| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |

 Murat Karasu

Hayranım Diyenler : 14 kişi

Murat Karasu Hakkında Yorumlar


Paylaş      

Murat karasu 1961 yılında Akyazı’da doğdu. 1985 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Devlet Tiyatrolarında sanatçı olarak göreve başladı. Sırasıyla, Bursa, Ankara ve İstanbul Devlet Tiyatrolarında oyuncu, yönetmen ve yönetici olarak çalıştı. Devlet Tiyatroları Spor Klübü'nde ve Devlet Opera ve Balesi Çalışanları Vakfı TOBAV’ da uzun yıllar yöneticilik yaptı.
Bursa, Adana, Diyarbakır, Trabzon, Ankara ve İstanbul Devlet Tiyatrolarında, Bakırköy Belediyesi Şehir Tiyatrolarında, Eskişehir Tiyatro Anadolu, Hadi Çaman Tiyatrosu, Abdullah Şahin-Nokta Tiyatrosu, Tiyatro Ti, Ankara Maliye Tiyatrosu gibi özel topluluklarda ve Makedonya-Üsküp Halklar Tiyatrosu ile Bulgaristan Rusçuk Devlet tiyatrosunda, 30’un üzerinde oyun sahneledi.

Bir o kadar oyunda da oyuncu olarak görev aldı. Ayrıca uluslararası turne ve festivallere katıldı. Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü Mimar Sinan Üniversitesi Sahne ve Görüntü Sanatları Anasanat Dalı ve Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünde ve pek çok özel amaçlı tiyatro kursunda eğitmen olarak çalıştı.

Halen Haliç Üniversitesi’nde ve Yeditepe Üniversitesi'nde eğitmenlik görevine devam etmektedir.

Murat Karasu iki oyun yazmıştır: "Hüzün Mahallesi Otobüsü" ve "Kaplumbağanın Ninnisi" Hüzün Mahallesi Otobüsü yayınlanmış ve Devlet Tiyatrolarınca sahnelenmiştir. Pek çok tv ve sinema filminde rol alan Murat karasu halen İstanbul Devlet Tiyatroları’nda sanatçı olarak çalışmaktadır. Murat karasu TOBAV İstanbul Şubesi Başkanlığı’nı da yürütmektedir. Kültür Bakanlığı Reji Teşvik ödülü sahibidir.


Murat Karasu isimli sanatçının sitemizde kayıtlı çalışmaları
Sinan Süleymaniye’de
Azizce (Aziz Nesin'den Kısa Oyunlar)
Inishmorelu Yüzbaşı
Troyalı Kadınlar
Yanık
Piyano
Yastık Adam
Beğendiğiniz Gibi
Kuzguncuk Türküsü
Albay Kuş
Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü

Yorumlar

Sezgi Uysal - ( 2/17/2009 )
Muhteşem bir yönetmen ve oyuncu!Bu ülkede hakkı yeniyor!

Murat Karasu Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 660
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

Turgut Özakman      Şakir Gürzumar      Simay Küçük      Okday Korunan      İsmail İncekara      Gülseren Gürtunca      Erdal Bilingen      Dario Fo      Füsun Demirel      Murat Karasu      Atilla Şendil      Kubilay Karslıoğlu      Dündar Müftüoğlu      Hidayet Erdinç      İşdar Gökseven      Güneş Hayat      Nesrin Kazankaya      Şafak Eruyar      Başak Meşe      Nihat İleri      Levent Öktem      Kayhan Teker      Zeynep Özden      Eda Yapanar      Eren Uluergüven      Mehmet Aslan      Muhammet Uzuner      Aytunç Şabanlı      Okan Kayabaş      Mehmet Ali Kaptanlar      Can Başak      Erdinç Anaz      İlker Yiğen      Neil Labute      Esra Bezen Bilgin      Betül Çobanoğlu      Bartu Küçükçağlayan      Deniz Celiloğlu      Robin Hawdon      Özcan Özer     Tiyatro Kursu Başlıyor!
1 Mayıs'tan itibaren her ÇARŞAMBA Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
Tiyatro Maydanoz, Nazım’ın Kadınları ile Sahnede
Tekin Deniz: Dümbüllü kavuğunu kimseye devretmedi

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |  ..