| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |

Oyun Hakkında Yorumlar
Islah Evi

Tiyatro Grubu

Başlangıç Yılı : 2012

Puan : 0.25 / 10    
Merak Edenler : 106 kişi


Paylaş      
Kadro :
Yapım: Çamur'dan Tiyatro

Yazan: Norman Lock
Çeviren: Kenan Ece
Yönetmen: Engin Alkan
Dramaturg: Sinem Özlek
Dekor Tasarım: Cem Yılmazer - Aslı Ersüzer
Kostüm Tasarım: Hilal Polat
Işık Tasarım: Cem Yılmazer
Özgün Müzik: Özgür Pazarlı
Afiş Tasarım: Ekin Ergök

Oyuncular:
Marion: Didem Balçın
Steve: Kenan Ece
Carl: Mustafa Üstündağ

Yönetmen Yardımcıları: Seyhan Arman - İsmail Oral - Azer Şelte

Işık Teknisyeni: İsmail Oral
Ses Teknisyeni: Özgür Pazarlı
Sahne Teknisyenleri: Yasin Erkaymaz - Soner Cuger - Kemal Burak Alkan - BurhanTemiz


Oyun Hakkında :
Mutlu evliliğiniz, başarılı kariyeriniz, nezaketiniz, demokratlığınız ve sosyal duyarlılıklarınızla korunaklı evinizde sürdürdüğünüz korunaklı hayatınıza günün birinde eski bir dost misafir gelir ve her şey birden değişiverir.

Televizyon ve sinemanın ünlü yüzleri Mustafa Üstündağ ve Kenan Ece, birlikte kurdukları Çamurdan Tiyatro’nun ilk oyunu “Islah Evi’nde bu kez çok farklı kimliklerle karşınıza çıkacak.

"İzmir Çetesi" dizisiyle başlayan dostluklarını, ortaklığa dönüştüren Mustafa Üstündağ ve Kenan Ece, kurdukları yeni oluşum "Çamur'"un tiyatro ayağını oluşturan Çamur'dan Tiyatro'nun ilk oyunu Islah Evi'nde sahneyi Didem Balçın’la paylaşıyor. Norman Lock’un Türkiye’de ilk kez sahnelenecek olan ”Islah Evi” oyununu Engin Alkan yönetiyor.
Norman Lock daha çok, çeşitli ülkelerde sahnelenen tiyatro oyunlarıyla tanınıyor. The House of Correction (Islah Evi) 1996 Edinburgh Tiyatro Festivali’nde en iyi oyun seçildi; radyo oyunlarıysa Alman WDR ve NDR kanallarında yayınlandı. Lock’un senaryosunu yazdığı The Body Shop adlı film, Amerikan Film Enstitüsü tarafından çekildi. Öyküleri çeşitli dergilerde yayımlanıyor. Lock 1979’da, The Paris Review’un verdiği Aga Khan öykü ödülünü kazandı. 1990-2001 yılları arasında bir devlet hapishanesinde yazı dersleri verdi; halen bir reklam ajansının yaratıcı direktörlüğünü yapıyor. Norman Lock, eşi Helen ve iki çocuğu ile Philadelphia’da yaşıyor.

İronik dili ile seyirciye bir fars kadar eğlenceli ama bir o kadar da gerilim yüklü bir seyirlik sunan Islah Evi, 21. yy insanının güvenli yaşam ve sosyal duyarlılık balonunu sıkı bir vuruşla patlatıyor ve "terör"ün faili ve mağduru olmayı farklı bir bakış açısıyla sorgulatıyor.


Fotoğraf ve Videolar :


Oyun Hakkında Eleştiriler :

- Güvenlikli Kent Yaşamı ve Islah Evi - Metin Boran
- Köhneleşmiş Bir Vahşet Tiyatrosu Örneği: Islah Evi - Üstün Akmen
Oyun Hakkında Haberler :

- Çamur'dan Tiyatro'dan Gerilimli Bir Komedi
- Islah Evi Ortaköy Afife Jale Sahnesinde
- Islah Evi Nisan 2013 Programı

Yorumlar

Bu Oyun Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 452
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

Bezirgan (Tartuffe)      Su Çatlağını Bulur      Kuçu Kuçu      Zalım Mahmut - Bir Kurtlu Kıssa      Türkiye Kayası      Anne ve Babalar İçin Cinsel Bozukluklar Rehberi      Hamlet      Aşk'a 103 Adım      Zengin Mutfağı      Yeni Yasaklar      Babamın Cesetleri      Bize Bir Haller Oldu      Yalanın Ardındaki      Gerçek Hayattan Alınmıştır - Kumbaracı50 Üçlemesi I      Barzo ile Konserve - Kumbaracı50 Üçlemesi II      Dertsiz Oyun - Kumbaracı50 Üçlemesi III      Yokuş Aşağı Emanetler      Bir Anarşist'in Kaza Sonucu Ölümü      Sarı Ay / Yellow Moon      İki Kişilik Bir Oyun      Sanat      Hiç      Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi      Evaristo      Haz Makamı      Mi Minör      Biz Küçükken Babamla Oyunlar Oynardık      Arapsaçı      Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım      Ocak      Tabusuz      Nafile Dünya      Şahmeran'ın Bacakları      Yaşamaya Dair – Bursa Cezaevi'nden Mektuplar      Katilcilik      Çanakkale'den Mektup Var      Nehir      Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz      Yatak Odası Diyalogları      Kaç Baba Kaç     


Tiyatro Kursu Başlıyor!
1 Mayıs'tan itibaren her ÇARŞAMBA Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
Tiyatro Maydanoz, Nazım’ın Kadınları ile Sahnede
Tekin Deniz: Dümbüllü kavuğunu kimseye devretmedi

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |  ..