| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |

Oyun Hakkında Yorumlar
Ay Ecesi

İstanbul Devlet Tiyatrosu

Başlangıç Yılı : 2012

Puan : 1.79 / 10    
Merak Edenler : 176 kişi


Paylaş      
Kadro :
Yazan: Burçak Çöllü
Yönetmen: Mustafa Avkıran

Oyuncular:
Kubilay Karslıoğlu, Adil Can Demirel, Ayşe Gülerman, Uygar Özçelik, Çağıl Tekten, S. Cansu Saka, Deniz Bolışık, Dolunay Pircioğlu, Ebru Demirdöven, Erkut Emre Sungur, Erdem Yılmaz, Ertan Yılmaz, Gizem Ancı, Gözde Cığacı, Gözde Kaya, Kutay Şahin, Melih Şengider, Onur Şirin, Özgür Şahin, Selda Şahin, Tuba Karabey


Oyun Hakkında :
Burçak Çöllü ünlü Ferhad ile Şirin masalını farklı bir şekilde yazmış. Arzen şehrinde dilden dile anlatılan bu öykü büyük aşkların her zaman inanmak istediğimiz hikaye olmadığını anlatır. Öykünün kahramanı değiştiğinde anlatılan gerçeklik de farklı olur. Ve bu sefer öyküyü Şirin değil, Ay Ecesi yani Mehmene Banu kaleme alır.

Fotoğraf ve Videolar :Yorumlar

Burcu - ( 10/17/2012 )
Nasıl bir oyun ? İzleyenlerden yorumlarınızı bekliyorum.

mehmet - ( 10/17/2012 )
belli ki çok emek vermişssiniz,hepinizde genç oyuncularsınız ama tiyatronun bu kadar sıkıcı olması ve gerçeklik hissiyatı vermeyen karakter hareketleri bizi 1 perdenin bir an önce bitmesi için sabırsızlandı ve çıktık ,yine de tiyatro çok güzel bişey bu oyuna gitmezseniz bile başka oyunlara mutlaka gidin

emre şirin uğur - ( 10/19/2012 )
hayatımda böyle bir sikici oyun görmedim,berbat bir oyun,melodiler çok kötüydü

mehmet - ( 10/21/2012 )
izlediğim en kötü oyun desem haksızlık mı etmiş olurum bilemiyorum ancak fena sıkıldım.

önce insan - ( 10/23/2012 )
Bir sevda ve kardeşlik hikayesi, insan sesi ve bedeniyle oluşan müzikle beslenip, böyle mi güzel, böyle mi sıcacık ifade edilir.
Yazana da, sahneleyene de, oynayanlara da BRAVO!


Mehmet - ( 11/4/2012 )
dün gittik, büyülendik çıktık.sadece insan sesleri ile yapilan müzikler özellikle muhteşemdi!

AYNUR - ( 11/16/2012 )
KESİNLİKLE ZAMAN KAYBI
YAPMACIK OYUNCULUKLAR,
MEHMENE BANU-YU CANLANDIRAN KARAKTER BİRAZ İYİ DİĞERLERİ TİYATRODAN SOĞUTUR İNSANI


yanlış cast - ( 11/16/2012 )
DEVLET TİYATROLARININ NE KADAR PROFESYONEL ÇALIŞTIĞINI, NE KADAR YETENEKLİ OYUNCULARININ OLDUĞUNU VE BİZLERE NE KADAR GÜZEL OYUNLAR İZLETTİĞİNİ BİLMESEM İLK KEZ BU OYUNU İZLİYOR OLSAM BİR DAHA ASLA DEVLET TİYATROLARINA GİTMEZDİM.
OYUNCULAR ÇOK YAPMACIK KENDİLERİ OYUNDA DEĞİLLLER Kİ BİZİ OYUNA DAHİL ETSİNLER.
ANA KARAKTER MEHMENE BANU DİKSİYON HATALARI OLMASINA RAĞMEN PERFORMANSI ÇOK İYİ
FAKAT DİĞER ONUN AKSİNE O KADAR OYUNDAN UZAKLAR. BİR ANLAM VEREMEDİM SANKİ SİLAH ZORUYLA OYNATILIYOR OYUN
BEN OLDUM OYUNCUYUM HAVASINDAN BİR AN ÖNCE KURTULMALARI GEREKİYOR BENCE SAYGILARIMLA.


suzan - ( 11/16/2012 )
Üzgünüm ama çok kötüydü.

mehmet - ( 11/18/2012 )
berbat bir oyun
senaryo güzel oyuncular berbat


neslin - ( 11/24/2012 )
oyun harikaydı kesinlikle herkese tavsiye ediyorum.mutlka gidin.ayrıca oyuncularda çok çok iyiydi.büyüleyici bir oyun.

selin - ( 12/8/2012 )
izlediğim en güzel oyunlardan biriydi müzikler harikaydı açıksası bildiğimiz ferhat şirin hikayesindden daha çok beğendim ve şirinde hiç hoşlanmadığımı keşfettim.

burak - ( 12/8/2012 )
Ben bugün izledim ve çok beğendim. İlk perdenin son kısmındaki mehmere banunun soluk alıp vermesi hala kulaklarımda...emeklerine sağlık...

SeRdaR - ( 12/12/2012 )
Muhtemelen Lemi Bilgin tiyatrodan maaş alan ancak hiç oyuna cıkmayan oyuncuların lıstesını ıstedı. Sonrada bunlara bır oyun verın oyalansınlar maaş veriyos yatmasınlar dedi ve bu oyunu oynattırdı. Bizde izledik. Ama gene de boş vakıt varsa ızleyın derim. Farklı teknikler var. Oyalanırsınız.

Akın - ( 12/14/2012 )
Klasik ve kalıplaşmış çizgilerin dışında gerek senaryosu , gerek dekor ve kostüm gerekse müziği ile çok farklı bir Ferhat ile Şirin oyunu izledim ve beğendim , tüm ekibin büyük emeğine sağlık.

akın - ( 12/14/2012 )
oyun bence çok güzeldi.
Deniz Gökçer ve arkadaşları aynı fikirde değildi herhalde, 2. perdeyi seyretmeden rezalet diyerek koşar adım çıktılar.


Enfal Keskin - ( 12/30/2012 )
yorum yapan arkadaslar gibi sacmalamayacagım öncelikle . bence başarılı bir tiyatro genc kadrosu olmasına rahmen profesyonel geldi . dün gittim konyaya gelmişti . konyada öyle rezalet tiyatrolar oluyorki ay ecesi tiyatrosu izledikçe zevk verdi . ayrı bakış acısından ise istanbul dt profesyonelliğini gösterdi . bence gidilmeli ilk baslarda sıkıcı fakat sonrasında seyirciyi sahneye baglıyor...Emeğe sağlık..

mserhat - ( 1/9/2013 )
Çok kötüydü

feyzullah cenikli - ( 1/10/2013 )
çok super izlemekten zevk aldım

Asel - ( 1/17/2013 )
Tek kelime ile mükemmel bir oyundu.Bu oyunun üstüne 3 farklı oyuna daha gittim ama etkisi hala devam ediyor.Önyargılarından arınmamış yorumlarla yanlış bir yönlendirme yapmayın lütfen.Oyunculuk kalitesi kötü demişsiniz ama halk metaforu gençlerden tutun Mehmene Banu-dan çıkın tek kelime ile çok iyi oyuncular vardı.Koro zaten inkar edilemez derecede iyiydi.Benim tavsiyem mutlaka gidin.

Kenan - ( 1/24/2013 )
Cok sıkıcı ve zorlama bir oyun. İlk perde bitsede çıksak diye dakika saydım resmen. Tiyatroya ilk kez giden biri bu oyuna denk gelmişse bir daha hayatta tiyatroya uğramaz.

hülyabulut - ( 2/2/2013 )
Oyunu başarılı bulduğumu, böylesi emek verilmiş bir işin, bir-iki satırlık ve beylik -beğenmemezlik- ifadelerini hak etmediğini düşünüyorum. Reji, oyuncular, kostüm vs. ciddi emek verilerek yürekten hazırlanmış. Samimi bir tiyatroseverseniz oyunu mutlaka görün derim...

kübra - ( 2/3/2013 )
7. sınıfa gidiyorum ödevim için bu tiyatroyu seçmiştim ve tek kelimeyle mükemmel arkadaşlar. tiyatroyu sevmediğimden dolayı hiç gitmezdim mecbur kalınca gittim(ödevim için.)
gitmenizi tavsiye ederim


kübra - ( 2/6/2013 )
Böyle güzel bir oyuna nasıl kötü yorumlar yapılabilir anlamış değilim. Oyun tek kelime ile harikaydı. Özellikle mehmene banu yu oynayan iki oyuncuda çok etkileyiciydi. Ben büyülendim herkes izlemeli derim.

MEHMET CİHAN - ( 2/15/2013 )
Bu sitede yapılan yorumları bir kısmını okuduğumda çoğunun tiyatroun ne olduğunu henüz kavrayamadıklarını anladım. uzun zamandır takip ediyorum. öyle kötü konu ve kurguya sahip oyunlara ve oyunculuklara güzel yorumlar yapılıyor ki anlaşılır gibi değil. çoğunun da yalnız sinema izleyicisi olduğu besbelli. bazı oyunlar iyi olmayabilir. konuda da sıkıntı olur ancak bir oyuncu çıkar mükemmel oynar ve herşeyi kapatır. bu oyuna gelince; çoğunluğu hatta biri hariç tamamı genç oyunculardan kurulu bir kadro. kimi oyunculuklar harika kimileri sıradana yakın ama hepsi genç ve hepsi desteklenmeli. ben yıllık ortalama 20 civarı oyun izleyen biriyim ki bence Türkiye ortalamasının baya bir üstündedir. bir oyundan çıktıktan sonra sizde etki bırakan heyecanlandıran çok oyun bulamazsın. ben bu oyundan çıktığımda önce iyi ki gelmişim dedim. heyecanlandım. keyif aldım. güzel birkaç tane oyunculuk izleme şansı yakaladım. ayrıca bilinen hikayeden farklı bir hikaye izlemek ve kurgusunun bu denli sağlam olduğu bir oyun izlemek ayrıca keyif verdi. buraya insanlar sadece yorum yazmak için yazdığına inanmaya başladım bu oyunla ilgili yorumları okuduktan sonra. sırf kadrosunda tanınmış oyuncular var diye puanı yüksek verilen ama eziyet gibi gelen saatler yaşatan oyunlara -harika, enfes- yazan tiyatro-dan anlamayan insanların yorumlarına da kulak asmayın derim. gidin görün kendiniz karar verin. tiyatroya sahip çıkın. biraz sinirle çok yazdım ve belki de ağır konuştum üzgünüm ama bu oyunla ilgili -ki yalnızca genç oyuncuların oynaması dahi ayrı bir keyiftir- kötüleme yazılarını görünce tutamadım kendimi. saygılar

Figen - ( 2/15/2013 )
Bir tiyatro oyunu bu şekilde eleştirmek bence çok yanlış ; ortada verilen bir emek var.Her oyunun vermek isteği bir mesaj ve her oyunun yönetmenin ortaya koyduğu bir ifade şekli vardır.Bu oyunda da gelenksel metin farklı bir şekilde ve yönetmenin ifade etmek istediği şekilde yorumlanmış ; SIRADIŞI bir oyun ortaya konulmuş.Ben ortaya çıkan bu oyunu çok sevdim ve beğendim.İlerlemek istedikleri bu yolda başarılar dilerim...Teşekkürler..İyiki varsınız!!

bilal - ( 2/16/2013 )
Etkileyici senaryo sıra dışı müzikler kaliteli oyuncular kesinlikle izleyin derim

Gülşah P. - ( 2/17/2013 )
Yapılan yorumlara bakınca emek verenler adına üzüldüm...
Bu kadar emek verilmiş,başarılı bir iş ortaya koymuşlar ancak takdir eden,anlayabilen malesef az.
Oyun bir masal,bir destan tadında.
Ritmi ile şarkılar ile izleyenleri sıkmamayı başarıyor.
Sade olan dekoru,ışığı,oyuncuların dansı denilemez belki ama müziklere estetik bi şekilde eşlik etmesi vs vs...
Nerden ele alırsan al oldukça başarılı bir oyun.
Emeği geçenlerin emeğine sağlık.


menekşe - ( 3/3/2013 )
bir tiyatro oyuncusu olarak işlk kez bi oyundan yarıda bırakıp çıkmamak için zor tuttum kendimi oyncular yen olabilir ancak iöğrendiğimiza göre hapsi rahatsızmış ..3. sırada bile seslarini alamadık ağız mikrofonu neden kullanmadılar,hep arakaları dönük konuşmaların hiç birini anlayamadık oyun yerlerde sürünüyo koro bile cansız keyifsiz ordu devlet tiyatrosuna gelen oyunların en kötüsü bence insan oturduğu yerde seeeesss diye bağırası geliyo bu işin eğitimini almış sanatçıların seslerini nsaıl aşırtacaklarını çok iyi bilirler aslında oncaaa emek verilmiş çok yazık..yinede yaşasın tiyatroo

filiz(30.03.2013) - ( 3/30/2013 )
Oyunu keyifle seyrettim.Tek kelimeyle müthiş bir oyundu.Bütün oyuncuların yüregine sağlık çok keyif alarak izledim.O kadar emek verilmiş bir oyun ki etkilenmemek hayran kalmamak imkansız.

- ( 4/4/2013 )
seyrettiğim ve etkilendiğim en güzel en muhteşem tiyatro oyunu. tebrikler. bir kaç defa daha izlemeyi düşünüyorum.

mehmet - ( 5/2/2013 )
kısmen iyi bir oyundu...zaman zaman uykumu getirsede.....insan sesiyle müzik çok doğaldı....yani dahi da iyi olabilirdi....

Serpil - ( 12/9/2013 )
Böylesi harika bi oyuna nasıl kötü demişler anlamıyorum. Tekrar oynansa tekrar giderim. Aylar oldu izleyeli ama hala bazı sahneler aklıma kazınmış kafamda oynuyor :)

- ( 11/30/2014 )
Tv dizilerinin tüm hayallerimizi sardığı bir dünyada bu oyuna kötü denilmesi hiçte şaşırtıcı değil. aksine üzücü.

Bu Oyun Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 677
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

Herkesin Bildiği Sırlar      Çehov Makinesi      Agamennon: Süpermarketten Döndüm ve Oğlumu Bir Temiz Dövdüm      Yaşlı Hanımın Ziyareti      Sessizlik      Inishmorelu Yüzbaşı      Çok Özel Bir Gün      Atinalı Timon      Satıcının Ölümü      Parkta Çıplak Ayak      Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince Ama Şimdi İyi      Pippa      Kayıp - Mercy Seat      Ödipus      Babaannem 100 Yaşında      Rosencrantz ve Guildenstern Öldüler      Bizde Yok!      Nasri Hoca ve Muhalif Eşeği      Daf/Kapan      Barselo      Kurabiye Ev / The Gingerbread House      Çanta      Gıres      Medeniyet Tiyatrosu      Martı      Nora - Bir Bebek Evi      Ben Feuerbach      Hedda Gabler      Düğünde Panik      YAZ-BOZ      Aç Sınıfın Laneti      Antigone      Musahipzade ile Temaşa      Sokağa Çıkma Yasağı      Adalet, Sizsiniz      Toplu Hikayeler      Huzur Sokağı      İstanbul ve Aşk      Altın Ejderha / Der Goldene Drache      Bizim Ev     


Tiyatro Kursu Başlıyor!
1 Mayıs'tan itibaren her ÇARŞAMBA Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
Tiyatro Maydanoz, Nazım’ın Kadınları ile Sahnede
Tekin Deniz: Dümbüllü kavuğunu kimseye devretmedi

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |  ..