| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |

Oyun Hakkında Yorumlar
Çirkin

İstanbul Devlet Tiyatrosu

Başlangıç Yılı : 2012

Puan : 1.27 / 10    
Merak Edenler : 181 kişi


Paylaş      
Kadro :
Yazan: Marius von Mayenburg
Yönetmen: Metin Belgin

Oyuncular:
Tolga Evren, Simay Tuna, Nışan Şirinyan, Şamil Kafkas


Oyun Hakkında :
Marius von Mayenburg’un Çirkin’i insanların fiziksel özelliklerine göre değerlendirildiği, güzelliğin başarının olmazsa olmaz ilk şartı olarak nitelendirildiği günümüz toplumuna ilginç bir eleştiridir. Günün birinde tüm dünyanın imreneceği bir güzelliğe sahip olsanız neler olurdu? Kariyeriniz, eşiniz ile ilişkileriniz, sosyal yaşamınız bundan ne derece etkilenirdi? Herkesin sahip olmak için pek çok şeyi feda edeceği bu durum aslında gerçekten o kadar da iyi mi?

Fotoğraf ve Videolar :


Oyun Hakkında Eleştiriler :

- Güzelim, güzelsin, güzel! (Çirkin Oyunu Eleştirisi) - Rengin Uz
- Çirkin Oyunu Eleştirisi - Erdal Yıldırım
Oyun Hakkında Haberler :

- Basının Yeni Hedefi DT'nin Çirkin Oyunu
- Devlet Tiyatrolarına ÇİRKİN Karalama!

Yorumlar

okan - ( 10/16/2012 )
Kesinlikle sezonun en iyi oyunu.

Burcu - ( 10/17/2012 )
Oyun nasıl merak ediyorum ?

Özkan S. - ( 10/20/2012 )
Oyun gerçekten harikaydı. İzlerken çok keyif aldım. Duşan Kovaçeviç-in Profesyonel-inden bu yana izlediğim en iyi oyunlardan biriydi.

Daha ayrıntılı bilgi için: http://tiyatroist.blogspot.com/2012/10/cirkin-marius-von-mayenburg-istanbul-dt.html


Sultan - ( 10/21/2012 )
Bugün izlemeye gittiğim ve izlerken bana gerçekten zevkli dakikalar yaşatan tek perdelik oyun. Oyunun sonlarına doğru Tolga Evren-in muazzam performansı ile sergilediği monoloğu unutamıyorsunuz. Işık geçişleri harika, performanslar şahane, konusu ise ayrı güzel... Şiddetle tavsiye ediyorum. Pişman olmayacaksınız.

Murat - ( 11/15/2012 )
Adı ÇİRKİN ama kendisi acayip YAKIŞIKLI bir oyun. Adeta bir performans şenliği. Tempo bir dakika bile düşmüyor. Mutlaka izlenmeli. Ve ayakta alkışlanmalı.

BURCU - ( 12/17/2012 )
oyunculuk, oyun herşey çok başarılı. tek perde ama hiç sıkılmadan izleniyor.

şerife tuna - ( 1/11/2013 )
11.01.2013 akşamı oyunu izledim oyun çok başarılı çok izlenmesi gereken oyulardandı.Hareketli ve dikkati dağıtmadan izlebilen bir oyundu..tüm emeği geçenlerin emeğine sağlık....oyun sırasında telefonu çalan saygısız.. ve kapatması gerekirken konuşan kişi....çok ayıp ettin...saygısızlık ettin..sen bir daha tiyatroya gitme istersen..

tülay - ( 1/25/2013 )
SÜPER MUTLAKA GİDİN

Feta - ( 2/5/2013 )
Oyunculara, ışıkçısına, yönetmene saygı duydurtan harika bir oyun :) kara mizahın güzel bi örneği olmuş konuysa çağın aynası

nhızal - ( 2/20/2013 )
bazı internet siteleri oyunu -devlet tiyetrolarında çirkin propoganda,devlet tiyatrolarında ensest ilişki ve grup sex yüceltiliyor- diye yazmışlar.oyunu izleyen bazı kişilerin ağzından izlenimleri aktarılmış ve hayret,yazının içeriğini doğrular ifadeler kullanmışlar.
kısacası devlet tiyetroları yine hedefe oturtulmuş. haberiniz olsun istedim.


harun - ( 2/22/2013 )
muhteşem bir oyun mutlaka izlenmeli

Bu Oyun Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 875
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

Düğün Şarkısı      Ay Ecesi      Herkesin Bildiği Sırlar      Çehov Makinesi      Agamennon: Süpermarketten Döndüm ve Oğlumu Bir Temiz Dövdüm      Yaşlı Hanımın Ziyareti      Sessizlik      Inishmorelu Yüzbaşı      Çok Özel Bir Gün      Atinalı Timon      Satıcının Ölümü      Parkta Çıplak Ayak      Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince Ama Şimdi İyi      Pippa      Kayıp - Mercy Seat      Ödipus      Babaannem 100 Yaşında      Rosencrantz ve Guildenstern Öldüler      Bizde Yok!      Nasri Hoca ve Muhalif Eşeği      Daf/Kapan      Barselo      Kurabiye Ev / The Gingerbread House      Çanta      Gıres      Medeniyet Tiyatrosu      Martı      Nora - Bir Bebek Evi      Ben Feuerbach      Hedda Gabler      Düğünde Panik      YAZ-BOZ      Aç Sınıfın Laneti      Antigone      Musahipzade ile Temaşa      Sokağa Çıkma Yasağı      Adalet, Sizsiniz      Toplu Hikayeler      Huzur Sokağı      İstanbul ve Aşk     


Tiyatro Kursu Başlıyor!
1 Mayıs'tan itibaren her ÇARŞAMBA Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
Tiyatro Maydanoz, Nazım’ın Kadınları ile Sahnede
Tekin Deniz: Dümbüllü kavuğunu kimseye devretmedi

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |  ..