Tiyatro Öteki Hayatlar ‘İkincikat Sahnesi’nde!

Tiyatro Öteki Hayatlar “Üç Kişilik Düet” ve “Kuartet” ile şubat ayında Ikinci Kat sahnesinde.

İki ses için yazılmış bir müzik parçasını üç kişi seslendirmeye kalkarsa ne olur?

5 yıllık evli olan Burak ve Yelda, Burak’ın en yakın çocukluk arkadaşı olan ama yurt dışında yaşadığı için 8 yıldır görüşmediği Okan’ı akşam yemeğine beklemektedirler. Yelda Okan’la ilk defa tanışacaktır. Acaba Burak’ın hayatındaki en önemli kişi karısı mı yoksa en eski dostu mudur?

H. Can Utku‘nun yazıp yönettiği oyunda Zeynep Seda Alhas, Kutay Sandıkçı ve Tonguç Dikme rol alıyorlar.

 

“Kuartet” İkinci Kat sahnesinde gösterimlerine devam ediyor. 

H. Can Utku‘nun yazdığı, Nazlı Durlu ile Ziya Demirel‘in birlikte yönettiği Kuartet, yirmili yaşlarında yeni evli bir çift olan Berk ve Ece’yle, on yılı aşkın bir süredir evli olan Süreyya ve Edip’in, farklı kombinasyonlarla yaptıkları 13 buluşma aracılığıyla bu dört farklı bireyi cinselliğe ve aşka yaklaşımları üzerinden anlamaya çabalıyor. Çift olarak tek tek var olabilmek ne kadar mümkündür?  Bir kalp birden fazlasını sevebilir mi, peki ya ikiden fazlasını?

Tiyatro Öteki Hayatlar Kimdir?

Tiyatro Öteki Hayatlar, farklı tiyatro geçmişlerine sahip farklı hayatların, Galatasaray Üniversitesi Tiyatro Topluluğu’nda kesişmesiyle temellerini attı. 10 yılı aşkın süredir birlikte tiyatro yapan ve bu süreçte gerek yerli gerekse yabancı yazarların oyunlarını amatör sahnelerde sergileyen ekip, 2005 yılında profesyonelliğe adım atmaya karar verdi ve Tiyatro Öteki Hayatlar’ı kurdu. Amatör paylaşımcı ruhunu kaybetmeden, profesyonelce tiyatro yapmayı amaçlayan ekip, birer birer kendi içlerinde taşıdıkları öteki hayatları, sahneden öteki hayatlara anlatmak istiyor.

Tiyatro Öteki Hayatlar – Mart 2018
4 Mart 2018 Pazar – 19.00    ÜÇ KİŞİLİK DÜET    İKİNCİ KAT
 8 Mart 2018 Perşembe – 20.30    ÜÇ KİŞİLİK DÜET    İKİNCİ KAT
15 Mart 2018 Perşembe – 20.30           KUARTET          İKİNCİ KAT
22 Mart 2018 Perşembe – 20.30    ÜÇ KİŞİLİK DÜET    İKİNCİ KAT
28 Mart 2018 Çarşamba – 20.30    ÜÇ KİŞİLİK DÜET    İKİNCİ KAT

 

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here