| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |

 Öney Olcaytu

Hayranım Diyenler : 37 kişi

Öney Olcaytu Hakkında Yorumlar


Paylaş      

1998 Erkan Yücel Halk Tiyatrosu’nda Burçay ANGER’in yönettiği “Kurtuluş Savaşı Destanı”(Nazım HİKMET) Oyunu ile profesyonel oldu.

1999 Erkan Yücel Halk Tiyatrosu’nda Burçay ANGER’in yazıp yönettiği “Menemen Olayı” adlı oyunda rol aldı.

2000 Nejat Koper’in genel yönetiminde; 78 kişilik bir ekip ile hazırlanan; “Avrasya Gösterisi” adlı kapsamlı bir temsilde rol aldı.

2001 Erkan Yücel Halk Tiyatrosu ile NeJat Koper’in “MİM MİM - Milli Mücadele Grubu” (Selahattin Salışık) adlı eserden uyarladığı “MİM MİM” oyununda rol aldı.

2002 Tevfik Gelenbe Tiyatrosuna girdi. “Bir Bakın Gelene”, “Kırkından Sonra” ve “Nasrettin Hoca’nın Eşeği” adlı oyunlarda görev aldı.

,2003 Erkan Yücel Halk Tiyatrosu’na döndü. Yılmaz Gruda’nın yürüttüğü tiyatro çalışmalarına katıldı. Yılmaz Gruda’nın yazıp yönettiği “Tarzan The Taşeron” adlı oyunda rol aldı.

2004 Kadıköy Belediyesi’nin hazırladığı 30 Ağustos etkinlikleri çerçevesinde, KASDAV İçerenköy Gönüllüleri tarafından organize edilen “Zafer Şöleni” adlı gösteriyi hazırladı ve yönetti.
Bir Güzel Çirkin Tiyatro’ya girdi. “Papatya kızın Düşleri”, “Yalanın Çirkin Yüzü” ve “Bir Güzel Karagöz” adlı çocuk oyunlarında rol aldı.

2005 Bir Güzel Çirkin Tiyatro ile “Meddahtan Masallar”, “Ali Baba ve Kırk Haramiler”, “Kikirik Memiş ve Rezil Vezir”
oyunları ile tiyatro çalışamalrına devam etti.

2006 Tiyatronline adlı internet sitesinde düzenli olarak yazıları yayınlanmaya başladı.

2007 Attila İlhan Kültür Merkezi’nde Etkinlik Sorumlusu olarak göreve getirildi.

İstanbul Hayal Perdesi ile “Cinli Yazıhane” (Kukla Oyunu), “Salıncak” (Gölge Oyunu), “Oğlum Artist Oluyor” (Orta Oyunu) adlı oyunlarda misafir oyuncu olarak görev aldı.

Öney Olcaytu tiyatro çalışmalarını “Tiyatro Başlıyor” bünyesinde sürdürmektedir.
Halen Attila İlhan Kültür Merkezi’ndeki görevine devam etmekte, tiyatro üzerine yazıları Tiyatronline sitesinde düzenli olarak yayınlanmakta ayrıca İBBŞT Sanatçısı Haşmet Zeybek’in Erkan Yücel Halk Tiyatrosu ile yeni dönem için hazırladığı tiyatro çalışmalarına katılmaktadır.

İLETİŞİM: Öney OLCAYTU Tel: 0 537 414 15 68
http://tiyatro.basliyor.googlepages.com


Öney Olcaytu isimli sanatçının sitemizde kayıtlı çalışmaları

Yorumlar

gülcan balta - ( 3/16/2010 )
büyük ihtimal hatırlamazsın beni. marmara üniversitesinden bu yıl mezun oldum, yıldız teknikteki bi toplantıda tanışmıştık, sonra atilla ilhana geldim bi kaç kez yaptıkların çok güzel şeyler.. senin gibi olmak senin bilgilerinden yararlanmak isterim..
başarılarının devamını dilerim


gamze ece - ( 6/25/2011 )
öğretmenim ben GAMZE ECE SIPAK bizi drama dersine soktunuz için teşekkür ederiz sizi bütün sınıf simdiden özledi..

ulaş merde - ( 2/7/2012 )
Öney Hoca Sen Bizim Herşeyimizsin

Öney Olcaytu Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 724
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

Altan Erbulak      Hüseyin Hilmi Bulunmaz      Coşkun Büktel      Lemi Bilgin      Ömür Kürşat Kurt      Reşat Nuri Güntekin      Dilek Türker      Mehmet Ulay      Sanem İşler      Öney Olcaytu      Hadi Çaman      Yeşim Alıç      Metin And      Steven Berkoff      Zurab Siharulidze      Orhan Kemal Aydın      Yonca Cevher Yenel      Çetin Etili      Munis Düşenkalkar      Ali Rıza Kubilay      Harika Özovalı      Esra Güner      Deniz Topçuoğlu      Andrzej Saramonowicz      Neşe Taluy Yüce      Metin Coşkun      Emre Karayel      Tuna Kırlı      Hristo Boytchev      Nihal Geyran Koldaş      Serdar Akar      Başak Özdoğan Pirim      Deniz Özmen      Burak Dur      Aşkın Şenol      Ayça Aykut      Sarp Akkaya      Fatih Koyunoğlu      Ferit Kaya      Sertaç Akar     Tiyatro Kursu Başlıyor!
1 Mayıs'tan itibaren her ÇARŞAMBA Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
Tiyatro Maydanoz, Nazım’ın Kadınları ile Sahnede
Tekin Deniz: Dümbüllü kavuğunu kimseye devretmedi

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |  ..