| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |

 Berkun Oya

Hayranım Diyenler : 7 kişi

Berkun Oya Hakkında Yorumlar


Paylaş      

Berkun Oya, Türk tiyatro oyuncusu, yazarı, yönetmeni, dizi oyuncusu.

1998 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Krek Tiyatro Topluluğu'nu kurdu. Kuruluşundan itibaren genel direktörlüğü’nü sürdürdüğü toplulukta Adamlar, Pasta ve Telaş, Op'la Zo'nun Dramı ve Yangın Duası başta olmak üzere kendi yazdığı oyunları sahneledi. 2003 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun talebi üzerine Yakup Kadri Karaosmanoğlu’nun Yaban adlı romanını oyunlaştırdı.

2002 yılında televizyon için hazırladığı ve TRT’de yayınlanan Şapkadan Babam Çıktı adlı drama dizisinin senaristliğini ve yapımcılığını üstlendi. 2003 yılında CNN Türk kanalında Defakto ve 2005’te NTV kanalında yayınlanan Infoman adlı TV programlarını hazırladı, sundu ve yönetti. 2005 yılında belgesel film alanında çalışmalarına başladı. Aynı yıl çekimlerini başlattığı Orhan Duru ve Kırmızı Büyücü Terlikleri adlı belgesel filmin çalışmalarını sürdürdü.

2007 yılında vizyona girmiş olan İyi Seneler Londra adlı filmi yönetti. 44. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde yarışma filmi olarak yer alan İyi Seneler Londra, "The European Independent Film Festival ECU 2008" film festivalinde açılış filmi olarak gösterildi. Sonrasında, "Strasbourg International Film Festival"de 2008 yılında En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo kategorilerinde ödüle aday gösterildi ve Berkun Oya En İyi Yönetmen ödülüne layık görüldü.

2008 Avrasya Uluslararası Film Festivali'nde jüri üyesi olarak görev aldı.

Tiyatro dalında,
* 2001 yılında Avni Dilligil,
* 2003 ve 2004 yıllarında İsmet Küntay,
* 2003 yılında Tiyatro Tiyatro Dergisi "En İyi Oyun Yazarı",
* 2005 yılında İstanbul Üniversitesi "En İyi Yönetmen" ödüllerine layık görüldü.


Berkun Oya isimli sanatçının sitemizde kayıtlı çalışmaları
Babamın Cesetleri
Güzel Şeyler Bizim Tarafta
Hoop Gitti Kafa
Bomba
Yaban
Bayrak

Yorumlar

Berkun Oya Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 770
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

Mert Özkan      Harold Pinter      Mert Tanık      Özge Borak      Barış Bakova      İbrahim Ulutaş      Barış Çağatay Çakıroğlu      Elyesa Çağlar Evkaya      Berkun Oya      Ozan Çelik      Öykü Karayel      Tülin Özen      Tuncay Özinel      Nurçin Çavdar      Ahu Türkpençe      İdil Fırat      Savaş Özdemir      Ümit Anaç      Dilan Dernek      Burak Anaç      Merve Çetinöz      Oğuzhan Dümer      Simge Coşkun      Ali Saldıran      Burak Doğan      Neslihan Kahyaoğlu      Ayça Koyunoğlu      Cenk Tunalı      Aslı Baltacı      Onur Atilla      Nuray Uslu      Aziz Aslan      Doğan Akdoğan      Dilşah Demir      Gülce Uğurlu      Yelda Baskın      Elif Ürse      İpek Ayaz      Altan Tezel      Özlem Tezel     Tiyatro Kursu Başlıyor!
10 EKİM'den itibaren her PAZARTESİ Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
"İyilik Yayıncılığı" İsimli Sosyal Sorumluluk Projesi, Bir Çok Sevilen İsmi Bir Araya Getirdi
Küçükçiftlik Bahçe Tiyatrosu'nda Oyunlar Devam Ediyor

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |  ..