| Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |

 Özgür Sağlık

Hayranım Diyenler : 13 kişi

Özgür Sağlık Hakkında Yorumlar


Paylaş      


6 Ekim 1986 tarihinde İstanbul Fatih’te doğdu. Tiyatro ile ilk olarak ortaokulda tanıştı. 2006 yılında Metin Zakoğlu Kulis Oda Sahnesi’nde 6 ay çalıştı. Konservatuar sınavlarına yöneldi. Maltepe Üniversite Oyunculuk bölümünü %50 bursla kazandı. Halen bu üniversitede eğitimini sürdürmektedir.

2006 yılında Kulis Oda Sahnesi’nde oyunculuk ve teknisyenlik yapmıştır. Hayatının dönüm noktası ise Bizim Tiyatro ekibi olmuştur. Zafer Diper ile usta-çırak ilişkisi ile 1 sene yetiştikten sonra konservatuarı kazandı. Bu ekiple bir çok oyunda oyuncu, teknisyenlik ve reji asistanlığı yapmıştır. 2009 yılında Maltepe Üniversite’sinde Ali Poyrazoğlu’nun yönettiği ‘Deniz Engindir’ oyununda oyuncu olarak görev almıştır. Aynı yıl ilk kısa filmi ‘Savunma’ da rol almıştır. Ayrıca Maltepe Üniversitesi 1.Kariyer Şenliği ve Maltepe Üniversitesi Nevruz Şenlikleri’nde sunucu olarak kendisini geliştirmiştir. Hala Bizim Tiyatro ile çalışmalarına devam etmektedir.

2007 yılında çocuk tiyatrosu ile tanıştı. Bizim Tiyatro ile birlikte okullarda çocuk oyunları oynamaktaydı. 2007’den günümüze kadar Bizim Tiyatro ekibi ile yaklaşık 8 oyunda oyuncu olarak görev almıştır. 2008 yılında İstanbul Çocuk Sanat Tiyatrosu ile tanışmış hafta sonları salonlarda oynanan oyunlarda teknisyen olarak çalışmıştır.

2008 yılında Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi; Çocuklar İçin Sanat Atölyesi kapsamında çocuklarla drama çalışmaları yapmıştır. 2010 yılına kadar süren bu çalışma çocuklarla iletişim açısında çok önemli bir çalışma olmuştur. 2010 yılında Tiyatro Mie ile tanışmış birden fazla oyunda rol almaktadır.


Özgür Sağlık isimli sanatçının sitemizde kayıtlı çalışmaları
Hamxlet
F451
Olya

Yorumlar

Mehmet - ( 4/28/2008 )
Diyecek kelime söz bulamıyorum mükemmel basarılarınızın devamını dilerim.

Mücahit - ( 5/2/2008 )
Gelecek vaadeden bir oyuncu devamını başarılarıyla devam ettirmesini bekliyoruz.

burçin - ( 10/27/2008 )
kesinlikle sıcak ve çok inandırıcı...başarılar özgürcüğüm...

cenk - ( 2/9/2009 )
oynadığın 2 oyunuda çok severek izledim özgür abicim olya ve f451 bende tıyatroyla ilgileniyorum ve hedefim senın gıbı başarılı olmak umarıım sana gülen şans banada güler tabi yetenegimde sana çeker inşallah öpüyorum abicim.

dila - ( 2/9/2009 )
gerçekten mükemmel bir yetenek tebrikler.

Özgür Sağlık Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 362
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

Enver Özen      Zafer Diper      Aslı Nişancı      Süreyya Karaduman      Didem Başer      Nazan Diper      Nevin Doğan      Ezgi Besen      İzgen Diper      Özgür Sağlık      Melih Cevdet Anday      Zeliha Berksoy      Devin Özgür Çınar      Timuçin Esen      Peter Turrini      Tamer Levent      Bilge Şen      Craig Wright      Zeycan Monteleone      Tufan Karabulut      Arda Kavaklıoğlu      Özden Ayyıldız      Richard Nash      Müşfik Kenter      İrfan Şahinbaş      Şirin Taşpınar      Kadriye Çetinkaya      Defne Şener Günay      Münir Akça      Ali Kil      Alican Yücesoy      Doğacan Taşpınar      Nişan Şirinyan      Ragıp Savaş      Anthony Horowitz      Bülent Emin Yarar      Şenay Gürler      Toby Wilsher      Selen Korad Birkiye      Fikret Urucu     Tiyatro Kursu Başlıyor!
8 Temmuz'tan itibaren her PAZARTESİ Kadıköy'de!
Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!Duyuru Panosu!Son Eklenen Tiyatro Oyunları

     Güncel Yazılar

Yazar olmak ister misiniz?
Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

Mail Listemize Üye Olun

     Güncel Haberler
Tiyatro Maydanoz, Nazım’ın Kadınları ile Sahnede
Tekin Deniz: Dümbüllü kavuğunu kimseye devretmedi

Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
 
 |  ..