| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |

 İbrahim Ulutaş

Hayranım Diyenler : 4 kişi

İbrahim Ulutaş Hakkında Yorumlar


Paylaş      

1976’da İstanbul'da doğdu. Haydarpaşa Lisesi’nden mezun oldu ve 1996’da İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda oyuncu olarak çalışmaya başladı. 1999’da Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Müzik ve Sahne Sanatları Modern Dans Bölümü’ne girdi, 2005’te mezun oldu. 2003’te Tiyatro Pera'da çalışmaya başladı. Birçok atölye çalışmasına katıldı. Bunlardan bazıları; "Ses ve Beden" Cristian Lingleather, "Beden ve Tiyatro" Mixed Company... Paul Clayden, Peter Callivas, Loretta Livingston, Juan Kruz Diaz Garaoi de Estaola, Hilke Deimer, Liam Steel, Nicole Caciva, Matthew Hawkins, Uğur Seyrek, Tetsuro Fukuhara, Lior Lev, Pina Bausch / Wuppertal Dance Theatre Company work-shoplarına katıldı. Arsen Gürzap, Nesrin Kazankaya, Yılmaz Onay gibi yönetmenlerle çalıştı. 2003-2006 yılları arasında çeşitli okullarda drama-doğaçlama ve dans öğretmenliği yaptı.

2008’de İBB Şehir Tiyatroları Çocuk Tiyatrosu Birimi’nde çalışmaya başladı. “Küçük Hayalet” oyununda yönetmen yardımcılığı ve koreograf olarak, “Kibritçi Kız” oyununda oyuncu ve yönetmen yardımcısı olarak görev yaptı. Yonca İnal Eğilmezbaş’la birlikte “Farklı Olanlar Farklı Gelişenler” adlı projede çalışmaya başladı. 2009’da İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Bölümü yüksek lisansını bitirdi.

2009-2010 sezonunda “Çizmeli Kedi” adlı çocuk oyununda yönetmen yardımcısı, “Dullar” adlı oyunda koreograf ve yönetmen yardımcısı oldu. Farklı Olanlar ve Farklı Gelişenler Tiyatro Projesi “Biri Hiçbiri ya da Hepsi” oyununda koreograf ve oyuncu olarak görev aldı.
İBBŞT Çocuk Eğitim Birimi’nde dans-hareket eğitmenliği yapan ve Çocuk Tiyatrosu Birimi’nde çalışmaya devam eden Ulutaş, aynı zamanda Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Ayakta Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde “Sanat Terapisi” çalışmalarını sürdürüyor.

Rol Aldığı Bazı Oyunlar:
İstanbul Devlet Tiyatrosu: “Orkestra”, “Kısasa Kısas”, “Rüzgârla Yarışan Tay” (Çocuk Oyunu), “Küçük Adam Ne Oldu Sana?” (Müzikli Oyun), Tiyatro Pera: “Bir Yaz Gecesi Rüyası”, “Tavşan Tavşan (Bir Çöküşün Güldürüsü)”, “Aman Aman” (Çocuk Oyunu), “Seyir Defteri (Julia)”, Ve Diğer Şeyler Topluluğu: “Son Dünya” (Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali 2006).

Rol Aldığı Dans Eserleri:
İBB Şehir Tiyatroları’nda “Leyla ile Mecnun” müzikalinde dansçı olarak görev yaptı. “First Encounter” Mathew Hawkins, “Gravity” Loretta Livingston, “Bluebird” Hilke Diemer, “Future Project” Uğur Seyrek. Ömer Yılmaz İnanç ile dans çalışmalarını sürdürüyor.


İbrahim Ulutaş isimli sanatçının sitemizde kayıtlı çalışmaları
Cyrano de Bergerac
Cibali Karakolu
Sonsuz Tekrar (Dans Tiyatrosu)
Medea
Biri Hiçbiri ya da Hepsi
Dullar
Küçük Hayalet (Çocuk Oyunu)
Ödül

Yorumlar

İbrahim Ulutaş Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 238
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

Ceylan Dizdar      Mert Aydın      Tuğçe Tanıl      Mert Özkan      Harold Pinter      Mert Tanık      Özge Borak      Barış Bakova      İbrahim Ulutaş      Barış Çağatay Çakıroğlu      Elyesa Çağlar Evkaya      Berkun Oya      Ozan Çelik      Öykü Karayel      Tülin Özen      Tuncay Özinel      Nurçin Çavdar      Ahu Türkpençe      İdil Fırat      Savaş Özdemir      Ümit Anaç      Dilan Dernek      Burak Anaç      Merve Çetinöz      Oğuzhan Dümer      Simge Coşkun      Ali Saldıran      Burak Doğan      Neslihan Kahyaoğlu      Ayça Koyunoğlu      Cenk Tunalı      Aslı Baltacı      Onur Atilla      Nuray Uslu      Aziz Aslan      Doğan Akdoğan      Dilşah Demir      Gülce Uğurlu      Yelda Baskın      Elif Ürse     Tiyatro Kursu Başlıyor!
20 Haziran'dan itibaren her PAZARTESİ Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
"İyilik Yayıncılığı" İsimli Sosyal Sorumluluk Projesi, Bir Çok Sevilen İsmi Bir Araya Getirdi
Küçükçiftlik Bahçe Tiyatrosu'nda Oyunlar Devam Ediyor

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |  ..