| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |

 Kemal Oruç

Hayranım Diyenler : 31 kişi

Kemal Oruç Hakkında Yorumlar


Paylaş      

Gibi Yapanların kurucusu ve yönetmeni. Tiyatroda on birinci yılı. Başta üç yıl Adana Şehir Tiyatrosunda olmak üzere on bir yıldır hiç usanmadan eğitim alıyor. Hüseyin Akşen ve Şener Kökkaya gibi ustalarla çalıştı. Son altı yıl içinde birçok amatör ve özel tiyatroda yönetmenlik- liderlik yaptı. Dört yıldır Marmara Üniversitesinde atölye yönetiyor ve bu atölyede, geleceğin aydınlarına birikimlerimi aktarıyor. Yazdığı son altı makale dergilerde yayımlandı ve yazdığı sekiz kısa oyun Türkiye, Almanya ve Kıbrısta seksen kadar topluluk tarafından sahnelendi. Sanat ticaretinin özgürce arttığı ülkemizde, tutsakça, özgür tiyatroyu var etmeye çabalıyor.

2007- 2008 Sezonunda Yaptıkları

- Çatalhöyükte Drama Liderliği yaptı(01-30 Temmuz 2008).

- Ümraniye Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumunda, gönüllü olarak, tutuklu ve hükümlülere drama- tiyatro eğitmenliği yaptı ve İnadına Gülmek adlı oyunu yönetti.

- Yönettiği Arkeotiyatro adlı mitolojik oyun yine Minifest 2008in tek çocuk oyunu oldu.

- Drama Kulübünde, Drama ve Tiyatro Atölyesini açtı ve uyarlayıp yönettiği Hayat Okulu adlı oyun festivalde Jüri Özel Ödülünü aldı.

- Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Yapımcılar Derneğinin (ÇOYED) kurucu üyelerinden biri oldu.

- Marmara Üniversitesinde Eğitim Fakültesinde İşlenecek Çocuk Tiyatrosu Dersinin Önemi adlı bir proje yönetti ve yönettiği Şarkılarımız Ölmesin adlı oyun Çocuk Esirgeme Kurumu çocuklarına sergilendi.

- İst. Ünv. Florance Nightingale Hemşirelik Yüksekokulunda tiyatro eğitmenliği yaptı ve Düdüklüde Kıymalı Bamya adlı oyunu yönetti.

- ODTÜ Uluslararası Dans Festivalinde Yazar mı adlı dans tiyatrosu eserinde Yazar rolünü üstlendi.

- Marmara Ünv. Nişantaşı Kampüsünde yeni kurulan tiyatro topluluğunun danışmanlığını yaptı.

- İMKB Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi Bölümünde bir dönem drama liderliği yaptı.

- Gibi Yapanlar Tiyatro Atölyesini açtı.

- Yazıp yönettiği Hayaller ve Gerçekler adlı oyunda Mehmet Kutan rolüne çıktı.


Kemal Oruç isimli sanatçının sitemizde kayıtlı çalışmaları
Othello'nun Delisi

Yorumlar

tugba deveci - ( 9/29/2010 )
bn hocam kemal beyden ders goruyorum tanıdıgım en mukemmel ınsanlardan bıtanesı usta bı oyuncu benım gozumde okulumuzda bıze egıtım verdıgı ıçın tesekkuru bır borç bılıyorum kıraç imkb endustrı meslek lısesı saygılar

CEMAL AKSU - ( 2/1/2012 )
SANA HAYRANİM CİGERİM SELAMLAR

Kemal Oruç Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 593
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

Bertolt Brecht      Levend Öktem      Volkan Aktan      Ezgi Kasapoğlu      Linda Çandır      Rengin Uz      Üstün Akmen      Melih Anık      Kemal Oruç      Orhan Aydın      Zeynep Kehaya      Yasemin Aktaş      Vahit Geyik      Metin Taşkıran      Işıl Zeynep Tangör      Ilan Hatsor      Nebil Tarhan      Murat İşçi      Mehmet Gürhan      Tilbe Saran      Burcu Doğan      Öyküm Elif Erdoğan      Raşit Çelikezer      Işıl Dayıoğlu      Cengiz Samsun      Eren Kayalı      Kemal Bilbaşar      Mehmet Erbil      Kürşat Ural      Serdar Samancıoğlu      Cenk Erdoğan      Ali Topçuoğlu      Mehtap Erdoğan      Muhammet Kınık      Ahmet Akyol      Erkan Geniş      Pınar Ayaz      Meral Konrad      Ümmühan Kıldiş      Cihan Bektaş     Tiyatro Kursu Başlıyor!
12 Şubat'tan itibaren her PAZARTESİ Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
Tiyatro Maydanoz, Nazım’ın Kadınları ile Sahnede
Tekin Deniz: Dümbüllü kavuğunu kimseye devretmedi

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |  ..