aga Jabłonska      Damla Gerçeker      Gizem Akkuş      Ayşen Erikli      Akın Kuran      Cankut Özkorkut      Cihan Aksoy      Doğan Uğurluay      Ebru Yıldız      Engin Öztürk      İrem Atacan      Merve Ceren Şenkal      Nurten Caviç      Ramazan Ekinci      Sadık Kuzu      Servet Güney      Şakir Gergingöz      Volkan Serim     Tiyatro Kursu Başlıyor!
12 Şubat'tan itibaren her PAZARTESİ Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
Tiyatro Maydanoz, Nazım’ın Kadınları ile Sahnede
Tekin Deniz: Dümbüllü kavuğunu kimseye devretmedi

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |  ..