| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |

Oyun Hakkında Yorumlar
Nehir

Oyun Atölyesi

Başlangıç Yılı : 2013

Puan : 1.28 / 10    
Merak Edenler : 169 kişi


Paylaş      
Kadro :
Yazan: Jez Butterworth
Yöneten: Haluk Bilginer

Oyuncular
Haluk Bilginer
Ayça Bingöl
Canan Ergüder


Oyun Hakkında :


Fotoğraf ve Videolar :


Oyun Hakkında Eleştiriler :

- Ezberletilmiş aşklar ve kadınlar üzerine bir oyun… Nehir - İhsan Ata
- Boşa Atılan Oltalar; NEHİR - Rengin Uz
Oyun Hakkında Haberler :

- Oyun Atölyesi sezona Nehir ile başlıyor

Yorumlar

Seda Bayraktar - ( 10/6/2013 )
Bugün Oyun Atölyesi-nin yeni oyunu Nehir-i eşimle birlikte izledik. Oyun bizim için büyük bir hayal kırıklığı oldu. 3 büyük oyuncunun çok daha güzel bir oyunla oyunculuklarını göstermelerini beklerdik. Oyun 1 saat sürdü ve inanılmaz sıkıcı ve yavaştı. Bittiğinde inanamadık. Sanki iş olsun diye sahnelenmiş gibi geldi, yani birşeyler yapalım 3-5 kazanalım mantığıyla. Gittiğimize çok pişman olduk. Bence yol yakınken sahneden kaldırılmalı. Herkesin vaktine ve parasına yazık.

Samet elbey - ( 10/12/2013 )
Seda hanıma katılıyorum, gerçekten bu oyunculara bu oyun vakit kaybı olmuş.. Oyunculuk falan yine var ama senaryo çok kötü gerçekten..

tuncay doruk - ( 10/13/2013 )
Oyuna bugün eşim ve arkadaşımla birlikte gittik. Oyun tek perde ve 70 dakikadan oluşmakta. Oyun başlangıçtan, son dakikasına kadar inanılmaz derecede sıkıcı. Konu çok saçma. Oyunun kadrosuna aldanıp, üstüne kişi başı 50 TL bilet parası ödeyip, saçma bir konuyu 70 dakika boyunca sıkılarak ama her bir sonraki dakikada belki bir heyecan olur düşüncesiyle (en azından sonu enteresan olur diyerek) izledik. Oyun öyle bir yerde bitti ki -Bu mudur yani- dedirtti resmen. Oyun sonunda ayakta alkış tutan kitleyi de anlamakta zorlanıyorum. Kısacası vakti ve parası bol, vaktini sıkılarak geçirmenin de problem olmayacağını düşünen arkadaşlara öneririm :)

caner - ( 10/26/2013 )
bugün oyunu izledik..gerçekten oldukça sıkıcı ve yavaştı..oyuncu kalitesi ön yargısı ile oyunu izlemeyi tercih ettik..ancak konu oldukça kötüydü..hiç ilerlemedi..bence bu oyuncu kadrosuna yakışmadı.

aysu Öztopçular - ( 11/3/2013 )
3 arkadaşımla,oyuna gittik.Biz de konuyu bilmediğimiz için,zevk almadığımızı zannetmiştik.Demek görüşler aynıymış.

şahin - ( 11/3/2013 )
Rezalet bir oyun.İzlemeyi düşünenlerin zamanına ve parasına yazık.

toprak - ( 11/4/2013 )
Boşa geçen zamana mı?,boş yere harcanan parama mı?yoksa iyi oyuncuların bulunduğu bir tiyatroya gitme heyecanımın fiyaskoyla sonuçlanmasına mı?......daha ben nediyeyim?

aslı - ( 11/4/2013 )
Gerçekten beklenenin çok ama çok altında kesinlikle vakit kaybı.

Goknur Taşlı - ( 11/6/2013 )
Oyun büyük bir hayal kırıklığı yaşattı. Sonunda hadi bir şeyler gelişir diye beklerken bir anda bitti.
Bu kadar usta oyuncuların yer aldığı bir oyunu hiç beğenmeyeceğimi düşünmemiştim. Maalesef bu oyun olmamış.


Erdal ışık - ( 12/1/2013 )
Zamanıma mı yanayım parama mı?Oyun bittiğinde 2.perde var herhalde diye düşündüm. Hayal kırıklığı...

Ceren Samıkıran - ( 12/2/2013 )
Oldukça yüksek beklentiden sonra biraz hayal kırıklığı oldu açıkçası. Kadronun bu kadar iyi olduğu bir oyundan daha iyi bir sonuç bekliyordum. Durağan bir oyundu ne yazık ki. Daha güçlü bir konu ve hareketlilik olmalıydı. Gideceksiniz büyük beklentilerini z olmasın oyunculuk harika ama konu çok durağan ne yazık ki...

Aslıhan - ( 12/17/2013 )
Bundan sonra kadroya bakıp aldanmayacağım. Çok kötü bir tiyatroydu. Bence de parası ve boş vakti olanlar için gidip görmek açısından iyi ama ben çocuklarımdan çaldığım zamanı böyle kötü bir tiyatroya ayırdığım için çok pişmanım. Tavsiye etmiyorum. Anlamadığım bu tiyatrocular bu kadar kötü bir senaryoda oynamam diyemediler mi acaba onu merak ediyorum.

Petri - ( 1/10/2014 )
Dün gittik tiyatroya, simdi yorumlari okuyorum, hiçbir sey anlayamiyorum, sanki ben baska bir oyuna gittim...Oyun cok gerçek ve dramatik, uzuntu ile çiktim, cok etkilendim, oyuncuklari muhtesemdi, sahne ve isik tasarimlari cok güzel,... beklentikleri farkli olabilir, ben bir hikkaye duymaya gittim, açik gittim, holiwood bir film izlemek istersem, baska bir beklenti ile giderim, evde video izlerim, and happy ever after...
Kaliteli bir oyun izlemek isteyenleri, ogrenmeye ve dusunmeye açik olanlarina kesinikle tavsiye ederim. Emegine sagilik.


Füsun - ( 1/17/2014 )
Bende oyuna bugün gittim ama inanın çok hoşuma gitti...Hareketli daha doğrusu durağan olmayanı herkes sever önemli olan durağan fakat içine çeken bir oyundan zevk almak....Emeklerine sağlık...

Perrin - ( 1/20/2014 )
Çıkışta, bu konu daha başka nasıl anlatılabilirdi diye düşündüm.anlatılamazdı!! Sahnesi, dekoru oyuncuları hepsi gerçekti,ben etkilendim!ben de o hikayenin içinde gibiydim, belki o eve daha önce bende gittim....

Derya - ( 2/7/2014 )
Tek kelimeyle berbat

Gülden - ( 2/7/2014 )
Bu kadar iyi oyunculardan neden bu oyun çıktı anlamış değilim.. Sanatıdamı kapitalist düzene teslim ettik.. Şu günlerde özellikle,tamamen bir hayal kırıklığı oldu..

deniz - ( 2/8/2014 )
Oyunculara diyecek yok ama oyunun kendi vasattı.Haluk Bilginer adı salonu doldurdu ama oyun seçimi ı-ıh..!
Ve aynen katılıyorum oyun bittiğinde inanamadım,hem çok kısa sürdü hem de seyirciye çok fazla bir şey vermedi.Ne mesaj ne doyum..


seda - ( 2/28/2014 )
Ben de dün gittim oyuna.haluk bilgineri duyunca tereddüt etmedim ama oyun gerçekten çok sıkıcı idi.sirf oyunculuklarini izledim.emeklerine sağlık yine de.fakat özel oyuna gidip bu kadar para verince daha iyi bişey olsun isterdim.

Ahmet DUMAN - ( 6/8/2014 )
Verdiğim para, sıkılarak/ üzülerek/ incinerek geçirdiğim bir saat.. Hepsi bir yana ben en çok içimdeki Haluk Bilginer sevgisinin yok oluşuna üzüldüm. Şayet benim gibi Haluk Bilgineri seviyor ve saygı duyuyorsanız sakın bu oyuna gelmeyin/ gitmeyin.. Oldu mu şimdi usta be! Yakıştımı böyle bir sahtekarlık size.. Aşk olsun.. Yazıklar olsun..

yılmaz sekizkardeş - ( 7/7/2014 )
Mardin de gittik bu oyuna ben ve eşim.tek kelimeyle berbattı.herkesin yorumu aynı zaten.kesinlikle gitmeyin.paranıza yazık

Mustafa - ( 12/12/2014 )
Oyunu dün akşam (11.12.2014) ODTÜ-de izledim. Fiyatı 55 TL ve 4 kişi gittik. Verdiğimiz paranın 1 kuruşunu bile hak etmeyen bir oyundu. Aslında oyun demek bile hakaret olur böylesi içi boş ve sadece para kazanalım diye yapılmış isimleri yüksek olan bir saçmalık durumuydu. Haluk Bilginer, Ayça Bingöl ve Canan Ergüder-i afişte görünce çok heyecanlanmıştık. keşke bu yorumları bileti almadan önce görebilseydim. Bundan sonra isme kanıp bu tür saçmalıkları izlemek istemediğimden araştırmadan kalkışmayacağım böyle şeylere. Sizlere de tavsiyem bu oyuna asla ama asla gitmeyin. Oyuncuları gidin İstanbul-da AVM-lerde görün daha iyi olur.

Filiz can - ( 3/2/2015 )
Çok kötüydü keşke bu siteye bakıp gitseymişim

Sevda Aytaç - ( 3/24/2015 )
Harika bir oyun. Evrensel bir konu çok güzel işlenmiş. Oyunculuklar bu büyük isimlerden beklediğim gibi çok iyiydi. Sahne tasarımı ise mükemmeldi. Çeviri de çok başarılı. Tekrar gitmek istiyorum. Tabii bu kadar çok aforizma olan böyle duygusal incelemelere değinen, şifreli oyunlara alışık olmayan çok boyutlu bir hikayeye sıradan bir izleyicinin bayılmasını beklemiyorum. Ama beğenmeyenlere soruyorum. Neden konuyu okumadan gidiyorsunuz? İsimler çok değerli ama bu değerli isimleri siz televizyondan ve popüler rollerden tanıyorsunuz diye hep aynı sıradan karakterleri mi canlandıracaklar? Hep sizin alıştığınız yüzeysel, derinliği olmayan melodram veya komedi eserlerinde mi rol alacaklar ? Siz de ya bu tür oyunlara gitmeyin. Ya dereyi görmeden paçayı sıvamayın. Veya balık tutmak istiyorsanız oltanızı hazırlayın (okuyarak gidin)
Bu oyun ve bir önceki sezon OYUN ATÖLYESİ-nde izlediğim PANDALARIN HİKAYESİ gibi oyunlar GERÇEK OYUNCULARI doya doya izleme fırsatı bulduğumuz DERİN oyunlar olmazsa ÖZEL TİYATRO neye yarar ? Gider şehir veya belediyenin SEÇTİĞİ (!) oyunlarda güler ağlarsınız ..


Bu Oyun Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 526
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz      Yatak Odası Diyalogları      Kaç Baba Kaç      Azizce (Aziz Nesin'den Kısa Oyunlar)      Küçürekkız      Juliet'in Şalı      Aktör Kean      Bütün Çılgınlar Sever Beni       Hamlet      Palyançolar Okulu (Çocuk Oyunu)      Hassta Etme Adamı      Arturo Ui'nin Önlenebilir Tırmanışı      Yolcu      Para      Müziksiz Evin Konukları      Sirke Tadında Böğürtlen Reçeli      Araf      Ne İstediniz?      Tanrı      Cyrano De Bergerac      Arsız Davet      Aşk Köpekliktir      Kafkas Tebeşir Dairesi      Huysuz (Müzikal)      Kaplumbağa      Asi Kuş      Ders      Ya Tutarsa?      Şenlikli Limonata      Vakti Geldi      İyi Geceler Desdemona (Günaydın Juliet)      Ya Başaramazsak      Savunma 'Clarence Darrow'      Kayıp Ruhlar Kıraathanesi      Titanik Orkestrası      Shakespeare      Sinan Süleymaniye’de      Kocamın Nişanlısı      Tuzak      Çin Kahvesi     


Tiyatro Kursu Başlıyor!
1 Mayıs'tan itibaren her ÇARŞAMBA Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
Tiyatro Maydanoz, Nazım’ın Kadınları ile Sahnede
Tekin Deniz: Dümbüllü kavuğunu kimseye devretmedi

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |  ..