payday loan online utah
- Tiyatro Dünyası Tiyatro Dünyası - Tiyatro Dünyası Bu Sahnede !
 | Konservatuar Hazırlık Kursu  | Çocuklar İçin Tiyatro Kursu  | Tiyatro Kursu  | Şirket Tiyatrosu
Tiyatro Dünyası
Tiyatro Dünyası Bu Sahnede...
 
Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Yazılar  |  Haberler  |  Yazarlar  |  Tiyatro Oyunları  |  Tiyatro Grupları  |  Sanatçılar  |  Kaynak  |  Duyuru Panosu  |
Röportaj : Bennu Yıldırımlar
Zeynep RendeciBennu Yıldırımlar ile Nisan ayında şehir tiyatrolarında sahne alacak oyunu, "Üç Kız Kardeş"in provaları sırasında sohbet ettik. Bennu Hanım bu sıralar çok meşgul; televizyon çekimleri, tiyatro oyunları ve provaları arasındaki yoğun temposundan bize vakit ayırdı.  Biz de pek başını ağrıtmadık hani.  Tiyatro, sinema, güncel konular ve kendisi hakkında daha önce sorulmamış soruları yönelttik, eğlenceli bir sohbet oldu.
 

Neden tiyatroyu seçtiniz?

İlgi duydum, denemek istedim

 
Ailenizde tiyatrocu var mıydı?

Hayır yoktu.

 
Destek oldular mı?

Köstek olmadılar. Ama tabi bir mühendislik kadar keskin bir durum olmadığı için mezun olduktan sonra nelerin olup olmayacağını anladılar.

 
Tiyatronun başka bir alanıyla ilgileniyor musunuz?

Hayır, şu an oyunculukla ilgileniyorum. Kim bilir belki ilerde…

 
Belli bir birikiminiz  var, oyun yönetmeyi düşünür müsünüz?

Çok kişisel birikimler bunlar. Yönetmenlik her kesin yapabileceği bir şey değil. Kişinin kendisiyle uğraşması ile 20 kişiyle uğraşması arasında fak var.Yönetmenlik çok başka bir şey.

 
Nasıl bir izleyicisiniz?

Kötü bir izleyici değilimdir. Ben biraz abartarak her şeyi izlemeye çalışıyorum.

 
Nedir izlerken dikkat ettikleriniz , neler ararsınız oyunda?
Oyunu bilip bilmemekle, karşındaki oyuncuyu tanıyıp tanımamakla ilgili. Ben daha çok rolün nasıl değerlendirildiğine bakıyorum. Daha çok birliktelik olduğunda, daha mutlu oluyorum. Çünkü tek başına yapılan bir meslek değil,  herkesin birbirini etkilediği bir meslek bütünüyle çok iyi olmasa da bazı sahneler oluyor içten yapıldığı zaman bana da dokunuyor bir yerlerde.
 
Nasıl oyunlarda, rollerde oynadınız?

Çeşitlilik gösteriyor. Şansıma o kadar birbirine benzeyen roller düşmedi.

 
Keyif aldığınız bir tür var mı?

Tür olarak ayırt etmiyorum. Herkesin bazı doğrularda birleşip birlikte bir oyunu ayağa kaldırması hoşuma gidiyor. Herkes tam olarak yapamıyor ama kapasitesi ölçüsünde insanların bir yöne kendilerini vermesi hoşuma gidiyor.Vermediği zamanlar da oluyor çünkü.

 
Karakter tercihiniz var mı?

Tercihim yok, bu oyunun iyi yazılmış olmasına bağlı. Zorlayıcı roller de var.

Şu an “Üç Kız Kardeş” çalışıyoruz. “Masha” rolünü oynuyorum, yabancı bir yönetmeniz var. Değişik bir bakış açışı var, benim bu güne kadar bakmadığım tarzda bir “Üç Kız Kardeş” var. Kendimi buna uydurmaya çalışıyorum.

Sahne sizin için ne ifade ediyor? Bu kadar yorgunluğa değecek ne var sahnede?

Sahne zorla yapınan bir şey değil. İsteyerek yapılan bir meslek. Bu ancak sahnede hissedilen bir şey.  Tüm algıların açık olduğu bir an. Herkesin kendini kollama kendini idare etme ve daha önce provalarda gösterdiğin performansı gösterme. Her zaman aynı performansı göstermeyebilir insan ama bazı yerlerde yapmadığın şeyleri yapıp kendini şaşırtabilirsin. .Bir insanı doğru düzgün giyinebilmek ve sunabilmek baka bir şeyle bakmıyorum ve oynadığım oyundan zevk alıyorum

 
Sahnede bulunma için hiç fedakarlıkta bulundunuz mu?

Hayır.

 
Yaprak dökümünde Fikret karakteri.. Sahnede 400 den fazla canlandırdınız bu karakteri. Bir karakteri 400 kere sahnede oynamak heyecan verici bir şey mi?

Yaprak dökümü seyircisiyle zaten buluşacağı belli olan bir tiyatro oyunuydu. Bu bir ekip işidir. Reşat Nuri’nin 1945’lerde romandan dönüştürdüğü bir tiyatro oyunu, Romanın tadına varanlar sahnede de bir tat alabiliyorsa önemli olan odur.Romanı sahneye aktarmak zordur. Zaten kendisini ifade etmiştir. Böyle bir ekiple oynamanın zevki başka.

Biz hiçbir zaman “400 oyun, uf” demedik, tekrar tekrar oyunu kurmaya çalıştık. Televizyondaki çok başka,  kurguda benzer yanlar var ama  televizyonun matematiği çok farkı. Hikayeyi daha genleştirerek anlatıyor. Dönem olmadığı için günümüz sorunlarıyla birleştirmeye çalışıyor. Roman ve tiyatrodan farklı bir Fikret var.

 

Tiyatro ve dizi oyunculuğu arasında bir fark var mı?

Bence yok, Tiyatroda  anında reaksiyon alabilirsiniz. Dizide montaj denilen bir şey var. Tiyatro da o montajı seyirci kendi gözüyle yapar. Tiyatroda biraz daha fazla yüksek ses kullanmanız lazım tek fark bu.

 
Tiyatro mesaj vermeli mi, nedir tiyatronun rolü günümüzde?

Mesaj verme kaygısı olduğunu sanmıyorum. Sanatın mesajı içindedir, bunu anlamak isteyen, algısına göre algılayan insanlar vardır. Özellikle mesaj olsun diye yapılmış oyunun olması bana çok iyi bir fikir gelmiyor.

 
Tiyatro sadece eğlence olarak görülüyor…

Geliştirilen kültürel politika seyirciyi bu tarafa doğru yönlendirmiş durumda, maalesef. İyi ve içten yapılan şeylerin mutlaka seyircisi olacaktır. Bulvar tiyatrosu da olacaktır. Onların ya yapacakları da var, onlarsız da olmaz Ama hayat sadece bulvar tiyatrosundan ibaret değil. Bu oturmuş kültür durumu ile ilgili toplumların. Bizim bunu kurcalamamız lazım.

90 küsur yıllık bir kurumda çalışıyoruz, İstanbul halkı için önemli olmalı. Dünyada eşi nadir bulunur bir kurum. Hiçbir kar amacı gütmeden İstanbul halkına hizmet vermeye çalışıyor. Ne seyircisiz ne de oyuncusuz tiyatro olur. Herkes birbirini bütünleyecek.

 
Tiyatro oyuncuları-yönetmenleri arasındaki tartışmalar hakkında ne düşünüyorsunuz? Oyuncular da sık sık eleştirmenleri


Paylaş      
Yorumlar

seloshh - ( 10/19/2007 )
bnce bennu yıldırım oyunculuğunuzu ve krekterinizi çok beğeniyorum. yaprak dökümünün başlamasını her hafta sabırsızlıkla bekliyorum ama dizideki o "CADI" kaynanıza nasıl katlanıyosunuz anlamıyorum ve o küçük "GICIK" kıza sabrınıza hayranım ayrıca necla seni çok seviyorum ve çok beğeniyorum

GÜL ÇİFTÇİ. ISPARTA - ( 10/29/2007 )
EVİMİZİN ANNESİ. ABLASI OLDUNUZ.SİZİ COK SEVİYORUM.
SİZİ YAKINDAN GORMEK HAYALİM. NASIL GOREBİLİRİM DİYE
HEP DÜŞÜNÜYORUM. FİLMDE BİZİM AİLEMİZİN ÖRF VE ADETLERİ-
Nİ AYNEN YAŞATIYORSUNUZ. MÜKEMMEL ABLALARIN GÜLÜ.


GÜL ÇİFTÇİ - ISPARTA - ( 10/29/2007 )
GÜLLER VE GÖLLER DİYARINDAN SEVGİ VE SELAMLAR.
AİLECEK SENİ COK AMA COK SEVİYORUZ.


zelal - ( 10/30/2007 )
senı cok sevıyorum egrer umdugun yerdeysen guzel kı degılsen umarım umdugun yere gelırsın

nur - ( 11/18/2007 )
bennu yıldırımları çok beğeniyorum ve onu çok seviyorum başka projelerde görmek isterim

yeşim - ( 12/3/2007 )
üç kız kardeş oyunu için 12 aralık tarihine bilet aldım, büyük bi heyecanla o günün gelmesini bekliyorum.

sibel gözlü - ( 12/1/2007 )
Bir dizi ancak bu kadar iyi oyuncularla ve gerçek hayatta olabi
lecek konusuyla ancak bu kadar güzel olabilir.Çarşamba günü dizi başladığı zaman dünya ile iletişim kesinlikle kesiliyor. Oynadığınız her dizide mükemmelsiniz.Bu dizide tanışmak istediğim insanlardan birisiniz.her zaman başarılarınızın devamını dilerim.saygılarımla......


kübra - ( 12/2/2007 )
oyunculuğunuzu çok başarılı buluyorum.her zaman ekranlarda olmanızı istiyoruz.sevgilerimizle sizi çok aseviyoruz

utopian - ( 12/14/2007 )
üç kız kardeş oyununu izledim gerçekten çok başarılı bri oyundu.. tüm oyuncuları kutlarım..

İBRAHİM MERAL - ( 12/17/2007 )
ÇOK İYİ BİR SANATÇISINIZ SİZE AİLECE HAYRANIZ
HELE 5 YAŞINDAKİ KIZIM İNANILMAZ DERECEDE HAYRAN
BENİM ADIM FİKRET DİYOR, SAÇIM FİKRETİN SAÇI GİBİ OLSUN DİYOR, YAPRAK DÖKÜMÜ ALBÜM KAPAĞINDA RESMİNİZİ GÖRDÜ ELİNDEN BIRAKAMADI, ALBÜMÜ ALMADIM BABA KEŞKE GÖSTERMESEYDİN ŞİMDİ ÜZÜLDÜM DEDİ, İNTERNETTEN RESİMLERİNİZİ ARATIYOR, O KADAR HAYRAN YANİ :)
EN FANATİK VE EN KÜÇÜK HAYRANINIZ SELİN’DEN SEVGİLER


ö_z_g_e_m - ( 12/24/2007 )
ah bennu ablacım ah,hem çok tatlısın hem de çok güzel bir SANATKAR...dün üç kız kardeş tiyatrosunu izledim,pek birşey anlayamadım.çünkü 2.perdeye ancak yetişebildim ama yinede çok güzeldi.SENİ ÇOK SEVİYORUM...

saadet - ( 12/14/2007 )
yaa ben cok sewıyorumm daha ne dıyebılırımkı bu arada umranıyeye gelıyormuş tyatroya ya ınanamıyorum kesın gıdıcem


saadet - ( 12/14/2007 )
cok ıyı bı oyuncu onu hep tv gormek ıstıy6oruz


dilek - ( 12/18/2007 )
siz çok iyi birsanatçısınız ben yaprak dökümü fiilminide çok beyeniyom ve sizi çok çok seviyom

TUANA - ( 12/11/2007 )
cok yeteneklisiniz umarım sizi hülya avsar ve yıldız kenterle birlikte aynı sahnede görürüz...

adem baba - ( 12/4/2007 )
sizi çok beyeniyoruz başarılarınızın devamını bekliyoruz.

serpil - ( 1/4/2008 )
süper baba dizisiyle size hayranlığım başladı dizinin bütün tekrarlarını izledim aradan yıllar geçti ama ben sizi halen daha çok seviyorum çektiğiniz bütün dizileri izledim şimdi tek derdim sizinle günün birinde tanışmak belki birgün erzuruma gelirsiniz bekleriz erzurum hayranınız hayatsize hep gülen yüzünü göstersin

Orhan Dağ - ( 7/10/2007 )
Bennu Hanım ben size hayranım!
her çarşamba yaprak dökümünü izliyorum.
en kısa zamanda yeni oyununuza da geleceğim..


nermin ateş - ( 7/10/2007 )
bayılıyorum bennu yıldırımlar’a. çok gerçekçi ve doğal oynuyor. bir o kadar da alçakgönüllü. üç kız kardeşi de umarım yeni sezonda izleme fırsatı yakalayabilirim.

ekin güney - ( 7/10/2007 )
çok güzel bir oyuncusunuz size bayılıyorum yaprak dökümünde herkez senin üstüne geliyo ama sen gene bildiğini okuyorsunn ferhundenin hakından bir tek sen geliyosun
seni çok seviyorum


ESMA - ( 7/10/2007 )
YA SİZ BENCE YAPRAK DÖKÜMÜNDE ALİ RIZA BEYİN EN İ KIZISINIZ ÇÜNKÜ SİZ GERÇEKLERİ ÖNCEDEN GÖRÜONUZ BU ARADA O FERHUNDEYE ÖLE ZIT KAPMIŞIIMKİ SORMAYIN SİZİNLE UĞRAŞIP DURUYO YA ÇAKIN AĞZINA BİTANE UĞRAŞAMAZ MERAK ETME OOOOOO YEEEEEEEEEEEEE

volkan - ( 7/10/2007 )
ya kuran çarpsın abla sen müthişsin ya valla senin gibi bir oyuncuyu geç tanıdığım için pişmanım...

Aslı - ( 7/10/2007 )
Bennu Yıldırımlar’ı süper babadan beri takip ederim, tiyatroya yakışır bir oyuncu, bir sanatçı gibi asil bir insan. Başarılarının devamını dilerim.

tülin - ( 7/10/2007 )
çok iyi bir oyuncu çook

ben - ( 7/10/2007 )
yazmak kolay. ama AŞK başka bir şey... hem de bu şarabî zamanda... "ooooooofff of" diye... ve sen çok başkasın! çook...

özge - ( 7/10/2007 )
bennu abla seni çok seviyorum.sana abla diye hitap ediyorum çünkü evimizden biri gibisin.çok samimi ve sıcak oynuyosun.tek kelimeyle muhteşemsin...

ceyda - ( 7/10/2007 )
artık bu muhteşem oyuncuyu farketsin film yapımcıları. böyle usta , işinin ehli oyuncuları oynatın da kaliteli yapımlar izleyelim artık!!!!!!! mehmet ali erbil le nereye kadar ?? BENNU YILDIRIMLAR çok kaliteli bir tiyatrocudur. sadece yaprak dökümüyle olmaz oyunlarına da gidip gömenizi tavsiye ederim. ayrıca çok kibar biridir. her anlamda güzel bir insan işte ne söylenebilir başka...

SEMİHA - ( 7/10/2007 )
BENNU ABLAM ÇOK MÜTHİŞ Bİ OYUNCU. VE TEK ÖRNEK ALDIĞIM KİŞİ. TV VE EN ÖNEMLİSİ SAHNEYE ÇOK YAKIŞIYOR. SAHNEDEKİ HER ROL ONA GÖRE YAZILMIŞ SAHNENİN IŞIĞI BENNU YILDIRIMLAR SEN HİÇ SÖNME.

ugur sahin - ( 7/21/2007 )
yaprak dokumundeki rolunuz beni etkiledi tam bir sanatcısınız tesekkurler

müjde - ( 7/23/2007 )
sizi adanada bir tiyatro sahnesinde izlemeyi çok istiyorum...............ve sizinle aynı oyunda rol alabilmek...işte naçizane hayalim tebrikler bennu yıldırımlar.

zeynep nigar uslu - ( 7/17/2007 )
çok fazla söyleyeceğim birşey yok aslında.zaten bennu kendini çok güzel ifade ediyor ve herkes bunun farkında.diyeceğim tek birşey varsa oda başarılarının devamını dilemek.!

duygu - ( 7/19/2007 )
bennu yıldırımlara kısacası sunu dıelım:: ’’ tıyatro sahnelerının anlamı’’.. muhtesem bi karakter muhtesem bi ses muhtesem bi ruhh

Cemile - ( 7/20/2007 )
selam çok iyi oyuncu yaprak dökümünde çok beyeniyorum

ayça - ( 8/5/2007 )
Sevgili Bennu YILDIRIMLAR,

Sizde değişik bir hava var, .siz sahneyi dolduruyorsunuz oynadığınız her rol üsütünüze oturmuş ,havada kalan hiç birşey yok, alt metinde şu demiyor, "evet ,ben sahnedeyim insanlar beni tv de izlediler ve buraya geldiler " demiyor .kendinizi oynuyormuş gibisiniz o kadar gerçekçi ,sizi daha önce ,süper baba adlı dizide izlemiştim..tiyatro oyuncusun da çok az insan vardır , stanislavski yönteminde oyunculuk ...


Burcu - ( 8/18/2007 )
Ben bennu yıldırım hayranıyım. bir Bennu Yıldırım tekrar gelmez


hale tekın - ( 8/17/2007 )
bencede bennu yıldırım tv basına insanları kılıtleyebılen nıtelıkte bır sanatcı bn onun hayatını okumustum basarılı bır tıyatrocu oldugunu bılmekteydım ancak yaprak dokumu adlı dızıde bır baska farkettım bır ınsan ancak rolunu bu kadar gercekcı oynayabılır dıye dusunuyorum basarılarının dewamını dılıyorum


Begüm - ( 8/21/2007 )
Bennu Yıldırım ı çok kaliteli bir oyuncu olarak buluyorum.Rolünle tamamen bütünleşiyo.Bende oyuncuyum idolüm olarak onu görüyorum.Yaprak dökümündeki Fİkret rolü ona çok yakışıyor bütün duygusu izleyiciye geçiyor.Başarılarının dewamını dilerim

yine ben - ( 8/21/2007 )
seviyorum işte yaa... ooofff napabilirim ki...

serhat - ( 8/27/2007 )
çok yetenekli bir oyuncu gerçekten çok ağır başlı, televizyonda canlandırdığı karakterler de çok güzel. beğenerek izliyoruz

seda öykü - ( 7/10/2007 )
bennu yıldırımlar sizi çok ama çok seviyorum.bnce siz çok ıyı bır oyuncu aynı zamnda da dunyanın en ıyı ınsanlarından bırısınız sızı cok sevıyorum oynadğızı yaprak dökümü dizisizide hıc kacırmamaya calısıyorum.bundan sonrada hıc kacırmıcam.oks yuzunden bazı bolumları kacırdm ama artık olmıcak.sızı cok cok sevıyorum.bn de gelecekte sızın gıbı bır ınsan olmak ısterm

hamdıye - ( 8/17/2007 )
sızı cok begenerek ızlıyorum bır ınsan ancak bu kadar gercekcı oynar dıye dusunuyorum tabı bu bnm acızhane fıkrım ancak yaprak dokumu adlı dızıde bır baska oynadınız bn sızın tıyatrolarınızda yakında takıp edıyorum ancak bu dızıde cok farklı bı sekılde oynadınız dramalarınız superdı sızı bu basarınız dan dolayaı tebrık eder basarınızın dwamını dılerım


melike - ( 9/3/2007 )
ya ben her zaman ağlıyorum tam anlamıyla olmasada dizideki fikreti yaşıyorum hem oynarken kendi yaşıyor hemde bize yaşatıyor valla bravo

melike - ( 9/3/2007 )
ama artık şu evin hali bi düzelsin gerçi ali rıza beyde senden başka öle kızlar olduğu sürece zor:)

bergüzar - ( 9/7/2007 )bennu abla seni çok beğeniyorum.gerçekten işte kalite işte oyunculuk diyorum başka bişey demiyorum.senin canlandırdığın bütün roller çok iyi fakat süper babadaki haline doyamadım ben.elif karekteriyle hatırlıyorum sürekli seni,bende üniversitede tiyatro bölümünü düşünüyorum.inşallah senin gibi bende başarılı bir oyuncu,sanatçı olurum.seni çok seviyorum.sonsuz başarılar.


Necla ERDOĞAN - ( 9/4/2007 )
Oyunculuğuna hayranım.Çok yetenekli.Onu çok seviyorum.Başarılarının devamını diliyorum.

hayalim - ( 9/8/2007 )
bennu yıldırımlar gerçekten çok değerli bir oyuncu..
o meşakkatli rolleri insanın içine işlete işlete yaşatıyor.


SAHNEİSÇİSİ - ( 9/30/2007 )
TİYATRO OYUNCULUĞU İLE TV OYUNCULU ARASINA FARK BU KADAR DEĞİL BENCE BENNU HANIM. TV OYUNCULUĞU ÇOK OLAY DEĞİL AMA TİYATRO SAHNESİNDEKİ GİBİ OYNAMADIĞINIZI SİZDE FARINDASINIZDIR HERHALDE.

berna yıldırım - ( 10/18/2007 )
necla seni çok seviyorum oğuzdan dizide gıcık kap ıyorumbaşka bi ben - ( 10/2/2007 )
bennu hanım bunu okurmu bilmem; çok kıskanıyorum sizi çokk..bigün belki ben diye bişi olur da hatırlarım bunu..

almanyali sedat - ( 10/5/2007 )
cok duru,cok sade fakat bir o kadarda patlamaya hazir bir volkan hissi uyandirmistir bende Bennu.Bir insan nasil bu kadar YALIN bir yüze sahip olabiliyor fakat ayni anda nasil bombardimanlayabiliyor ruhumuzu???Bennu’yu izlerken hep bunu düsünmüsümdür ve hala sebebini cözememesimdir. Oynadigi rol ne olursa olsun onun bende yarattigi imaj hep bir Ateist-Komünist Militan imajidir.Sanki bir gün böyle bir rolde oynayacak ve iste o gün en büyük patlamayi yapacak.

zorbey - ( 10/7/2007 )
olagan üstü bir oyuncu her rolün hakkını veren bir ablamız hayatında başarılar dilerim ayrıca kendisinide cok seviyorum

warter - ( 3/29/2008 )
bennu abla senı cok sewıorum ve cok guzelsın tiyatro asığı bı ınsanım.senınle tanısmayı hatta kucuk bı rolde bır oynamayı cok ısterdım..

çağla - ( 4/28/2008 )
çok güzelsiniz tiyatronuzda bir harikaydı size bayılıyorum


nurten - ( 2/29/2008 )
süper bir dizi yyyaaa bayılıyorum

kitkurd - ( 2/18/2008 )
O ne manalı bakışlar Yarabbi. İnsanı eriten bitiren...
Tiyatro sizin gibi sanatçılarla muhteşem.
Sanatınız önünde saygıyla eğiliyorum.
Selam ve sevği ile


sevgi çiçeği - ( 3/20/2008 )
ya ben size bayılıyorum.gerçekten sizn oyunculuğunuzu çok beğeniyorum.sizi çok görmek istiyorum...

elif - ( 3/25/2008 )
bennu abla yaprak dökümüçok güzelhiçbirbölümünü kaçırmam tiyatronunçok güzel

mustafa Kara - ( 1/19/2008 )
Bennu hanım karakterleri duygunuzla harmanlayıp,içselleştirip bizimle kontak kurarak oynuyorsunuz.Bu da sizi vazgeçilmez kılıyor...Nice güzel oyunlara!

gülten - ( 2/14/2008 )
ben benu hanımın oyunculuğunu çok beğeniyorum .çok inandırıcı ve çok başarılı.tebrikler.

aydoğan - ( 2/12/2008 )
gülseli hanıma hiç ama hiç katılmıyorum bennu abla hiçte soğuk birisi değil bence o başka biriyle karıştırıyor o türkiyedeki sayılı sanatçılardan sadece biri
bennu ablacım seni çok seviyorummmmmm..


gülseli ataseven - ( 1/2/2008 )
bennu hanımın çoğu fikrine katılmıyorum.Örneğin tiyatro ve dizi arasında çok fark var.Şöyle ki dizinin reyting kaygısı olduğundan hikayeyi saptırıp alakasız hale getiriyo.Oysa tiyatronun öğle bi kaygısı yok .Ayrıca bennu hanım çok soğuk hoşlanmıyorum ondan

deniz - ( 3/15/2008 )
seni sevmiyorum rolün çok yapmacık

züleyha - ( 3/14/2008 )
mükemmel bir oyuncu çok içten ve yaşayarak oynuyor...onu çok begeniyorum


Didem - ( 3/11/2008 )
Süper babadan beri aklımdan çıkmayan Yaprak dökümünü de siz olduğunuz için başlayan biriyim şimdi dizinin de müptelasıyım tabi ama Çarşamba Fikret var hiçbişi yapamam diyorum herkese :)
İzmit’e eğer birgün tiyatro için filan gelirseniz inşallah haberim olur gelmeyi çok isterim...


Melike - ( 12/16/2007 )
Üç Kız Kardeş’te sergilediğiniz olağanüstü performanstan ötürü sizi ayakta alkışlıyorum.

fatma nurrr - ( 11/10/2007 )
tek kelime ile süperrrrrrrrrrrrrrrr

tuğba - ( 2/13/2008 )
seni çoook seviyorum fikret ablaa

emine - ( 2/26/2008 )
cok iyi bir oyuncu herkese ders vericek seyler anlatıyor beni en cok etkileyen fikret karakteridir


eylül - ( 2/5/2008 )
oyunculuğuna hayranım..

cuneyt - ( 2/1/2008 )
üç kız kardeş şimdiye kadar izlediğim en kötü oyundu. dekoru, oyunculukları,rejisi... beni hayal kırıklığına uğrattı açıkçası... sapır sapır dökülen bir oyundu.

Turkan - ( 10/17/2008 )
SALAM,BENNU XANIM.MENIM 16 YASHIM VAR,SIZNEN DANISHMAQ ISTERDIM.SIZ 40K GUZELSIZ.SIZI 40K SEVIYORUM.LUTFEN

Mine - ( 10/18/2008 )
Rol bile olsa kaynanana nasıl dayandığına hayret ediyorum çok zor olmalı ve rolünü başarıyla tamamlıyorsun TEBRİKLER....

halıl ıbrahım ismailoğlu - ( 7/24/2008 )
saygılar bennu hanım oynadıgınız dızı fılmını begenıyle ıszlıyorum ızleyıcı kıtlesıne beklenene esdeger ve dahada fazla heyecan ve guzelllıkler verdınız bende tıyatroyla sınemayla ılgılenmek ıstıyorum kımbılır ınsallah ılerde belkıde sızınle aynı dızıde oynama serefıne naıl olurum bence tıyatro bır yasam seklıdır saygıyla eglıyorum tıyatro dunyasına guzellıkler kattıgınız ıcın tesskur ederım hoscakalın

şeyma - ( 7/7/2008 )
fikret abla seni seviyoruz

armağan - ( 3/16/2008 )
ileride tek temennim bennu yıldırımlar gibi olmak acayip güzel oynuyo herşeyi benim de ona sormak istediklerim war aslında keşke bi imza günü düzenlese


tarık - ( 4/6/2008 )
mrblar bn de oyuncu olmak istiyorum fakat altını çizerek söylüyorumki tiyatro oyuncusu ne kadar çaba verdiysem kimseden teklif gelmedi şehir tiyatrolarının çocuk oyuncu alımıyla bi bilgisi olan lütfen yorum yazsın teşekürler benu abla sen biliyosan sende yazz lütfenn


gülay - ( 3/19/2008 )
saygılı yosma oyununda sizi izlemek için istanbuldaydım.Zor oldu ama başardım.oyunu tek başınıza omuzlamıştınız adeta.Size doyamadım. Umarım sizi tekrar canlı olarak izleme şansım olur.İzmir de sizi seyredebilmek harika olurdu.sevgiler

gülay - ( 3/19/2008 )
sizi seviyorum.............bennu 19.03.2008

Büşra... - ( 8/28/2008 )
Seni yıllar önce Süper Baba da, elif rolunda görmüştüm bennu abla, o zaman fark etmiştim çok iyi bir oyuncu olduğunu, seni o zamanlar sevmeye başlamıştım.
Sonra aradan yıllar geçti, ve
işte bu gün yine seni tv de görebiliyoruz, özellikle Yaprak Dökümü gibi bir dizi de, ve bu bizim gerçekten büyük bir mutluluk ve zevk...
Ama sen oynadığın her diziye başka bir hava, başka bir tat katarsın, ki katıyorsun zaten, bu güne kadar seni hangi dizi de gördüysem, o diziyi güzelleştirdin.
Çünkü sen çok yetenekli bir oyuncusun. Yoksa bunlar nasıl mümknü olabilirdi?
Maalesef seni tiyatro da görmedim hiç, ama bundan sonra belki görebilirim.
Seni televizyonda görmek bizim için ne güzel, popüler kültür nedeniyle, hiç oyuncu olmayan insanları izlemekten bıktık!
Ama sen böyle değilsin, bu arada sezon artık bitsin, yaprak dökümnü çok özledim:) Hoşcakal:)


gonca ve gamze - ( 3/22/2008 )
çok güzel seni beğenerek izliyoz çok güzelsin

fatma - ( 9/6/2008 )
sen çok güzel oynuyon tek kelime süper bennu abla seni seviyom

tarık - ( 12/15/2007 )
bizim ülkemizin bennu yıldırımlar gibi sanaççılara ihtiyacı var üç kız kardeş oyununa hiç bilet bulamıyorum herkez bennu ablayı merak ettikleri için gidiyolar bennu abla söyle bari sandalye bileti koysunlar gerçi ben yerde oturmaya da razıyım çünkü sen benim idöllerimdensin keçke güzel sanatlar liselerinde fazla torpil işlemeseydi de bende girebilseydim şimdi diyetisyenlik okuyom seni seviyoruz bennu abla....

FARUK - ( 10/10/2008 )
BENNU HANIMBENCEGÜZELBİR OYUNCUDUR BAŞARILAR

AYSE - ( 2/19/2009 )
SENIN GIBI ABLAM OLSUN ISTIYORUM

funda - ( 1/4/2009 )
sizi çokkkkkkkk seviyorum çok beğeniyorum. yaprak dökümü dizisindeki en mükemmel kişi siz ve ahmet abimiz.ikinize bayılıyorum.seni bir başka projede görmek istemem yanlız yaprak dökümünde görmek isterim oyunculuğunuza bayılıyorum herşey size yakışıyor ayrıca herşeyinizi takip ediyorum siziççççççççokkkkkkkkkkkkkkkkkkk seviyorum bennu yıldırımlarrr

tülin - ( 6/9/2009 )
bennum benim seni çok seviyorum harikasın
herzamanki gibi yine çok içten cevap vermişin
hep böle sevimli duygusal sade kal canım ablam


nilay - ( 10/19/2010 )
içimizden biri , yani bizden biri, etten kemikten biri işte bir karakter yaratmak dedikleri bu bence ve sizdeki o kabul gören beğenilmenin sırrı bu bence gerçek birini ortaya koymanız , o karakteri he haliyle düşünüp ona göre biz izleyicilere yansıtmanız sizin sırrınız ve tabii ki başarınız . Bennu Hanım ’İyi ki oyuncu olmauşsunuz’
Yüreğinize sağlık .. sağlıklar kalın sevgilerimle ...


yusuf baygın - ( 11/2/2010 )
süper bi oyuncu hem alt yapısı çok sağlam seni çoooooook seviyorum :*

- ( 12/1/2012 )
bennu abla seni seviyorum

yeşilkent İ.Ö.O DAN 5-C SINIFI - ( 2/7/2013 )
çok güzel sanatçımızsınız sizi yakın dan tanımak güzel abllaların gülü


kara - ( 4/26/2015 )
çok teşekkür ederim proje ödevimdede çok yardımcı oldu

Bu Oyun Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın !

İsim
Mail  (Yayınlanmayacak)
Yorum
Güvenlik Kodu= 928
Lütfen bu kodu yandaki kutuya yazınız
 

    Son Eklenen Yazılar     En Çok Okunan Güncel Yazılar
Şehir Tiyatroları'nda Oynanan Cyrano De Bergerac Oyunu İnceleme ve Eleştirisi
Kim Korkar Hain Kurttan
  Tüm Tiyatro Yazıları

  Bu Tarihte Yayınlanan Diğer Yazılar
  Bu yazının yayınlandığı tarihte gündemdeki diğer yazılar aşağıda listelenmiştir...

 • Kamyon (Sarıyer Halk Eğitim Merkezi Tiyatro Kolu) - 5/1/2007
 • “YERALTINDAN NOTLAR” : MUTLAKA SEYREDİLMESİ GEREKEN BİR OYUN (Üstün Akmen) - 5/1/2007
 • Mikado`nun Çöpleri (Beşiktaş Belediyesi Kültür Sanat Platformu) - 4/27/2007
 • CİHANYANDI KANLI NİGAR'IN TRAJİKOMİK HİKAYESİ (Özge Öztürk ) - 4/27/2007
 • FREDERICO GARCIA LORCA 1898- 1936 (-) - 4/27/2007
 • Harmanyeri 1915 (Tiyatro Prizma) - 4/26/2007
 • Haşin Bir Hikaye (Seyir Tiyatrosu) - 4/26/2007
 • İstanbul Halk Tiyatrosu (İstanbul) - 4/25/2007
 • Can Tarlası (İstanbul Halk Tiyatrosu) - 4/25/2007
 • ETNA: BEDENDEKİ KUYU (Üstün Akmen) - 4/25/2007
 • Röportaj : Bennu Yıldırımlar (Zeynep Rendeci) - 5/17/2007
 • Tiyatro Terimleri (Alıntıdır) - 4/22/2007
 • SANATIN İÇİNDEN GEÇEN KENT ESKİŞEHİR’DEN TİYATRO İZLENİMLERİ/2 (Üstün Akmen) - 4/22/2007
 • SANATIN İÇİNDEN GEÇEN KENT ESKİŞEHİR’DEN TİYATRO İZLENİMLERİ (Üstün Akmen) - 4/17/2007
 • DÖRT KADININ YAŞAMA TUTUNMA SERÜVENLERİ: “KADİFE ÇİÇEKLERİ” (Üstün Akmen) - 4/16/2007
 • TÜRKER İNANOĞLU’NUN GÖNLÜNDE YATAN ASLAN: “ROMANTİKA” (Üstün Akmen) - 4/9/2007
 • TİYATROMUZUN YENİ DON KİŞOT’LARINDAN ESKİ FARS: “KARMAKARIŞIK” (Üstün Akmen) - 4/6/2007
 • Semaver Kumpanya (İstanbul) - 4/5/2007
 • TÜM ÖDÜLLERDEN AFFIMIZI İSTİYORUZ (Semaver Kumpanya) - 4/3/2007
 • KADINLARINA BIYIKLARINI SÜPÜRGE ETMİŞ ERKEKLERİN OYUNU: “TERSİNE DÜNYA” (Üstün Akmen) - 4/3/2007
 • Aşk, bazen vazgeçmektir: (Üstün Akmen) - 4/1/2007
 • Anna Karenina (Kent Oyuncuları) - 3/27/2007
 • Tanıştırayım Burası Türkiye! (Nokta Tiyatrosu) - 3/27/2007
 • Sahne tozunun peşinde (Can Dündar) - 3/27/2007
 • SADRİ ALIŞIK’TA BİR TÜRK FARSI: “BU AŞKTA Bİ’ŞEY VAR” (Üstün Akmen) - 3/27/2007
 • KURTULMAK YOK OLMAKMIŞIN ÜZGÜN KOMEDİSİ: “TİTATİK ORKESTRASI” (Üstün Akmen) - 3/23/2007
 • ANLAMI ELBETTE VAR BÖYLE ÜZGÜN OLMAMIZIN: “ŞEREFE HATIRALAR” (Üstün Akmen) - 3/21/2007
 • 20 MART DÜNYA ÇOCUK VE GENÇLİK TİYATROLARI ULUSAL BİLDİRİSİ (Turgut Özakman) - 3/20/2007
 • 20 MART DÜNYA ÇOCUK VE GENÇLİK TİYATROLARI ULUSLARARASI BİLDİRİSİ (Prof. Penina Mlama) - 3/20/2007
 • BEKLENENDEN ÇOK ÖTE BİR OYUN: SON KUŞLAR (İhsan Ata) - 3/20/2007
 • Vasatların dayanışması (Hilmi Bulunmaz) - 3/19/2007
 • İNTİKAM DUYGUSU UYANDIRAN BİR OYUN: “YILDIZLAR ALTINDA CİNAYET” (Üstün Akmen) - 3/16/2007
 • LEVENDOĞLU’NDAN DÖRT DÖRTLÜK BİR OYUN: “INISHMAAN’IN SAKATI” (Üstün Akmen) - 3/13/2007
 • Gerçek Bir Hikayeden, Sahneye : TEK KİŞİLİK DÜET (İhsan Ata) - 3/12/2007
 • ZATEN TOPLUMSAL YIKINTI İÇİNDEYİZ, BARİ “AKM” YERLE BİR EDİLMESİN (Üstün Akmen) - 3/12/2007
 • DÜNYA TİYATRO GÜNÜ KARŞI BİLDİRİSİ (-) - 4/22/2007
 • AKM YIKILAMAZ ! YIKILIRSA BU NE HAKKA UYAR NE HALKA NE DE AK'LA (İSTANBUL KÜLTÜR VE SANAT SENDİKASI YÖNETİM KURULU) - 3/11/2007
 • ÖVÜL AVKIRAN, BEDENİNİ DEĞİŞTİRİYOR: “KASSANDRA” (Üstün Akmen) - 3/9/2007
 • Kapıların Dışında (ALTIDAN SONRA TİYATRO) - 3/9/2007
 • Tak Tak Takıntı (Üstün Akmen) - 3/7/2007
 • MUSTAFA (Kemal ORUÇ) - 3/5/2007


 • Tiyatro Kursu Başlıyor!
  3 Aralık'tan itibaren her Perşembe Kadıköy'de!
  Çalışanlara yönelik hobi sınıfı!  Duyuru Panosu!


 • GBŞT.CEZAEVİNDE (ertan aksu)
 • DENEYİMLİ OYUNCULAR (TİYATRO AFFOLA)
 • GİRESUN BELEDİYE ŞEHİR TİYATROSU (ertan aksu)
 • TİYATRO OYUNCUSU ARANIYOR / İSTANBUL (Şeker Çocuk Tiyatrosu)
 • ANKARA TAKSAVDA (ertan aksu)
 • ACİL BAYAN OYUNCU ARANIYOR (Tülay öz)
 • Satilik Tiyatro Koltuklari (Yalın BICER)
 • BAY VE BAYAN TİYATRO OYUNCUSU ARANIYOR (ADANA GÖSTERİ SANATLARI MERKEZİ/ADANA)
 • Oyunculuk (Mine batur)
 • devren satılık tiyatro salonu (Beyaz Sanat Merkezi)

 • Panoya Yaz!
  Tüm Duyurular

  Son Eklenen Tiyatro Oyunları

       Güncel Yazılar

  Yazar olmak ister misiniz?
  Yazar olarak tiyatrodunyasi.com ailesine katılmak, yazılarınızı yüzbinlerce tiyatroseverle paylaşmak isterseniz tiyatrodunyasi@tiyatrodunyasi.com adresine mail gönderebilirsiniz...

  Mail Listemize Üye Olun

       Güncel Haberler
  İstanbul Devlet Tiyatrosu'ndan Öğretmenler Günü Ücretsiz Oyun Davetiyeleri
  Tiyatro Cosmos'dan Sizin İçin Zararlı

  Tiyatro Dünyası'nı takip Edin
   
   |