| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |

 Oğuz Okul

Hayranım Diyenler : 5 kişi

Oğuz Okul Hakkında Yorumlar


Paylaş      

Bu sanatçı hakkında tanıtım bilgisi girilmemiş,
Kişisel tanıtım sayfanıza fotoğraf ve özgeçmiş bilgilerinizi eklemek veya beğendiğiniz sanatçıların tanınmasına yardımcı olmak için ilgili bilgileri hemen siz gönderin : tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com

Oğuz Okul isimli sanatçının sitemizde kayıtlı çalışmaları
Kim Bu Adam?

Yorumlar

Attila Saran - ( 2/15/2012 )
Oğuz Okul salihlihaber.com-da

Bir hayat öyküsü var zabıtalıktan tiyatroculuğa. 1961 yılında Manisa”nın Salihli ilçesinde doğmuş Oğuz Okul. Aynı ilçede ilk-orta ve lise eğitimini tamamlamış. 1986 yılında Salihli Belediyesinde Zabıta memuru olarak göreve başlamış ve 1987 yılında Salihli belediyesi Şehir Tiyatrosu salonuna idareci olarak atandıktan sonra aynı zamanda Belediye Şehir Tiyatrosunda oyunculuk kurslarıyla başladığı Tiyatro yaşantısını birçok oyunda birçok yönetmenle çalışarak devam ettirmiş ve halen devam ettiriyor. Kamera karşısına 1994 yılındaki Krezüs ün Hazineleri Drama belgeselinden sonra Yalnız Kapler dizisi ile yeni bir başlangıç yapmış ve Hatırla Sevgili Dizisiyle devam ettirmiş.
“Yaşar ÜRÜK.......İzmir Devlet Tiyatrosu Sanatçısı ve İzmir Bölge Müdürü
Şebnem TACAL..İzmir Devlet Tiyatrosu Sanatçısı
Hakan YAVAŞ..9 Eylül Üniv. GSF oyunculuk mezunu..Viyana Burg Teatre de oyuncu
Kerim DÜNDAR..9 Eylül Üniv. GSF Oyunculuk Öğretim üyesi
Deniz TURHAN..9 Eylül Üniv. GSF Dramatik yazarlık Mezunu
Barış ERDENK..9 Eylül Üniv. GSF Öğretim üyesi
Gökhan BEKLETENLER..9 Eylül Üniv.Oyunculuk Mezunu..Oyuncu
Serkan BUDAK....9 Eylül Üniv.Oyunculuk Mezunu..Tiyatro İstanbul Oyuncusu
Alpay ERDOĞMUŞ..S.Demirel Üniv.Dramatik yazarlık Mezunu
Erol AKSOY..İzmir Devlet Tiyatrosu Sanatçısı ve eski İzmir Bölge Müdürü.
Salih Kalyon ..Tiyatro-Sinema-Tv oyuncusu
Tamer LEVENT..Devlet Tiyatroları
Tuncel Kurtiz...Tiyatro-Sinema-Tv oyuncusu
Prof. Michael JOYCE..ABD M.W.Üniv. Virgina Tiyatro-Dans Akademisi eski Dekanı.
Prof. Alexandre LAZAR.. Romanya Bükreş Tiyatro-Sinema Akademisi
Prof. Gregori GONTA..Romanya Bükreş Tiyatro-Sinema Akademisi” gibi önemli isimlerden sahne adına çok şey öğrenmiş ve kendini geliştirmiş.
ŞEREFİYE, TAZİYE, SİRKTE NELER OLUYOR, AŞKIMIZ AKSARAYIN EN BÜYÜK YANGINI, ÇOK BİLEN ÇOK YANILIR, KOCAMIN NİŞANLISI, BUGÜNKÜ DERSİMİZ, YA MUÇİYOKİ YA HAMAK, SEVGİLİ DOKTOR, NALINLAR, ATEŞLİ SABIR, BECERİKLİ KANGRU, GÜLER MİSİN AĞLAR MISIN, ATÇALI KEL MEHMET, BÖYLE Mİ AZİZİM?, YEŞİL PAPAĞAN LİMİTED tiyatro oyunlarında oynamış. TÜRKMEN DÜĞÜNÜ, PIRTLATAN BAL, KAĞITTAN BİR KULE, GARYOLA oyunlarını yönetmiş ve Karun Hazineleri, Yalnız Kalpler, Hatırla Sevgili dizilerinde oynamış.
Tüm bu hayat öyküsünü yaşayan Ünlü Tiyatrocu Oğuz Okul şimdilerde Salihlihaber.com sitesinde köşe yazılarıyla doğduğu, büyüdüğü ve halen yaşamakta olduğu kentin insanlarına ulaşıyor. Çok ilgi görüyor Oğuz Okul Salihlililer tarafından. “Merhaba” yazısındada onlara sesleniyor “köşe yazarlığını bilmeden herkeze merhaba” diyerek.
Umarız iş hayatında gösterdiği başarıyı Salihlihaber.com’daki köşe yazılarındada gösterir Oğuz Okul.
Oğuz Okul’un yazılarını Salihlihaber.com’dan takip edebilirsiniz.


Oğuz Okul Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 383
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

Suat Ünaldı      Burak Alkaş      Ümit Kantarcılar      Hüseyin Kara      Güneş Berberoğlu      Metin Yavuzoğlu      İlham Erdoğan      Halim Ercan      Oğuz Okul      Ayça Damgacı      Hakan Ummak      Koray Kadirağa      Kerem Can Dum      Melis Tezkan      Okan Urun      Galip Uyar      Eda Bingöl      Gökhan Altuntaş      Onur Çatal      Muzaffer İzgü      Mustafa Avkıran      Övül Avkıran      Björn Bicker      Peter Kastenmüller      Şirin Aktemur      Selçuk Artut      Nuri Harun Ateş      Memet Fatih Gençkal      Memetcan Diper      Ece Erişti      Savaş Özdural      Elif İskender      Sezgin Cengiz      Beril Senvarol      Ali İhsan Bozdemir      Cengiz Güleryüz      Berna Küçükoğlu      Turgay Atalay      Cenk Hakan Köksal      Kerem Yılmaz     Tiyatro Kursu Başlıyor!
8 Temmuz'tan itibaren her PAZARTESİ Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
Tiyatro Maydanoz, Nazım’ın Kadınları ile Sahnede
Tekin Deniz: Dümbüllü kavuğunu kimseye devretmedi

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |  ..