| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |
Röportaj : Nejat İşler
Ulusoy DergisiÇıplak geldim, çıplak gideceğim...”

- Siyasal bilimler okumak istemişsiniz, sonra kendinizi konservatuvarda bulmuşsunuz…

- Ben çocukluğumdan beridir öyle bilmiş bilmiş konuşurum. Beş yaşından beridir hep gazete okurum. Hâlâ da öyle... Sabah iki gazete okumadan ayılmam. Önce ilgileniyorsun, sonra fikir yürütmeye başlıyorsun, sonra da uygulama ihtiyacı duyuyorsun. Uygulamak için de o işi yapman gerekiyor.

- Peki neden olmadı?


- İyi ki de kazanmamışım, bu işi yapıyorum. Daha iyi oldu…

- Şöyle dönüp bakınca hiçbir şey için ayak dirememişsiniz, her şey hep tesadüfen olmuş sanki...

- Öyle, hayat da öyle değil mi? Hiçbir şeyi kasarak yapmadım şimdiye kadar. Zaman karşılaştırıyor bir yerde. Kader mi, tesadüf mü, bilmiyorum artık...

- Bir ara kendi tiyatronuzu kurmuşsunuz. Tiyatro bu kadar önemliyken bir anda setten sete koşuşturur oldunuz…

- Şimdi para kazanma zamanı. Para kazanmayı bitirdikten sonra o işi yapmaya devam edeceğiz.

- Tiyatro, sinema, TV… Hangisi ağır basıyor?

-Tiyatro ağır basıyor. Sinema da benim için önemli. Televizyon para sadece.

- Bu işi sadece para kazanmak için yapmak bir yerden sonra sıkmıyor mu?

- Ben televizyonda para kazanmak için varım. Ticari kaygım hiç yok. Televizyona girdiğim anda para kazanacağımı biliyorum. Riske atmıyorum kendimi. Sanki bir yerden para almaya gidiyorum gibi. Televizyonda oyunculuk falan da yapmıyorum, bence kimse de yapmıyor. Yaptığını sanan yanılır. Büyük bir aldanma olur bu.

- Peki para kazanmak için tiyatroyu ertelemek?

- Valla askere gittiğim zaman da kendimi kötü hissediyordum, ama yapacak bir şey yoktu. Askerlik bitecekti ve hayata dönecektik. Bunun gibi hissediyoruz, askerlik gibi...

- Şu ana kadar yaptığınız işlerden memnun musunuz?

- Evet. Nedenim belli çünkü, ben nedensiz iş yapmam. Mesela iyi ki de Mavi Jeans reklamını çekmişim, şimdi bir çocuğum var. (Nejat İşler'in çocuğum dediği şey Galatasaray'da iki arkadaşıyla birlikte açtığı Tezgah isimli kitap-cafe.)

- Para hayatınızı nasıl değiştirdi, eskiden parasız bir adamdınız?

- Sadece zamanı daha hızlı hareket ettiriyor...

- Denge sağlayamadığınız oluyor mu?

- Hayır... Ben hayat standartlarımı geliştirmek için para kazanmıyorum. Amacım zamanı satın almak. Mülk edinmek gibi bir derdim yok. Mülkiyet hırsızlık gibi bir şey.

- Bir şeye sahip olmak neden rahatsız ediyor?

- Sevmiyorum işte. Biz kuşak olarak böyleyiz. Bize sevmeyi, bir şeylere bağlanmayı öğretmediler. O tarafımız gelişmedi. Benim tek bir düşüncem var; çıplak geldim, çıplak gideceğim…

- Eskiden insanlarla yüz yüze geçiyordu hayatınız. Şimdi setler arasında mekik dokuyorsunuz...

- Ben hayatımda hiç bu kadar çalışmamıştım. Ama dedim ya askerlik gibi işte. Onun dışında değişen bir şey yok. Hâlâ aynı adamlarla görüşüyorum, aynı şeyleri giyiniyorum, aynı şeyleri yiyorum... Sadece ben bu işi yapıyorum.

-Gerçekten değişmedi mi?

- Hayır; çünkü nerede, niçin olduğumu biliyorum. Bana, 30 yaşında sen iyi oyuncusun demeye başladılar. 21'imde deselerdi belki başka türlü olurdu. Şimdi bana ‘çok iyi oyuncusun' diyen birine, ‘sen oyuncu görmemişsin' diyesim geliyor.

- Yolda yürürken insanların dönüp dönüp bakması nasıl bir duygu?

- Benim için sıkıcı bir durum. Otobüse biniyorsunuz ama hemen iniyorsunuz. Çünkü insanlar hayatın seyrinde ilerleyemiyorlar, ben insanları seyredemiyorum. Oysa en çok sevdiğim şey insanları seyretmek. Ondan mahrum kaldım.

- Popüler olmak gibi bir derdiniz yok…

- Sevmiyorum, çok çabuk tüketiliyorsunuz. Bazen günde 8 - 10 tane röportaj teklifi geliyor. Ben kendimi anlatmak zorunda kalmamalıyım. Arkadaşlarıma anlatmıyorum, niye insanlara anlatayım ki?

- Bu meslekte popüler olmak avantaj değil mi?

- Ben piyasanın içinde değil, kenarındayım… İşimi yapıp çıkıyorum. Burada da bir kotam var, o dolunca yine gideceğim. İleriye dönük kimseye borçlanmazsanız rahat hareket edersiniz. Evet, emeği geçenler oldu, ama kimseye borçlu değilim...

- O zaman ne yapacaksınız?

- Dükkanla ilgilenirim, kitap satarım. Tiyatro olur tiyatro yaparım, film gelir film çekerim…

- Kitap satmak mı, oyunculuk mu?

- Tabii ki kitap satmak.

- Oyunculuk yapmasanız da olur mu yani?

- Oyunculukla ilgili hiçbir hedef koymadım kendime. Ama ne gariptir ki hep oyunculukla bir yerlere gidiyorum.

- Her şeyi bırakıp tezgahın başına dönmek elinizde ama…

- Herkesin her şeyi unutabileceğini bilsem bir an bile düşünmeden tezgahımın başına geçerdim.

- Bir sene sonrasını düşünüyor musunuz peki?


- Hayır. Ama ne yapmak istediğimi biliyorum, sadece yapmak istediğim şeyi biraz erteliyorum. Ben zamanın gücüne inanırım, o zaman gelecektir, mutlaka gelecektir, şimdiye kadar hep geldi.

- Ne yapmak istiyorsunuz?

- Mesela tiyatro...

- Nasıl bir tiyatro?

- Biz antitiyatro yapacağız. Tiyatronun kalıplarıyla alay edeceğiz. Her şey doğaçlama olacak. Seyirciyle bire bir yaşayacağız. Klasik tiyatro gibi yapmayacağız.

- Siz de konservatuvar ve Devlet Tiyatroları geleneğinden geliyorsunuz…

- O bir eğitim, onu almak zorundasınız. Siz bir kereste olarak giriyorsunuz, yontularak çıkıyorsunuz… Ondan sonra da yaptıklarınızla kendinize şekil vermeye başlarsınız. Giderken bir yere çarparsınız, bir yeriniz çizilir. O çizik seni sen yapar.

- Oyun yazarlığı devam ediyor mu?


- Şu anda değil, ama kafada yazmaya devam.

- Bundan sonrası için sinema mı tiyatro mu ön planda olacak?


- Önce tiyatro. Çünkü sinema şu anda bana ait bir şey değil, sinemada hala oyuncu olarak varım. Tiyatroda böyle değil; yazıyorum, çiziyorum o daha çok hakim olduğum bir konu. Ama sinemaya da bir gün her yönüyle hakim olmak isterim.

- Sinemanın yeni jönlerinden biri olarak görülmek kulağa nasıl geliyor?

- Komik geliyor, hiç beni ilgilendiren bir mevzu değil. Ben takımı kurtarmaya gelmedim. Ben top oynarım, ama takımı kurtaracak golcü değilim.

- Popüler kültürle aranız nasıl?

- Popüler kültürden uzak duramazsınız. Böyle bir duruş yok… Sadece bunun farkına varıp bir mesafe koyabilmek önemli… Ben yaptığım her şeyde kendime nefes alabilecek alanlar yaratıyorum. Başka türlü baş edemezsiniz yoksa.

- Gündelik hayatınızda olmamasını istediğiniz şeyler neler?

- Nezaket eksikliği ve anlayışsızlık… Keşke bunlar olmasa. Bir de hepimizin sakinleşmesi lazım. Kristal sarayına girmiş bir fil gibi yürüyoruz. Biraz ağır ağır gitmeliyiz, zarar vermemek lazım…

- Gezi dergisi, sormadan olmaz. Geziyle aranız nasıl? Sık sık seyahat eder misiniz?

- Gezmeyi çok seviyorum. Eskiden çok gezerdim. Hayatla ilgili tek amacım 40 yaşımdan sonra dünyayı gezebilecek koşullara sahip olmak.

- Ya İstanbul?

- Eskiden çok dolaşırdım, birçok yerini de iyi bilirim. Ama şimdi pek vakit bulamıyorum. Binlerce yıldır tecavüze uğruyor, ordular girip çıkıyor… Onca kıyıma rağmen nasıl bu kadar güzel, anlamıyorum.

- Sanki mutsuz bir adamsınız...

- Ben dünyanın bir parçasıyım, şurayla ve bedenimle sınırlı değilim. Bir şeyler yanlış gidiyor, birileri acı çekiyor… Ben de çekiyorum aynı acıyı. Altıma son model bir araba çekip, güzel bir ev alınca mutlu mu olacağım yani? Hayır olmam. Aramızda mutlu olanlar varsa zekalarından şüphe ederim, bir de gözlerinden. Çünkü iyi görmüyorlardır.

- Peki gezdiğinizde mutlu olacak mısınız?

- Mutlu değil de, iyi hissedeceğim kendimi… Her yere gidip, her şeyi görmek istiyorum. Belki de daha mutsuz olacağım. Ben Yurtdışında da bir şeyler yapmak istiyorum. Tiyatro olur, sinema olur... Ama sadece Avrupa'da ya da Amerika'da değil. Uzakdoğu'da, Ortadaoğu'da da bir şeyler yapmak isterim. Bu da iyi bir dolaşma yöntemi olabilir (gülüyor).

-Bir yerde tiyatro yaparken ölmek istediğinizi okumuştum…

- Haftanın 7 günü durmaksızın oyun oynayabileceğim bir tiyatro mekanım olsun istiyorum. Eğer her gün tiyatro yaparsam, zaten kaçarı yok ölürüm. Bu da iyi bir intihar yöntemi olabilir (gülüyor)
Paylaş      
Yorumlar

çimen - ( 3/25/2008 )
bu yorumlar yapıldığında bile adam rahatsız oluyor aslında neden yorum yapma gereği hissediyosunuz ki işte şuyundan ötürü sevdim gibi cümleler aslında onun söylediklerini ne kadar anlamadığınızı gösteriyor..

zeybeK - ( 1/27/2008 )
bu adama hayran olmamak elde değil senin gibi biri var olduğuna inanmak bile mutlu ediyo beni. keşke aynı sahneyi paylaşsak çok büyük bir istek bu ama herkesin hayalleri vardır değil mi? benim de en büyük hayalim işte bu:)

fahri - ( 1/10/2008 )
Aynı benim kafadan :))) nejat,valla bende öyle çok açık konuşuyorum.Sonra bana bakış açıları değişiyo nedense :))))

zeynep - ( 10/2/2007 )
tam bana göre ya süper sevdim işte


pacino - ( 3/8/2008 )
adam gibi adam helal olsun, onu adam yapan tek sey nesline uymayip gercekleri görüp duygusalligiyla degilde mantigiyla hayati yasamasi. sunuda belirtim gercekten cok sevindim, ben kendimi hep yalniz hissederdim acaba bendeki düsünceler hastalik mi diye, cünkü bende genelde nevsime uymam dogrulari gördügüm gibi mantigimla yasarim bu yüzden insanlarla tartismisligim cok olmusdur ,para mülk bunlar insani mutlu etmez insani mutlu etmedigi gibi , mutsuzlugununda onlardan geldigi halde sanki baska seylerden gelmis gibi gösterp insani daha kötü bunalimlara sürükler nitekim insanlar zayif mutsuzluklarinin neden kaynaklandigini göremiyecek kadarda kör.

pınar - ( 10/10/2007 )
nejat senı cok sevıyorum sakın deısme hep bole kal bıgun goruurum senı umarım

eray - ( 10/8/2007 )
ya bu adam müthis ötesi benim anladıgım sey para adamı bozmamıs sımartmamıs abii


irem - ( 9/1/2007 )
bu adam çılgn ya..:d


Ersin - ( 12/29/2007 )
Abi adam çok rahat takılıyor hiç kasılmadan kasmadan harika bende böyle bir karaktere sahip olmak isterdim çok ama mümkün değil herkes nasılsa öyle gider kimse değişemez bana göre değiştiğini sanır sadece..

eva - ( 3/21/2008 )
bence nejat gibi hayatı akışına bırakmalı ve doğal olmalı.işte ben bu nedenle nejatı seviyorum.


hüüülllyaaa - ( 12/19/2008 )
neJAt Abİ vALla vArYa sAnA HaYrAnmım KoNuŞmAnA DuruŞuNa gÜLüŞüNe YaŞaM TaRzInA İNsAnLıĞıNa HaYrAnIm SeNi sEViYoRuM fArKıNı oRtAyA kOyUyoSuN HeR ZaMn HeP BÖle kAl hÇ DeĞiŞMe

- ( 8/1/2008 )
bu adam hayatı tamm anlamıyla anlamış ve hayatın birgün sona ereceğini bildiği için böle düşünüo süperr...gelip geçici şelere takılmayınn

.......... - ( 7/11/2008 )
işte nejat işler farkı ...

phoenix - ( 1/30/2008 )
nejat 1 numradır önderimiz nejat işler hiç hayatınızda böyle böyle kaliteli birini gördünüzmü

ASİ GENO - ( 9/17/2008 )
NEJAT ABİ seni sen yapan karizman dünyaya duruşun bana yeter yoluna devam et bir gün seni tanımayı isterim insan olarak

dilek - ( 1/14/2008 )
işte budur ya ben seni bosuna sevmiyorum ki

nazlı - ( 11/2/2007 )
tiyatronu gerçekten kocamna bir aşk olduğunu bir kez daha bu kelimlerle ıspatlanmış. helal olsun sana bu kadar başarı elde ettiğin halde mütevazi birisin

mustafa - ( 11/16/2008 )
adam gibi adam , konusmalari dürüst dogal oldugunu gösteriyor hayati kavramis ama birde su alkolü bir biraksa cok daha süper olacak ha benim hatalarim yokmu belkide herkesden daha cok ama iyiligi icin diyorum

asi - ( 2/9/2008 )
mükemmel ötesi bir adamsınız sakın deışmein sizi böyle sevioruz

ibero - ( 3/11/2009 )
iyi bi insan.

sunny - ( 2/7/2009 )
Çok farklı bir karakter. Belki de insanı hayran bırakan yanı da bu

Ihlamur Ağacı - ( 3/17/2009 )
Her zaman iyiler vardır.Kime ve neye göre iyi olduğu önemli değil...Nejat İşler her anlamda iyi...Gerçekten...

Gözbebeklerinde yaz olsam
Bahçende ıhlamur ağacı
Tutunsam isyanlarına
Görsem gezdiğin yamaçları...


burcu - ( 4/19/2009 )
diyecek çok fazla bişi yok...bence bir numara...

atilla - ( 4/20/2009 )
yabancılaşma ama bu yabancılaşmayı avantaj olarak degerlendirebilmek önemli bınu basarıyor gibi

seNNa - ( 4/13/2009 )
Hayata bakış açısına hayranım yhaa

DANYAL YOLDAŞ - ( 3/2/2009 )
ABİ SEN SADECE İŞİNLE İLGİLENİYOSUN.BENCE BAŞARI BURDAN GELİYO SEVMEDİĞİM TEK KAREKTERİN BARDA FİLMİYDİ. AMA YİNE İYİDİN BE ABİ .SENİ ÇOK SEVİYORUM İSTANBULA GELİRSEM GÖRMAM GEREKEN HARİKALARDAN BİRİSİN. ALLAH YARDIMCIN VE SENLE OLSUN SANA BAŞARILAR BÖYLE DEVAM ET SANATINLA İLGİLEN ABİ SENİ ÇOK AMA ÇOK SEVİYORUM YA ABİ BEN SANKİ GERÇEK OYUNCULAR VE SANATÇILARI KOMİK AKRABAM HİSSEDİYORUM SADECE BEN TARSUSTA SİZ İSTANBULDA AMA BİRGÜN AKRABALAR BULUŞUCAK . SANA TEKRAR BAŞARILAR....


yasemin - ( 3/8/2009 )
ben nejat işleri tiyatroda izlemek istiyorum keşke tiyatro yapsa alkolü bıraksa kendini bilmez kadınlardan uzak dursa o zaman gerçektende adam ayık ne dediğini ne yaptığını biliyor diyebilirim

esra - ( 2/7/2009 )
onu sevmiyorum


zerya - ( 5/31/2009 )
bozulmayan ender aktörlerden biri

esra - ( 10/15/2009 )
number one nejat sewıorum senıı

gökçen - ( 10/19/2009 )
ahhhhh ahhhhh diorum başkada bişi demiorum ben bu adama kelimelerin tükendiği yerde o!sefiorum seni nejattttt:D

edda - ( 10/19/2009 )
süperr ötesi biişi bu yaa

yusuf - ( 11/2/2009 )
bir okyanus gibi keşvedilmemiş biri

serap - ( 11/28/2009 )
iyi insan iyi arkadaş iyi oyuncu..

elif - ( 12/12/2009 )
bu adamı böyle olduğu için çok seviyorum herkesten farklı birde garip bi kişilik dünyada onun gibilere nadir raslanıyor

zeynep - ( 1/8/2010 )
bu adama bayılıyorum sadece kendi için yaşıyor.

emine - ( 1/9/2010 )
nejata aşıgım o nederse o olur


lüzumlu yada değil... - ( 1/11/2010 )
iyi güzel de keşke dedirttiği şeyler artık keşke olmaktan çıkarsa herşey çok daha güzel...kafası bu kadar çalışan bi adamın arkasında bıraktığı izler çok daha pürüzsüz olabilir dilerim tez zamanda olur.vesselam...

perişan çalan - ( 2/27/2010 )
bu yazıyı okurmusun bilmiyorum ama ben yinede yazacam ben seni görebilmek için 4 yıl önce istanbula geldim ve hayatımda ilk deva diyarbakır dışına cıkıyordum ve bunu senin için yapmıştım sakın yüzüne aşık alduğumu sanma döşüncelerine aşık olmuştum ifadene aşık olmuştum ki halen öyle neyse senin hemen karşında oturdum ama sana merhaba bile diyemedim sacma saban bir gurur yüzünden şimdi ne gururu diyecen işte ben diyarbakırlıyım amed kızıyım ve kürdüm bize böyle öğretildi bu şekilde büyüdük yani senin için gelmiştim ama orda ikinci sınıf muamelesi görüp berbat gönler gecirdim işte bu kadar seni tanıyorsam okuyacağını da zannetmiyorum ama yinede yazdım benim adım perişan çalan hoşcakal nejat işler

perişan çalan - ( 2/28/2010 )
ben bu adama aşığım

can aydöner - ( 3/4/2010 )
kitap..tiyatro..rock..aykırılık...yani nejet..bu sıstemde senın gıbı anarşi ruhlu insanların olması bızım gıbılerın azda olsa yuzune bı tebessum verıyo..iyiki kendinsin sen nejet

GÜWEN - ( 3/11/2010 )
abi on numarasın magazincileri bi daha kalayla... vay arkadaş iyisin iyi..


FİLİZ - ( 5/1/2010 )
Gerçekten oynadığı her rolün hakkını veren bir kişi Nejat İŞLER devamı gelir umarım..

önder - ( 6/26/2010 )
nejat işler o sadece bi oyuncu bi aktör değil o adam bu hayatın nasıl yaşanılmasını iyi bilen ender insanlardan biri!

çiğdem - ( 8/24/2010 )
aslında hiç bana göre değil.....

özlenen şarkı - ( 11/8/2010 )

mükemmelsiniz Nejat İşler...sizi takdir ediyorum her zaman her konuda...


aleyna - ( 4/1/2012 )
süper ya okudum ödevden %100 aldım

bir insan - ( 10/11/2012 )
mutlu oldugunu soleyenin gozunden yada zekalarindan demissin abi de sen deden gibi olmayi secseydin cok mutlu olabilirdin belki o bosluk kapanmadikca olamayacaksin abi sana cok uzuluyorum bole mutsuz olmana

Bu Oyun Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 603
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

    Son Eklenen Yazılar     En Çok Okunan Güncel Yazılar
27 MART… UMUDUNU ARAYAN BİR GÜN (Ahmet Yapar)
YOKLAMA LİSTESİ (Skeç)
  Tüm Tiyatro Yazıları

  Bu Tarihte Yayınlanan Diğer Yazılar
  Bu yazının yayınlandığı tarihte gündemdeki diğer yazılar aşağıda listelenmiştir...

 • AKM'Yİ YAPANLAR DA TARİHE GEÇER YIKANLAR DA !... (SAVAŞ AYKILIÇ) - 2/28/2007
 • Karakter Tahlil Tablosu (Kemal Oruç) - 2/28/2007
 • İNCİR ÇEKİRDEĞİNİ DOLDURMAYAN BİR OYUN: “ÇILGIN DÜNYA” (Üstün Akmen) - 2/27/2007
 • ANADOLU'DAN TİYATRO TANIMLARI (Tamer Barış Ülger) - 2/25/2007
 • SAHNE DİLİ YAZARI KOYUNCUOĞLU’NDAN ÖZGÜN BİR PROJE DAHA: “ARIZA” (Üstün Akmen) - 2/20/2007
 • Kızılırmak - Karakoyun (Üstün Akmen) - 2/16/2007
 • Son Dünya (Ve Diğer Şeyler Topluluğu ) - 2/14/2007
 • Yaşam Bir Oyun (Üstün Akmen) - 2/13/2007
 • 7 Köpek (Ankara Devlet Tiyatrosu) - 2/11/2007
 • Ölümsüz Öykü - İstanbul Şehir Tiyatroları (Üstün Akmen) - 2/10/2007
 • Röportaj : Nejat İşler (Ulusoy Dergisi) - 2/7/2007
 • Eyvah Yine Karıştı (OSCAR) (İhsan Ata) - 2/7/2007
 • Kurtlar vadiye -ne yazık ki- tekrar inerken... (Bensu Kaya) - 2/7/2007
 • Lysistrata - Ankara İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi (Taner Can) - 2/3/2007
 • Oyun Sonu - Dostlar Tiyatrosu (Üstün Akmen) - 2/2/2007
 • MeradaNesintiler (Tiyato Portre) - 2/1/2007
 • İhale (Tiyato Portre) - 2/1/2007
 • HAZİNE BULDUM (Tiyato Portre) - 2/1/2007
 • Bir Emektar Daktilo (Tiyato Portre) - 2/1/2007
 • QUO VADIS (Kemal Başar) - 2/1/2007
 • ARADA BİR - Oyunculukta Kalıplasmak ve Haluk Bilginer (Nedret Güvenç) - 1/30/2007
 • Röportaj : Aydın ORAK (Müslüm ASLAN) - 1/30/2007
 • Dünyanın Ortasında Bir Yer - İstanbul Devlet Tiyatroları (İhsan Ata) - 1/30/2007
 • Röportaj : Sarıyer Halk Eğitimi Merkezi Tiyatro Topluluğu (Pınar Şenel) - 1/29/2007
 • Tiyatro mu? O da ne demek? (Alıntı) - 1/29/2007
 • Çayhane (İstanbul Devlet Tiyatroları) - 1/28/2007
 • Adapazarı Büyükşehir Belediyesi' nde Tiyatro Zamanı (Sebahat TEKİNKAYA) - 1/28/2007
 • Günün Adamı - Bakırköy Belediye Tiyatroları (Üstün Akmen) - 1/26/2007
 • Benim Küçük Yıldızım (Anadolu Meydan Sahnesi) - 1/26/2007
 • Kocaeli üniversitesi tiyatro kulübü (koutik) (Kocaeli) - 1/26/2007
 • CHAMACO (Semaver Kumpanya) - 1/24/2007
 • Trainspotting (Semaver Kumpanya) - 1/24/2007
 • 12. Gece (Semaver Kumpanya) - 1/24/2007
 • Murtaza (Semaver Kumpanya) - 1/24/2007
 • On İkinci Gece - Semaver Kumpanya (Sevda ŞENER - Radikal İki ) - 1/24/2007
 • Bazıları Ne İçin Yazı Yazar? Ya da Tiyatronline editör Faciası (Gökhan Kalınca) - 1/24/2007
 • Günlük Müstehcen Sırlar (Tiyatro Fora) - 1/23/2007
 • Etik İcat Oldu Ahlak Bozuldu (A. Berhan Yılmaz) - 1/22/2007
 • Beyoğlu Sahneleri Gitti/Gidiyor! Alan Yok mu? Tuğba Özay'dan Başka? (Yeşim Özsoy Gülan) - 1/22/2007
 • Karşılaşmalar - Tiyatro Öteki Hayatlar (Üstün Akmen) - 1/19/2007
 • Kozalar - İstanbul Şehir Tiyatroları (Üstün Akmen) - 1/18/2007


 • Tiyatro Kursu Başlıyor!
  20 Haziran'dan itibaren her PAZARTESİ Kadıköy'de!
  Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!  Duyuru Panosu!


 • Tiyatroya oyuncu (Halil Özer)
 • İstanbul'da tiyatro oyuncuları aranıyor (Komedi Tiyatrosu)
 • ilan (osman pehlivan)
 • TİYATRO 46,46 FİLM YAPIM (AHMET TOKATLI)
 • Kiralık Sahne - Beyoğlu (Çınar Burcu Bayur)
 • DANS, MÜZİK VE GÖRÜNTÜLÜ TEK KİŞİLİK OYUN (FİLİZ COŞKUNER)
 • Okuma Provası Kadın oyuncu (Muzaffer ONTEM)
 • öğretmene yardımmmm (melek dincer)
 • Kadın Oyuncu Araniyor !!! (Emre Boynukalin)
 • bilgi (osman pehlivan)

 • Panoya Yaz!
  Tüm Duyurular

  Son Eklenen Tiyatro Oyunları

       Güncel Yazılar

  Yazar olmak ister misiniz?
  Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

  Mail Listemize Üye Olun

       Güncel Haberler
  "İyilik Yayıncılığı" İsimli Sosyal Sorumluluk Projesi, Bir Çok Sevilen İsmi Bir Araya Getirdi
  Küçükçiftlik Bahçe Tiyatrosu'nda Oyunlar Devam Ediyor

  Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
   
   |  ..