| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |
İzmir'de Tiyatroculara Destek Kampanyası
Ulaş Tuzak
İzmir'de tiyatro üretimi yapmaya çalışan bir tiyatrocu olarak bir kampanya başlatmak istiyorum. Bunun adını 'İzmir Tiyatrocularına Destek Kampanyası' koydum. Ya da adı her ne olursa olsun, tiyatro adına bir hareket başlattım, bu dayanışmaya katılıp bize destek vermenizi istiyorum.. Ben izmir'de yaşıyorum ve tiyatromu da burda yapacağım..

İzmir'de amatör ya da profesyonel olarak tiyatro ile ilgilenen herkes, bir gün ortada yapayalnız kalıyor. Çünkü tiyatro yapmak için sığınacakları bir çatıları yok. Şanslı olanlar kendi yerlerini oluşturabiliyorlar, hatta adamı olanlar devletten ödenek bile alabiliyorlar.. Ancak çok iyi olup ta başını sokabilecek biyer bulamayan ve aşık olduğu bu mesleği yapamayan çok sayıda tiyatro emekçisi var bu şehirde.

Akademik bir geçmişe sahip olanlar ise hemen İstanbul'a kaçıyorlar sanki orda yeterince tiyatrocu yokmuş gibi.. Ki zaten akademik eğitim almak isteyen de alamıyor ya.. Güzel sanatlar fakültelerinden sadece Dokuz Eylül'de tiyatro bölümü var, o da içler acısı bir halde. Neden mi? Her yıl 8-10 kişinin alındığı bu okula girenlerin de nasıl girdikleri belli zaten, anlatmaya gerek yok. Bunlar zaten okula girmeseler de bir şekilde İstanbul'da, orda burda tanıdık çevresi olan kişiler. Birşekilde biryere tutunabilirler nasılsa.

Ya bu işe yıllarını vermiş olanlar? Yılarca kendi başlarına birşeyler yapmaya çalışanlar? Onlar için neden birşey yapılmıyor? Neden onlara sahip çıkılmıyor? Bu şehir de onlar için bir yer açmak çok mu zor? Neden bu sanatçılar değerlendirilmiyor anlamıyorum, soruyorum??

Mesela Türkiye'nin 3. büyük şehri olan İzmir'de neden bir Şehir Tiyatrosu yok? Sürekli bir yerlere sanat merkezleri açılıyor gözleri boyamak için. Sanat'ı destekliyorlarmış.. Her seçim öncesi sanatı desteklemeyen belediye var mı ki? En son Güzelyalı'da Adnan Saygun Sanat Merkezi açıldı. İstanbul Modern'den etkilenmişler.. Kimbilir kaç milyon liralar harcanmıştır?? Peki gerek var mıydı böyle bir yapıya, tartışılır.. Oraya ayrılan bütçe ile kurulamaz mıydı şehir tiyatrosu? Şimdi o sanat merkezinde neler yapılacak? Sanki hergün İstanbul Modern'deki gibi etkinlikler, bienaller mi olacak? Pek sanmıyorum.. Kimileri diyor ki, Devlet Tiyatrosu var, yetmez mi? Yetmez.. Hatta devlet tiyatrosu hiç bir işe yaramaz bence.. Bedava yapsalar oyunları yine gidilmez.. Çünkü, her devlet dairesindeki gibi orası da köhneleşmiş. Yönetmeninden oyuncularına kadar herkes devlet memuru gibi çalışmakta, salla başını al maaşını.. Ben maaşlı tiyatrocu istemiyorum! Tiyatrocuya destek verin, o kendi parasını bir şekilde kazanır. Tiyatrocuya yer verin, tiyatrocuya ilgi gösterin, tiyatrocuyu alkışlayın.. İnanın tiytroları para değil, sevgi yaşatır..

Euterpe Sanat Topluluğu olarak, İzmir'de bütün zorluklara karşı birşeyler yapmaya, bir akım yaratmaya çalışıyoruz. En son Alsancak'ta kirasını ödeyemediğimizden dolayı sahnemizi kapatmak zorunda kaldık. Özel bir tiyatro olarak bu işi yapmamız çok zor. Biz bu ülkenin vatandaşı ve İzmir'in halkı olarak kendimize ve bizim gibi olan tüm tiyatrocu kardeşlerimize bir destek istiyoruz.

İzmir'de tiyatro yapmaya çalışan herkes adına ilgili merciilere (Yerel ve Ulusal Basına, Büyük Şehir Belediyesine, İlçe Belediyelerine, Partilere, Derneklere, Klüplere, Odalara vs.) sesleniyorum; Lütfen İzmir'deki tiyatro hareketlerini takip edin! Onlara sahip çıkın! Destek verin!

Ulaş Tuzak

Yazarın Tüm Yazıları


Paylaş      
Yorumlar

Uşa Tuzak - ( 2/13/2009 )
son paragrafın başını dikkatlice okumuş olsaydınız eğer, ne demek istediğimi daha iyi anlardınız!!

hakan - ( 2/9/2009 )
yazıkki hınç bürümüş gözünü , beynini , dilini ...
yazıkki hınç değil bizim işimiz ...
yazıkki hiç başlamasanız keşke...!


mine alşeker - ( 2/11/2009 )
ulaş arkadasımızz haklı tiyatrolar kapanıo tek tek birer yıldız gibi kayıp gidiyorlar bunlara dur demek için sesini duyaranlarada agır ithamlarda bulunuyorlar çok yazık..herseyin parayla döndügü bir dünyada yasıyoruz paran varsa saygı gör peki emek verenlere neler oluyor calısanlara didinenlere onlar sadece yerlerinde sayıyorlar malesef ki durumlar böle türkiyemizde bu bir gercek ve lütfen sesini duyurmak için çaba sarfedenlere anlayıs gösterin lütfen..bende sagda solda(halk egitim v.b) amatör tiyatro yapmıs tiyatroya gönül vermiş biri olarak ulas arkadasıma destek veriyor ve daha bircok tiyatroya gönül wermiş herkesi bu sitede sesinii duyurması ,için rica ediorum

sevgi yurtsever - ( 1/31/2009 )
Tamam heryeri kapatalım senin sanat topluluğuna destek verelim.Nerede yaşıyorsun sen kardeşim.İnsanlar birşeyler yapmaya çalışıyorlar aynı senin gibi.Önce yapanları ayır bir yere koy ondan sonra yardım iste.Belediyeyi eleştir.Gsf yi eleştir.Dt’yi eleştir.Orada birşeyler yapanları yoksay sonra da destek iste.Böyle olmuyor bu işle.Önce sahneni alsancak gibi rantı ve kiraları yüksek olan bir yerde oluşturmayı bırakacaksın.Tırnaklarınla kazacaksın.Birden büyümeyeceksin.VE O ELİŞTİRDİĞİN YERLERDEN ÖNCE YARDIM İSTEYECEKSİN.ÇÜNKÜ ORADA DA ÜRETEN İNSANLAR VAR BUNU UNUTMAYACAKSIN.Başarılar....

kübra - ( 2/6/2009 )
bnce haklısınız bnde izmirde tiyatro calısmaları yapıyorum yasım daha15

Ulaş Tuzak - ( 2/13/2009 )
sevgi hanım, o dediğiniz bütün yollardan geçtik ki bu çağrıyı yapıyoruz.. bir sanat topluluğu benim ya da herhangi bir kişinin değildir, sanatçıların da değildir, sanata sahip çıkanlarındır.. sanat toplulukları sanatçıların ibadet yeridir! bu lafımı unutmayın, hakkında bilmediğiniz kişileri de dengesiz bir şekilde yargılamayın lütfen!
biz sanat topluluğu olarak zaten Özdemir Nutku gibi, ışıl Kasapoğlu gibi isimlerle çalışıyoruz.. istediğim destek bu değil, yanlış anlamışsınız sanırım, ben halkın ve yönetimin manevi desteklerini kastetmiştim..
Ziyanı yok, yanlış anlamanıza yol açtığım ve sizi sinirlendiricek bir yazı yazdığım için kusura bakmayın, özür dilerim..
ama siz de bizim gibi hayata umutlarıyla tutunan insanlara az da olsa umutsal destek verseydiniz, enazından bunu beklerdik..
yine de teşekürler..


mirsadizmir - ( 3/26/2009 )
ulaş bey teşekkürler kimsenin yapmadığını yapıp bu soruna isyan etmişsiniz izmir gibi tiyatro aşığı gençlerin çok olduğu bir yerde bu durum can sıkıyor üniversitedeki durumu da belirtmeniz beni sevindirdi teşekkürler...

simge nalbant - ( 4/2/2009 )
ulaş arkadaşım izmirde bir şehir tiyatrosu olmamasi kötü...ama bunu dile getirirken DT hakkında söyledikleriniz hiç hoş değil..

peki ya 9eylül gsf hakkındakiler ??
hem özdemir nutkuyla çalışıp,, hemde o kelimeleri nasil sarfediyorsunuz işin bu kısmını kafam almadı tabiri caizse?


hüzünkar - ( 4/2/2009 )
slmlar ulaş bey bişey sormak istiyorum sizler konak belediyesinin oyuncularımısınız bunu merak ettim sadece izmirde yaşayan biri olarak daha önce hiç duymadımda

fatih GSF - ( 7/4/2010 )
ulaş tuzak!!!!!!yıllardır GSF sınavlarına girip kazanamadıysan bu kimsenin suçu değil!!!!kabul et artık yeteneksizsin!!!!

vazgeç okulumuzu karalamaktan!!!


Hüseyin Erdoğan - ( 7/21/2010 )
Ulaş, yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum, ve de üzülüyorum. Seni de Attila yı da tanıdım. Bu tiyatro şenliği için nasıl çırpındığınızı gördüm. Genç, dinamik, içi tiyatro sevgisi dolu birilerinin bu satırları yazmak durumunda kalmasına da üzüldüm.
Yapacak bir şey yok, kazıyacaksınız. Dişinizle, tırnağınızla hatta etinizle. Parasızlıktan evlenemeyeceksiniz, düzenli bir hayatınız olmayacak, hep insanlara bir şeyler söylemek anlatmak zorunda hissedeceksiniz kendinizi. Cebinizde paranız olmayacak. Anneden, babadan, eş dost, arkadaştan geçineceksiniz. Belki günü birlik çözümlerle ayakta durmaya çalışacaksınız. Bir yığın olabilir, başarılabilir hatta ardında parada kazanılabilir projeleriniz olacak. Onlarda gitmeyecek. Tiyatronuz batacak, kiralarını ödeyemeyeceksiniz, oyuncular zaten para istemez. Vergi de cabası. Ama siz yinede yılmayacaksınız. Yılmak boşvermek olmaz. Size yakışmaz.
İzmir in size ihtiyacı var.

Teyatora İzmir.

Hüseyin Erdoğan.


fatih GSF - ( 7/24/2010 )
ulaş arkadaş diyor ki özdemir nutkuyla çalışıyorum...YALANNNNNN

eğer çalışsa bilirdi ki : tiyatrocu diye bir tabir yoktu...tiyatro oyuncusu vardır...

eğerçalışsa bilirdi ki : işini gerçekten iyi ve disiplinle yapan hiçbir tiyatro emekçisi,başka kurum yada kuruluşlara kara çalmaz...

eğer çalışsabilirdi ki : bugün o karaladığı izmir DT,misafir oyunu ile Almanyada ülkemizi temsil etti...

eğer çalışsabilirdi ki : her fırsatta kötülediği 9 Eylül GSF Tiyatro bölümü Ö. NUTKU’nun zorluklarla kurduğu ve hala başında bulunduğu saygın bir okuldur...

eğer çalışsa bilirdi ki : 9 Eylül okuluna kendisi gibi adamları almaz!!!

eğerçalışsa bilirdi ki : iyi niyetli olunmadan iyi bir tiyatro adamı olunamaz!!!!

vazgeç arkadaşım her yerde orayı burayı kötülemekten!!!yaptığın iş iyi değilse tiyatron destek görmez.iyi olanı da herkes destekler..sağa sola laf atacağına önce hatayı kendinde ara...

al sana bir örnek!GAVUR İZMİR OYUNCULARı...bu ekip hiçbir destek almadan istanbulda okulumuzu temsil ediyor ve başarıyla bizi gururlandırıyor...çünkü tiyatro onlar için ticaret demek değil...merak etme sende birgün onlar gibi bu işe gerçek samimiyetini verirsen,sende ekmeğini ve saygınlığını kazanırsın...ama o seviyeye azıcık da olsa yaklaşabilmen için önce çığırtkanlıktan vazgeçmeyi öğrenmelisin...

eğergerçekten iyi niyetliysen başka yerleri kötüleme.izmirde kaliteli işler de var ama sizler kaliteden uzakkaldığınız için bilmiyorsunuz!!!!

tekrar söylüyorum!!!okulumuzu karalamaktan vazgeç çünkü yaptığın büyük bir amatörlük...profesyonel düşünmeye çalış...sana okullu bir tiyatro oyuncusu adayı olarak tavsiyem bu..

tiyatroda eleştiri vardır ama senin yaptığın gibi yersiziftiralara karnı toktur...neden yıllardır kazanamadığın aşikar!!!

öyle bir laf atıyorsun ki ortaya,hem DT deki eğitimli,ödüllü ve işine bağlı sanatçıları,hem 9 eylülün deneyimli,ödül rekortmeni hocalarını hemde emeği ve yeteneği ile okulu kazanmış olan öğrencileri zan altında bırakıyorsun!!!her yerde kötü vardır ben herkes mükemmel demiyorum..ama elmanın bir kısmı çürük diye tamamını çöpe atmak da,bu işe zerre kadar yakışmayan insanların işidir...

daha sana neler yazmak isterdim ama bu kadarı bile aslında zaman kaybı çünkü sizin gibi insanlar yüzünden tiyatro adamları değer kaybediyor...tiyaronun kanunlarını bilmeden ben tiyatrocu(?)yum demek,ehliyeti olmayan birinin trafiğe çıkması kadar risklidir...

iyi niyetli olmaya çalış ULAŞ TUZAK...belki o zaman şairinleri görebilirsin


GSF li OYUNCU... - ( 1/13/2011 )
Selam sana ulaş tuzak.güzel bir anımı paylaşmak ısterım bende bu kutsal platformda...yıl 2006 ( sen kaç yaşındaydın acaba?)paraya kıyıp,dokuz eylül oyunculuk bölümüne sınava girmek üzre başvuruda bulundum.bana bilen bilmeyen herkes -ya torpil varmış,abi 500 kişi giriyomuş,senidinelemıyolarmış bile,şu adamdan kurs alman gerekıyomuş kazanmak için- gibi bin tane şey söledi.e bende ozaman 19 yaşındayım.dedimki evet doğru olabilir.ben 12 yaşından beri tiyatro yapıyorum ama kımsenın umrunda olmaz bu..e ama bılıyorum da içimde bende yetenek var.dedimki giricem arkadaş umutluyum..zaten sınav öncesi 7 yıllık bir amatör tiyatro geçmişim olmuş,e bıde üstğne çook çalıştım.sağımdaki güzel kızdan daha fazla,ama solumdaki çocuktan daha az girdiiiim sınava...1. aşamayı geçtiiim...a aa 469 kişi girmiş bi anda 45 e ındırdıler..neyse hadı bakalım dedık demekki benım kaderimde bu var.girdiik 2.aşamaya...a aaaa birde bakmışımki kazananların içinde adım yazıyor..ozaman ne dedım biliyomusun? dışarda artist artist dolaşan kızdan,abi ben dt den bırıyle çalıştım dıyen çocuktan,ve abı üst sınıflara bak bunu almışlar benımı almıcaklar dıyen dangızlardan daha YETENEKLİYİM.....kimseye bok atmadan girdik biz bu okula,bunumu almışlar leen demedik,olum ben 7 yıldır tıyatrı yapıyorum benı almıcaklarda kımı alıcaklar demediik....anladın mı şimdi yeteneğin yanında ne gıbı ınsanı özellikler aranıyormuş...şimdi kalkmışsın sen oraya nasıl gırdıklerı belli zaten ...adama sorarlar sen nerden bılıyosun heee....demekki denedın o yolları hee...ölemi? kazanamadın at boku.adamlar torpille gırıo...sabancının torunlarıyız biz canım.torpille girmez olurmuyuz:)))... senin gb amatör tiyatroyla uğraşan değerli adamlar yokmu? var..hemde çok değerli..ama amatörler onurlu ınsanlardır..onların derdı bı yerı kazanana bok atmak değl,onların derdı bı yere çamur atmak değil..olmadı hiçbizaman....bende amatörlükten geldimde ordan bılıyorum...bilmem anlatabıldım mı? daha sonra: sen nerden bılıyosunki dokuz eylullulerın dışarda zaten çevresi var onlar hertürlü tutunabilir...ya adama gülerleer çocuk...sen neden bahsedıyosun ya..kimin çevresini gördün he..bizim okuldan kaç kişi senle muattap olmuş he....bide kalkmış ağzına ÖZDEMİR NUTKU-nun adını alıyosun...neymiş koskoca ÖZDEMİR NUTKU sizinle ÇALIŞIYORMUŞ..:))))) eee bizim okulun kurucusu ÖZDEMİR HOCA neden torpil istemedin.he?madeeem BİRLİKTE ÇALIŞIYOSUNUZ? :)))...aaa pardon sen şimdi bide ahlaklısındır dimi...VAAY TİYATROCU VAAY.....sen kimsiin be kimsiiin...Türk Tiyatrosunu kurtarmak sana mı kaldı hee...biz kaç yıldır eğitim alıyoruz da kendimize oyuncu derken adımızı büyük ustalarla yanyana getırırken 5 kere düşünüyoruz...sana noooluyooo heee....modern zaman Muhsin Ertuğrul-u....(!!!!) işte sen ve ekibin gibi şarlatanlar kendılerıne OYUNCU dedikçe bu mıllette sizin gibileri izlemeye geldikçe insanlarımız Tiyatro Sanat-ını böle yanlış anlarlar ve üstte de örneklerinin görüldüğü gibi küçük bir çocuğun çaresiz çağrısna alaah alaah nidalarıyla koşarlarr :))) senin gibileri çok gelıyor bizim kapıya sınavda..alın beni diye yalvaran gözlerle bakıyorlar ama alınmayınca --çokta tın almazsanız almayın ben zaten bılmem nereyı ıstıyodum -- diyor...azıcık samimiyet gereklı bu sınavlarda...tamam...şimdi ulaş arkadaşım ben olsam bu yazıda böle bir okula bok attığım için utanırdım...ahh ben neler demişim dıye değil ama..benim etim ne budum ne ki ben kıme ne demişim dıye utanmadnı beklerım...Türk Tiyatrosuna emek vermiş gerçek emekçilerin sanatçıların ve hocaların --eleştirilerine- herzaman açığız......gsfli arkadaşıma sonuna kadar katılıyorum...eğer okulumuzu tanımak bizlerle tanışmak yada daha yakından görmek istıyosan herzaman beklerız..yerini sen zaten çok çok iyi biliyosun........sana boool tiyatrolu bir yaşam dilerim canım kardeşim.....

Simge Nalbant - ( 3/24/2012 )
Güzel sanatlar fakültelerinden sadece Dokuz 9 Eylül-de tiyatro bölümü var, o da içler acısı bir halde. Neden mi? Her yıl 8-10 kişinin alındığı bu okula girenlerin de nasıl girdikleri belli zaten,

demişsiniz!!!

ben ve benim gibi arkadaşımın okulumuz 9eylülün yetenek sınavını kazanmak için alnımızdan akıttığımız ter!!! alır intikamını!!

sınava hazırlanırken yara olan dizlerimin kan izleri var hala o bahçede!!!

burda böyle homurdanamazsın terbiyesizce!!!
Bu Oyun Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 327
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

    Son Eklenen Yazılar     En Çok Okunan Güncel Yazılar
27 MART… UMUDUNU ARAYAN BİR GÜN (Ahmet Yapar)
YOKLAMA LİSTESİ (Skeç)
  Tüm Tiyatro Yazıları

  Bu Tarihte Yayınlanan Diğer Yazılar
  Bu yazının yayınlandığı tarihte gündemdeki diğer yazılar aşağıda listelenmiştir...

 • Tiyatroadam’dan adam gibi tiyatro: Albay Kuş (Rengin Uz) - 2/4/2009
 • Tiyatro Benim Adım (İsa Karslı) - 2/2/2009
 • Neden Tiyatro (Kemal Oruç) - 2/2/2009
 • Yılın Oyunu ve Yönetmeni'nde En iyi'ye Aday Olabilecek bir Oyun : İNEK (Melih Anık) - 1/30/2009
 • Ordu Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu (OBKT) tam 45 yaşında... (Üstün Akmen) - 1/30/2009
 • Gar (Erdinç Yapan) - 1/30/2009
 • Altı Haftada Altı Dans Dersi: Sıcacık bir dostluk öyküsü (Rengin Uz) - 1/29/2009
 • Gecenin Kulları (Yazan-Yöneten : Dinçer Sümer) – Antalya Devlet Tiyatrosu (Öznur Çetin) - 1/29/2009
 • Suç, insanın en karanlık olgularındandır: Nehrin Solgun Yüzü (Üstün Akmen) - 1/28/2009
 • Nazım Hikmet Zaten Memleket ve Sahneler Sansürlenmesin (Yurdagül Yurtseven) - 1/28/2009
 • İzmir'de Tiyatroculara Destek Kampanyası (Ulaş Tuzak) - 1/28/2009
 • Tiyatronun Önemi (Serkan Fırtına) - 1/28/2009
 • Çehov - Vişne Bahçesi / İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları (İBŞT) (Melih Anık) - 1/23/2009
 • Şarkıların Annesi Aysel Gürel, Çocuk Tiyatrosunda da Yaşamaya Devam Ediyor (Yurdagül Yurtseven) - 1/23/2009
 • Verin bir önyargı, dünyayı yerinden oynatsın: Kırmızı Pazartesi (Üstün Akmen) - 1/21/2009
 • İzmir Sanat Kulesi (Ulaş Tuzak) - 1/19/2009
 • Bürokrasi dolambacında bir vatandaşın öyküsü: Deri Ceket (Üstün Akmen) - 1/16/2009
 • Kel Oğlum Keleş Oğlum (Çocuk Oyunu) (Fevzi Günenç) - 1/16/2009
 • Eşik - Ankara Devlet Tiyatrosu (Ahmet Olcay) - 1/15/2009
 • Şehir Tiyatroları bir ailedir edebiyatı (Feridun Çetinkaya) - 1/14/2009
 • Ful Yaprakları ~ Civan Canova (Karin Kökciyan) - 1/14/2009
 • Eşkıya dünyaya hâlâ hükümdar olmakta: Rahat Yaşamaya Övgü (Üstün Akmen) - 1/13/2009
 • Dopdolu Bir Geçmişin Damıtılmışı: Eski Testi Doktorunun Anıları (Üstün Akmen) - 1/13/2009
 • Fiko Baba Özledik Seni (Yurdagül Yurtseven) - 1/12/2009
 • Bir Şubat Gecesi (Çocuk Oyunu) – İstanbul DT (İsmail Can Törtop) - 1/11/2009
 • Balıkesir Muhasebecisi: Para istemeyiz, namus isteriz! (Rengin Uz) - 1/11/2009
 • Aklımızın gerisindeki diyaloglar: Dolu Düşün Boş Konuş (Üstün Akmen) - 1/10/2009
 • oyun atölyesi’nin tek muhatabı var: seyirci! (Oyun Atölyesi) - 1/9/2009
 • Yaban Ördeği (H. Ibsen) – Antalya Devlet Tiyatrosu (Öznur Çetin) - 1/9/2009
 • Oyun'un Oyunu Mu? (Yurdagül Yurtseven) - 1/8/2009
 • Brecht Gecesi ve Sayın Site Yöneticisi (Aslı Nişancı) - 1/8/2009
 • Yedi Tepeli Aşk Oyunu Yasaklanırken Kim Nerede Ne Yapıyordu? (Nedim Saban) - 1/8/2009
 • Tiyatroda Kurban Geleneği (Savaş Aykılıç) - 1/8/2009
 • Her türlü insan davranışı suç olabilir: İstanbul’da Bir Dava (Üstün Akmen) - 1/8/2009
 • Erhan Yazıcıoğlu Söyleşisi - Tiyatrolar Alkıştan Yıkılsın! (Yurdagül Yurtseven) - 1/7/2009
 • Çılgın Dünya - Van Devlet Tiyatrosu (Ahmet Olcay) - 1/6/2009
 • Can Doğan'dan Feridun Çetinkaya'ya Cevap Yazısı (Can Doğan) - 1/6/2009
 • Okday Korunan Söyleşisi (Savaş Aykılıç) - 1/6/2009
 • Doğru Yerde miyiz? (Arda Aydın) - 1/5/2009
 • Avrupa Tiyatro Sanatçıları Toplantısı (İlkay Sevgi) - 1/5/2009


 • Tiyatro Kursu Başlıyor!
  12 Şubat'tan itibaren her PAZARTESİ Kadıköy'de!
  Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!  Duyuru Panosu!  Son Eklenen Tiyatro Oyunları

       Güncel Yazılar

  Yazar olmak ister misiniz?
  Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

  Mail Listemize Üye Olun

       Güncel Haberler
  Tiyatro Maydanoz, Nazım’ın Kadınları ile Sahnede
  Tekin Deniz: Dümbüllü kavuğunu kimseye devretmedi

  Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
   
   |  ..