Şehir Tiyatroları Eskişehir’de ‘Dost’ İle Aşık Veysel’i Andı!

‘Dost’, Âşık Veysel’in Anısına Yeniden Sahnelendi!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 9 sezondur gösterimine devam ettiği ‘Dost’ adlı oyunu, büyük ozan Aşık Veysel’in anısına bir kez daha sahneledi.

Şehir Tiyatrolarının repertuarında yer alan ‘Dost’ oyunu, Âşık Veysel’in ölüm yıldönümü olan 21 Mart günü izleyici ile buluştu. Oynadığı 9 sezon boyunca kapalı gişe sahnelenen ve büyük beğeni toplayan oyunla, büyük ozan Aşık Veysel alkışlar eşliğinde yad edildi.

Proje tasarım ve uygulamasını Tulga Serim ve Sinan Demirer’in birlikte gerçekleştirdiği tek kişilik oyunda, ozanımız Aşık Veysel’i canlandıran Şehir Tiyatroları sanatçısı, Sinan Demirer, oyun bitiminde seyirciye hitap ederek, “Bildiğiniz gibi bugün Aşık Veysel ustamızın ölüm yıldönümü. O’nun anısına saygılarımı sunuyor, bu özel günü bizimle paylaştığınız için teşekkür ediyorum” diyerek duygularını dile getirdi.

100’ün üzerinde temsili gerçekleştiren ve hafta sonuna kadar sahnelenecek olan ‘Dost’ adlı oyun, salonu dolduran Eskişehirli tiyatro severler tarafından ayakta alkışlandı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here