| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |

 Ali Gökmen Altuğ

Hayranım Diyenler : 31 kişi

Ali Gökmen Altuğ Hakkında Yorumlar


Paylaş      

Bu sanatçı hakkında tanıtım bilgisi girilmemiş,
Kişisel tanıtım sayfanıza fotoğraf ve özgeçmiş bilgilerinizi eklemek veya beğendiğiniz sanatçıların tanınmasına yardımcı olmak için ilgili bilgileri hemen siz gönderin : tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com

Ali Gökmen Altuğ isimli sanatçının sitemizde kayıtlı çalışmaları
Ayaktakımı Arasında
On İki Öfkeli Adam
Oyun
Rosenbergler Ölmemeli
Kafes
Leonce ile Lena
Onlar Ermiş Muradına
Keşanlı Ali Destanı
Lüküs Hayat
Kantocu

Yorumlar

salih - ( 10/30/2008 )
çarşamba akşamı lüküs hayat oyununda Ali Gökmen Altuğ''u izledim. ama ne yakan söyliyeyim, çok şaşırdım. kendisini akademik çalışmaları ve şehir tiyatrolarının en akademisyen oyunculsarından biri olarak biliyorum. ama sahnede Zihni Göktay''la girdiği gerksiz diyaloglar, maskenin arkasında 80 çesit atraksyonlar ve tuhaf bir takım tezahüratı yapar gibi şarkı söylemeler, elindeki maskeyle sahnede o tarz bir adamın hiç yapmayacağı bir takım dartanyanvari hareketler yaparak ve selamda herkes gayet güzel selamını verirken, o elinin işaret parmağını öpüp havaya kaldırarak, yanındaki arkadaşı Arda Aydın''la birbirlerine tuhaf tuhaf sırıtırlarken görünce gerçekten çok şaşırdım ve ayıpladım. Ali bey sizi seviyor ve takdir ediyoruz, lütfen böyle şeyler yapmayın, lütfen...

gülce aydın - ( 3/19/2009 )
genç günlerde oyun yöneteciğini haber aldım, umarım başarılı bir iş çıkarır ortaya...

Zafer - ( 1/21/2010 )
20.01.2010 akşamı yenilenen Muhsin Ertuğrul Sahnesi-nde Keşanlı Ali Destanı-nı izledim. Pek çok aksaklığın ve oyuncularının bazılarının ciddiyetsizliği nedeniyle pek de keyif alamadığım bir performans izlemiş oldum.
Hele oyunun sonunda gözlerime inanamadım. Zayıf Polis Memuru (Ali Gökmen Altuğ) bizzat şahit olduğu cinayet conucunda kelepçelediği Keşanlı Ali-nin (Engin Alkan) ensesini kaşıyor ve bunu yaparken de muzipçe sırıtıyor.
Her haliyle mizansen dışı olduğu anlaşılan ve tamamen amatörlük kokan bu hareket beni çok kızdırdı. Şimdi soruyorum Ali Gökmen Bey-e:
1) Yıllardır oyunculuk yapıyorsunuz, takip projeksiyonunun sanılandan daha fazla yeri aydınllattığını farkedemediniz mi?
2) Karşısında oynadığınız 600 kişiye yutturabileceğinizi mi sandınız bu yaptığınız hareketi?
3) Oyun sonunda neyin selamına çıkıp alkış aldınız?
4) Sizin yönettiğiniz Kafes oyununda bir oyuncu başka bir oyuncuya böyle bir sabotaj girişiminde bulunsa onlarla beraber siz de güler miydiniz?
5) Yenilenen Muhsin Ertuğrul Sahnesi-nin açılışında oyunculuğunuzla hatırlanmak yerine böyle bir saçmalıkla hatırlanacak olmaktan mutlu musunuz?


Aslıhan - ( 7/24/2010 )
Salih bey AliGökmen Altuğ benim oyunculuk dersi öğretmenim . ancak onu bu denli eleştirmeniz hiç hoşuma gitmedi. çunku ali bey gördüğünüz gibi biri değil , bildiğiniz gibi biri .. oraya tiyatro izlemeye gittiniz ve -oyuncu-ları ızlediniz .SAHNE ÜZERİNDE KİŞİLER KENDİ DEĞİLDİR sayın Salih ve Zafer bey.... Anladığım kadarıyla Ali Bey den daha fazla yıllarınızı verdiniz oyunculuğa.. ondan fazla tecrubeniz olmalı ki böle konusyor olmalısınız... açık konusmak gerekirse beni de bu yıkıcı eleştrilerinizi kaba ve ukala bir biçimde dile getirmeniz kızdırdı ve KIRDI (!) . emin olun o aldığı her alkısı hakediyor. eminim ! yani her oyuna 599 (biri siz .bu denli eleştirdiğinize gore alkıslamadınız. o yuzden sizi saymadım .)adet şakşakçı götürmüyorsa eğer aldığı alkısların her birini hakediyor ! lütfen biraz düşünün ve öyle cumle kurun . Esenlikler dilerim büyüük büyüükk -ÜSTAD- lar ......

Arda Aydın - ( 12/14/2010 )
Can arkadaşım Ali bugun itibariyle vatani görevini yapmak üzere Diyarbakır-a gitti. 5 Buçuk ay sonra yeniden görüşeceğiz.

Hale - ( 1/26/2011 )
kendisini beğenerek izlerim ve çok ustaca performans sergiler

ilayda - ( 2/19/2011 )
iyi tşk ederim

Ali Gökmen Altuğ Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 958
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

Cemal Reşit Rey      Selçuk Borak      Nilgün Gürkan      Canan Göknil      Esin Engin      Hakan Elbir      Zihni Göktay      Funda Postacı      Aslı Aybars      Ali Gökmen Altuğ      Ayşegül İşsever      Münir Kutluğ      Çağrı Hün      İlhan Kilimci      Betül Kızılok      Ümran İnceoğlu      Çağlar Yiğitoğulları      Samet Hafızoğlu      Cem Uras      Uğur Uludağ      Yosi Mizrahi      Yağmur Kaşifoğlu      Hakan Bilgin      Doğa Rutkay      Murat Akkoyunlu      Barış Ataş      Koray Şahinbaş      Funda Kurt      Okan Metin      Tülay Akın      Güngör Gün      Cem Öztekin      Sinem Akkaya      Ecenur Ateş      Arzu Yanardağ      Can Utku      Cihan Kılıç      Umut Can Cano      Artun Özsemerciyan      Eda Erman     Tiyatro Kursu Başlıyor!
1 Mayıs'tan itibaren her ÇARŞAMBA Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
Tiyatro Maydanoz, Nazım’ın Kadınları ile Sahnede
Tekin Deniz: Dümbüllü kavuğunu kimseye devretmedi

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |  ..