| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |

 Sertaç Ayvaz

Hayranım Diyenler : 15 kişi

Sertaç Ayvaz Hakkında Yorumlar


Paylaş      

1974 'te İstanbul' da doğdu. Tiyatroya, Anadolu Çocuk Oyunları Kolu' nun açtığı atölye çalışmalarıyla başladı. Bu atölyede; çocuk tiyatrosu , oyunculuk , drama, tiyatro tarihi, diksiyon alanlarında eğitim aldıktan sonra, Tiyatrokare' nin "Ortak Üretim Laboratuvarı" isimli atölyesine katıldı. Burada; drama, oyunculuk, dramatik yazarlık üzerine eğitim gördü.

Gösteri Sanatları Merkezi' nde "Yönetmenlik" eğitimi aldı. Grıps Theatre' ın açtığı "Yaratıcı Drama ve Çocuk Tiyatrosu Atölyesi" ne katıldı. Çağdaş Repertuar Tiyatrosu'nda Koordinatör-Yönetmen olarak çalıştı. Çağdaş Tiyatro Repertuarı isimli yayında yayın koordinatörü olarak çalıştı.

Star TV de yayımlanan "Köşe Kapmaca" adlı yarışmada soru yazarlığı yaptı. Seslendirme sanatçılığı, radyolarda program yapımcılığı ve sunuculuğu yaptı. TRT nin açtığı Çocuk Bahçesi Radyo Çalışması'nda Ender Çakmak ile beraber yazdığı oyunla 3. lük ödülü kazandı. Televizyon ve radyolar için programlar hazırlayıp sundu. "Kargalar ve Bezelyeler" isimli piyes kitabı bulunmaktadır.

Özel okullarda ve çeşitli şirketlerde "drama eğitmeni" olarak çalışmaktadır.

Açıkça Tiyatro Topluluğu'nu kurduktan sonra aynı grupta diksiyon , oyunculuk, dramaturji eğitmenliği ve yönetmenlik yaptı. Halen bu grupta görevini sürdürmektedir.


Sertaç Ayvaz isimli sanatçının sitemizde kayıtlı çalışmaları
Lydia - Tuzla Buz
Kadınlar Savaşı
Müfettiş
Midirfillik
Düdükçülerle Fırçacıların Savaşı
Yalancı Aranıyor
Evlilik Cüzdanı

Yorumlar

vehbi Yeğin - ( 11/13/2009 )
MERHABA HOCAM BİZE DÜDÜKÇÜLERLE FIRÇACILAR SAVAŞI ADLI OYUNUN METNİ LAZIM ÇOK ACİL YARDIMLARINIZI BEKLİYORUZ

Sertaç Ayvaz Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 284
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

Mehmet Avdan      Tolga Yeter      Caner Çandarlı      Zeki Yıldırım      İbrahim Can      Emre Narcı      Nagehan Erbaşı      Ergun Üğlü      Mehmet Akan      Sertaç Ayvaz      Metin Sarıkaya      Neşe Güven      Barış Kıralioğlu      Itır Zeren      Burçak Çöllü      Onur Sarıgül      Dilek Türk      Ali Kakkaç      Bengi Özboyacı      Gülcan Uçar      Selçuk Ekin      Zeynep Terim      Melike Özcan      Seçil Akbaş      Ebru Güman      Ezgi Toz      Serkan Ayvaz      Merve Ateş      Ferhan Şensoy      Nefrin Tokyay      Rasim Öztekin      Erkan Üçüncü      Ali Çatalbaş      Orhan Ertürk      Elif Durdu      Ebru Soyuerden      Özkan Aksu      Pelin Doğru      Deniz Hande Karaman      Gülçin Kaya     Tiyatro Kursu Başlıyor!
8 Temmuz'tan itibaren her PAZARTESİ Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
Tiyatro Maydanoz, Nazım’ın Kadınları ile Sahnede
Tekin Deniz: Dümbüllü kavuğunu kimseye devretmedi

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |  ..