Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  Forumu AraArama  YardımYardım  Tavsiye et    Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Serbest Kürsü
 Tiyatro Dünyası Forum | Tiyatro | Serbest Kürsü
Mesaj icon Konu: evde kendimi nasıl eğitebilirim Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
umuut
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 3

Alıntı umuut Cevaplabullet Konu: evde kendimi nasıl eğitebilirim
    Gönderim Zamanı: 05-Temmuz-2011 Saat 16:52
merhaba arkadaslar
kendimi tiyatro alanında eğitmek istiyorum acaba ne yapabilirim açıkçası maddi durumum iyi değil o yüzden kendim birşeyler yapmak istiyorumn yardımcı olursanız çk mutlu olurum
denemeden bilemezsin
IP
crazykanka
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 37

Alıntı crazykanka Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Temmuz-2011 Saat 13:44
Öncelikle arkadaşım maddi durumun yeterli olmasından önce yetenek önemli yeteneğin var mı kendine göre yeteneklisindir ama önemli olan hoca gözünde yetenekli olup olman eğer yetenek konusunda sıkıntı yoksa işin maddi boyutuda önemli sonuçta ne kadar yetenekli olursan ol kendine geliştirmelisin bu eğitimle olur eğitimde para ile olur.Eğer paran yoksa öneriyim sana o zman stanislavski oyunculuk hakkkında bilgi sahibi olan bilgiler var yada eric morric kitabını al onda öğrenme açısından daha anlaşılır çok teknik var diskiyon eğitimin için kitap al ve diksiyon çalış dil çok önemli güzel ve anlaşılır konuşmak için diksiyon gerekiyor.Diyaframda ayrıca çalış diksiyon kitaplarında onla ilgili bilgi var doğru nefes alma ile ilgili sonra şan dersi için internet you tube falan gir vieo bul eğitim için kulak önemli tiyatro sadece oyunculuk değildir.Dans önemli o konudada internet video izle oyunculuk için o dediğim kitapları al yada can güzarp kitabını al monolog al içinde fazlasıyla tirat mevcut bu anlattıklarım en ucuz yolu işin maddi durumun yok madem oyun çalışırken bol bol aynada çalış kendini gör hatalalarını gör.
IP
umuut
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı umuut Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Temmuz-2011 Saat 14:43
teşekkür ederim bunlara dikkat edicem.yetenek kendime göre var etrafımdakilerde olur diyorlar ama tabi hocalarımızn görmesi daha önemli bugün gidip kendime bir ayna satın alıcam mimiklerimi geliştirmek için bende yılmaz arkanın uygulamalu tiyatro eğitimi adlı kitabı var onu okuyorum şuan ama sizin dediğiniz kitaplarıda alıcam teşkkür ederim
denemeden bilemezsin
IP
crazykanka
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı crazykanka Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Temmuz-2011 Saat 14:57
senin yaşına baktım 22 yaşındasın oyunculuğun yaşı yoktur derler önemli olan kendini ne kadar geliştirmen durmadan çalış bazı fakülteler konservatuarlarda yaş sınırı var ve sen bu sene çokda fazla eğitimin yok kendimi örnek verirsem tiyatro oyunlarında oynadım geçen sene sınavlara girdim kazanamadık heyecandan falan yoksa oyunculuk sınavım iyi geçti şan ve dans kaybettik onun için diyorum sadece oyunculuk yetmiyor bu senede gircem sınavlara zaten ilk sene kazanmak zor tecrübesizlik var bu sene kazanmayı hedefliyorum tecrübe sahibide oldum geçen sene hocalarla çalıştım bu senede çalışcam umutt bence bu sene sınavlara girme madem maddi durumun yok birde daha tecrübesizsin sınavlara girincede para veriyorsun işin başındasın ama bilmiyorum tam belkide çok yeteneklisindir onu görüp öğrenmek lazım ama diyorum işte yetenek olur ama geliştirmek önemli bir dahaki seneye çalış yaşın 23 olcak bir dahaki sene bazı yerlerde yaş sınırı 22 olanlarada dikkat et giremessin oralara bazı yerler 24 oralara gir bir dahaki sene olmazsa bir dahaki sene o zman yaş sınırı olmayan yerlere gir yaş sınırı olan yerler daha avantajlısındır çünkü yaş sınırı olunca çok tecrübeliler var ama şöyle bir avantajda var jüri aradığı kişi genç ham ama belli olmuyo yaşı 26 27 olanı alıyorlar o sana bağlı bir şey sendeki ışığı görürlerse olur iyi çalış
IP
umuut
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı umuut Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Temmuz-2011 Saat 00:18
AYNEN KATILIYORUM DEDİKLERİNE EĞİTİM ÇOK ÖENMLİ BENİ İSTANBULDAKİ AJANSLAR ÇOK ARIYORLAR O YÜZDEN ŞANSIMI DENEMKE İSTİYORUM İSTANBULA TAŞINICAM KENDİME UYGUN VE UCUZ BİR EV BULURSAM TABİİ
denemeden bilemezsin
IP
crazykanka
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı crazykanka Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Temmuz-2011 Saat 16:13

oyunculuk ajanslarını diyorsun galiba senin hedefin dizide televizyonda oynamak ise ajanslar doğru yol ama benim sana anlattıklarım tiyatro asıl oyunculuk sahnede gösterilir.Meşur olmak istiyorum çok para kazanmak istiyorum galiba bunları istiyorsun ajanslarda yükselme şansın çok az bir ajans bir mesaj gelir sana örneğin şu şu diziden teklif alınmış diyaloglu 10 saniye 20 saniye falan karşılığında 100 150 lira verirler sana dizi çekiminde arkadan birbirleriyle konuşan adamlar vardır onları oynarsın ajanslar böyle kardeş birde tabi bunları yapman için istanbula taşınman lazım ajanslarda yükselmen çok zor yani anlatacağım sana ama yinede sen bilirsin

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide